İkinci sırayı istedi... Hamdi Ayan'a tam destek verdi...

24 Nisan 2018 Salı 11:50

Ereğli Haber

İkinci sırayı istedi... Hamdi Ayan'a tam destek verdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatı 24 Haziran’da yapılması planlanan genel seçimler için çalışmalarına başladı.

MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, 24 Haziran’da yapılması kararlaştırılan genel seçim için çalışmalara başladıklarını söyledi. Demirtürk, seçim tarihinin açıklanmasının ardından teşkilatın tüm birimlerini harekete geçirdiklerini belirterek milletvekili aday adaylığı başvurularını da kabul ettiklerini dile getirdi. Kamu personelinden milletvekili adayı olmak isteyenlerin 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar çalıştıkları kurumdan istifa etmeleri gerektiğinin altını çizen Demirtürk, Ereğli’den birçok kişinin milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmaya hazırlandığını vurguladı. Demirtürk açıklamasında “Seçim tarihinin açıklanması ile birlikte birçok değerli isim gerek şahsımı arayarak gerekse teşkilatımıza gelerek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunmak istediğini beyan etti. Milletvekili aday adaylığı başvurusuna olan yoğun talep partimizin Zonguldak’ta en az iki milletvekili çıkaracağını göstermektedir” dedi.

“Ereğli’ye ikinci sırayı istiyoruz”
MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Zonguldak Milletvekili aday sıralamasında ikinci sıranın Ereğli’ye verilmesini istediklerini söyledi. Demirtürk açıklamasında “Son 4-5 seçimi göz önüne aldığımızda partimize Zonguldak genelinde en fazla oy Ereğli ve Alaplı bölgesinden çıkmıştır. Ereğli ve Alaplı hem nüfus hem de coğrafi anlamda büyük bir bölge. Dolayısıyla ikinci sırayı hak eden bir bölge. İkinci sıranın bölgemize verilmesi durumunda partimizin oylarının artacağına olan inancımız tamdır” dedi.

“İl başkanımızın birinci sırada olmasını arzu ediyoruz”
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan’ın Ankara’ya giderek milletvekili aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdiğini belirten Demirtürk, Ereğli teşkilatı olarak kendisini birinci sırada görmek istediklerini ve bu konuda teşkilat olarak desteklerinin tam olduğunu ifade etti.
MHP'nin çeşitli kademelerinde görev yapan ve daha önce Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulunan İşadamı Yakup Yıldırım, parti teşkilatına gelerek milletvekili aday adaylığı için Başkan Rahman Demirtürk ile istişarede bulundu. Yıldırım'ın milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağı belirtildi.

Yorumlar
  • ereğlili yakup
    26 Nisan 2018 Perşembe 00:01

    yakup gardaş yakışır fatih gelmesinde ,faruk şimdiden düştü posbıyık bunları süpürür fatih ve faruk gitsinler icazet alsınlar

Ünal Demirtaş CHP'den istifa etti...

22 Nisan 2018 Pazar 14:14

Ereğli Haber

Ünal Demirtaş CHP'den istifa etti...

CHP'de 15 milletvekili İYİ Parti'ye geçmek için istifa etti. İstifa eden Milletvekilleri arasında Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'ta bulunuyor.

15 CHP'linin İYİ Parti'ye geçişiyle ilgili olarak TBMM'de açıklama yapıldı.
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ALTAY ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Demokrasimizin daha fazla tahrip edilmesini doğru bulmuyoruz. Toplumun daha fazla kutuplaşmasına izin vermeyeceğiz.
CHP olarak demokrasi ayıbına karşı demokrasi arayışımız sürdüreceğiz.
Demokrasinin kazanması için bu adımı atıyoruz.
15 milletvekilimiz CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katıldılar.
Demokrasimiz için İYİ Parti'ye katılma kararı aldılar.
Türkiye ve demokrasimize hayırlı olsun.
Arkadaşlarımız demokrasi gaspına zırh olmuşlardır.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ BÜLENT TEZCAN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
15 arkadaşımız bir parti göreviyle CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçmişlerdir. Bu, tarihi bir sorumluluk tarihi bir görevdir. tarih onları partilerinden ayrılan değil partisinin verdiği görev nedeniyle demokrasiyi kurtaran kahramanlar olarak yazacaktır.
Bu, zor bir görevdir. Bu attığımız adım demokrasinin önüne kurulan tuzağı temizleme adımıdır.

Bu tuzak dünkü YSK'daki tartışmayla açığa çıkmıştır. Kurul bir karar veremedi. Çok basit bir karar her seçimde kolaylıkla verilir. Kurul'un bu kararı pazartesiye ertelemesi sinsi planlar olduğunu göstertiyor.
81 milyon vatandaşın sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Kavganın bile mertçe olanı makbuldür. Ve şimdi bu noktada mertliği bozacak adımlar atmanın peşindesiniz er meydanı şartların yaratmak bizim görevimiz.
15 arkadaşımız fedakarca bu adımı attılar. Bu karar Türkiye'yi demokrasiye taşıma kararıdır. 24 Haziran'a kadar başka tuzakların da kurulabileceğini biliyoruz. Bu halede olduğu gibi bundan sonraki süreçte de CHP büyük demokrasi davasını zafere ulaştırmak için CHP gerekli her adımı atacaktır.

Yorumlar

İYİ Parti’de 10 isme kötü haber

6 Nisan 2018 Cuma 12:23

Ereğli Haber

İYİ Parti’de 10 isme kötü haber

İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda Zonguldak İl Kongresi’nin ardından başlayan istifalar ve sonrasında sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarla ilgili disiplin süreci başlatıldı. Bazı basın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Tazegül, görevinin başında olduğunu ve il başkanıyla da uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Ereğli Haber- İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül son günlerde partisi üzerinde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Ereğli Haber’e özel açıklamalarda bulundu.


Sosyal medya üzerinden yapıldığı söylenen istifaların gerçeği yansıtmadığını, şu ana kadar 6 kişinin istifasının onandığını, 4 istifasının ise ellerine yeni ulaştığını ve bu istifalarında ilk yönetim kurulu toplantısında onaylanacağını dile getiren Tazegül, istifa edeceği yada görevden alınacağı yönündeki söylentilerinde maksatlı ve kasıtlı olduğunu ifade etti. İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar ile geçtiğimiz günlerde bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini ve yaşanan gelişmeleri değerlendirdikleri anlatan Tazegül, bu görüşme sonrasında yine bazı basın organlarında çıkan “İl Başkanı Ankara’ya gidip Asım Tazegül’ü görevden aldıracak yada istifası istenecek” şeklinde çıkan haberlerinde yalan olduğuna vurgu yaptı. İl Başkanı Ragıp Bayraktar ile aralarında hiçbir sorun bulunmadığını, ekibi ile birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Tazegül, istifa etmesini gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.


Disiplin süreci başlatıldı
İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül, Ereğli Haber’e özel yaptığı açıklamada sosyal medya kanalıyla yada basın yoluyla parti tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunan 10 ismin tespit edildiğini ve bu isimlerin Zonguldak İl Disiplin Kurulu’na pariden ihraç talebiyle sevk edileceğini söyledi. Kurulduğu günden bu yana halkın büyük teveccüh gösterdiği partilerini bölüp, parçalamaya ve zarar vermeye çalışanlara müsaade edilmeyeceğinin altını çizen Tazegül, “İlçe teşkilatımızın kapıları herkese açıktır” dedi.

Yorumlar

Büyük dava adamı şehadetinin 9. yılında unutulmadı...

30 Mart 2018 Cuma 16:41

Ereğli Haber

Büyük dava adamı şehadetinin 9. yılında unutulmadı...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Muhsin Yazıcıoğlu için anma etkinliği gerçekleştirdi.

25 Mart 2009 tarihinde geçirdiği helikopter kazası sonrasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu için dün akşam Kdz Ereğli Hatip Camii’nde akşam namazını müteakip yasin-i şerif okutuldu. Yazıcıoğlu başta olmak üzere tüm şehitler dualarla anıldı.
BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ak parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı İbrahim Sezer’in yanı sıra çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı etkinlikte kuran-ı kerim tilaveti ve duaların ardından katılımcılara aş dağıtıldı.
BBP Kdz Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik: “Merhum Şehit Genel Başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmet ve minnetle anıyoruz. O büyük bir dava adamıydı. Hiçbir zaman devletine ve milletine küsmedi. Bize yol gösterdi. Çığır açtı. Bizlerde onun yolundan yürüme gayreti içerisindeyiz. Başta Şehit liderimiz Merhum Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere, Çanakkale’den Afrin’e, Bedir’den Fırat Kalkanı’na vatan için, din için, bayrak için hiç tereddüt etmeden canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi

Yorumlar

Çaturoğlu CHP'yi yalanladı... "Açıklamaları hayal mahsulü"

27 Mart 2018 Salı 16:56

Çaturoğlu CHP'yi yalanladı... "Açıklamaları hayal mahsulü"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı tarafından bu gün basına yapılan açıklamada ortaya atılan Ereğli eğitim Kampüsü yapılacak arsanın askeriyeye devredildiğine yönelik sözlerinin hayal mahsulü olduğunu söyledi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı'nın açıklamalarını net bir dille yalanladı. CHP İlçe Başkanı Ocakçı bu gün basına gönderdiği yazılı açıklamada Ereğli eğitim Kampüsü yapılacak olan Ereğli Devlet Hastanesi binalarının bulunduğu arsanın askeriyeye devredildiğini ve yeni rektörün bu devri iözaladığını ortaya atmıştı. Ocakçı açıklamalarına ek olarak içerisinde Kdz. Ereğli Eski Devlet Hastenesi binasının bulunduğu arsanın yer almadığı bir belgeyide kanıt olarak göndermişti.

Ereğli Haber'in telefonla ulaştığı AK Parti Zongulkdak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP kandından yapılan açıklamaların tamamen hayal mahsulü olduğunu söyledi. Yeni rektörün arsaları devretmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını, projenin aynı şekilde devam ettiğini belirten Çaturoğlu, CHP'nin her zaman olduğu gibi yine hayal mahsulü açıklamalarla kafaları karıştırmaya çalıştığını vurguladı. 

Çaturoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır'ın yarın (28 Mart 2018) bu konuda detaylı açıklamaları yapacağını belirtti.

Çaturoğlu konuya ilişkin olarak akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi; "CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Sayın Sertan Ocakcı’nın, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Kampüsü yapılmak üzere BEÜ’ye tahsis ettirdiğimiz Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi arazisinin yeni Rektör tarafından Askeriyeye devredildiği iddiası külliyen yalandır. Hem Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile hem de Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun ile yaptığımız görüşmelerde böyle bir devrin söz konusu olmadığı belirtilmiştir. Ana muhalefet partisi İlçe Başkanını Kdz.Ereğlimizi yakından ilgilendiren böyle önemli hususlarda kamuoyuna doğru bilgi vermeye ve daha duyarlı olmaya davet ediyorum."

Yorumlar