Hiç gitmediği traktörüyle İstanbul'da trafik cezası yedi

30 Ekim 2018 Salı 12:06

Hiç gitmediği traktörüyle İstanbul'da trafik cezası yedi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan Soner Topçu, hiç gitmediği traktörüyle İstanbul'da trafik cezası yedi. Tarım aracına gelen cezalar nedeniyle icralık olan Topçu, yetkililere seslendi.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nin Velioğlu mahallesinde yaşayan Topçu ailesine ait olan 67 DV 487 plakalı tarım aracı olan traktöre gelen cezalar yüzünden icralık oluyordu. Gelen cezalara itiraz ettiği halde hala geldiğini belirten Soner Topçu; “ Tarım aracı olan traktörümün plakasına, İstanbul’un belirli semtleri ve Yavuz Sultan Selim köprüsü gişesinde ceza yazılmış. 2016 yılında gelmeye başlayan cezalar, yıl 2018 hala ilgilenilmedi sistemlerinin değişmesini bekliyoruz. İlk 2014 yılında gelen evraklarla başlayan, plaka karışıklığına mail yoluyla cevaplar verdim. Traktörün ruhsatını, resmini , gelen cezayı ve dilekçemi gönderdim. 2014 yılında gönderdiğim dilekçeye, bir sonuç olarak 2015 yılında düzeltildiğini gördüm. Fakat tekrardan plaka üzerinden 2016 yılının Eylül ayında cezalar gelmeye başladı. Bu plakanın geçtiği toplam 29 tane kayıt var. Şuan hala sisteme baktığımda bu kayıtları üzerime görüyorum. Bugün tekrar Kara Yolları Bölge Müdürlüğü’nü aradım. Traktörüme 2018 yılının 8’inci ayda tekrar ceza yazıldığını 10’uncu ayda son ödeme tarihli olduğunu söyledim. Eskiden yolladığım maillerime de sistemden baktırdım. Daha sonra kendim sistemden incelerken 19 TL’lik cezanın kalktığını gördüm. Devlet sektöründe bu işlem halloluyor ama Yavuz Sultan Selim köprüsü gibi özelleştirilen yerlerde hala bu ceza kalıyor. Verdikleri cevapta sistem sistem diyorlar ama bugün bana gelen icra takibi evrağı hala da mevcut. Kendi sistemlerinin değişeceği bir program olduğunu, bu cezalarında kaldırılacağını söylemişlerdi. En son iki hafta önce babama bir telefon geldi. Telefonda ‘hakkında icra takibinin başladığını ve bu icranın kaldırılması için ödeme yapması’ gerektiği söylenmiş. Babamın üzerinde toplam 550 TL’lik icra takibi vardı. Bundan dolayı da babamın emekli maaşına el konulmaması için 22 TL’lik ücreti mecbur ödeyerek icrayı kaldırdık. Ardından babama, Yavuz Sultan Selim köprüsünden tekrar ceza kesildiği için telefon gelmiş. Bunun üzerine tekrar Yavuz Sultan Selim köprüsü müşteri hizmetlerini arayarak görüştüm. Bundan dolayı icra takibinin kaldırıldığını, gelen cezalara herhangi hiçbir ücret ödemeyin dediler. Yalnız hala sistemde benim üzerime karayolları cezası kayıtlı gözüküyor. Bu cezalar 75 model olan traktörüme aittir. Yaklaşık 40 yıldır traktör bizimdir. Bugün bana ait olan traktörün, Yavuz Sultan Selim köprüsüne, kara yollarına, otobana çıkma yasağı var. Ama hala da plakama benzerliğinden dolayı gelen cezalarla ben uğraşıyorum. Bunun bir an önce kaldırılmasını istiyorum" diye konuştu.

Yorumlar

Jandarma Karakolu’nun yeni binası hizmete girdi

29 Ekim 2018 Pazartesi 20:09

Jandarma Karakolu’nun yeni binası hizmete girdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi'nde yapımı tamamlanan Ormanlı Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ormanlı Beldesi’nde toplam 9 dönüm alan içerisinde 2 milyon 245 bin TL’ye mal olan hizmet binasının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar, Polat Türkmen, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile çok sayıda davetli katıldı.
Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Fuat Gençer, 9 dönüm arazi üzerine yapılan jandarma karakolunun 25 köy ve 54 mahallede yaklaşık 15 binin üzerinde ki bir nüfusa hizmet vereceğini söyledi. Yeni karakol binasının Ormanlı başta olmak üzere bölge halkına hayırlı olmasını dileyen Yüzbaşı Gençer, tüm şehitlere Allah’tan rahmet gazilere ise acil şifalar ve sağlıklı ömür diledi.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’da konuşmasında yeni karakol binasının tüm bölge halkına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ise konuşmasında yeni karakol binasını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı özel bir günde açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Göreve başladığı günden bu yana Ormanlı Beldesi’nde ki eksiklerin bir bir giderildiğini ifade eden Başol, jandarma karakol binasının artık yetersiz kaldığını ve bu gün jandarmaya yeni bina kazandırarak bu eksikliğinde giderildiğini ifade etti. Başol, jandarma karakol binasının yapılmasında emeği geçen Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, milletvekilleri ve diğer katkısı buluna herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.
Tören sonrasında Jandarma Karakolu Hizmet Binası bahçesine fidan dikimi gerçekleştirildi.

Yorumlar
  • Aladdin çolpan
    29 Ekim 2018 Pazartesi 21:15

    Hayırlı uğurlu olsun vatanımızı vatandaşlarımızın güvenliğimizi koruyan güvenlik görevlilerimize başarılarının devamını diliyorum

Çakır ve Demiray ailelerinin mutlu günü

29 Ekim 2018 Pazartesi 19:19

Çakır ve Demiray ailelerinin mutlu günü

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Demiray kızı Ayşenur Demiray’ı evlendirdi.

Gülüç Büyük Anadolu Otelde gerçekleşen düğüne AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Önceki Dönem İl Başkanlarından Celil Uzun, AK Parti Ereğli Belediye Başkan aday adayları Muhammet Köse, Fazlı Erdoğan, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, İhsan Yazıcıoğlu, Sabri Dinç, CHP’li, Belediye Meclis Üyeleri, Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili İrfan Yazıcıoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
Düzenlenen düğünde Mustafa ve Gülizar Demiray çiftinin kızları Ayşenur ile Adem ve Ayşe Çakır çiftinin oğulları Muhammet İkbal Çakır, düzenlenen muhteşem düğün töreni ile dünya evine girdiler.

Yorumlar

Suriyeli aileden örnek davranış

29 Ekim 2018 Pazartesi 15:28

Suriyeli aileden örnek davranış

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Suriyeli genç otobüs durağında bulduğu ve içerisinde kredi kartları gibi değerli eşyaların bulunduğu cüzdanı polise teslim etti.

Edinilen bilgiye göre, Suriye uyruklu Mahmut Hammadi birlikte yaşadığı Mehammet El Hammadi ile Kepez Mahallesi'nde otobüs beklediği sırada durakta yerde bir cüzdan olduğunu fark etti. İçerisinde kredi kartı gibi değerli eşyaların bulunduğu cüzdanı ne yapacağını bilemeyen Mahmut Mücahit durumu İHH Kdz. Ereğli temsilcisi Mustafa Köseoğlu'na haber verdi. Hammadi, İHH Kdz. Ereğli temsilcisi Köseoğlu ile birlikte Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu'na giderek burada görevli polis memurlarına teslim etti.
Kepez Mahallesi sakinleri uzun süredir tanıdıkları Suriyeli ailenin çok iyi insanlar olduğunu belirterek, yaptıkları ile de örnek bir davranış sergilediklerini söyledi.
İHH Kdz. Ereğli temsilcisi Mustafa Köseoğlu'na örnek davranışlarından dolayı Suriyeli aileye teşekkür etti.

Yorumlar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

29 Ekim 2018 Pazartesi 13:54

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Cumhuriyet’in 95. Yılı coşkuyla kutlandı.

Kdz. Ereğli’ de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla sahil bulvarında tören düzenlendi. Düzenlenen törene, Kdz Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Fuat Gençer, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Karadeniz İlçe Başkanvekili Sevdekar Aras, Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve çok sayıda vatandaş katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlamalarda; İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal katıldı.
Tören askeri araçla tören alanındaki vatandaşları selamlayarak başladı. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.
Kaymakam Çorumlu Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. Yıldönümünü kutladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 95. Yıldönümünün kuruluşunun kutlamanın haklı guru ve sevincini yaşıyoruz. Bugün kutladığımız sadece Cumhuriyet’in ilanı değil Atamızın Lisanı ile “ Bağımsızlık benim karakterimdir “ diyen bir milletin dizginlenemez, hürriyet sevdasıyla uğruna toprağa düşen nice canlar, çekilen nice acılar, akıtılan kanlar, katlanılan büyük felaketler pahasına bedeli sonuna kadar ödenmiş büyük zaferle kazandığı yeniden diriliş ve varoluş mücadelesinin muhteşem başarısıdır. Bu başarının adı olan Türkiye Cumhuriyeti hepimize sunulmuş ve emanet edilmiş; en büyük, en kutlu armağandır. Gücünü milletten alan, milletin yüksek aidiyet duygusu, sadakati ve kahramanlığın sahiplerinden Cumhuriyet’in; bu mübarek vatan coğrafyasındaki kuvvetli mevcudiyeti 15 Temmuz 2016’da bir kez daha tescillenmiş, Cumhuriyet’ine, gerekirse devletine canı pahasına sahip çıkacağını bir kez daha bütün dünyaya kanıtlayan, bu büyük millet elbette Cumhuriyet Bayramı’nı en asil, vakur bir duruşla onurla kutlamak hakkını inkar edilemez bir katiyetle kazanmıştır.”
Kaymakam Çorumluoğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiir ve kompozisyon okudu. Ereğli belediyesi Halk Oyunları ekibinin sergilediği halk oyunları gösterisinin ardından; şiir, kompozisyon, resim dallarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ ve Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Fuat Gençer tarafından ödülleri takdim edildi.
Tören sivil toplum kuruluşları, okulların ve askerin geçiş töreni ile son buldu.

Yorumlar