İftara davetlisiniz...

7 Haziran 2018 Perşembe 21:44

İftara davetlisiniz...

Alaplı Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel Alaplı iftarı 10 Haziran Pazar günü Sahil Park da gerçekleştirilecek. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, geleneksel hale getirdiği Kadir Gecesi iftarında gecen yıl olduğu gibi bu yılda binlerce insanın aynı sofrada iftarını açacağını söyledi.

10 Haziran Pazar günü Kadir Gecesinde Sahil Parkta düzenlenecek iftar yemeğine ,Yine Aynı Sofrada Buluşuyoruz” sloganıyla tüm Alaplı halkını iftara davet eden Başkan Tekin, “Kadir Gecesi İftarında, Kültürümüzde aynı sofraya oturmanın, yemeği paylaşmanın ve değeri ve önemi farklıdır. Ramazan bir olma ve paylaşma ayıdır. Bunu korumak ve yaşatmak için sorumluluğumuz var” dedi. tüm hemşehrilerinin davetli olduğunu belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin,"Ramazan bir olma ve paylaşmanın adıdır. Kültürümüzde aynı sofraya oturmanın, yemeği paylaşmanın değeri ve önemi farklı ve çok büyüktür. Hep birlikte oruçlarımızı açacağımız, aynı sofrayı paylaşacağımız, aynı duaya Âmin diyeceğimiz iftar yemeğimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. Bu anlamlı günler vesilesiyle Yüce Allah’tan birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Hayırlı ramazanlar" dedi.

Yorumlar

Yıllardır boş duran alana ‘Millet Bahçesi’ müjdesi...

7 Haziran 2018 Perşembe 21:42

Yıllardır boş duran alana  ‘Millet Bahçesi’ müjdesi...

Zonguldak’ta ismi sık sık yapılacak projeler ile anılan ve şehrin göbeğinde yer alan Lavuar Alanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesiyle ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülecek.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta madencilerle buluştuğu iftar programında yıllardır atıl durumda bekleyen Lavuar Alanı’nın ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi müjdesini verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimsenin mağdur olmadığı doğru bir modelle teknolojik imkanları da maden bölgeleri düzenlemelerinde kullanarak inşallah hayata geçireceğiz. Bu modelle kömür üretiminin yanı sıra sosyal imkanları da genişleterek Zonguldak’ın ihya olmasını sağlayacağız. Şehir uzun süredir özellikle Lavuar Alanı’nın düzenlenmesini bekliyor. Halen TTK’ya ait olan bu bölgeyi inşallah ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürüyoruz. İnşallah burayı süratle millet bahçesine dönüştüreceğiz. Az değil, yaklaşık 160 dönüm bir yer. Güzel bir yer olacak. Bütün bu cıvıl cıvıl çoluk çocuğu alacaksınız. Hep beraber oraya geleceksiniz” ifadelerine yer verdi.

Alan Hazine'ye devredildi, vatandaş memnun
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın önerisi ile aralarında Lavuar Alanının da bulunduğu bazı TTK arazilerinin Bakanlar Kurulu Kararı ile Hazineye devredildiği açıklandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız TTK uhdesinde bulunan bazı taşınmazların ve arazilerin Hazineye devredilmesini kararlaştırmış ve Bakanlar Kuruluna sevk etmişti. Enerji Bakanlığımızın 28.03.2018 tarihli yazısı ile Bakanlar Kurulu’nun 30.04.2018 tarih ve 2018/11713 sayılı kararı ile Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Terakki, Birlik, Çınartepe ve Mithatpaşa Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve mülkiyeti Türkiye Taşkömürleri Kurumu Genel Müdürlüğüne ait olan bazı taşınmazların Maliye hazinesine devredilmesi kararlaştırılarak yürürlüğe girdi.
Bu kararla TTK Genel Müdürlüğü elinde bulunan başta Lavuar alanı olmak üzere kullanılmayan ve atıl durumda olan, vatandaşların kullanımında bulunan taşınmazlar Hazine'ye devredildi Öte yandan vatandaşlar da Lavuar Alanı'na Millet Bahçesi yapılması projesini memnuniyetle karşıladı. Vatandaşlar, "Burası Millet Bahçesi olunca daha güzel olur, yeşillik olur, bakım olur. Şu an bakım yok ki. Cumhurbaşkanımız güzel düşünmüş. İnşallah olur" diye konuştu.

Yorumlar

Terör operasyonuna şehidimizin adı verildi

7 Haziran 2018 Perşembe 21:38

Terör operasyonuna şehidimizin adı verildi

Hakkari’de teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Gökhan Kurak’ın ismi Irak’ın kuzeyinde teröristlere yönelik sürdürülen operasyona verildi. Şehidin mezarını ziyaret eden babası ise operasyona oğlunun adının verilmesine gurur duyduğunu ifade etti.

Hakkari 3. Piyade Tümen Komutanlığınca Irak’ın kuzeyinde teröristlere yönelik sürdürülen operasyona, geçen 2017 yılının Kasım ayında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak’ın adı verildi.
Oğlunun mezarı başında dua eden, oğlunun fotoğrafını seven acılı baba ise TSK tarafından düzenlenen operasyona oğlunun adının verilmesinden dolayı gurur duyduğunu ifade etti. Çok istemesine rağmen subay olamadığını, oğlunun asker olduğunu anlatan baba Cevat Kurak, “2017 yılında şehit oldu benim oğlum. Vatanımız sağolsun. Biz okuyamadık. Gönlümde subay olmak vardı, asker okulunda okuyamadım. Ama Allah benim gönlüme göre verdi. Oğlum isteyerek uzman çavuş oldu. Daha sonra şehit oldu. Şehitlik mertebesine erişti. Operasyona adının verilmesi, bir tek tesellim gururum oldu” diye konuştu.

Yorumlar

Erdemir’in genel müdürü belli oldu

7 Haziran 2018 Perşembe 13:38

Erdemir’in genel müdürü belli oldu

Erdemir’de Sedat Orhan’ın görevden alınması sonrasında yerine OYAK Maden Metalurji Grubu bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Salih Cem Oral getirildi.

Ereğli Haber- 25 yıldır OYAK Maden Metalürji Grubu bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan, Nisan 2018’den itibaren de Erdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Salih Cem Oral, Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (Erdemir) yeni genel müdürü oldu.

2006 yılından bu yana OYAK Grubu'nda önemli pozisyonlarda görev alan, 2013’ten bu yana da Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (Erdemir) genel müdürlüğünü yürüten Sedat Orhan, 6 Haziran 2018 tarihi itibariyle görevini Salih Cem Oral’a devretti.

Erdemir’in yeni Genel Müdürü Salih Cem Oral, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına 1993 yılında İsdemir Yüksek Fırınlar İşletme Mühendisi olarak başlayan Oral, İsdemir’de 1995-2007 yılları arasında İsdemir Yüksek Fırın İşletme Başmühendisi, 2007-2013 yılları arasında Yüksek Fırınlar Müdürü, 2013-2017 yılları arasında Demir Üretim Direktörü ve 2017-2018 yılları arasında İsdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Nisan 2018’den bu yana Erdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığını sürdüren Salih Cem Oral, haziran ayı itibariyle Erdemir Genel Müdürü olarak görevine başladı.

Yorumlar

Donörden alınan organlar askeri uçakla gönderildi

7 Haziran 2018 Perşembe 12:19

Donörden alınan organlar askeri uçakla gönderildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Zonguldak’ta bir donörden, İstanbul'da bulunan bir hastaya organ nakli yapıldığı duyuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığından görevlendirilen uçak ile Zonguldak'taki bir donörden, İstanbul'da bulunan bir hastaya organ nakli yapıldığı duyuruldu. Zonguldak’ta iple kendini asarak intihar girişiminde bulunan 33 yaşındaki İlkay T., 7 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen gencin organları ailesi tarafından bağışlandı. Gencin organları, Kara Kuvvetleri Komutanlığından görevlendirilen uçak ile İstanbul'da bulunan bir hastaya nakil edilmek üzere götürüldü.

Yorumlar