İki okul tarafından açılan kermes büyük ilgi gördü

30 Ağustos 2019 Cuma 12:11

İki okul tarafından açılan kermes büyük ilgi gördü

Devrek’te iki okul tarafından açılan kermes protokol ve davetliler tarafından büyük ilgi gördü.


Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyette bulunan Karşıyaka 100. Yıl Ortaokulu ve Karşıyaka İlköğretim Okulunun ortaklaşa olarak açtığı dayanışma kermesi davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Karşıyaka Muhtarlığı tarafından organize edilen kermese Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve diğer davetliler yakın ilgi gösterirlerken, düzenlenen kermes ile ilgili ortak açıklamada bulunan Okul Aile Birliği Başkanları Sabire Kocadayı ve Nurcan Köseler,” Eğitim ve öğretiminin başlamasına sayılı günler kala her iki okulumuzun da eksikliklerinin giderilmesi ve daha sağlıklı bir eğitimin başlaması düşüncesi ile ortak olarak böyle bir kermes düzenlemeyi uygun gördük. Bizlere desteklerini esirgemeyen mahalle muhtarımız Vedat Çıtlık başta olmak üzere emeği geçen ve bizlere maddi destek sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştular. 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , kermes

Yorumlar

ANKA spor kulübü hazırlık kampında

30 Ağustos 2019 Cuma 12:06

ANKA spor kulübü hazırlık kampında

Zonguldak'ın Kilimli İlçesinde geçtiğimiz yıl faaliyete geçen yarı olimpik yüzme havuzu ilk misafirlerini ağırladı. Ankara'nın köklü yüzme kulüplerinden Anka Spor Kulübü Kilimli İlçesinde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda sezon başı hazırlık kampını gerçekleştirdi.

 
Ankara'nın köklü yüzme kulüplerinden Anka Spor Kulübü, sezon başı hazırlık kampı için Zonguldak Kilimli İlçesine geldi. Kilimli İlçesin'de bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda kampa giren Anka Spor Kulübü, günde çift antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Genel Koordinatör Sinem Hanecioğlu, antrenörler Efe Orhan, Muratcan Manap ve Tansu Başkurt yönetiminde minikler 8 gün boyunca yoğun bir kamp programından geçti. Öte yandan antrenör ve sporcuların kampın son gününde Zonguldak'ta yöresel yemekler yiyerek turistik yerleri gezdi. Antrenör ve sporcuların 8 günlük kamp programında Zonguldak'tan çok memnun kaldıkları öğrenildi. 
''Amacımız Şampiyonalarda başarılı olacak sporcular yetiştirmek'' 
Antrenör Efe Orhan, hedeflerinin Türkiye Şampiyonalarından başarılı olacak sporcular yetiştirmek olduğunu söyleyerek, ''Sezon başı hazırlık kampımızı Zonguldak'ın Kilimli İlçesin'de ki yarı olimpik yüzme havuzunda yapıyoruz. Bu tesisi bize kullandırdıkları için Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İlçe Müdürlüğü ve tesisi temiz tuttuğu için tesis müdürüne teşekkür ediyoruz. Bu tesislerin ülkemizde çoğalarak devam etmesini temenni ediyoruz. Kulübümüz Ankara'nın köklü ekiplerinden. Kulübümüzde kursi yapan sporcular var. Amacımız Türkiye Şampiyonasında başarılı olacak Atatürk'ün izinden yetişecek sporcular yetiştirmek. Burayı seçmemizin sebebi deniz kenarı olması havanın güzel olması tesisin temiz ve hijyenik olması. Otelin tesise yürüme mesafesi kadar yakın olması. Zonguldak'ta çok memnun kaldık. İnşallah sezon içerisinde buraya tekrar gelerek kamp yapmayı planlıyoruz''dedi. 

Etiketler:

spor , Anka , Zonguldak , KdzEreğlihaber Ereğlihaber

Yorumlar

30 Ağustos zafer bayramı coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos 2019 Cuma 11:59

30 Ağustos zafer bayramı coşkuyla kutlanıyor

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde “30 Ağustos Zafer Bayramı” vatandaşların yoğun katılımı ile büyük bir coşku ve heyecan içerisinde kutlandı.


Kutlamalara ilk olarak kaymakamlık makamında tebriklerin kabul edilmesi ile başlandı ve ardından da Cumhuriyet Bulvarı Kaymakamlık Binası önünde bulunan Atatürk Anıtına kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla devam etti. Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yetkililer tarafından günün anlam ve önemi hakkında konuşmalar yapılırken, öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından program sona erdi. 
Düzenlenen bayram törenine; Gökçebey Kaymakamı Mehmet Ali Uzun, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muharip gaziler, askerler ve vatandaşlar katıldı. 

Etiketler:

30 Ağustos Zafer Bayramı , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Batık gemiyi çıkartma çalışmaları başladı

30 Ağustos 2019 Cuma 10:10

Batık gemiyi çıkartma çalışmaları başladı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde 2004 yılında çıkan fırtınanın kıyıya sürüklediği ve kayalıklara çarpması sonucu batan geminin hurdası 15 yıl aradan sonra çıkarılmaya başlandı.


Kdz. Ereğli İlçe Liman Başkanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanan özel firma bu gün sabah saatlerinde Kdz. Ereğli sahiline gelerek 15 yıl önce batan gemiyi çıkartmak için çalışmalara başladı. Balık adamlar tarafından zincir ve halatlarla bağlanan geminin büyük parçası henüz çıkarılamazken, küçük parçalar çıkarılmaya başlandı.
Yaklaşık 30-35 ton olduğu tahmin edilen gemi hurdasının kıyıya çıkarıldıktan sonra parçalanarak kaldırılacağı belirtildi. Geminin denizden çıkarılma çalışmaları sırasında Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri güvenlik önlemi alırken, çalışmaları vatandaşlar merakla izledi.
Türk Bandralı Ahsen isimli 54 metre 65 santimetre boyunda, 8 metre 90 santimetre genişliğinde 713 grostonluk kuru yük gemisi 23 Ocak 2014’te çıkan fırtınada kıyıya sürüklenmiş ve kayalıklara çarpması sonucu parçalanarak batmıştı. Uzun yıllar sahil kenarında bekleyen geminin hurdasının 1-2 gün içerisinde çıkarılacağı öğrenildi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Ereğli , sahil , batık gemi

Yorumlar

Keleş Hisarcıklıoğlu’na Ereğli ekonomisini anlattı

29 Ağustos 2019 Perşembe 14:19

Keleş Hisarcıklıoğlu’na Ereğli ekonomisini anlattı

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek Ereğli ekonomisi için beklentilerini anlattı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Genel Sekreter Gündüz Acar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş görüşmede ağırlıklı olarak TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Ereğli ekonomisinin durumu, sorunları ve beklentilerini anlattıklarını söyledi. Başkan Hisarcıklıoğlu’nun aktardıkları konulara çok sıcak baktığını vurgulayan Başkan Keleş, Ereğli ekonomisinin daha iyi noktalara gelmesi için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Arslan Keleş , TOBB , TSO ,

Yorumlar