İlahiyat Fakültesi Mevlit Kandili programı düzenledi

30 Kasım 2017 Perşembe 16:01

İlahiyat Fakültesi Mevlit Kandili programı düzenledi

BEÜ İlahiyat Fakültesi, Mevlit Kandili sebebiyle Sezai Karakoç Kültür Merkezinde “Siyer-i Nebi ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti” adlı programı düzenledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, Rektör Yardımcıları, Senato Üyeleri, akademik ve idari personel ve öğrencilerin katıldığı program büyük bir izleyici kitlesi tarafından ilgiyle izlendi.
Program, ilahiyat Fakültesi Kıraat ABD öğretim görevlisi Kadir Emrah Divanoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra program, Din Eğitimi ABD. öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Salih Aybey’in verdiği “Şefkat Peygamberinin Örnek Hayatı” başlıklı konferans ile devam etti. Konferans sonrasında Dini Musiki ABD Araştırma Görevlisi Metin Gündoğlu ve musiki ekibi, izleyicilere muhteşem bir ney dinletisi sundu.
Programın sonunda Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, konuşmacılara ve emeği geçenlere teşekkür belgesi takdim etti.

Yorumlar

Büyük ikramiye size çıksa ne yaparsınız?

29 Kasım 2017 Çarşamba 18:21

Büyük ikramiye size çıksa ne yaparsınız?

Yılbaşına sayılı günler kala, muhabirlerimiz sokağa çıktı. Büyük ikramiye size çıksa ne yaparsınız diye sordu, işte cevaplar...

2018 yılına girmeye sayılı günler kala, yılbaşının olmazsa olmazlarından Milli Piyango hayali vatandaşları şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Muhabirlerimiz Saliha Doğan ve Elif Altıner Ereğli halkına büyük ikramiye size çıksa ne yaparsınız diye sordu. 

İşte o röportaj; 

Etiketler:

Milli Piyango , zonguldak , kdz.eregli ,

Yorumlar

20 yataklı hastanenin temel atma töreni gerçekleştirildi

29 Kasım 2017 Çarşamba 17:07

20 yataklı hastanenin temel atma töreni gerçekleştirildi

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde 20 yataklı hastanenin temel atma töreni gerçekleştirildi.

20 yataklı ilçe hastanesinin temel atma törenini gerçekleştirdiklerini ifade eden Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, "İlçemizden yapımına başlanan 20 yataklı ilçe hastanemizin temel atma töreni gerçekleştirdik. 20 yatak kapasiteli üzerinden yapılan ilerleyen günlerde ihtiyacı olduğu zaman 50 yataklı olarak çevrilebilme özelliğine sahip. Yaklaşık 10 milyon 500 bin muhammen bedelle yapımına başlanmış olan ilçe hastanemizin yapımı konusunda bizden desteklerini esirgemeyen bölgemizin evladı Öner Güner beyefendiye Zonguldak milletvekillerimize ilçe halkım adına sonsuz şükranlarımı sunarım" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Başkan Tekin, pazaryerinde incelemelerde bulundu

29 Kasım 2017 Çarşamba 17:00

 Başkan Tekin, pazaryerinde incelemelerde bulundu

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Belediyesi Kapalı Pazaryeri’nde bakım, onarım ve iyileştirme çalışmalarında incelemelerde bulundu, vatandaş ve esnaflarla sohbet ederek taleplerini dinledi.

Pazarcı esnafları ve vatandaşlarla selamlaşan, bazı vatandaş ve esnaflarla sohbet etti, bazılarının da sıkıntıları ile taleplerini dinledi.
Hafta pazarı olması nedeniyle esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Nuri Tekin, çalışmalarla ilgili öneri ve istekleri dinledi. Sohbet ettiği esnaf ve vatandaşları, pazaryerinin baştan sona yenileneceği konusunda bilgilendiren Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Pazaryerini gerek esnafımızın ve gerek vatandaşlarımızın rahat edebileceği şekilde iyileştirme çalışmalarına başladık. Pazaryerinin yan cephelerini kapattık. Tesis içinde ve çevresinde de çalışmalar yapacağız. Otopark alanları, yeni sosyal tesisler yapacağız, pazaryeri çevresindeki mevcut tesisleri de yenileyeceğiz. Çalışmalar bittiğinde burası modern bir tesis olacak" dedi.
Esnaf ve vatandaşlar da, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Tekin ve

Yorumlar

Alaplı'da park ve bahçelerin bakımı sürüyor

29 Kasım 2017 Çarşamba 16:50

Alaplı'da park ve bahçelerin bakımı sürüyor

Havaların soğumasıyla beraber Alaplı Belediyesi, parklarda yeni bir düzenlemeye gitti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından parklara ve nostalji bahçelerine kış şartlarına dayanıklı içinde Lolium ve Festuca Arundinacea türlerinden çim tohumu ekildi. 
Alaplı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sonbahar mevsiminin gelmesiyle yoğun bir çalışma temposuna girdi. 10 kişiden oluşan ekip, ara dönem olarak tabir edilen Ekim ayı içerisinde parklarda, programa uygun olarak önce çim tohumu ekimi gerçekleştirildi. İlçe genelinde aralarında Nostalji Bahçelerinin de bulunduğu Sahil gezinti parkında kış şartlarına dayanıklı çim tohumu ekildi.
Kış şartlarına ve hastalığa karşı dayanıklılığı nedeniyle Poa, kendini yenileyen ve yabancı otların çıkışına izin vermeyen özelliğinden dolayı Lolium, basılmaya ve çiğnenmeye dayanıklı olduğu için de Festuca Arundinacea türü çim tohumlar karıştırılarak ekim yapıldı. Ekilen çimler diğer ara dönem olan mayıs ayına kadar parklarda kalacak.

“Kavşak, orta refüj ve parklara çiçekler yenilenecek”
Öte yandan, Alaplı’nın dört bir yanındaki kavşaklara, orta refüjlere ve parklara ekilecek çiçeklerin çeşitleri ve miktarları da belli oldu. Buna göre ilçe genelinde belirlenen noktalara menekşe, lale, çuha gibi çiçekler ekilecek.

Yorumlar