Hayırseverden felçli adama yardım eli uzandı

15 Ağustos 2020 Cumartesi 12:13

Hayırseverden felçli adama yardım eli uzandı

Zonguldak'ta 3 aydır tek göz odada yaşam savaşı veren 52 yaşındaki Turgut Mutlu’ya hayırsever iş adamından yardım eli uzandı.

Üzülmez Mahallesi Kemerbaca Sokak'ta tek göz odada yaşam savaşı veren 52 yaşındaki Turgut Mutlu’ya hayırsever iş adamı Murat Parlak, yardım elini uzattı. İhlas Haber Ajansının yaptığı haber üzerine harekete geçen iş adamı gıda ve erzak yardımında bulundu. Parlak, Turgut Mutlu’yu ziyaretinde “Bizim elimizden ne geliyorsa yapmak görevimiz, üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.
Ziyaret ve yardım için Murat Parlak’a teşekkür eden Turgut Mutlu, destekleriniz ve ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Açık hava sineması gösterimi gerçekleştirildi

15 Ağustos 2020 Cumartesi 11:01

Açık hava sineması gösterimi gerçekleştirildi

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından Açık Hava Sineması gösterimi gerçekleştirildi.

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda Açık Hava Sineması etkinliği gerçekleştirildi. Türk Sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal'ın 'Çöpçüler Kralı' ismi filmi gösterime sunuldu. Etkinliğe katılan vatandaşların girişte ateşleri ölçüldü ve maske dağıtıldı. İzleyicilere Gençlik Liderleri tarafından patlamış mısır ve çay ikramında bulunuldu.
Etkinlik hakkında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, “Zonguldak Gençlik Merkezi olarak sosyal aktivitelere her zaman olduğu gibi devam ediyoruz. Şuan pandemi süreç ile alakalı ister istemez belli kısıtlamalar var. Bunun içinde vatandaşlarımıza açık hava sinemasında nostalji yaşamak üzere vatandaşlarımızı Kemal Köksal Stadyumuna davet ettik. Futbol oynandığı zamana burası tıklım tıklım doluydu. Burada çok şaşaalı dönemler yaşandı. Bu seferde bir değişiklik olsun istedik. Geçmiş yıllarda yaşanmış olan nostalji kuşağını vatandaşlarımızla burada yaşamak amacıyla toplandık. Vatandaşlarımızın ilgisi de güzel bundan sonrada etkinliklerimiz artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Valilikten dolandırıcı uyarısı

14 Ağustos 2020 Cuma 17:30

Valilikten dolandırıcı uyarısı

Zonguldak Valiliği, İş insanlarını dolandırıcılara karşı uyardı.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, "Son günlerde Valilik Özel Kalem Müdürlüğünden arıyoruz yada benzeri ifadeler kullanılarak ilimiz ve ilçelerimizdeki iş insanlarımızı telefonla aranarak ihtiyaç sahibi, engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye alınacak denilerek dolandırıcılar tarafından para talebinde bulunulduğu duyumları alınmaktadır. Valiliğimizin iş insanlarımızdan yukarıda açıklandığı şekliyle bir talebi bulunmamaktadır. Değerli iş insanlarımızın mağduriyet yaşamamaları için bu tür taleplere karşı dikkatli olunması, kesinlikle itibar edilmemesi ve 0372 252 50 66 numaralı telefonlardan Valilik makamıyla irtibata geçilmesi önem arz etmektedir" denildi.

Yorumlar

BEÜ öğrencilerden yoğun ilgi görüyor

14 Ağustos 2020 Cuma 15:06

BEÜ öğrencilerden yoğun ilgi görüyor

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tanıtım etkinliklerine önem veren ZBEÜ uluslararası öğrencilerden yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tanıtım etkinliklerine önem veren ZBEÜ uluslararası öğrencilerden yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Uluslararası öğrenci başvurularında her yıl büyük artış kaydeden Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine bu yıl 17 bin 205 öğrenci başvuruda bulundu.
Uluslararasılaşma misyonu çerçevesinde her yıl öğrenci sayısını ve kontenjanında büyük artış sağlayan ZBEÜ bu yıl da yabancı uyruklu öğrencilerin en çok tercih ettikleri üniversitelerden biri oldu. 2019 yılında 106 ülkeden 15 bin 762 başvurunun gerçekleştiği Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine, bu yıl 99 ülkeden 17 bin 205 uluslararası öğrenci ile rekor sayıda başvuru gerçekleşti.
Konuyla ilgili açıklama yapan BEÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Murat İnce “Uluslararası öğrencilerin başvurularını 20 Haziran tarihinden bu yana internet üzerinden aldık. 07 Ağustos´ta başvurular sona erdi. Başvuru sayısı her sene artan bir ivme ile yükseliyor, geçtiğimiz yıl 106 farklı ülkeden 15.762 olan başvuru sayımız, bu yıl 99 farklı ülkeden 17204 başvuru sayısına ulaştı. Bu rekor başvuru sayısı; dünyanın dört bir yanından öğrencinin üniversitemize olan yoğun ilgisinin bir neticesi. Pandemi sürecinde gerçekleşmiş olan bu rekor başvuru, üniversitemizin uluslararasılaşma için yaptığı çalışmaların olumlu ve önemli bir göstergesi. Bu bağlamda; üniversitemizin uluslararası çalışmalarında, bizleri destekleyen, teşvik eden başta rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı olmak üzere, tüm akademik ve idari personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.
“Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi Olma Hedefinde İlerliyoruz”
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin ülkemizin ve dünyanın en çok tercih edilen yükseköğretim kurumlarından biri olmasında bilimsel ve akademik anlamda nitelikli ve çağa uygun hareket edilmesinin önemini vurgulayan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı; Yabancı uyruklu öğrenci başvurularında her yıl görülen yoğun ilginin üniversitemizin uluslararası platformlarda görünürlüğünü, tanınırlığını ve uluslararası düzeyde akademik rekabet imkânının arttığını ifade etti. Uluslararasılaşma stratejisi kapsamında başvuru sürecinde her yıl görülen yoğun ilginin üniversitenin uluslararası saygınlığı ve profili bağlamında prestijini yükselttiğinin altını çizen Çufalı, “Gelinen bu noktada Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak eğitimde ve bilimde ‘Dünya Üniversitesi’ olma hedefinde hızla İlerliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için üniversitede çok uluslu bir insan kaynağı, çok uluslu bir öğrenci yapısı, çok uluslu araştırma ve geliştirme faaliyetleri, çok uluslu üniversite stratejisi izliyoruz. Bu sayede öğrencilerimizi de evrensel bilgiye ve birikime vakıf olarak geleceğe hazırlıyoruz. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine olan yoğun ilgi bizleri gururlandırıyor. Süreçte emeği geçen herkesi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Gazeteciler Vali Vekilini ziyaret etti

14 Ağustos 2020 Cuma 15:02

Gazeteciler Vali Vekilini ziyaret etti

Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı için Zonguldak'a gelen gazeteciler Vali Vekili Turgut Subaşı'nı ziyaret etti. Ziyarette Zonguldak'ın tanıtımı konuşuldu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı için Zonguldak'a gelen gazeteciler Vali Vekili Turgut Subaşı'nı ziyaret etti. Ziyarette Zonguldak'ın tanıtımı konuşuldu.
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı Zonguldak'ta başladı. 14-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan genel kurul toplantısı öncesi Genel Başkan Yılmaz Karaca ve beraberindeki heyet ziyaretin ilk gününde Vali Vekili Turgut Subaşı'nı ziyaret etti.
Ziyarette basının önemine dikkat çeken Subaşı, "Birkaç gündür yerel basında da geleceğiniz haberi heyecan uyandırdı. Zonguldak'ın Türkiye'ye tanıtılması bir vesile olacaktır. Cumhuriyetin ilk kenti, sanayinin ilk başlangıç ve bugün devam eden bölgesi gibi Türkiye adına önemli bir bölgemizin medya temsilcilerimiz aracılığıyla da tanıtılmasına imkan verecektir. Bütün Zonguldak halkı da bu konuda çok büyük bir memnuniyet duydular. Basınımız açısından baktığımızda çok büyük ve önemli bir görev ifa ettiğinizi biliyoruz" dedi.
Genel Başkan Yılmaz Karaca da "TGC Basın Vakfı Türkiye'de bulunan 125 civarında meslek örgütünün oluşturduğu bir vakıftır. 24. yılımızı kutluyoruz. Vakfımızın en büyük amaçlarından biri tüm basın çalışanlarının sosyal olaylarını takip etmek, tesisleşme konusunda çeşitli illerde çalışmalar yapıyoruz. Vakfımız Türk Dünyasında çok büyük faaliyetler gösterdi. Eskişehir'de başlattığımız Türk Dünyası Basın Şurası'nın 3.’sünü yaptık. Tataristan, Kazan, Bişkek ve Kazakistan'da. Bu yıl Özbekistan'da yapacağımız 4. toplantımızı pandemi nedeniyle iptal edildi. Arkadaşlarımız gerek gazetelerinde, televizyonlarında, internet sitelerinde bolca haber yaparak Zonguldak'ın tanıtımına katkı sunacaklar" diye konuştu.
ZGC Başkanı Derya Akbıyık da program hakkında bilgiler aktardı.

Yorumlar