Hurdaya ayrılan araca, başka aracın plakasını taktı...

5 Kasım 2019 Salı 10:45

Hurdaya ayrılan araca, başka aracın plakasını taktı...

Zonguldak'ta hurdaya ayrılan araçlara başka araçların plakasını takarak trafiğe çıkartan sürücüye 6 bin 2 lira idari para cezası uygulandı. Sürücü ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

 Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda Kdz. Ereğli ilçesinde ilginç bir olay daha ortaya çıkartıldı. Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Soğanlıyörük köyünde; hurdaya ayrılmış araçlara başka araçların plakasını takarak trafiğe çıkartığı tespit edilen A.K.; aracıyla seyir halindeyken ekiplerce kıskıvrak yakalandı. Aracın yapılan sorgusunda plakanın başka bir araca ait olduğu ve kayıp plaka kaydının olduğu tespit edildi. Ayrıca şase numarası kontrol edildiğinde okunmayacak şekilde üstünün kazındığı, motor numarasının araca ait olmadığı tespit edildi. 
Kdz Ereğli Jandarma Trafik Timi tarafından sürücü hakkında 2918 sayılı karayolları trafik kanununun 23/5-a ve 21/1. maddeleri gereğince toplam 6 bin 2 TL idari para cezası uyguladı. Olay ile ilgili Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek sürücü A.K. gözaltına alındı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Sahte plaka , Araç

Yorumlar

Uçar ve Tosun'dan Ereğli çıkartması

4 Kasım 2019 Pazartesi 20:01

Ereğli Haber

Uçar ve Tosun'dan Ereğli çıkartması

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki tosun ile birlikte Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanvekili Yücel Oktay ve Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i ziyaret etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar partisinin Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, il genel ve belediye meclis üyeleri, belde başkanları, kadın ve gençlik kolları ile partinin Ereğli ilçe teşkilatı yöneticileri ile Ereğli ilçesinde Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan Vekili Yücel Oktay ve Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i makamlarında ziyaret etti.

Çorumluoğlu: “Ankara’ya ulaşmak bizim için çok kolay”
Uçar’ın ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli’nin sorunlarının çözümüne ilişkin duyarlılıklarından dolayı AK Parti Milletvekillerine teşekkür etti. Çorumluoğlu konuşmasında “Ereğli’nin bizden ve Ankara’dan gözüken sorunlarına ilişkin değerlendirme fırsatımız olacak. Ankara Ereğli için oldukça yakın bir yer bizim için. Bizim bugüne kadar yaptığımız değerlendirmelerde hem Zonguldak’a hem de Ankara’ya ulaşmak çok daha kolay ve rahat oldu. Onunda memnuniyetini yaşıyorum. Zaman zaman mecliste de sayın vekillerimizi ziyaret ediyoruz. Bölgeyle olan sorunlarımızı da değerlendiriyoruz” dedi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ise Ereğli’nin önemli konularını görüşmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Uçar “Ereğli’nin eski günlerine kavuşması için çalışacağız”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ziyarette Kdz. Ereğli’nin sorunlarını bildiklerini ve çözülmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Milletvekili Uçar konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ereğli ifade edildiği gibi önemli ilçelerimizden bir tanesi. Geldiğimiz günden bu yana hem ekonomik hem de siyasal anlamda Türkiye’nin önemli ilçelerinden bir tanesi. Başta sanayi kuruluşumuz olan Erdemir’i bünyesinde barındırması ve buna bağlı irili ufaklı iş yerlerini de bünyesinde barındırmasından dolayı daha çok önem vermemiz gereken ilçelerimizden. Sivil toplum örgütleri ile birlikte önümüzde ki zamanlarda çok farklı ortamlarda bir araya geleceğiz. Ereğli’mizin eski günlerine, hareketli günlerine kavuşabilmesi için neler yapabiliriz hem birlikte fikir alışverişinde bulunacağız. Sizlerde bu konularda bizlere önemli katkılar sağlıyorsunuz, emeklerinizi ve çabalarınızı biliyorum. Bundan dolayı da çok teşekkür ederiz.”

Çorumluoğlu “Düzenleme yetkisi belediyede”
Ziyarette gazetecilerin sorusu üzerine Delihakkı Subaşı dolmuşçularının yaşadığı sıkıntının sorulduğu Kaymakam Çorumluoğlu Ören Mahallesi’nde ki düzenlemenin mahkemeye göre Ereğli Belediyesi sorumluluğunda olduğunu dile getirdi. Çorumluoğlu konuşmasında “Cuma günü biz bu olayı ilçe trafik komisyonunda değerlendirip mahkeme kayıtlarını da inceledik. Mahkeme kayıtlarına göre şuan Ören Mahallesi belediyenin mahallesi olduğu için düzenleme yetkisi belediyeye aittir. Ben belediye başkanımıza ve ulaşım hizmetleri müdürlüğümüze gerekli tavsiyelerde bulundum ama burada o hatta minibüsü olan arkadaşlarında kendi aralarında birlik ve beraberlik içerisinde olup belediye ile görüşmelerini tavsiye ediyorum. Daha önceden Ereğli’de yapılmış bu düzene bağlı Ereğli’de yapılmış çalışmalar var. Buranın ilk bağlanan mahallesi değil buranın ama kaymakamlık olarak bizim de yardımcı olacağımız bir husus olursa elimizden geleni yaparız. Belediye de bizim belediyemiz, Çilek Halk otobüsleri de bizim halk otobüsümüz, Subaşı’nda ki şoförler de kardeşlerimiz. Yani orada hak, hukuk, kanunlar çerçevesinde çözüm ne ise biz hepsine yardımcı olmak için varız. Uzlaşarak, konuşarak, anlaşarak ve hukuk çerçevesinde çözüm bulunması bizim yegane tavsiyemiz. Ben belediye başkanımıza da Cuma günkü toplantıya kendisi başkan yardımcısı ile katıldı, aynı yönde tavsiyelerde kendisine bulundum. İnşallah hayırlı olur diye düşünüyorum” şeklinde cevapladı.
Milletvekili Uçar ve beraberindeki heyet daha sonra Kaymakam Çorumluoğlu ile basına kapalı olarak istişarede bulundu.
Uçar ve beraberindekiler daha sonra Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Şoförler Odası’nı ziyaret etti.

Yorumlar

İl Başkanına doğum günü sürprizi

4 Kasım 2019 Pazartesi 19:55

Ereğli Haber

İl Başkanına doğum günü sürprizi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, kendisini ziyarete gelen AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun’a sürpriz yaparak doğum gününü kutladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, partisinin il başkanı Zeki Tosun, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, il genel ve belediye meclisi üyeleri ile belde başkanları ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkan Demirtaş, doğum günü olduğunu öğrendiği AK Parti Zonguldak İl Başkanına doğum günü sürprizi yaptı. Kendisi için hazırlanan pastayı görünce büyük mutluluk yaşayan Tosun, Başkan Demirtaş’a teşekkür etti. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, il başkanı Tosun’un doğum gününü kutlayarak sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice seneler diledi.
Ziyarette Tosun mumları söndürmesinin ardından pastayı Uçar, Demirtaş ve Çakır ile birlikte kesti.

Yorumlar

ZGC Başkanı Akbıyık Makedonya'dan döndü

4 Kasım 2019 Pazartesi 15:13

ZGC Başkanı Akbıyık Makedonya'dan döndü

ZGC Başkanı Akbıyık Makedonya’da Türk Büyükelçiliğini ziyaret etti ve Fon Üniversitesinde Türk Belgesel Film festivaline katıldı.

 Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve 9 Ülke 9 Şehir parolasıyla Makedonya ayağını hafta sonu gerçekleştiren Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Üsküp’te yoğun ilgi gördü. Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu ve Makedonya’daki proje ortağı olan Fon Üniversitesi ile gerçekleşen uluslar arası belgesel film gösterimi Fon Üniversitesi Kongre merkezinde yapıldı. Gösterime Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, T.C Kültür Bakanlığı ve Üsküp Büyükelçiliği Kültür Müşaviri Çiğdem Güllü, Fon Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Canoski, TDGF Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Sinemasının önemli ismi Engin Çağlar, Üniversite Koordinatörü Erkan Alili ve çok sayıda sinemasever ve öğrenciler katıldı. 
Gösterim öncesi Makedonya Türk Büyükelçiliğini ziyaret eden heyet, TC Dışişleri Bakanlığı ve Üsküp Büyükelçiliği Müşaviri Umut Lütfi Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Büyükelçilik müşaviri Öztürk tarafından karşılanan heyet, Türk Dünyası ve Makedonya’nın Türk Dünyasındaki önemini içeren sohbette bulundular. TDGF Genel Başkanı Menderes Demir tarafından Büyükelçi Müşaviri Öztürk’e çalışmalar hakkında sunum yapılırken, Elçilik Müşaviri Öztürk ise "Türk Dünyası çalışmalarında her zaman yanınızda olacağız" dedi. Daha sonra Türk Dünyası kısa belgesel film gösteriminde dereceye giren belgesel filmler Fon Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleşti. 
Oldukça ilgi gören gösterimlerden sonra Fon üniversitesi yönetim Kurulu Başkanı Sefer Canoski’ye TDGF Genel Başkanı Menderes Demir ve Yönetim Kurulu üyesi Okan Çalışkan tarafından takdimler yapıldı. 
Canoski konuşmasında "Türk Dünyası Belgesel Film Festivaline Proje ortağı olmak, bizler adına son derece memnuniyet verici, önümüzdeki yılda bu ortaklığın devem ettireceğiz" dedi. TFGF Genel Başkanı Menderes Demir ise, “Yönetim kurulu ile birlikte ve yürütüme kurulu ile son üç yıldır çok iyi çalışmalara imza atıyoruz. Geçen yıl belgesel film çalışmasında çok önemli bir film çekimine imza atıldı. Gelecek yılda önemli bir belgesel gösterimi gerçekleştireceğiz" dedi. 
Türk sinemasının ünlü sanatçısı ve aktörü Engin Çağlar’a TDGF ve Fon Üniversitesi tarafından 50. Yıl anısına geçmiş filmlerinden oluşan sinema gösterimi düzenlendi. Daha sonra günün anısına ünlü aktör Engin Çağlar’a Sefer Canoski’nin eşi Sezen Canoski tarafından plaket verildi.Çağlar, "Bugünkü program ve sizlerle olmak çok güzeldi, 1940 doğumluyum. Annem Üsküp’lü, Makedonya Fon üniversitesine, Sezen Canoski hanımefendiye ve TDGF çok teşekkür ediyorum" dedi. Çağlar, sinema yaşamında 50 yılı geride bırakırken, 75 filmde başrol oynadığını, televizyon dizisi olarak 16 dizide yer aldığını belirtti. 
Geçmiş film yaşamından da örnekler veren Çağlar, birçok ünlü sanatçı ile başrol oynarken olan anılarından bahsetti. Daha önce Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan , Türkmenistan, Özbekistan’ da gerçekleşen gösterimlerin Makedonya ayağından sonra Macaristan ve KKTC’de yapılacak. 
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunun dördüncüsünü gerçekleştirdiği Festivale başka ülkelerde destek vermeye başladı. Menderes Demir, son olarak bu sene yeni proje ortakları olduğunu belirterek "Afganistan, Kosova ve İsviçre olmak üzere o ülkeler de ki üniversiteler ile görüşmelerimiz, Fon Üniversitesi mütevelli heyeti başkanı Sefer Canoski, işbirliği ve katkıları ile devam ediyor" dedi. Makedonya’da yoğun ilgi gören gösterimlerden sonra TDGF Genel Başkanı Menderes Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Derya Akbıyık, Okan Çalışkan ve Mustafa Doğan ile birlikte, Kültür Müşaviri Çiğdem Güllü, Üniversite Rektörü, Öğretim Görevlileri ve Fon Üniversitesi Yönetim Kurulu başkanı Sefer Canoski ile birlikte değerlendirme toplantısı yaparak ortak çalışma raporuna imza attılar. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ZGC

Yorumlar

Rektör Çufalı, öğrencilerle kahvaltıda buluştu

4 Kasım 2019 Pazartesi 15:03

Rektör Çufalı, öğrencilerle kahvaltıda buluştu

İlki geçen yıl gerçekleştirilen "Öğrenci-Şehir Buluşması"nın bu yılki etkinliğinde Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, ZBEÜ’de öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi.

 Kahvaltıya Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ayhan Kafalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu, bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri, akademik ve idari personeli ve öğrenciler katıldı. Kahvaltıda bir konuşma yapan Rektör Mustafa Çufalı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin "Öğrenci Odaklı" bir üniversite olduğunu belirterek, öğrencilerin istek ve önerilerinin önemine değindi. 
Öğrencilerle gerek kampüslerde gerekse kampüs dışı etkinliklerde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çufalı, bu tür etkinlikler sayesinde öğrencilerin üniversite ve şehir hakkında düşüncelerini öğrenme fırsatı bulduğunu ifade etti. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, öğrenci buluşmalarının daha kaliteli ve nitelikli eğitim hizmetinin verilmesi ve üniversite-şehir bütünleşmesi açısından da önemine değinerek, bu yıl ikincisi gerçekleşen "Öğrenci-Şehir Buluşması"nın ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini söyledi. 
Zonguldak Milletvekilleri Türkmen ve Uçar da, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin personeliyle ve öğrencisiyle, yürütülen bilimsel, kültürel ve akademik çalışmaları ile Zonguldak adına çok önemli bir değer ve potansiyel olduğunu vurgulayarak, öğrenciler ile bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 
Rektör Çufalı ve il protokolünün öğrencilerle ayrı ayrı sohbet ettiği kahvaltıda, üniversite ve şehre ilişkin beklentiler ve öneriler üzerine fikir alış verişinde bulunuldu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Buluşma , Öğrenci

Yorumlar