İl Milli Eğitim Müdürü Akgül'den halk eğitime ziyaret

22 Nisan 2020 Çarşamba 17:31

İl Milli Eğitim Müdürü Akgül'den halk eğitime ziyaret

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül ziyarette bulundu.

 Halk Eğitim Merkezi Akşam ve Sanat Okuluna ziyarette bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ismail Baş, AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı'da eşlik etti. Ziyâret esnasında maske üretim çalışmaları konusunda Okul Müdürü Gökhan İncircioğlu’ ndan bilgi alındı. Üretimde görev alan usta öğreticilere ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederek, üretilen maskeleri Çaycuma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Sezgin Mutlu’ ya teslim edildi. Başhekim Mutlu “Bu süreçte maske üretimine katkı sağlayan, bizlere maddi manevi destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Vatandaşlar kaymakamlık önünde uzun kuyruklar oluşturdu...

22 Nisan 2020 Çarşamba 17:05

Vatandaşlar kaymakamlık önünde uzun kuyruklar oluşturdu...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, vatandaşlar izin 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasına az bir süre kala izin belgesi alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

 

23 Nisan gecesi saat 24.00 itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 4 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasının ilan edilmesiyle vatandaşlar izin belgesi alabilmek için Kdz. Ereğli Kaymakamlığın önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşların bazıları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan; nakit, gıda yardımı bazıları da şehirlerarası seyahat için izin belgesi alabilmek için saatlerce sırada bekledi. Vatandaşlar kimi zaman sosyal mesafe kuralına uymazken Kaymakamlık görevlileri kendilerini sık sık uyardı. Vatandaşlar uzun süre bekletilmelerine de tepki gösterdi.

Bazı vatandaşlar sırada beklemekten yorularak yere otururken, bazı vatandaşlar arasında sıra önceliği nedeniyle yer yer tartışmalar yaşandı. Sırada saatlerce beklediğini belirten Erkan Köse isimli vatandaş ise kronik rahatsızlığı olduğunu belirterek, yaşanan duruma tepki gösterdi. Köse konuşmasında şu ifadelere yer verdi:” Bu kadar insan bekliyor burada. Herkes seyahat izni almak için. Bende kronik rahatsızım. Normalde sokağa çıkma yasağı olduğu halde bir çözüm bulamadıkları için burada sıra bekliyorum. Bülent Ecevit Üniversitesi’ne yarın hastaneye yatış için ilaç almam lazım. Ama kaç saattir sıra hiçbir şekilde ilerlemiyor. İçeride kimin ne yaptığını da bilmiyoruz. Soruyoruz, sıraya girin diyorlar. Devlet şimdi bana ceza yazacak. Yazsın hadi 3 bin lira ceza. Ben kronik hastayım. Belgem de yanımda. Ben kronik hasta olarak her ay ilaç alıyorum remiket diye bir ilaç.  Değeri de 8 bin lira ilaçların. Ama hiçbir şekilde yukarıya ulaşamıyoruz. Yalnız Ereğli’nin rezilliğini görsünler yani. Nasıl çözüm bulacaklar bilmiyorum. Ondan sonra diyorlar ki insanlar nasıl hasta oluyor. Sadece adam yukarıdan bağırıyor. Gelin polis soksun sıraya. Ben e-devletten içişleri bakanlığına başvuru yaptım. İzin seyahat için. Ama hiçbir şekilde sonuç alınmıyor. Başvurunuz alınmıştır diyor, yarın son gün sokağa çıkma yasağı var. 4 gün ve benim yarın ilaç almam lazım. Alamadığım zaman ishale dönüyorum. Bu beni çok kötü etkiliyor. Bülent Ecevit Üniversitesi’nde kayıtlarım var. Kayıtlara herkeste bakabilir. Yani bu konuda da yalan konuşmuyorum.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kaymakamlık , vatandaşlar , izin belgesi , yasak

Yorumlar

Başkan Posbıyık video ile 23 Nisan'ı kutladı

22 Nisan 2020 Çarşamba 16:45

Başkan Posbıyık video ile 23 Nisan'ı kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, korona virüs salgını nedeniyle bu yıl 23 Nisan'ı evlerinde kutlayacak olan çocuklar için görüntülü kutlama mesajı yayınladı.

Posbıyık, videolu mesajında şu görüşlere yer verdi:

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , 23 nisan

Yorumlar

Çakır 23 Nisan mesajı yayınladı...

22 Nisan 2020 Çarşamba 16:17

Çakır 23 Nisan mesajı yayınladı...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 Çakır mesajında şu ifadeler yer aldı:”Ulusal Kurtuluş Mücadelemizi yürüten, büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Gazi Meclisimizin 100. Kuruluş yıldönümüne ulaşmanın gururu içindeyiz.
Bundan bir asır önce, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bilinciyle, ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma gayretinde, şüphe yok ki en büyük sorumluluğu üstlenmiştir. Bugün bize düşen aynı sorumluluk duygusu içinde ülkemizi daha güzel yarınlara taşımak için çaba göstermektir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza emanet edilen bu görev, nesiller boyu taşındığı gibi aynı gururla ve gayretle yerine getirilmeye devam edilecektir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı, bu sene dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını tedbirlerinden ötürü, coşkumuzda hiçbir eksilme olmaksızın evlerimizde kutlamaya hazırlanıyoruz. Umudumuz, salgının son bulmasının ardından nice Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, huzur ve sağlıkla kutlamaktır.
Bu duygular içinde Başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, Kurtuluş savaşını yürüten Yüce Meclisimizin kuruluşuna emeği geçenleri saygı ve rahmetle anıyor, mazlum milletlere örnek olan gazi meclisimizin 100. Kuruluş yıldönümü ve kıymetli çocuklarımız ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , fatih çakır , 23 nisan

Yorumlar

Çorumluoğlu 23 Nisan mesajı yayınladı

22 Nisan 2020 Çarşamba 14:20

 Çorumluoğlu 23 Nisan mesajı yayınladı

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 Çorumluoğlu mesajında şu ifadeler yer aldı:”Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara bayram olarak armağan ettiği özel bir gündür. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu Atatürk’ün “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş olduğu bu güzel günün 100. yılını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ gelecek nesillere verilen önemin ve güvenin de simgesi olmuştur.
Bizlerin de daha güçlü ve daha huzurlu yarınlar için geleceğimizin güvencesi, teminatı çocuklarımızı, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak, en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir. Tüm dünyada ve Ülkemizde yaşanan Korona Virüs önlemleri nedeniyle bu yıl okul bahçeleri yerine, evlerde yapılacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sağlıklı güzel günlerde, hep birlikte coşkuyla kutlayacağımız nice güzel yılların olmasını temenni ediyoruz.
Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kaymakam ismail çorumluoğlu , ismail çorumluoğlu 23 nisan nisan

Yorumlar