İbrahim Duvarcı hastane müdürü oldu...

11 Aralık 2017 Pazartesi 11:10

Ereğli Haber

İbrahim Duvarcı hastane müdürü oldu...

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'nde uzun yıllardır başarılı çalışmalara imza atan İbrahim Duvarcı asaleten müdürlüğe atandı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'nde gerek personel ve gerekse hasta ve hasta yakınları ile güzel bir diyalog kuran ve başarılı çalışmalara imza atan İbrahim Duvarcı, bu çalışmalarının ödülünü aldı. Duvarcı, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son atamalarda Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Müdürlüğü'ne asaleten atandı. 

Yorumlar

Camii’yi engellediğini övünçle anlattı…

9 Aralık 2017 Cumartesi 18:46

Camii’yi engellediğini övünçle anlattı…

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresi Gülüç Belediyesi düğün Salonu’nda Sertan Ocakçı Başkanlığındaki tek liste ile yapıldı. Kongrenin tek liste ile yapılması katılımında az olmasına neden oldu.

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Karadeniz Ereğli İlçe teşkilatının kongresi Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda yapıldı. Kongre delege yeter sayısına ulaşılamayınca 2 saat kadar geç başladı. CHP Yöneticileri yeter sayıya ulaşabilmek için delegeleri tek tek arayarak kongreye katılmaya çağırdı.
Kongreye CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Yönetim Kurulu Üyelerinden Eylem Ertuğrul faaliyet raporunu, Yönetim Kurulu Üyesi Nahide Ercan’ın mali raporu okumasının ardından, raporlar üyelerin oybirliğiyle ibra edildi.
Konuşmasında ağırlıklı olarak ulusal gündeme ilişkin konulara değinen CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak’ta tüm belediyelerin alınması gerektiğini vurguladı. Demirtaş konuşmasında “Bugün görev alacak arkadaşlarımızın bu sorumluluk, bu bilinçle hareket etmeleri gerekir. Sadece onlar değil, ama bu salonda bulunan veya mazereti nedeniyle gelemeyen tüm CHP’lilerin omzundaki bir yüktür. En önemlisi belediyeyi geri almalıyız. Belediyeyi kendi hatalarımız sonucu kaybettik. Ereğli merkezde belediye bizde olsaydı bu toplantıyı Ereğli merkezde yapabilirdik. Bizim belediye başkanlarımız başarılı belediye başkanları. CHP’li başkanlar sosyal demokrat belediyecilikle Türkiye’ye damgasını vuran başkanlar. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Zonguldak’ta tüm belediyeleri almak hedefiyle hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

Balcı sert eleştirilerde bulundu
Kdz. Ereğli eski ilçe başkanlarından Yaşar Balcı kongredeki konuşmasında kongrenin çok kötü organize edildiğini ve hiçbir heyecanın bulunmadığını söyledi. Balcı konuşmasında şunları söyledi; “Sessizlik var. Bu sessizlik iyi bir şey değil. CHP Kurultay ve kongreleri, geleceği üretecek projelerin üretileceği salonlardır. Biz Ereğli’yi yöneteceksek, gençlik projeleri, kadın projelerinin anlatılması lazım. Nedir bu ölü toprağı üzerinizde? 2019’a bir yıl kaldı. Burada başkan adayı yok, tek aday, Şerafettin Turpçu’nun yaptığı yönetimi oylayacaksınız. Birlik beraberlik diyenler, partideki dinamik güçlerle işbirliği yapmadı.”
Balcı konuşmasında ayrıca belediye meclis üyelerinin yeterince çalışmamasını eleştirdi.

Camiyi engellediğini övünçle anlattı
CHP Kdz. Ereğli ilçe kongresinde konuşan Başkan Adayı Sertan Ocakçı, Ereğli Kent Meydanı’na yapılacak olan camii projesini mahkeme kararı ile engellediklerini övünçle anlattı. Ocakçı konuşmasında konuya ilişkin olarak şu sözlere yer verdi; “3,5 senedir Belediye meclisi çalışırken izleyip destek vermeye geldiniz mi? Ereğli Kent meydanının yapılmasını istedik. Bir imam geldi, buraya cami istiyorum dedi. AKP oylarıyla geçen bir cami yapılıyor. Hayatımızı özgür irademizle yaşarız biz. Hangimiz tepki verdik. Vermediniz öyle mi? éElindeki bir kağıdı salona göstererek” Bu bir mahkeme kararı. Caminin oraya yapılmasını mahkemeye verdik ve bilirkişi reddetti. Cami oraya yapılmıyor. Bir şeyler kolay değilmiş değil mi? Kaç aydır bu mahkemeyle uğraşıyoruz. Bilirkişilerle konuştuk, tek tek gerekçelerimizi anlattık. Onlar da ‘Yapılan işlem, şehircilik anlayışına, hukuka, mimari anlayışa aykırıdır, reddedilmesi’ diye yazmış. Ereğli’de bir meydan, meydan olarak kalacaksa CHP sayesindedir.”

İşte CHP’nin yeni yönetimi
Kongreye 240 delege katılarak oy kullanırken, Ocakçı 200 oy alarak yeniden ilçe başkanı seçildi. 32 delege kongrede boş oy kullanırken 8 oyda geçersiz sayıldı. CHP’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu; Ekrem Akman, Sevdekar Aras, Yıldıray Arslan, Mürşide Ateş, Halil Bozkurt, Şenol Çevik, Nahide Ercan, Şenay İşeri, Burak Karaarslan, Noyan Keskin, Huri Keskin, Uğur Likoğlu, Derya Özcan, Ahmet Yalçın, Rahmi Yaman, Hikmet Yılmaz.

Etiketler:

ereğli haber , cami tartışması , kdz. ereğli , CHP ,

Yorumlar

50 kişi kahveyi bastı... Ortalık karıştı...

8 Aralık 2017 Cuma 19:52

50 kişi kahveyi bastı... Ortalık karıştı...

Zonguldak Alaplı ilçesinde kahvehaneyi basarak cam ve çerçevelerini döktü, masa ve sandalyelere saldırdı. Saldırı sırasında kırılan camların üzerine düşen bir kişi yaralandı.

Olay Alaplı Belediyesi binası yanında yer alan bir kahvehanede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre A.Ç. ile B.U. arasında öğlen saatlerinde sözlü tartışma yaşandı. Akşam saatlerinde yanına yaklaşık 50 kişilik kalabalık bir grup toplayan A.Ç., tartıştığı U.B.’nin çalıştığı kahvehaneyi basarak cam ve çerçevelerini kırdı. İçerideki sandalye ve masaları tekmeleyen grup kahvehanede bulunanlara saldırdı. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi öfkeli gurubu kontrol altına almakta güçlük çekerken, kırılan camların üzerine düşen bir kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralının durumu ağır olmazken Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu olay yerine gelerek incelemelerde bulunup bilgi aldı.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

kavga , 50 kişi , alaplı ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de “Kudüs” protestosu…

8 Aralık 2017 Cuma 18:52

Kaynak: Saliha Doğan

Kdz. Ereğli’de “Kudüs” protestosu…

Kdz. Ereğli’de İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) önderliğinde bir araya gelen siyasi parti ve STK temsilcileri İsrail’in Kudüs’ü başkent ilan etmesi ve ABD’nin de elçiliğini Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesi kararı protesto edildi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Hükümet Konağı binası karşısında ki alanda gerçekleştirilen protesto Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve Ayhan Atay, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İHH, Sağlık Sen üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.
“Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Yaşasın Küresel İntifada”, “Kudüs Bizimdir, Bizim Kalacak”, “Kahrolsun İsrail” sloganları atan grup tekbir getirerek ABD ve İsrail yönetimlerinin aldığı kararı kınadı.
İHH üyesi Abdullah Çetinbaş, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul ettiğini ilan etmesi ve elçiliğini taşıma kararının İsrail’in Kudüs dahil işgal etme plan ve kararının bir parçası olduğunu söyledi. Çetinbaş konuşmasında “İsrail’in Filistin ve Kudüs’te varlığı gayrı meşrudur. Varlık sebebi işgaldir ve işgal devam etmektedir. İsrail’in işgali ulusal ve uluslararası hiçbir hukukta onaylanmış değildir, onaylanması da mümkün olamaz. Kudüs’ün statüsü konusunda Birleşmiş Milletlerin kararı nettir. 1967 sınırları sonrasında yapılan ve yapılacak bütün işgaller, yerleşkeler, utanç duvarları illegal olarak tescillenmiştir. Görünen o ki ABD, BM başta olmak üzere kendi savundukları uluslararası hukukun ve sistemin kararlarına karşı koymuş İsrail gibi artık tüm dünyaya meydan okuyarak ‘Hukuku’ tanımayacağını beyan etmiştir. Bunun iki sonucu olabilir, ya dünyadaki tüm devletler kendi hukukunu uygulayacak ve dünyaya kaos hakim olacak insanlığın geleceği yok olacak ya da Birleşmiş Milletler başta olmak üzere tüm uluslararası mekanizmalar ABD ve İsrail’in mevcut genel kabul gören hukuka uymasının gereğini sağlayacak. Aksi takdirde ABD’nin tüm dünyadan ‘İsrail için bunu yaparsan, tüm Ortadoğu’yu ateşe verir, kan gölüne çevirirsin ve bu ateş ve gözyaşı tüm dünyayı sarar’ uyarılarına rağmen bu kararı almasının bedelini, Müslüman, Hıristiyan tüm dünya ve gelecek nesiller ödeyecektir” dedi.
Alanda toplanan vatandaşlar yapılan basın açıklamasının ardından olaysız şekilde ayrıldı.

Yorumlar

Acı haberi iş yerinde aldı...

8 Aralık 2017 Cuma 18:43

Acı haberi iş yerinde aldı...

Zonguldak’ta araç yolu olmayan evde bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı ev küle döndü. Olayı işyerinde öğrenen anne ise “İyi ki içinde çocuklar yoktu” diye gözyaşlarına boğuldu. Mahalleli, ulaşım sorunu yaşadıkları gerekçesiyle yetkililere seslendi.

Edinilen bilgiye göre Çaydamar Mahallesi İnci Sokak’ta ikamet eden Handan ve Selçuk Murat çifti, sabah saatlerinde işe gitmek üzere evden ayrıldı. Çifttin iki çocuğu ise anne ve babalarının yardımıyla okula gitti.
Aradan geçen zamanın ardından bir restoranda çalışan Handan Murat, yakınları tarafından evinin yandığı haberini aldı. Telaşla durumu eşine haber veren Handan Murat, işyerinden izin alarak evine geldi.
İtfaiye 7 hortumu birbirine ekleyip müdahale etti
İddialara göre bir mahalle sakinine ait arazi üzerinden araç yolu yapılmasını isteyen diğer mahalle sakinleri, bu talebin kabul edilmemesi üzerine evlerine merdivenler aracılığıyla ulaşabildiklerini ifade ettiler. Araç yolunun olmaması üzerine yangın sırasında olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangının bulunduğu bölgeye giremeyince 7 tane hortumu birbirine bağlayarak yangına müdahale etmeye çalıştı.
Çiftin yan komşuları ise yangına müdahale ederek söndürmeye çalıştı.

“1950’li yılları yaşıyorlar”
Yangının söndürülmesinin ardından ev kullanılamaz hale geldi. Olay yerine gelerek aileye yardım eden Çaydamar Mahallesi Muhtarı Mehmet Zaman ise yetkililerin ulaşım sorununu çözmesini istedi. Zaman, “Yolu yok, insanlarımız burada yaşıyor. Çoğunun işi gücü yok. Hamallık yaparak geçiniyorlar. Dolayısıyla bir yolumuz yok, insanların evine gelmesi için. Biri KOAH olmak üzere iki hastamız var. Yatalak hastalar. Burada ev yandı, itfaiye gelip de müdahale etme şansı yok. Yaptığımız müracaatlarda buraya yol yapılmadı. Yıllarca bu yol sorunu yaşanıyor. Ben üçüncü dönem muhtarım her seferinde yetkililere çıktık. Hastalarımız buradan yukarı insanların sırtında çıkıyor. 1950’li yıllardaki gibi hala insanlar hastalarını öyle taşıyorlar. Yapılan müracaatlarda kimse buraya yol yapmadı. 100 metre arası var buranın. Buraya herhangi bir çare bulamadık. Bu evlerin malzemeleri sırtlarda taşındı. İnsanlar perişan. Devlet büyüklerimizden rica ediyoruz. Buraya el atmalarını istiyoruz” diye konuştu.
Evine ağlayan Handan Murat ise “İyi ki içeride çocuklar yoktu” diye feryat etti. Komşuları ise Handan Murat’ı, “Biz müdahale etmeye çalıştık. Hiç üzülme, el birliği ile yeniden yaparız” şeklinde teskin etti. Ekipler, yangının kesin çıkış sebebini araştırıyor.

Etiketler:

yangın ,

Yorumlar