İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu açıkladı

13 Eylül 2019 Cuma 14:06

İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu açıkladı

İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, toplum yararına projesi kapsamında okullara 400 temizlik personeli 230 da güvenlik görevlisi alınacağını söyledi.


İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, Toplum yararına proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara verilecek 400 temizlik personeli ve 230 güvenlik görevlisinin başvuruların önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi. 
Makamında basın toplantısı yapan İl Müdürü Demirsu, "Bugün itibariyle sistemimize toplum yararına programdan bir ödenek düştü, okullarda sadece çalıştırılmak üzere 400 temizlik personeli 230 da güvenlik görevlisi alınacak. Ancak burada talimatlarınızda bir değişiklik oldu. Daha önce net 3 asgari ücretin aynı haneye girmesi halinde Bu da ortalama 5000 liraya tekabül ediyordu Bunlar toplum yararına programlar faydalanamıyor idi. Bu biraz daha mağdurlarının daha fazla faydalanması açısından aşağıya çekildi. Şu anda aynı hane içerisinde 1,5 asgari ücretin üzerinde ödeme girerse Bu kişiler toplum yararına programlar faydalanamayacak ve bunları biz zaten zaman zaman kapılara da asacağız duyuracağız. Başvuruya gelen işsizlerimize de iş ve meslek danışmanları tarafından bu bahsedilecek bu durumda çoğunlukla sosyal yardımlaşmadan faydalanan ya da işte asgari ücret net bir buçuk katı asgari ücretin altında eve gelir gelenleri daha fazla faydalanmış olacağız. Henüz başvuru konusunda bir takvim belirlemedi. Zaten ödeneğiniz bugün geldi kurumumuzda idareci arkadaşlar ve bir araya gelerek toplanarak bir takvim belirleyeceğiz bir komisyon oluşturacağız. Akabinde Tabii ne şekilde alacağız bunu belirleyeceğiz. Bu konuda herhangi bir net açıklama yok bunu tekrar sizler vasıtasıyla kamuoyun duyuracağım. Kapılarımıza asacağız. 5 günlük bir başvuru tarihi olacak bu başvuru tarihinde herkes gelip kaydını yaptırabilecek. Aynı zamanda hem kurumumuza gelebileceği gibi kayıt için hem de internetten de başvuru yapabilecekleler. Şu anda diğer kamu kurum ve kuruluşları için bir gelen ödenek gelmedi. Bu ödenek sadece Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullar için geldi ve şu anda bunun düzenlemesini yapacağız' akabinde belediyeler ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlar için gelebilir diye bekliyoruz geldiği zaman bunun açıklaması da yapacağız" dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , İŞKUR ,

Yorumlar

Otomobil dereye uçtu

13 Eylül 2019 Cuma 12:43

Otomobil dereye uçtu

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobil dereye uçtu, 2 kişi yaralandı.


Edinilen bilgiye göre, Gümeli beldesi Şehit Aydın Caddesi mevkisinde Şenol K. yönetimindeki 67 YF 252 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle dereye uçtu. Otomobilde bulunan sürücü Şenol K ve henüz ismi öğrenilemeyen yolcu yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar 112 Acil Servis ve jandarma ekiplerine haber verdi. Otomobilden kendi imkanlarıyla çıkan yaralılar, ambulansla Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldı. 
Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , otomobil

Yorumlar

4. Türksat Model Uydu yarışmasında birinci oldular

13 Eylül 2019 Cuma 09:46

 4. Türksat Model Uydu yarışmasında birinci oldular

TEKNOFEST kapsamında Türksat tarafından 10-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 4. Türksat Model Uydu yarışmasında Grizu-263 Uzay Takımı, 95 takım arasında Türkiye birincisi oldu.


Haziran ayında NASA sponsorluğunda düzenlenen Cansat Competition model uydu yarışmasında ABD’de Dünya ikincisi olan uzay takımı, Gölbaşı/Ankara tesislerinde düzenlenen 'Model uydu' yarışmasında Ön Tasarım ve Kritik Tasarım puanlamasında 100 üzerinden 100 puan alarak finallere kaldı. Finallerde de uçuş görevlerini eksiksiz tamamlayan Grizu 263 takımı Türkiye birincisi oldu.
Takım danışmanı Prof. Dr. Bülent Ekmekçi, “Hep gerçeklerimizle hayallerimizin arasında bir yol buluyor ve hayallerimize ulaşıyoruz. Artık daha büyük hayallerle yolumuza devam ediyoruz. Eminiz ki o büyük hayallerle gerçekler arasında bir yol var. Ülkemizi ve üniversitemizi heyecanlandırmaya devam edeceğiz. Basit olduk, berrak olduk, çalıştık ve kazandık" açıklamasında bulundu.
Takım kaptanları Muzaffer Duysal ve Çağla Aytaç Dursun elde edilen başarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Duysal, “ABD’de elde ettiğimiz başarının ardından çalışmaya ara vermeden devam ettik ve bu yeni başarının verdiği motivasyon ile de ekip olarak daha çok çalışmayı sürdüreceğiz. Bu başarının gerçekleşmesinde emeği geçen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve tüm üniversite mensuplarına, ana destekçimiz olan ERDEMİR’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Dursun ise, Grizu-263 Uzay Takımı’nın Türksat biriminde görev yapan Uğurcan Soruç, Hüseyin Sertkaya, Halime Pehlivan, Çağrı Karaduman, Mahmut Eğriöz, Feyzullah Hasar ve bu birime mentörlük yapan Hasan Berat Gürtürk ve Cem Zorlu, Muhammed Emin Kurt ve Kerim Uslu’nun bu başarının gerçekleşmesi için 7 ay boyunca çalıştıklarını belirtti.
Takımımız ödülünü 22 Eylül 2019’da İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek olan Teknofest ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacak.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , TURKSAT , Erdemir

Yorumlar

Kaymakam Vekiline ziyaret

12 Eylül 2019 Perşembe 16:16

Kaymakam Vekiline ziyaret

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Türkmen ve Çolakoğlu Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 
Geçtiğimiz günlerde Ağrı'nın Patnos İlçesinde Devrek Kaymakam Vekili olarak göreve başlayan Ümit Altay’a AK parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çokaloğlu ve Polat Türkmen hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 
Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen ziyarette ilçeye kaymakam vekili olarak atanan Ümit Altay’ı Devrek’te göreve başlamasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Çolakoğlu ve Türkmen,” Öncelikle yeni görevinizden dolayı sizi tebrik ediyoruz. Artık Devrek’te vekaleten kaymakam istemiyoruz. Sizler bu makamlarda oldukça tecrübeli bir idarecisiniz. Sizin bu engin tecrübelerinizden sürekli olarak faydalanmak ve hizmet almak istiyoruz. Elimizden geldiğince asaleten burada kalmanızı sağlayacağız bu hem sizler için hem de ilçemiz adına çok fayda sağlayacağına inanıyoruz. Tekrar ilçemize hoş geldiniz görevinizde başarılar diliyoruz” diye konuştular. 
Kendisine gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Vekili Ümit Altay ise,” Öncelikle sizleri burada ağırlamaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim ziyaretiniz beni onurlandırmıştır. Bizler bu devlete hizmet etmek için görevlendirilmiş memurlarız. Her tayin olduğumuz yerde yıllarca kalacak şekilde görevimizi yapmaya gayret ediyoruz. Umarım burada da yıllarca görev yapma imkanını yakalarım. Bizler vatandaşın duasına layık olabilirsek en büyük kazancımız bu olacaktır. Tekrar nazik ziyaretlerinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. 
Gerçekleştirilen ziyarette; Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Canbaş, AK Parti Kadı Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri İsmet Bostancı ve İsa Bükrü, ile Teşkilat Başkanı Recep Çantı hazır bulundular. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek , ziyaret , vekil

Yorumlar

Hava alanını ziyarette bulundular

12 Eylül 2019 Perşembe 15:51

 Hava alanını ziyarette bulundular

Zonguldak İl Genel Meclisi, Eylül ayı toplantılarında komisyonlara havale edilen Çaycuma Hava alanının sermaye artışıyla ilgili, çalışmalara devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak Çaycuma Havaalanını ziyarette bulunan İl Genel Meclis Başkanı ve Üyeleri Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Recep Kahya, Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ile değerlendirmeler ve Havaalanı ile ilgili planladıkları çalışmalar, bölge ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. 
Görüşmenin ardından değerlendirmelerde bulunan Zonguldak İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli “İl Genel Meclisimize Eylül ayı içinde gelen teklif üzerine Havaalanımız ile ilgili çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün de burayı ziyaret ederek sermaye artışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Çaycuma ve Bölge için Havaalanı çok önemli bir amaca hizmet etmektedir. Zonguldak İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi buranın sürdürülebilir hizmet edebilmesi için fedakarlık yapmaya her zaman devam etmiştir. Aynı zamanda Filyos Limanı ve Endüstri Bölgesi ile bağlantılı olarak gelecek zamanda daha da önemli hale geleceği mutlaktır. Bu bağlamda Bartın ve Karabük illerimizin de burada ki havaalanının daha reel anlamda geliştirilmesi ve dönüştürülmesi için bizimle beraber hareket etmeleri gerekmektedir. Yurt dışında yaşayan yada Türkiye’nin diğer illerine ulaşım sağlamada halkımıza hizmet etmeye her zaman varız. Biz Zonguldakİl Genel Meclisi olarak bütün bu yaptığımız ve yapacak olacağımız gerekli şeyleri yapmaya her daim hazırız. Bütün bunların yanında insanlarımıza hizmet noktasında herhangi bir kâr gözetmeden hizmet etmeye devam edilecektir. Çözüm noktasında bu havaalanının sürdürülebilir olması için gerekli pist uzatılmasının en kısa zamanda yapılması gerekmektedir. Bu noktada ki temennimiz tekrar söylemek istiyorum, Bartın ve Karabük illerimizin Zonguldak’ımız ile beraber hareket etmesi gerekmektedir” dedi. 
Yapılan görüşmelerin ardından incelemelerine devam eden il Genel Meclis Üyeleri havaalanından ayrıldılar. 
(OA-OA-Y) 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar