Hokey Süper Lig’inde Kasım kardeşlerin tatlı rekabeti...

28 Kasım 2019 Perşembe 12:33

Hokey Süper Lig’inde Kasım kardeşlerin tatlı rekabeti...

Zonguldak’ta düzenlenen Türkiye Hokey Federasyonu 2019-2020 sezonu kadınlar salon hokeyi Türkiye Süper Ligi’nde Kasım kardeşler arasında tatlı bir rekabet yaşandı.

 Kasım kardeşlerin takımlarının kıyasıya mücadele ettiği maçlardaZonguldak Gençlik Merkezi antrenörü Köksal Kasım, Gaziantep Polisgücü Spor baş antrenörü Yusuf Kasım ve İzmir Buca antrenörü Mesut Kasım sahada rakip, saha dışında güzel bir kardeşliğe imza attı. Türkiye Hokey Federasyonu’nun 2019-2020 Kadınlar Salon Hokey Süper Lig renkli görüntülere sahne olurken üç ayrı takımın antrenörünün kardeş olması dikkat çekti. Kasım kardeşlerin hokey sporunda ki tatlı rekabeti maçlara da farklı heyecan kazandırırken üç kardeşin saha dışındaki diyalogları da dikkat çekti. Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü baş antrenörü Yusuf Kasım, Zonguldak Gençlik Merkezi antrenörü Köksal Kasım ve İzmir Buca antrenörü Mesut Kasım maçlarda takımlarının galip gelebilmesi için ellerinden geleni yaparken rakip kardeşler saha dışında da kucaklaşarak hasret giderdi. Uzun yıllardır Kasım kardeşlerin Türk hokeyine büyük hizmetler yaptığı, federasyon ve hokey camiası tarafından da taktir edildiği ifade edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ürkiye Hokey Federasyonu , 2019-2020 , rekabet , kardeşler

Yorumlar

Ev hanımı eşinden ilham aldı...

22 Kasım 2019 Cuma 15:32

Ev hanımı eşinden ilham aldı...

Zonguldak'ta ev hanımı Nebiye Çakmak, eşinden ilham alarak, İstanbul'da düzenlenen Bilardo 2. Kademe Antrenör yetiştirme eğitim kursuna katıldı.

 Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından 11-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da Bilardo 2. Kademe Antrenör yetiştirme eğitim kursu başladı. Kursa farklı illerden 16’ya yakın antrenör katıldı. Zonguldak'tan ise bilardo salonu işletmeciliği yapan Musa Çakmak'ın eşi Nebiye Çakmak katıldı. Zonguldak’ta ilk kez bir kadının bilardo antrenör yetiştirme eğitim kursuna katılması kadınlara örnek oldu. Öte yandan Çakmak'ın eşi gibi iyi bir bilardocu olduğu ve eşinin destekleriyle kursu katıldığı öğrenildi. Ardından kursun sona ermesinin ardından kursiyerler antrenörlük belgesine sahip olacaklar. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , bilardo , ilk kurs katılımı , ilk kadın bilardo

Yorumlar

Hedef... Gençler Balkan Şampiyonluğu...

21 Kasım 2019 Perşembe 14:19

Hedef... Gençler Balkan Şampiyonluğu...

Milli atletizm antenörü Utku Duman ve milli engel sporcusu Doğukan Kilcioğlu, Antalya'da yapılan yeni sezon planlama toplantısı ve 1.etap kampına katıldı.

 Zonguldaklı milli atlatizm antrenörü Utku Duman yetiştirdiği, 110 metre engel sporcusu Doğukan Kilcioğlu, geçtiğimiz sezon 14.35 derecesiyle milli takım kampına katılma hakkı elde etmişti. Milli atletizm antrenörü Utku Duman ve milli sporcu Doğukan Kilcioğlu, 11-18 Kasım tarihleri arasında Antalya'da yapılan milli takım 2019-2020 sezonu planlama toplantısı katılarak kamp yaptı. Kampı verimli bir şekilde geçiren antrenör Duman yönetimindeki Kilcioğlu, kente dönerek çalışmalarına devam ediyor. 

Hedef Balkan Şampiyonluğu 
Her geçen gün çıtayı bir kat daha yukarıya çıkaran milli engel sporcusu Doğukan Kilcioğlu yeni sezonda da hedefleri büyüttü. Kilcioğlu ilk olarak Ocak ayında İstanbul'da 2.etap kampına katılacak. Ardından milli sporcu Doğukan Kilcioğlu ay yıldızlı forma altında Şubat ayında İstanbul'da yapılacak olan Gençler Balkan Şampiyonasında şampiyonluk hedefliyor. 

Atletizm antrenörü Utku Duman; 'İlk etap kampımız verimli geçti' 
Zonguldaklı milli atletizm antrenörü Utku Duman, ilk etap kampının verimli geçtiğini söyleyerek, ''Antalya kampımız verimli geçti. Kampta ilk olarak yeni sezon planlamamızı yaparak ardından ilk etap kampımızı gerçekleştirdik. Doğukan'ın yeni sezonda büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyor. Hedefimiz Şubat ayında İstanbul'da yapılacak olan Gençler Başkan Şampiyonasında şampiyonluk. Bunu yapacak güçteyiz. İnşallah Doğukan ay yıldızlı forma altında ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edecek''diye konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Milli atletizm antenörü , milli engel sporcusu , Hedef , Gençler Balkan Şampiyonluğu , 1.etap kampı

Yorumlar

Zonguldak'ı temsil edecek...

21 Kasım 2019 Perşembe 14:05

Zonguldak'ı temsil edecek...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Togaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Kulüp Güreş Antrenörü Şükrü Göçer, turnuvada Çaycuma'yı temsil edecek.

 Togaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Kulüp Güreş Antrenörü Şükrü Göçer, Tokat'da gerçekleşecek olan 10. Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş Turnuvasında Zonguldak'ı, Çaycuma'yı ve Togaspor Kulübünü temsil edecek. 24 Kasım'da Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan turnuvaya katılacak ülkeler arasında; Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Bulgaristan, Dağıstan, İnguşetya yer alıyor. 
Togaspor Kulübü Başkanı Kadir Bölükçü, Göçer'e turnuvada başarılar dileyerek her zaman yanında ve destekçisi olduğu belirtti. Togaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Kulüp Güreş Antrenörü Şükrü Göçer, Çaycuma'ya Kocaeli Kağıt Spor'dan geldi. Türkiye Şampiyonlukları, Uluslararası Dereceleri ve Avrupa Dünya Şampiyonasına katılım sağlayan Milli Güreşçi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , milli güreşçi , antrenör ,

Yorumlar

BESYO, polislik, astsubaylık sınavları için bu spor harika!

16 Kasım 2019 Cumartesi 18:00

 BESYO, polislik, astsubaylık sınavları için bu spor harika!

Kdz. Ereğli’de Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü Derneği açıldı.

Kdz. Ereğli Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü Derneği Kepez Mahallesi, Cevizler Mevkii’nde Jiu Jitsu ve Hapkido Antrenörü Yavuz Ağralı tarafından açıldı. Spor hayatına 1989 yılında başlayan Ağralı, açmış olduğu kulüpte savunma sanatına merakı olanları, BESYO okumak isteyen öğrencileri, polis veya astsubaylık sınavına hazırlanan kişileri ve tüm Ereğli halkını davet ediyor.
Ereğli’de bir eksikliği gidererek, sağlıklı yaşam ve özgüven noktasında deneyimlerini paylaşmak istediğini ifade eden Jiu Jitsu ve Hapkido Antrenörü Yavuz Ağralı, şiddete dayalı insanlardan korunmak için tüm Ereğli halkını Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü Derneği’ne davet etti. Ağralı açıklamasında, “Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü olarak, Kepez Mahallesi’nde bir eksikliği gidermek için yola çıktık. Bu sanatın adı insanları etkisiz hale getirmek. Güç gerektirmeyen bir hareket, insanların zayıf noktalarına müdahale ederek, insanları etkisiz hale getirip, şiddeti önleme eğilimi adı altında spor öğretimi yapmaktayız. Kendim Tekvando 3. Daldayım. Aynı zamanda Jiu Jiutsu 2. Kademe antrenörüm. Hapkido da 2. Kademe antrenörüyüm. Bu deneyim ve bilgilerimizi Ereğli halkı ile paylaşmak ve insanlara en güzel şekilde sağlıklı bir yaşam ve özgüven için insanlar yetiştirmek amacımız. Halk eğitim merkezinde görev yaparken hakimlere, subaylara, polislere ve doktorlara eğitim vermiştim. İşlerinden dolayı hızlandırılmış eğitim programlarını uygulamıştık. Şimdi gençlerimizi kötü alışkanlıklardan bertaraf etmek ve sporu sevdirmek, özgüvenlerine kavuşturmak için böyle bir spor salonu açma gereği duyduk. Kepez Mahallesi’nde de eksikliğimiz vardı. Ereğli halkını, spor yapmak isteyenleri, özgüvenli olmak isteyenleri, savunmak isteyenleri, kadına şiddeti engellemek için spor salonumuza davet ediyoruz. Seanslarımız Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri 18.00-20.00 arasında, özel derslerimiz ise gündüz saat 09.00-12.00 arasında yapılıyor. Şiddete dayalı insanlardan korunmak için spor salonumuza bekliyoruz” dedi.
Kepez Mahallesi, Cevizler Mevkii’nde bulunan Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü Derneği İletişim Numarası: 0533 397 54 59

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Jiu jiusi , besyo , polislik , kepez , hapkido ,

Yorumlar