İmam Hatipli Pulat başarıya koştu

6 Aralık 2018 Perşembe 18:28

İmam Hatipli Pulat başarıya koştu

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Semanur Pulat koşuda ikinciliği kaptı.

Maden Mühendisleri ve Atletizm İ Temsilciliği tarafından Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda 4 Aralık Madenciler Günü nedeniyle, ’Madenciler Koşusu’ yapıldı. Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda düzenlenen koşuya yaklaşık 150 sporcu katıldı. 2006-2008 doğumlu kızlarda 400 metre, 2005-2006 doğumlu kız yıldızlarda 800 metre, 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlu genç kızlar kategorisinde 1000 metre olan parkurda, Genç Kızlar Kategorisinde yarışan Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Semanur Pulat ikinci oldu.
Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticileri, öğrencileri Semanur Pulat’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Yorumlar

Güne zinde başlamak ister misiniz ?

6 Aralık 2018 Perşembe 17:01

Kişisel Gelişim App

Güne zinde başlamak ister misiniz ?

Ereğli Haber olarak sizler için güne daha enerjik ve mutlu uyanmanın sırlarını araştırdık.

Pazartesi sendromları, hafta içinde birçok kez alarm erteleme veya kahvaltı sorunu gibi çeşitli problemleri kendinizde bulabilirsiniz. Püf noktaları ile güne daha enerjik uyanmanın sırlarını sizler için hazırladık. İşte güne daha zinde uyanmanın formülleri:

1. Alarmınızın "erteleme" butonuna basmaya karşı koyun
Sabah alarmı ilk duyduğunuzda vücudunuz adrenalin salgılar ve hemen kalkarsanız zinde hissedersiniz. Ancak birkaç dakika daha uyumaya kalkışırsanız, bu sizi uykuya daha çok çeker.

2. Gün içinde yapmayı düşündüğünüz birkaç hedef belirleyin
Kimi insanlar bir sonraki gün için uyumadan önce plan yapar kimileri ise bunu uyandıklarında, duşta ya da kahvaltı yaparken düşünmeyi tercih eder. Günlük rutininize göre, bir yöntem belirleyip gün boyunca yapacaklarınızın planını yapın.

3. Gün ışığının yatak odanıza girmesine izin verin
Güneş ışığı vücudunuza uyanma sinyali verecek ve güne başlamanız için size güç verecektir.

4. Günlük rutininiz belirleyin
Eğer günlük rutininize sadık kalırsanız, bu işinizi kolaylaştırır. Televizyon izlemekten ya da internette oyalanmaktan kendinizi alıkoyarsınız.

5. Egzersizlerle kan dolaşımınızı hızlandırın
Basit esneme hareketlerinden, koşuya veya yogaya herhangi bir aktivite beyninize daha çok oksijen gitmesini ve kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlar.

6. Uyanır uyanmaz mesajlarınızı ve maillerinizi kontrol etmeyin
Bu hem sizi hazırlanmaktan alıkoyar hem de başkalarının öncelikleri sizin önceliklerinizin önüne geçer.

7. Sakinleştirici bir müzik dinleyin
Rahatlatıcı ve etkili bir müzik size huzur verir ve gününüzün daha iyi geçmesine yardım eder.

8. Kafein alımınızı sınırlayın
Sabahları kahve içmek kaçınılmaz olsa da kafein alımınızı sınırlayın. Çünkü kafein gerginliğe sebep olur.

9. Zamanınızı planlayın
Hazırlanmak için vaktinizi gelişigüzel harcamayın. Kendinize belirli bir süre tanıyın ve bu süre içinde evden çıkmaya bakın. Acil durumlar için ekstra süre de ayırmayı unutmayın.

10. Güne büyük bir planla başlayın
Gün içerisinde motivasyonunuz düşebilir, kontrolünüz ve istediğiniz azalabilir. Dolayısıyla işlerinizi konsantrasyonunuzun yüksek olduğu sabah saatlerinde yapmaya çalışın. Öğleden sonraya fazla iş bırakmayın.

11. İyi bir kahvaltı
Güne iyi bir kahvaltıyla başlamanız sizin için her zaman bir artıdır. Sadece kahve veya çay içmek kahvaltı değildir! Size gün içinde kendinizi zinde hissettirecek yiyecekler yemeyi unutmayın.

 

Yorumlar

Engeliler derneği başkanından örnek hareket

6 Aralık 2018 Perşembe 16:38

Engeliler derneği başkanından örnek hareket

3 Aralık Dünya Engeliler Haftası kapsamında Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba ve öğrencilerle birlikte okul bahçesine çiçek dikti.

Engelliler Haftası kapsamında Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, Yayla Ortaokulu ile ortak proje gerçekleştirdi. Proje kapsamında okula gül, biberiye, kriptomerya, lavanta ve elwoodi bitkileri getiren Özcan Albas, Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba ve öğrencilerle beraber çiçek dikim etkinliğine katıldı. 
Engelliler haftası dolayısıyla okulu çiçeklendirdiklerini belirten Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba, “Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Sayın Özcan Albas Beyle ortak proje gerçekleştirdik. Şunu söylemek isterim ki engelli kişi yoktur, engelleyen kişi vardır. Yeter ki insanların kalpleri ve vicdanları engelli olmasın. Bu güzel etkinliğin hayata geçmesinde emeği geçen dernek başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorumlar

Madenciler için koştular

6 Aralık 2018 Perşembe 16:31

Madenciler için koştular

Zonguldak’ta 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle koşu yarışması düzenlendi.

Maden Mühendisleri ve Atletizm İ Temsilciliği tarafından Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda 4 Aralık Madenciler Günü nedeniyle, ’Madenciler Koşusu’ yapıldı. 
Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda düzenlenen koşuya yaklaşık 150 sporcu katıldı. 2006-2008 doğumlu küçüklerde 400 metre, 2005-2006 doğumlu yıldızlarda 800 metre, 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlu gençlerde 1200 metre yarışları yapıldı. Madenci Koşusu'nun startını Maden Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Meydan verdi. Yoğun yağmur altında gerçekleştirilen koşuda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele verdi. Bazı sporcular zaman zaman zorlansalar da parkuru tamamladı. 

Afganistanlı öğrenciler büyük bir başarı örneği gösterdi 
Madenciler günü nedeniyle düzenlenen koşuda Afganistan uyruklu öğrenciler büyük bir başarı örneği gösterdi. Anlamlı yarışta Kilimli Ortaokulu adına yarışlara katılan öğrenciler Mehdi Rezael birinci ve Roullah Hooman ise üçüncü Yarışların sonunda dereceye giren sporculara Maden Mühendislerinin hazırlamış olduğu hediye çeki ve madalya verildi. Hediyeleri, Maden Mühendisleri Odası 2’inci Başkanı Hüsnü Meydan, Gençlik Spor Şube Müdürü Gazel Güven, Atletizm İl Temsilcisi Erol Emral ve milli atletizm antrenörü Utku Duman verdi.

Yorumlar

Alaplı'nın adayı Celil Uzun gibi...

6 Aralık 2018 Perşembe 16:06

Alaplı'nın adayı Celil Uzun gibi...

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adaylığında Celil Uzun’un ismi öne çıkıyor.

AK Parti Eski İlçe Başkanı Celil Uzun AK Parti’den Alaplı Belediye Başkan Adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. TSO Başkanı Recep Ocak’ın adaylığı kabul etmemesi üzerine parti kurmayları Alaplı’da seçimleri kazanmak için Celil Uzun’la seçime girmeyi planlıyor.
AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı Celil Uzun’un üzerinde dururken, son karar genel merkez verecek. Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkan Adaylığı için sinyalleri veren Celil Uzun yaptığı açıklamada daha önce hiç alınamaz denilen yerlerde seçim kazandıklarını belirterek Alaplı Belediyesi’ni de kazanabileceklerini söylemişti.

Yorumlar