Havalimanında test sürüşleri başladı...

12 Mart 2019 Salı 14:48

Havalimanında test sürüşleri başladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak Havalimanı’nda seferlerin uygulanmasıyla ilgili müjdesinin ardından havalimanında DHMİ’ye ait flycheck uçağı ile test sürüşlerine başlandı.

ILS cihazının Zonguldak Havalimanı’na montajının ardından DHMİ’ye ait flycheck uçağı test sürüşlerine başladı. Böylelikle havalimanında aletli iniş sistemi de kurulmuş oldu. Olumsuz hava koşullarında havalimanına inişler de kolaylaşmış olacak.
Havalimanı müdürü Hasan Özşahin, basın toplantısı düzenlendi. Özşahin, “Hava limanımızın açılması için bölge insanımızın ve sivil toplum kuruluşlarının büyük bir beklentisi var. Bu çalışmalarla alakalı uzun yıllardır başlatmış olduğumuz teknik çalışmaların bir tanesi de eksik olan aile cihazının kurulumuydu. Bir buçuk yıldır bununla ilgili arazi çalışmalarında büyük bir zaman kaybettik. Bu çalışmalar bu hafta içinde tamamlandı. Bugün gerekli testleri yapmak üzere Devlet Hava Meydanları İşletmeleri tarafından teknik donanımlı bir uçak ekibi ile birlikte gelerek 5 günlük bir sürede, bu sistemin genel uçuşunu yaparak sonucu tüm dünya genelindeki havacılık sektörlerinde yayınlanmasının sağlayacak ALS sistemi kötü hava koşullarında uçakların rahat kullanılması için pilotlara kolaylık sağlayan alçalma ve yaklaşma da havaalanı kullanımını iyileştiren bir sistemdir. Böylece büyük bir eksiklik tamamlanmış olacak. Her havaalanında mutlaka genişletme ve büyüme çalışmaları yapılıyor. Bizim de bu yönde çalışmalarımız oldu. Bunlar bitince en az iki uçağın aynı anda park edeceği bir saha oluşturulmuş olacak. Mevcut pistin uzatılması ve genişletilmesi için 2 yıldır bir girişimiz var. Minimum 600 metre Çaycuma yönüne uzatılması, mevcut genişliğin ise 30 metreden 45 metreye çıkarılması konusunda çalışmamız var. Bunun bir tarafı kamu yoluyla arazi tahsisi konusunda girişimler başlatıldı. İnşallah en kısa zamanda sonuçlanırsa bu havalimanının büyümesi ve genişletilmesi Batı Karadeniz için önem arz etmektedir” dedi.
“Beklentimiz burada hizmetlerin kesintisiz 12 ay devam etmesini sağlamaktır”
12 ay boyunca hizmetlerin kesintisiz devamlılığının sağlanması beklentisinde olduklarını belirten Özşahin, havalimanının çalışmaların sürdüğü Filyos Projesi’ne ulaşım kolaylığı sağlayacağını ifade etti. Özşahin, şöyle devam etti:
“Bölgemizdeki gelişmeler özellikle Sanayi konusunda Filyos Projesi'nde ki çalışmalar ulaşım kolaylığını aksatmadan burada devam etmesi halinde bölgeye büyük bir katkı sağlamış olacak. Entegre hesabı yapmamız lazım. Bu konuda geçmişte ve bugün de Sayın Valimizin özellikle Çaycuma Kaymakamımızın büyük katkıları olmuştur. Tabii burası kamu malıdır. Bölge insanımızın özellikle yurt dışındaki gurbetçilerimizin büyük beklentisi var. Burayı rahatça kullanabiliyorlar, birtakım olumsuzluklar var. Bunların giderilmesi için çalışma ve gayretlerimiz Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda tamamlanmak üzere. Bu talimatlar doğrultusunda uçak seferleri başlaması için hazırlıklar başlatıldı, bu sistemde devreye girdiği zaman kısa sürede yurt içi ve yurt dışı seferleri başlamış olacak. Beklentimiz burada hizmetlerin kesintisiz 12 ay devam etmesini sağlamaktır. Bu sistem de bunu gerçekleştirmiş olacak. Yani bölge için özellik arz eden bir havalimanımız var. Batı Karadeniz bölgesinde düşünmek lazım hepimiz biliyoruz ki Almanya'nın belli bölgesinde ortalama 600 bine yakın nüfus var. Özellikle yaşlılarımız burayı çok rahat kullanıyorlar. Her şey pozitif vaziyette. Herhangi bir problem görünmüyor, iç hatlar konusunda özellikle Türk Hava Yolları çalışma başlattı. Belki bir hafta belki 10 gün sonra bu konuda konuşabiliriz.”

Yorumlar

PTT dağıtım ve toplama yeni yerinde hizmet verecek

12 Mart 2019 Salı 14:38

PTT dağıtım ve toplama yeni yerinde hizmet verecek

PTT Zonguldak Dağıtım ve Toplama Merkezi Müdürlüğü yenilenen yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

1 Aralık 2017 tarihinden itibaren geçici işyerinde hizmet vermeye başlayan, Kilimli, Kozlu ve Zonguldak bölgelerinin posta dağıtım hizmetlerinin yürütüldüğü Zonguldak Dağıtım ve Toplama Merkezi Müdürlüğü 11 Mart 2019 tarihi itibariyle Terakki Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde yeni PTT konseptiyle tadilat ve güçlendirme çalışmaları tamamlanan PTT Başmüdürlüğünün giriş katında hizmet vermeye başladı.
Zonguldak Dağıtım ve Toplama Merkez Müdürlüğünün Soğuksu’da bulunan yeni yerinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte şehir merkezi dışında, hal binası bölgesine gitmek zorunda kalan müşterilerimize; dağıtım hizmetleriyle ilgili tüm iş ve işlemler daha kısa sürede ve kaliteli olarak sunulacak.

Yorumlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hastane açıklaması

12 Mart 2019 Salı 14:36

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hastane açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, inşaatı devam eden Atatürk Devlet Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Atatürk Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 35 seviyesine ulaştığını aktaran Bakan Koca, "2014 yılından beri sorunlu olan ama Bakanlığım döneminden sonra hızlı gündeme aldığımız ve ihalesi yapılan, yüzde 35 seviyelerine gelen inşaatımızı yerinde inceledik ve gördük. 420 yataklı yoğun bakım yeni doğan bakım, yanık gibi benzeri birimleriyle hizmete açıldığında özellikle üniversiteyle birlikte kullanılabilecek yapı var. Zonguldak'ın hizmet verebilecek ve hastanın sevk edilmediği bir yer olmasını hedefliyoruz. c. Helikopter ve uçak ambulanslarımız dünyada benzeri olmadığı şekliyle 82 milyon vatandaşımıza ücret vermeden hizmete devam ediyor" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini yerinde tanıttı

12 Mart 2019 Salı 14:22

Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini yerinde tanıttı

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini, uygulanacağı alanda tanıttı. Alan, “5 yılda, 5 projemizi hayata geçirerek bütün vatandaşlarımızın yüzünü güldürerek hizmet alma hakkını, yaşam hakkını halkımıza vereceğiz” dedi.

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve partililer ile birlikte Orta Kapuz Plaj tesisi projesinin uygulanacağı alanda proje tanıtımı gerçekleştirdi.
Hedeflerinin laf değil icraat üretmek olduğunu ifade eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Bugün Orta Kapuz Tersane projeni tanıtmak için buluştuk. Bizler adayımızla laf değil iş üretmek üzere, icraat üretmek üzere yola çıkmış olan ekipleriz. Önemli olanın yapmak olduğunu defalarca söyledik. Yıkılmış fakat mezbelelik halde kalan sahillere yakın olduğumuz halde sahilleri kullanamadığımız bir alandayız. İnşallah 31 Mart sonrasında bu kadar sabrın sonunda selamete ererek bu alanları halkın kullanımına açabilecek bir adayla yola çıktık. Bu projelerin gerçekleşebilmesi için sadece projeler olarak yıllarca raflarda durmaması ve vatandaşlarımızın kullanımına açılabilmesi için adayımız Dr. Ömer Selim Alan’a destek rica ediyoruz” şeklinde konuştu.
10 yıldır gülmeyen Zonguldak halkının yüzünü güldürmeye talip olduklarını ifade eden AK Parti Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, “Dün Nergis Park’tan sonra bugün Orta Kapuz Tersane Projesi için tersanedeyiz. Biz projelerimizi hazırlarken vatandaşlarımıza sorduk. Ne istiyorsunuz Zonguldak’ımızı nasıl güzelleştirelim. Vatandaşlarımızın çoğu şunu söyledi. Deniz kenarında yaşıyoruz denizin tadını çıkartabileceğimiz güneşin batışını seyrederken çay kahve içebileceğimiz alanlar çok kısıtlı dedik ki tamam. Ben bu alanlarda büyüdüm buralarda yüzmeyi öğrendim. Şimdiki hali ortada bizde arkadaşlarımızla burayı bir tesis haline getirmek istedik ve projemizi tamamladık. 10 yıldır hiçbir proje üretmeyenler sadece kağıt üzerinde kalanlar gibi olmasın. Biz yaptığımız projelere inşallah hayata geçireceğiz. Bunun teminatını aldık sözünü de veriyoruz. Buradan bütün Zonguldak’ımıza haykırıyoruz biz orta kapuz tersane projemizi 31 Mart seçimlerinde ip göğüsledikten sonra en hızlı şekilde yaparak vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Önemli olan proje yapmak değil, önemli olan projeleri hayata geçirip vatandaşlarımızın kullanımına açmak. 10 yıl önceki projelerle ilgili yorum yapanlardan farkımız bu onlar sadece proje yapar biz hayata geçiririz. Bütün vatandaşlarımız adı kadar emin olsun. Biz 5 projemizi hayata geçirerek Zonguldak’ımızın çehresini değiştirmeye, yüzünü güldürmeye siyasi görüşü ne olursa olsun bu sosyal tesislerden faydalanırken mutlu etmeye kaliteli yaşam hakkını, hizmet hakkını Zonguldak’ımıza vermeye söz verdik. Buradan bir kez daha haykırıyoruz biz Allah’ın izniyle bu seçimi alacağız ve bütün projelerimizi hayata geçirerek vatandaşımızın yüzünü güldüreceğiz.
Gençlerle sohbet etti, projeleri gösterdi
AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ile birlikte Orta Kapuz Plaj tesisi projesinin uygulanacağı alanda denize giren gençlerle bir araya geldi. Gençlerle sohbet eden Alan, projelerin yapılması için gençlere söz verdi.

Yorumlar

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

12 Mart 2019 Salı 12:32

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Erdemir girişinde fabrika işçilerini karşılayarak imzalanan yeni toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve belediye meclis üyesi adayları ile birlikte sabahın erken saatlerinde mesaiye gelen Erdemir işçilerini ana kapı girişinde karşılayarak 'hayırlı mesailer' diledi. Erdemir işçilerine girişte simit ikram eden Şahin imzalanan 27. dönem toplu sözleşmesinin kendilerine, ailelerine ve tüm Ereğli'ye hayırlı olması temennisinde bulundu. Erdemir ana kapı girişinde işçilerle sohbet edip destek isteyen Şahin, "ERDEMİR ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ‘anlaşma ile sonuçlandığını’ memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. Ülkemizin gözbebeği Erdemir de 1800 derece sıcağa karşı ekmek parası kazanma mücadelesi veren emekçi kardeşlerimizin, 6 aydır bekleyişin sonucunda, alın terlerinin karşılığını almış olmaları, bizleri de son derece memnun etmiştir. Öncelikle Erdemir çalışanına, dolayısıyla Ereğli halkına ve Ereğli’ye yansıyacak olan bu olumlu tablonun hayata geçmesinde emeklerinden dolayı, Türk Metal Sendikası ve Erdemir yetkililerini kutluyorum. İşçilerimizin yeni sözleşmeden doğacak artış ile birlikte alacakları ücretleri aileleri ile birlikte Allah güle güle harcamak nasip etsin. Yeni sözleşmenin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yorumlar