Hukukçular Başkan Uysal'ı ziyaret etti

1 Ekim 2018 Pazartesi 15:19

Hukukçular Başkan Uysal'ı ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Hukukçular Derneği’nin yeni yönetimi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Hukukçular Derneği’nin yeni yönetimi protokol ziyaretleri yaparak kendilerini tanıtıyor. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Hukukçular Derneği’nin yeni yönetimini tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi. Uysal açıklamasında “Kdz. Ereğli Hukukçular Derneği yönetimi; Av. Eren Demircan, Av. Ayşe Gözde Nur Özkanca, Av.Tuba Sirkeci, Av.Nilay Merve Arıcan ve Av. Nusret Burztüak Örk'e nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum.”

Yorumlar

Yolcu uçağı pistten çıktı

1 Ekim 2018 Pazartesi 15:05

Yolcu uçağı pistten çıktı

Zonguldak Havalimanı'ndan aldığı yolcularla Almanya'ya gitmek üzere aprondan çıkış yapan Germania Hava Yolları'na ait uçağın sağ tekeri pistten çıktı.

Edinilen bilgiye göre, saat 11.20'de Zonguldak Havalimanına iniş yapan ST 2967 Airbus 319 yolcu uçağı aynı gün saat 12:30 sıralarında 5 mürettebat ve 139 yolcusu ile birlikte Almanya Düseldorf Hava Limanina gitmek üzere aprondan piste çıkış yaptığı esnada zeminin kaygan olması nedeni ile sağ arka tekerinin toprak zemine saplandı. Toprağa saplanan uçak hareket edemeyince uçuş iptal edilerek uçakta bulunan 139 yolcu uçaktan tahliye edildi. Yolcular havayolu şirketinin kararına göre ya yeni bir uçakla ya da İstanbul'dan gönderilecek.

Yorumlar

“Bu çocuklar uyuşturucu mu satsın?”

1 Ekim 2018 Pazartesi 13:06

Ereğli Haber

“Bu çocuklar uyuşturucu mu satsın?”

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Ekim ayı 1.Birlesimi’nde söz alan AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin, Ereğli’de ki gençler için ayrılan ödeneğin kullanılmamasına sert tepki gösterdi; “Bu çocuklar uyuşturucu mu satsın?”

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Ekim ayı 1.BirlesimiMeclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda gerçekleştirildi.

Mecliste tek gündem maddesi olan; ‘İlimiz Kozlu İlçesi Çardaş Köyünde, Mülkiyeti İl Özel İdaresine at üzerinde metruk bina bulunan, 5.887,01 m² yüzölçümlü 108 ada 113 parselin; Erdal Yazgan tarafından satışı talep edildiğinden; söz konusu taşınmazın, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre satışının, 5302 sayılı İl Özel İdare Kanununun 7/c le 10/f maddeler uyarınca yapılması’ hususu görüşüldü.
Ak Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin, gündem dışı söz alarak Ereğli'ye spor yatırımlarına ayrılan paranın kullanılmamasına sert tepki gösterdi. Gültekin "Ereğli Amatör Spor Kulüplerine ayrılan 2018 yılı bütçesindeki para neden kullanılmadı. Ereğli'de ki gençlerin futbol oynamaya hakkı yok mu? Bu çocuklar kahvede mi otursun, uyuşturucu mu satsın? Ne yapsın? Kozlu'da ki paralar harcanmış kullanılmış. Onlara teklif mi geldi de kullanıldı. Artık bu işin şeyini çıkardınız. Doğru dürüst iş yapın" dedi.

Yorumlar
  • Zafer sucu
    6 Ekim 2018 Cumartesi 18:25

    Tebrik ederim Rıfkı beyi

  • kepezli
    3 Ekim 2018 Çarşamba 11:54

    adam adam

Verem dede kömürlükte yaşayan aileyi sahipsiz bırakmadı

30 Eylül 2018 Pazar 20:47

Verem dede kömürlükte yaşayan aileyi sahipsiz bırakmadı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Hamzafakıhlı Mahallesi’nde eşi ile birlikte kömürlükte yaşam mücadelesi veren Muhsin Kurt’a yardımda bulundu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi Çolaklaraltı Sokak’ta kullanılmayan okul binasının kömürlüğünde yaşam mücadelesi veren Muhsin ve Nuray Kurt çiftine Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan sahip çıktı. Kurt çiftini yaşadıkları kömürlükte ziyaret eden Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, İşadamı İlhami Yazıcıoğlu’nun temin ettiği kumanyaları teslim etti.
Ben önce sizlere çok teşekkür ediyorum. Ben buraya çıkmamıştım mahalle kenarı olduğu için buraya çıkmamıştım. Siz konuyu anlattınız bende konuyu işadamı İlhami Yazıcıoğlu’na anlattım ve 2-3 ay yetecek kadar 16-17 kalem kumanya hazırlattık. Bu ailemizin durumları pek iç açıcı değil. Biz Ereğli Verem Savaş Derneği olarak 48-50 yıldır bu bölgemizde Alaplı’da dahil olmak üzere böyle sıkıntısı olan vatandaşları sizlerin de desteği ile çevremizdeki iş adamları ile birlikte elde ettiğimiz kumanya ve benzeri gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Durmak yok, yola devam edeceğiz. Bu insanlar bizim insanlarımız. Şimdi önümüzde ki zamanlarda da yine elimizden gelen bir şey olursa onları da yaparız. Ülkemiz büyük bir ülke, yardımsever bir ülke. Dolayısıyla aç, açıklık olmaz. Görüyorsunuz; Türkiye çok güzel bir memleket, çok güzelde yöneticilerimiz var. Büyük yardımlar oluyor, görüyorsunuz, sıkıntı olmaz yola devam ediyoruz. Bizde ufacık bir dernek olarak etrafımızda ki bu insanlarımıza elimizden geldiği kadar yardım yapmaktan mutlu oluyoruz. Bu işler gönül ve sevda işidir, dolayısıyla biz bu işlerle yoğrulduk bizde yola devam ediyoruz. Bir yerde hala bir aç varsa veya sıkıntıda olan bir insan varsa gönüllü bir kuruluş olarak arkadaşlarımız ve çevremizin geniş olması ile birlikte birçok projeye imza attık. Ben bu çerçeveden hareketle bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Erdoğan’a teşekkür eden Muhsin Kurt ise Kdz. Ereğli Kaymakamlığınında kendilerine yardım elini uzattığını, önümüzdeki günlerde daha düzgün bir yere geçeceklerine dair bilgi verildiğini ifade etti.

Yorumlar

Erol Şahin sokak köpeklerini yalnız bırakmadı

30 Eylül 2018 Pazar 20:40

Erol Şahin sokak köpeklerini yalnız bırakmadı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde iki aile 120 sokak köpeğine yuva oldu. Hayvansever AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan aday adayı Erol Şahin de, sokak köpeklerine veteriner arkadaşı ile hem sağlık hizmeti verdi hem de mama yardımında bulundu.

Kdz. Ereğli ilçesinde yaşayan 49 yaşındaki Güler Özenç ile komşusu, terk edilmiş 120 sokak köpeğine yuva oldu. Geçimini Rusça ve İngilizce dillerinde tercümanlık yaparak sağlayan Özenç, yaralı köpekleri tedavi ederek hayata döndürüyor. İşin bu noktaya gelmesini planlamadığını, 1-2 köpekle başladığını ve sayının 40’ı geçtiğini anlatan Özenç, en büyük sıkıntısının bulunduğu alana ulaşım olmaması olduğunu söyledi. Yaralanan köpekleri ve köpeklerin 30 kiloluk mamalarını sırtında 3-4 kilometre patika yolda taşıyarak getirip götürdüğünü belirten Özenç, kendisine yardıma gelen hayvansever Erol Şahin’e teşekkür etti. Özenç, “Köpekler araziyle birlikte geldi bonus olarak. Araziyi satın alıp kendi çapımda zaten kurtarma etkinliklerim vardı. Kurulu düzen diye buraya yerleştik. Fakat tabii bazı zorlukları var. Örneğin, yol olmaması bizi çok zorluyor. Dolayısıyla her şeyi sırtımızda taşıyoruz. Buraya gelecek kendi gıdalarımızı, ihtiyaçlarımızı, bazen mobilyamızı, hayvanların mamalarını, günde 3 torba mama düşünün, o kadar mama iki kişinin sırtında götürülüyor getiriliyor buraya. Bizim yolumuzun en kısa zamanda kış gelmeden yapılması bizim önümüzü çok açacak. Ondan sonra zaten kendi aracımızla gidip gelerek ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. 120 köpeğimiz var, günde 3 torba mama tüketiyorlar. Biz bazen makarna pişirerek yapıyoruz, çok emek isteyen bir şey zaten. Erol Bey çok örnek bir davranış sergiledi. O kadar örnek bir davranış beklemiyordum, çünkü biz burada yalnızız biraz. Kendimizi yalnız hissediyoruz. Erol Bey’in gelmiş olması, bir şekilde bizi desteklemesi, veteriner de getirmiş olması bize enerji verdi. Yaptığımızdan daha fazla gurur duyuyoruz şimdi. Erol Bey’e çok teşekkür ederiz. Yani ne kadar teşekkür etsem az” dedi.

Erol Şahin sokak köpeklerini yalnız bırakmadı
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan aday adayı Erol Şahin, sokak köpeklerine sağlık hizmeti için veteriner arkadaşı Kaan Sarı ile bölgeye giderek, 10 çuval da mama yardımında bulundu. Güler Özenç’in yaptığının takdire şayan olduğunu ve herkesin onlara destek vermesi gerektiğini ifade eden Şahin, “Ben buraya geldim çok mutlu oldum, Güler Hanım’ın burada tek başına başardıklarını çok insan başaramaz. Tebrik etmek lazım, bu güzel harekete de destek vermek lazım. Tüm dostlarımızın, arkadaşlarımızın destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bugün biz tabii böyle bir ortamda böyle bir faaliyette bulunulduğunu, 120’ye yakın köpeğe Güler Hanım’ın ve komşusunun baktığını öğrenince mutlaka yardıma ihtiyaçları olabileceğini düşündük. Bu manada veteriner arkadaşımıza rica ettik, o da geldi. Birlikte mamalarımızı getirdik. Sık sık bunu yapmamız gerekiyor tabii ki ama bu ne Güler Hanım’ın ne de bizim tek başımıza yapabileceğimiz bir faaliyet değil. Ve ayrıca Güler Hanım’ı bir kez daha tebrik etmek istiyorum. O sebepte şu; tabii hayvanlara insan olarak bizlerin yardımcı olup bakması ve kollaması gerekiyor. Bu kadar 120 adet köpeğin bizlerin bakmasından, bizlerin bakma mesuliyetini aldı ve kendisi bunu üstlendi. Büyük bir özveri diye düşünüyorum. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Güler Hanım ve Gülay Hanım gibilerin ellerinden öpmek gerek diye düşünüyorum, sağ olsunlar” diye konuştu.
Veteriner Hekim Kaan Sarı, Güler Özenç’in baktığı hasta ve yaralı olan köpeklerin muayenesini yaparak ilaç yardımında bulundu. Köpeklerle yakından ilgilenen Erol Şahin, Özenç’in her zaman yanında olacaklarını ve kendisini yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.

Yorumlar