İŞKUR'dan 9. Kariyer Günleri...

21 Şubat 2020 Cuma 13:01

İŞKUR'dan 9. Kariyer Günleri...

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından '9. Zonguldak İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri’ programı düzenlendi.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tahir Karaoğuz Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Vali Erdoğan Bektaş, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül, daire müdürleri, siyasi parti il temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İŞKUR tanıtımını içeren slayt gösterisi gerçekleştirildi. 
İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, "Kurum olarak bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Kariyer Günleri/İŞKUR Kampüs'te etkinliği ile üniversitemizde halen eğitime devam eden ve yakın bir gelecekte iş gücü piyasasına katılımları sağlanacak olan öğrencilerimize kariyer planlamaları konusunda hedeflerini göstermiş oluyoruz. İŞKUR olarak her yıl düzenlediğimiz kariyer günleri ile iş gücü piyasasına yeni girecek gençlerimizi çalışma hayatına hazırlıyoruz. Çalışabilecekleri iş yerleri konusunda bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Yine iş başı staj/işbaşı eğitim olanakları ve kamu kurumları ve kuruluşlarında yapacakları sosyal çalışma programlarından bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Mümkün olduğunca mümkün olduğunca İŞKUR faaliyetlerini tanıtmaya, faydalanmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz." 

"Gençlerimizi iş ve meslekler ile buluşturuyoruz" 
Vali Erdoğan Bektaş ise gençlerin istihdamını önemsediklerini ve devlet olarak tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek şunları söyledi: 
"Bugün Bülent Ecevit Üniversitesinde İŞKUR ve üniversite işbirliğinde daha çok öğrenci kulübü mensubu öğrencilerimizin organize ettiği, bizim de İŞKUR olarak yapmaya çalıştığımız bir etkinlikte bir aradayız. Değerli müdürümüz konuyu etraflıca izah etti. İŞKUR olarak çalışma hayatını düzenlenmesi, çalışma barışını sağlanması, gençlerimizi iş ve meslek ile buluşturmak için gerekli tedbirleri almaya çalışıyoruz. Bu çerçevede kariyer günleri öne çıkıyor. Özellikle üniversite eğitimi gibi eğitimin son halkasında olan gençlerimizin öğrencilerimizin hayatlarında ihtiyaçları olan veya çalışacakları mesleklerle bir şekilde buluşmalarını temin etmeye, meslekleri tanıma ya, meslek mensupları ile tanışmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bütün çaba baştan bu tarafa eğitimin çabası toplumun çabası sürekliliği sağlamak. Sürekliliğin nerede sağlayacağız çocuklarımızı büyüteceğiz. Öğreteceğiz yetiştireceğiz ve onları hayatın işleyişinde katkı sunmalarını sağlayarak toplumda sürekliliği sağlamaya çalışıyoruz. Bu çerçevede eğitim kurumlarının yaptığı iş çocukların mutlu olacağı ve işe yarayacakları bir meslekle buluşmalarına sağlamak sonra başka amaçlar da var tabii ki. Eğitim sadece iş ve meslek edindiren kuruluşlar değildir. Özellikle üniversiteler bilimsel amaçlı araştırma amaçlı birçok amaçlarda var elbette ama toplumun beklentisi işin esası anlamı toplumda hayatın milletimizin ve devletimizin sürekliliğini sağlamak için düzenli çalışma ihtiyacını karşılayacak iş gücünü temin etmek. Gençler hem yeteri kadar iş bulacaklar. Hem sevdikleri işte çalışacaklar hem yetenekli oldukları konularda çalışacaklar ki mutlu bireyler olsunlar." 
Konuşmaların ardından İŞKUR ile işbirliği içinde olan ve istihdama katkıda bulunan dernek ve işletme temsilcilerine Vali Bektaş, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü ve İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu tarafından teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi. Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanı Belkıs Akın'ın İŞKUR faaliyetleri ile ilgili sunumunun ardından Kariyer Günleri sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , İŞKUR , 9. Zonguldak İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri , Bülent Ecevit Üniversitesi , BEÜ

Yorumlar

SİS NEDENİYLE GÖRÜŞ MESAFESİ DÜŞTÜ...

21 Şubat 2020 Cuma 12:53

SİS NEDENİYLE GÖRÜŞ MESAFESİ DÜŞTÜ...

Zonguldak'ta dün akşamdan bu yana etkisini sürdüren sis nedeniyle görüş mesafesi düştü.

 Kent merkezinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle Zonguldak-İstanbul karayolunda sürücüler kontrollü seyir etti. Görüş mesafesi zaman zaman 5 metreye kadar düştü. Kentin yüksek mahallelerinde sis etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığının 7 dereceye kadar düştüğü kentte, yağmurlu ve sisli havanın hafta sonu itibariyle yerini güneşli havaya bırakması bekleniyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sis , hava durumu , görüş mesafesi , merkez , beü

Yorumlar

MÜSİAD’tan lise öğrencilerine yabancı dil konferansı

21 Şubat 2020 Cuma 09:51

MÜSİAD’tan lise öğrencilerine yabancı dil konferansı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Şubesi tarafından, Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda “Yabancı Dilin Önemi ve Yurt Dışı Eğitim Programları” konulu konferans düzenlendi.

 MÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerinden Fevzi Turan’ın Düzce il merkezinde faaliyette bulunan firması Makrodil Universal Language Academy Kurum Müdürü Uzman Emre Dil tarafından verilen konferansta öğrencilere “yabancı dil konusunda ülkemizin durumu, yabancı dilin öğrencilere katacakları faydalar, neden yabancı dil öğrenemiyoruz, yabancı dil konusunda yurt dışında yapılabilecek çalışmalar” konularında bilgiler aktarıldı. 
Konferansa MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Hüseyin Uysal, MÜSİAD Yönetimi ve gençlik kurulu üyeleriyle okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. 
Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Hüseyin Uysal, okullarında öğrencilere yönelik böyle bir programın gerçekleşmesini sağladıklarından dolayı MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar başta olmak üzere Makrodil Universal Language Academy firması sahibi Fevzi Turan, Kurum Müdürü Uzman Emre Dil ve tüm MÜSİAD yöneticilerine teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , MÜSİAD , yabancı dil konferansı

Yorumlar

Uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltı...

20 Şubat 2020 Perşembe 16:53

Uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltı...

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyonda 1 kişi gözaltına alındı.

 Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kilimli İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde Kilimli İlçesi Ayiçi Mahallesi'nde ikamet eden M.Ç (48) isimli şahsın evinde uyuşturucu madde bulunduğu bilgisini alan ekipler harekete geçti. Ekipler tarafından şahsın evinde yapılan aramada 268 gram kubar esrar, 143 gram kenevir tohumu, 1 adet ruhsatsız 9 mm tabanca, 1 adet şarjör, 48 adet TL 9 mm (MKE marka) tabanca fişeği ele geçirildi. Olay ilgili ekipler tarafından yakalanan şahıs gözaltına alındı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , operasyon , uyuşturucu , gözaltına alındı

Yorumlar

VALİLİKTEN YAĞIŞ UYARISI!

20 Şubat 2020 Perşembe 15:35

VALİLİKTEN YAĞIŞ UYARISI!

Zonguldak Valiliği açıklama yaparak soğuk ve yağışlı havaya karşı uyarılarda bulundu.

 Zonguldak Valiliği tarafından yapılan açıklamada perşembe günü öğle saatlerinden pazar günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor. Yapılan açıklamada “Ülkemizin yarın 20 Şubat 2020 Perşembe sabah saatlerinden itibaren batı bölgelerden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Pazar 23 Şubat 2020 günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının, cuma günü batı bölgelerden başlayarak yağışla birlikte azalacağı, ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Yağışların perşembe günü öğle saatleri itibariyle Bartın, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak çevrelerinde hafif yağmur şeklinde başlayacak yağışların, cuma günü Bartın, Düzce, Kırıkkale ve Zonguldak çevrelerinde yağmur, Bolu, Çankırı ve Karabük çevrelerinde karla karışık yağmur, cumartesi günü ise Bartın, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde yağmur, Bolu, Çankırı, Karabük ve Kırıkkale çevrelerinde kar yağışı şeklinde olması beklenmektedir" ifadelerine yer verildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , YAĞIŞ , VALİLİK , HAVA DURUMU

Yorumlar