İlginç pankartla evlenme teklifinde bulundu

15 Haziran 2020 Pazartesi 16:45

İlginç pankartla evlenme teklifinde bulundu

Zonguldak'ta sevilen siması Özkan Esen, güvenlik görevlisi olarak çalışan Nazmiye Yarbaşına evlenme teklifinde bulundu.

Bir restoranda gerçekleşen sürpriz evlenme teklifinde pankart hazırlatan minik, pankarta "Salonda uyuyakaldığımda kalk yerine yat diyenim olur musun" yazdırdı. Pankartı gören Yarbaşı, çok mutlu olduğunu belirterek Esen'e 'evet' dedi.
Sürpriz evlenme teklifinde Minik ve sevgilisi Nazmiye Yarbaşın’ın heyecanlı ve mutlulukları gözlerinden okundu. Çiftin bu mutlu gününde sevenleri yalnız bırakmadı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , evlenme teklifi ,

Yorumlar

Gal Arısı ile mücadele çalışmaları yerinde incelendi

15 Haziran 2020 Pazartesi 16:36

Gal Arısı ile mücadele çalışmaları yerinde incelendi

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Kestane Gal Arısı ile mücadele çalışmaları yerinde incelendi

Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan ve beraberindekiler Zonguldak ili Kilimli ilçesi ve Bartın ili Kızılkum köyü Kestane ağaçlarında zarar verdiği tespit edilen bölgelerde incelemelerde bulundu. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ormanlarında geçmiş yıllarda tespiti bulunmamakla birlikte bu yıl Zonguldak ili Kilimli ilçesi ve Bartın ili Kızılkum köyü Kestane ağaçlarında zararlının varlığı 20 Mayıs 2020 tarihinde tespit edildi. Takiben tüm bölge ormanları taranarak raporlar düzenlendi. Zararlının görüldüğü yerlerde ideal yöntem olan biyolojik mücadele için ön hazırlıklar başlatılsa da bu yöntemle teknik olarak kısa vadede sonuç alınamayacağından mekanik mücadele de yapılmasına karar verildi. Bu kapsamda başlatılan Zonguldak Orman İşletme Müdürlüğü Göldağı Orman İşletme Şefliği sorumluluk sahasında bulunan Göbü Köyünde Kestane Gal arısı (Dryocosmus kuriphilus) ile yapılan mekanik mücadele çalışmaları mahallinde izlendi.
Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Orman Koruma Şube Müdürü Ersan Kabakcı, Zonguldak Orman İşletme Müdürü Kemal Esat Topuz ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri zararlının gal oluşumu yaptığı dalları keserek ormandan uzaklaştırmaya çalışan işçilerin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi.
Orman Bölge Müdürü, Zekeriya Beyazlı kestane ağaçlarında verimi düşüren bu zararlıya karşı şu anda yayılımı kontrol altına alabilmek amacıyla mekanik mücadele çalışmalarına başlandığını, gelecek dönemlerde biyolojik mücadele etmek için Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Gökçebey Orman Zararlılarıyla Mücadele Teşhis ve Tanı Laboratuvarında Kestane Gal arısı (Dryocosmus kuriphilus) nın doğal düşmanı olan Torymus sinensis’in üretim çalışmalarına başlanacağını söyledi.
Gal arısı zararlısının Kilimli civarı ormanlarda yaygınlaştığını bilen ve konuya duyarlılık gösteren Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan mücadele çalışmalarında bizlere katılarak zararlı ve mücadele yöntemleri hakkında bilgiler aldı. Takiben duyduğu memnuniyeti dile getirerek köylülerimizle işbirliği halinde çalışmaların yürütülebileceğini, bu zararlı ile mücadelenin bu sayede daha rahat yapılabileceğini ifade ettiler.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , gal arısı ,

Yorumlar

Aşırı yağış nedeniyle yol çöktü

15 Haziran 2020 Pazartesi 09:15

Aşırı yağış nedeniyle yol çöktü

Zonguldak'ın Çaydeğirmeni beldesinde aşırı yağış nedeniyle karayolunu köprüye bağlayan yol çöktü. 150 metrelik köprü ulaşıma kapandı. 7 köyün beldeye olan ulaşımı uzadı. Beldeye inmek isteyen vatandaşların en yakın 35 kilometre uzaklıktaki yoldan ulaşımı sağlayabileceği öğrenildi.

Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde akşam üzeri şiddetli yağış etkili oldu. Tıkanan mazgal nedeniyle biriken yağmur suları karayoluna indi. 22 yıl önce sel sonrası yapılan 150 metrelik Bük Köprüsü'nün karayolu ile birleştiği bölümde çökme yaşandı. Altı oyulan karayolu araç ve yaya trafiğine kapatıldı.
Olayın ardından Çaydeğirmeni Belediyesi ekipleri bölgede çalışma başlattı. Köprünün giriş ve çıkışları moloz yığınıyla kapatıldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz ile Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş olay yerinde incelemelerde bulundu.
Jandarma ve polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı bölgede yapılan çalışmaları anlatan Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, "Çaydeğirmeni beldemizi 7 köye bağlayan Bük Köprümüz. Bugün aşırı yağışlar sebebiyle buradaki Erenler köyü ile Burhanoğlu köyü arasındaki sınırı belirleyen dere var. Menfezin tıkanmasından dolayı su yola çıkıyor. Su kontrolsüz şekilde sağa sola akarak beton ile asfaltın arasındaki bağlantı noktasını götürüyor. Yaya ve araç girişi için tehlike var. Milletvekillerimiz, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve yetkililer geldi. Yollar kesildi. Yarın sabah çalışmalar başlayacak. Büyük bir duyarlılıkla geldiler. Müdahale yapıldı. Cenab-ı Allah bir daha böyle afetleri yaşatmasın. Vatandaşlarımıza da bir çağrımız var. Özellikle dere kenarına çöp atmayı bıraksınlar. Taşkınların sellerin tek sebebi yine kendi insanımız. Geçmişte atalarımız yolları, dereleri, caddeleri geniş bırakmış. Şimdi yolları işgal ediyoruz, dereleri işgal ediyoruz. Hiç feryat etmeye gerek yok. Bu sefer aşırı bir yağış vardı. Devletimizin kamu görevlileri ile el ele vererek bundan sonra elimizden gelen gayreti vereceğiz" dedi.

"İkinci köprüye ihtiyaç var"
Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, bölgeye ikinci bir köprünün daha yapılması gerektiğini ifade etti. Gebeş, "Allah korusun bu süreçte acil bir afet durumu olsa zor olacak. 17 kilometre Devrek şehir merkezi ile Bakacakkadı bölgesinde bir geçiş köprüsü var. Bu köprüye alternatif ikinci bir köprü yapılmasına ihtiyaç var. Olağanüstü durumda alternatif geçiş noktalarımızın olması lazım" diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , çay değirmen , yol çöktü ,

Yorumlar

Sağlık çalışanlarına 60 bin adet koruyucu ekipman dağıtıldı

13 Haziran 2020 Cumartesi 10:47

Sağlık çalışanlarına 60 bin adet koruyucu ekipman dağıtıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görev yapan sağlık çalışanlarına Kızılay Şube Başkanlığı tarafından 60 bin adet çeşitli koruyucu ekipman hibe edildi.

Türk Kızılayı'nın 152. kuruluş yıl dönümü kapsamında Zonguldak BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştınma Merkezi'nde görevli sağlık çalışanlarına 60 bin koruyucu ekipman hibe edildi. Koruyucu gözlük, maske, tulum, dezenfektan gibi çeşitli eşyaların bulunduğu koliler, gönüllü Kızılay ekipleri tarafından hastane önünde getirildi. Kızılay Şube Başkanı Aydın Ergenç tarafından BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Burak Bahadır'a teslim edildi.
Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç, "Öncelikle Türk Kızılayımızın 152. yıl dönümünü, 1886'dan bu gününü kutluyoruz. Vatana millete hayırlı olmasını diliyorum. Türk Kızılayımızın BEÜ'ye 60 bin adet koruyucu malzeme göndermesi bizi onurlandırdı ve gururlandırdı. Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık'a ve yönetimine ayrıca Zonguldak'ın ender yetiştirdiği değerlerinden biri olan Genel Müdürümüz Alper Küçük'e teşekkür ediyoruz. Çin'in Vuhan kentinde başlayıp dünyayı ve ülkemizin de başına bela olan binlerce ölümle neticelenen Covid-19'la mücadele veren sağlıkçılarımızı tebrik ediyoruz. Onlar her şeyin en güzeline layıklar. Huzurlarınızda onlara teşekkür ediyoruz. Onlar gecelerini gündüze katıp bir can daha kurtarmak için bizler için mücadele veriyorlar" şeklinde konuştu.
Koruyucu ekipmanları teslim alan Bahadır, "Kızılayın 152. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Korona virüs ile yaklaşık 2.5 aydır mücadele etmekteyiz. Tüm sağlık çalışanları ile kurum ve kuruluşlar bu salgınla mücadele vermektedir. Bu salgından başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz. Bu bağlamda tekrar Şube Başkanı Aydın Ergenç'e teşekkürlerimi iletiyorum" diye ifade etti.

Yorumlar

Evi yanan Karameşe ailesine yardım toplandı

12 Haziran 2020 Cuma 20:41

Evi yanan Karameşe ailesine yardım toplandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde çıkan yangında tamamen yanan ve 9 kişilik ailenin yaşadığı iki katlı evin yeniden yapılması için başlatılan kampanyada 72 bin TL yardım toplandığı belirtildi.

22 Mayıs 2020 tarihinde Kdz. Ereğli’ye bağlı Kandilli Beldesinde iki katlı bir ev, sobadan çıkan kıvılcım sonucu kullanılmaz hale gelmişti. Yanan evlerinin yerine yeni bir ev yaptırmak isteyen aileye yardım için Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'un onayı ile komite kurulmuştu. gerekli Kdz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yardımın vatandaşlardan gelen bağışlar ile toplandığını belirtti. Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

İlçemiz Kandilli Beldesi Yeni Mahalle Karaelmas Sk.No:14’de Mevlüt Karameşe’ye ait binanın 2.nci katında 22.05.2020 tarihinde sobadan kıvılcımla çıkan yangın sonucu evi tamamen yanmıştır. Yanan evin yerine yeni ev yapmak üzere hayırsever vatandaşlarımızca o tarihten bugüne kadar toplam 73.822,25 TL bağış toplanmıştır.Ailenin kendi isteği doğrultusunda kendi evini yapmak istemesi ve oğulları Bilal KARAMEŞE ve İlhan Karameşe’nin hemfikir olması nedeniyle, Kaymakamlık Makamınca 09.06.2020 tarih ve 5325 Sayılı Olur ile izin verilen yardım toplama komitesi marifetiyle toplanan bağış anne Naciye Karameşe adına açılan banka hesabına aktarılmıştır. Yardım toplama komitesinin görevi sona ermiş olup bundan sonra yapılacak olan bağışlar Naciye Karameşe’ye ait T.C Ziraat Bankası Kdz.Ereğli Şubesindeki TR40 0001 0012 2913 6447 6650 11 İban nolu banka hesabına yapılabilir.Evi yanan aileye yardımda bulunan tüm hayırsever vatandaşlarımıza ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür eder, sağlık ve mutluluk dilerim.”

Yorumlar