İŞ Kur İl müdürlüğüne Okan Şentürk atandı

12 Mayıs 2022 Perşembe 23:05

İŞ Kur İl müdürlüğüne Okan Şentürk atandı

Zonguldak İŞ Kur İl Müdürlüğü görevine Zonguldak SGK İl Müdür Yardımcısı Okan Şentürk atandı.

Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Okan Şentürk Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin tarafından naklen Zonguldak İŞ Kur İl Müdürü olarak atandı.
Şentürk’ün kısa süre içerisinde yeni görevine başlaması bekleniyor.

Etiketler:

Zonguldak , Kdz.ereğli , SGK , İş kur , Okan , Şentürk , Çalışa ve , sosyal Güvenlik , Bakan , Porf. dr. Vedat Bilgin

Yorumlar

Fanatik Çeşme Bordo Mavi Renklere Boyandı

12 Mayıs 2022 Perşembe 09:50

Fanatik Çeşme Bordo Mavi Renklere Boyandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Balı Mahallesi sakinleri Merkez Caddesi’nde bulunan çeşmeyi 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık sezonu Şampiyonu Trabzonspor’un renklerine boyadılar.

Kdz. Ereğli ilçesinde her sene şampiyon olan takımın renklerine boyanan fanatik çeşme bu senede borda maviye büründü. Balı Mahallesi’nde ikamet eden gençler geçtiğimiz yıl Beşiktaş’ın renklerine boyadıkları çeşmeyi bu yıl Trabzonspor’un renklerine boyadı. Mahalle sakinlerinden erkek kuaförü Trabzonspor taraftarı Engin Eryiğit çeşmenin tüm boya malzemelerini kendi aralarında topladıkları parayla aldıklarını ve boyama işlemini de kendileri yaptıklarını söyledi. Çeşmenin bir gün bordo mavi renklere boyanacağının hayalini hep kurduğunu belirten Eryiğit “Hayallerimiz bu sene gerçek oldu. Trabzonspor’un şampiyonluğunun ardından mahallemizdeki fanatik çeşmeyi bordo mavi renklere boyamaktan çok mutlu oldum. 38 yıl aradan sonra bizlere şampiyonluğu yaşatan Trabzonspor yönetimini teknik heyet ve futbolcular olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dileğim tabiki Trabzonspor’un önümüzdeki sezonlarda da şampiyon olup Avrupa’da başarılar yakalaması” dedi.

Eryiğit çeşmenin boyanmasında emeği geçen, Öner Savaş, Önder Savaş , Selami Tezcan , Mustafa Fidan, Ersin Yalçınkaya’ya teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Trabzonspor , fanatik , Trabzon

Yorumlar

Türk Sanat Müziği Konseri Öncesi Son Provalarını Yaptılar

11 Mayıs 2022 Çarşamba 15:59

Türk Sanat Müziği Konseri Öncesi Son Provalarını Yaptılar

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Aşk-Efza Musıki Derneği Türk Sanat Müziği topluluğu25 Mayıs’ta düzenlenen konser öncesi son provalarını yapıyor.

Dernek binasında, Şef Ersin Kaynar nezaretinde süren çalışmalarda, koro ve solo performanslar ‘tekraren’ seslendiriliyor. Şef Kaynar, çalışmalar sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süren Covid-19 salgını nedeniyle ara verdikleri konser etkinliklerine yeniden başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Mutluluğumuzun yanı sıra bir o kadar da heyecanlıyız. Koroda yer alan ekibimizin de aynı heyecan ile çalışmalarını sürdürdüğünü gözlemliyorum. Bu da beni son derece memnun ediyor. Aramıza yeni katılan üyelerimizle birlikte gerçekleştireceğimiz konserimizde, davetlilere güzel bir Sanat Müziği Gecesi yaşatmayı hedefliyoruz. Destek olanlara ise ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.
25 Mayıs’ta, Tatoğlu Kültür Merkezi’nde, “Hatıra Defteri” sloganı ile gerçekleştirilecek Türk Sanat Müziği Konseri, saat 20.00’de başlayacak. 2 bölümden oluşacak konserde Türk Sanat Müziği’nin sevilen eserleri koro ve solo olarak seslendirilecek.
Konserde solo performansı ile sahne alacak üyeler arasında yer alan Müzik Öğretmeni Funda Çalap’ın da katıldığı konser hazırlıklarına eşi İngilizce öğretmeni Hakan Çalap ve çocukları da destek verdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , konser , koro , dernek , müzik

Yorumlar

Engelli Bireyler Yönetimde Yer Alıyor

10 Mayıs 2022 Salı 22:39

Engelli Bireyler Yönetimde Yer Alıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Bireyler Komisyonu Başkanı Yasin Çiçek, 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada ayrımcılığın ve engellerin olmadığı bir dünya dilediğini ifade etti.

MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Bireyler Komisyonu Başkanı Yasin Çiçek, Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada siyasete girdikten sonra engelli bireylerin sorunlarını daha güçlü şekilde dile getirme fırsatı bulduğunu belirtti. Çiçek yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Yaklaşık 10 yıldır yerel basının içerisindeyiz. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı görevini sürdürdük. Amacımız: Engellenmiş bireyleri topluma tanıtmaktı. Bunun için önce kullanılan dili değiştirmek gerekiyordu. Maalesef; sakat, özürlü gibi hitap şekilleri kullanılıyordu. Şu an yaygın olarak “Özel Bireyler” ifadesi kullanılıyor. Ülkemizde: 10 Milyon engelli birey var. Aileleri de eklediğimizde; 40 Milyonu bulabiliyor. Dünya nüfusunun ise yüzde 15'i engelli bireylerden oluşuyor. Yüzde 15 dünyanın en büyük azınlığı. Biliyoruz, yaşıyoruz ve o yüzden mücadele ediyoruz. Bu yolda: 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine birlikte siyasete adım attık. Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ile yaptığımız istişarelerle İlçe Yönetiminde yer alma konusunda hemfikir olduk. Zonguldak ve çevresinde de bir ilki gerçekleştirmiş olduk. İlk kez bir özel birey Parti Yönetiminde yer aldı. Sevelim sevmeyelim, ülkemizde; en çok konuşan kesim siyasiler. Bu arenada engellenmiş bireylerin çoğalması; renkli ve çok sesli toplum olmasını sağlar. Yaşanan sorunların daha güçlü dile getirilmesi hususunda ön ayak olur. Engellenmiş birey ve ailelerinin sorunlarını biliyor, yakından takip ediyoruz. Genel Merkez bazında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunan Milletvekillerimizle, İl ve İlçe Teşkilatlarımızla istişare halindeyiz. İçerisinde bulunduğumuz 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle: Ayrımcılığın ve engellerin olmadığı bir dünya diliyoruz.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , MHP , engelli birey , siyaset

Yorumlar

Başkan Demirtaş’tan Bakan Kurum’a Teşekkür

10 Mayıs 2022 Salı 22:21

Başkan Demirtaş’tan Bakan Kurum’a Teşekkür

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş belediyeye hibe edilen kazıcı ve yükleyici kepçe için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, göreve geldiği günden bu yana araç filosunu her geçen gün genişlettiklerini belirterek Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hibe edilen Hidromek 102S kazıcı ve taşıyıcı kepçenin kendilerine teslim edildiğini söyledi. Gülüç halkına daha iyi hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Başkan Demirtaş “Belediye Başkanlığına seçildiğim 2014 yılında belediyenin halkımıza hizmet götürebilecek doğru dürüst aracı ve iş makinesi yoktu. 8 yıllık görev sürem içerisinde araç eksikliğimizin hemen hemen tamamını giderdik. Çalışmayan araçları çalışır hale getirdik. Gülüç’e getirdiğimiz hizmetler bu araçlar sayesinde oldu. Bir çok işi kendimiz yapabilir konuma geldik. Hatta ihtiyaç halinde diğer belediyelerimize ve bazı köylerimize de araçlarımızı hizmet için gönderiyoruz. Son olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u milletvekillerimiz ve ilçe başkanımızla ziyaretimizde sözünü verdiği kazıcı ve yükleyici kepçe belediyemize teslim edildi. Ben başta Bakanımız Murat Kurum olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gülüç halkımıza hizmetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Gülüç , belediye , yardım , hibe desteği , araç , otomobil

Yorumlar