Hayatını kaybeden 10 kişinin cenazesi köylerine ulaştı...

23 Nisan 2017 Pazar 13:26

Hayatını kaybeden 10 kişinin cenazesi köylerine ulaştı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde cenaze dönüşü meydana gelen ve 10 kişinin öldüğü kazada cenazesine geldiği dedesi ile aynı ismi taşıyan genç hayatını kaybederken, 2 kardeşi de yaralandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde dün meydana gelen minibüs kazasında hayatını kaybeden 10 kişinin cenazeleri, cenaze araçları ile köylerine gönderildi. Kdz. Ereğli Belediyesi Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü önünde yakınlarının cenazelerini bekleyenler ise gözyaşlarını tutamadı. Cenazelerden 7’si Esenyurt, 2’si Yunuslu köyünde, bir kişi de İstanbul’da defnedilecek.
Kdz. Ereğli ilçesinde dün akşam meydana gelen kazada, cenazesine gittiği dedesi ile aynı ismi taşıyan Mustafa Aydın da hayatını kaybetti. Kazada yakınını kaybeden Esenyurt köyünden Mehmet Uludağ, vefat eden Mustafa Uludağ’ın tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini ve yakınlarının da İstanbul’dan kiraladıkları minibüsle cenaze törenine geldiğini söyledi. Mehmet Uludağ, kazada dedesi ile aynı ismi taşıyan torunu 20 yaşındaki Mustafa Uludağ’ın hayatını kaybettiğini, kardeşleri Olcay (18) ve Özgür Uludağ’ın (16) yaralandığını söyledi.
Kazada hayatını kaybeden Mustafa Uludağ’ın çocukluk arkadaşı olan Erdinç Ardıç ise, aynı kazada babasının da yaralandığını ifade etti.
Kazada ölen iki çocuk annesi Aygül Afacan'ın ise hamile olduğu öğrenildi.

Etiketler:

cenaze , 10 ölü ,

Yorumlar

Feci kazanın soruşturması sürüyor

23 Nisan 2017 Pazar 12:22

Feci kazanın soruşturması sürüyor

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, Kdz. Ereğli ilçesinde yaşanan kazanın soruşturmasının sürdüğünü açıkladı.

Kdz. Ereğli ilçesinin Süleymanlar köyü Serdaroğlu Mahallesi’nde, 22 Nisan günü saat 19.00 sıralarında midibüs ile hafif ticari aracın karıştığı trafik kazasında 10 kişinin hayatını kaybettiğini, 18 kişinin de yaralandığını açıklayan Başsavcı Hakan Yağız, şu ifadelere yer verdi:
"Yaralılardan 6’sı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’nde, 5’i Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde, 5’i Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde, 1’i Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde, 1’i ise Kdz. Ereğli ilçesinde bulunan özel bir hastanede tedavi altına alınmıştır. Kazaya ilişkin soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülmektedir."

Etiketler:

kaza , soruşturma sürüyor , Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız ,

Yorumlar

Midibüsteki yolcular dehşet anlarını anlattılar...

23 Nisan 2017 Pazar 12:12

Midibüsteki yolcular dehşet anlarını anlattılar...

Zonguldak’ta 50 metreden dereye uçan midibüsteki yolcular dehşet anlarını anlattı.

10 kişinin hayatını kaybettiği kazayı anlatan yaralılardan Hüseyin Aydın, kazayı 112’ye kendisinin haber verdiğini söyledi.
Kdz. Ereğli ilçesinde meydana gelen facia gibi kazada midibüs 50 metreden dereye uçmuş kazada 10 kişi hayatını kaybetmiş 19 kişi de yaralanmıştı. Bir yakınlarının cenazesi için İstanbul’dan kiraladıkları midibüs ile Ereğli ilçesine gelen yolcular, cenaze töreni sonrası İstanbul’a dönmek isterken kaza meydana gelmişti.
Kazada yaralananların Kdz. Ereğli ve Zonguldak’taki hastanelerde tedavileri sürüyor.

“Dördüncü taklayı attık, sonrasını hatırlamıyorum”
Kazada yaralananlardan İsmail Uludağ, o dehşet anlarını anlattı. İstanbul’a geri dönmek üzere yola çıktıklarını anlatan Uludağ, “İstanbul’dan gelmiştim. Cenaze sonrası İstanbul’a dönecektik. Hemen hemen 19.30 arası gibiydi. Önümüze krem rengi bir araç geldi. Bizim aracın sağını, o aracın solunu tuttuğu gibi araba dengeyi kaybetti. Şarampolden aşağıya uçtuk. Dördüncü taklayı attık. Onu biliyorum. Sonra durduğumuzu biliyorum. Araba tersine dönmüş. O arada bizim kol falan gitmiş. Başka bir şey hatırlamıyorum. Cenazeye gelmiştik. Yakın akrabamızdı. Amcamızdı. İstanbul’a dönecektik. Nasip kısmet böyleymiş. Bizi aldıkları gibi hastaneye götürdüler” diye konuştu.

“112’ye ben haber verdim”
Yaralılardan Hüseyin Aydın, yaşanan kazayı 112’ye haber verdiğini anlattı. Yakınlarını kaybettiklerinde sıklıkla İstanbul’dan midibüs kiralayarak Ereğli ilçesine geldiklerini anlatan Aydın, şöyle dedi:
“İstanbul’a dönüyorduk. Cenazeyi gömmüştük. Yukarıdan aşağıya araç sürat yaptı. Ben anlayamadım. Bir baktık aşağıdayız. Büyük büyük ağaçlar vardı. Araç onları kırmış. O kadar hatırlayabiliyorum. 112’ye ben haber verdim. Şoföre seslendim. O 112’yi aradı. Sağlık ekiplerine derede olduğumuzu söyledim. Önce beni getirdiler hastaneye. İki üç kişi hastaneye geldik. İstanbul’dan araba tutup da geliyorduk. Buradan gidiyorduk. Sürekli bu şekilde cenazeler olduğunda kendi paramızla araba tutup geliyorduk. Otobüste kayınbiraderlerim vardı. Onlarla beraber gelmiştik.”
“Kırık camdan çıktım”
Yaralılardan Bayram Kemik, içinde bulundukları midibüsün taklalar atarak dereye uçtuğunu anlattı. Midibüsün kırık olan arka camından çıktığını ifade eden Kemik, “İstanbul’dan cenazeye geldik. Köyden dönüşte akşam saatlerinde ne olduğunu anlamadık. Şoförle aynı ambulansta geldik. Bana frenlerin tutmadığını söyledi. Önüne de araba çıkınca ters taraftan aşağıya uçtuk. Kaza anını hatırlıyorum. İlk çıkanlardan biriydim. Araçtan dışarıya kendim çıktım. Arabanın arka camları dökülmüştü. Arka tarafı açıktı ve oradan çıktım. Daha sonra arkadaşların yardımıyla aşağıdan çıktık. Kaburgalarımda kırık olduğunu söylediler. Devletimizden Allah razı olsun. Allah devletimize zeval vermesin. O anda bir araç önümüze çıktı ama aşağıya inmişiz tam hatırlamıyorum. Bir araç görür gibi oldum. Beyaz bir araçtı” şeklinde konuştu.

Etiketler:

midibüs , kaza ,

Yorumlar

Midibüs kazasında kamyonet sürücüsünün sorgusu sürüyor

23 Nisan 2017 Pazar 10:28

Midibüs kazasında kamyonet sürücüsünün sorgusu sürüyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında kamyonet sürücüsü Ali Kaman'ın jandarmadaki sorgusu sürüyor. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu da Ereğli Devlet Hastanesi'ne gelerek bilgi aldı.

Yaşanan kazada Zonguldak ve Türkiye'ye baş sağlığı dileyen AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, "Gerçekten çok elim bir kaza. Maalesef 10 cenazemiz var. 18 yaralımız var. Buna bir kişi daha eklendi. Kendi gayretiyle otobüsten evine giden bir vatandaşımız var. O vatandaşımız da hastaneye getiriliyor. Her ihtimale karşı müşaehade altında kalacak. Olay şöyle gelişiyor. Hepinizin bildiği gibi İstanbul’da çok sayıda hemşehrimiz var. Çeşitli ilçelerde ikamet ediyorlar. Pendik ilçesinde ikamet eden Esenköylü vatandaşlarımız var. Cenaze için özel otobüs tutuyorlar. Otobüsle beraber köye gelip cenazeye katılıyorlar. Defin sonrası dönüşe geçiyorlar. Dönüş esnasında binmiş oldukları midibüs, karşı yönden gelen kapalı kasa kamyonet geliyor. Şoför ona çarpmamak için midibüsü ters istikamete doğru hareket ettirirken o arada kapalı kasa kamyonetin çarpma etkisiyle otobüs şarampole yuvarlanıyor. Bunun sonucu 10 vatandaşımız hayatını kaybetti. 19 yaralımız var. Yaralılarımızdan büyük bir kısmının hayati tehlikesi yok. Ama bir kısmının hayati tehlikesi mevcut. Yaralılarımız çeşitli hastanelere sevk edildi. Şu anda bütün devlet erkanı burada. Otopsiler yapılıyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın otopsi işlemleri sonrasında belediyemizin gasilhanesine gönderiyorlar. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın cenazeleri köylerine gönderilecek. Eğer bir aksilik olmazsa yarın öğlen namazını müteakip son vazifemizi ifa edeceğiz. Bu kazayı haber alır almaz patpat tabir ettiğimiz tarım aracıyla gelen 9 vatandaşımız da kaza geçiriyor. Ama onların yaraları hafif. Herhangi bir hayati tehlikeleri bulunmuyor. Bitlis Güroymak nüfusuna kayıtlı bir arkadaşımız yaralı. Öte yandan kapalı kasa kamyonetin şoförü jandarma tarafından gözaltına alınmış" ifadelerine yer verdi.
Yaralıların hastanedeki tedavisi sürerken, hastane morgundaki otopsi işlemleri de devam ediyor. Öte yandan kazaya karıştığı iddia edilen kamyonet sürücüsü Ali Kaman'ın jandarmadaki sorgusu sürüyor. Kaman'ın jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Öte yandan kazada yaşamını yitirenlerden bazılarının karı-koca çift oldukları öğrenildi.

Etiketler:

10 ölü , sorgu sürüyor ,

Yorumlar

“Bir anda 10 vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz”

23 Nisan 2017 Pazar 10:26

“Bir anda 10 vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz”

Zonguldak Valisi Ali Kaban, 10 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne gelerek bilgi aldı.

Kdz. Ereğli ilçesinde yaşanan kazada bir anda 10 vatandaşı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Vali Ali Kaban, “Gerçekten içimiz yanıyor. 10 vatandaşımızı bir anda kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Geriye kalan bütün acılı yakınlarımıza baş sağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rektörümüzle BEÜ’deki yaralılarımızı da ziyaret ettik. Şükürler olsun ki bir kısım yaralılarımız hakikaten iyi durumdalar. Diğerleri için de onlar için de gerekli bütün işlemler yapılıyor. Allah sabır versin. Acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

VALİ ALİ KABAN , 10 ÖLÜ ,

Yorumlar