Havalimanı’nda ILS sisteminin montajı çalışmaları incelendi

14 Şubat 2019 Perşembe 11:27

Havalimanı’nda ILS sisteminin montajı çalışmaları incelendi

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, ILS montaj çalışmalarının yapıldığı Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

Zonguldak Havalimanında incelemelerde bulunmak üzere Saltukova‘ya gelen Vali Erdoğan Bektaş apron, terminal binası ve pist üzerinde Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Jandarma Komutanı Selcuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, ZonHav Başkanvekili Recep Kahya, ZonHav İşletme Müdürü Hasan Özşahin, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu adına Mehmet Karakulak ve İl Temsilcisi Bünyamin Altundal’dan havalananındaki son durum ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
Havalimanı için Vali Erdoğan Bektaş Ankara ‘da Ulaştırma Bakanlığı ve Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü ile görüşme yapmak için Ankara ziyareti yapacağını belirtti. Türk Hava Yolları yetkilileri ise Zonguldak‘a uçmak için bazı eksikliklerin, maniaların giderilmesinde ve aletli iniş sistemi olan ILS cihazın eksikliğini ifade etmişti. 
ILS sisteminin montajı sürerken yapılacak test ve test uçuşlarının yapılacağı belirtildi. Öte yandan havalimanına davet edilen Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Funda Ocak ise dün itibariyle emeklilik için görevinden ayrıldığını açıkladı. Ocak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Her kademesinde uzun yıllar bir ibadet aşkıyla çalıştıktan sonra 3 Ekim 2016'da Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atandığım Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ndeki görevimden emekliliğimi isteyerek ayrılmış bulunuyorum. DHMİ'nin küresel bir marka haline gelmesini sağlayan büyük projelerin hayata geçirilmesi için arkadaşlarımızla birlikte gösterdiğimiz çaba ve elde ettiğimiz başarılar benim için en büyük ödül ve ömür boyu tükenmez bir iftihar vesilesidir. 34 yıl görev yaptığım bu güzide kurumda, bana destek olan tüm çalışma arkadaşlarıma, her zaman büyük destek gördüğüm basın mensubu değerli dostlarıma, bulunduğum görevlere beni layık gören tüm Makamlara minnettarım. Bu kurumda biriktirdiğim anılar, yaşamım boyunca benim en değerli varlığım olacaktır. Bu duygularla tüm arkadaşlarımı sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum” dedi. 

Yorumlar

"Dar gelirlilerde havuz başında düğününü yapacak"

13 Şubat 2019 Çarşamba 17:33

"Dar gelirlilerde havuz başında düğününü yapacak"

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin gençlere projelerini anlattı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin gittiği her kapıda uzun uzun anlattığı projeleriyle gençlerden tam destek aldı. Şahin’in “En iyi festival” ve “Havuz başında düğün” projesine gençlerden büyük destek geldi. Şahin gençlerle yaptığı konuşmasında festivallere en ünlü sanatçıların getirileceğini söyleyen Şahin konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Biz özellikle sosyal ve kültürel anlamda da ülke gündemine gelip ilçemizi tanıtabilelim ki öğrencilerimiz de üniversite tercihi yaparken bölgemizi tercih etsinler. Bu nedenle festivalleri en iyi şekilde, en eğlenceli ve hareketli şekilde yapacağız” AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Ereğli’de ki yüzme havuzu ve havuz başı düğünlerini de içeren projesini anlattı. Ereğli’de yapacakları havuzdan toplumun her kesiminin faydalanabileceğini belirten Şahin, “ Akşamları da bu havuzun başında dar gelirli aileler düğünlerini yapabilecekler. Zengin havuz başında düğün yapıyor da dar gelirli aileler niye yapmasın ? Hem de sadece temizlik gideri bedeli karşısında gençlerimiz burada düğünlerini yapabilecekler. Nikahlarını da ben kıyacağım” dedi.

Yorumlar

Uysal alt yapı çalışmalarını inceledi

13 Şubat 2019 Çarşamba 17:08

Uysal alt yapı çalışmalarını inceledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından Sakindere’de sürdürülen alt yapı çalışmalarını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yerinde inceledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Bağlık Mahallesi Sakindere bölgesinde sürdürülen alt yapı, bölgede ki elektrik hatlarının yer altına alınması, taş duvar, kaldırım düzenleme, korkuluk ve asfaltlama çalışmalarını Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yerinde inceleyerek çalışmaların sonuna geldiğini belirtti. Alanda spor sahaları çalışmalarının da olacağını söyleyen Başkan Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “ Sakindere Proje alanına ladin, göknar, piramit mazı, top akasya, top ligustrum türlerinin aralarında bulunduğu 100’e yakın ağaç dikildi, ayrıca ağaçlandırmanın yanı sıra oturma grupları ve çocuk parkı montajı da tamamlandı. Alanda basketbol, voleybol ve futbol oynanabilecek alanlar üzerinde de çalışmamız olacak .”

Yorumlar

Posbıyık’ın restine İYİ Parti’de rest çekti… Aday çıkarttı…

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:18

Posbıyık’ın restine İYİ Parti’de rest çekti… Aday çıkarttı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında Kdz. Ereğli için ittifak yapılması kararının ardından CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın İYİ Parti’den gelecek belediye meclis üyesi adaylarını kendisinin belirlemeye kalkması ittifakı bozdu.

Ereğli Haber- CHP ile İYİ Parti arasında Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adaylığı için varılan ittifak bozuldu. Edinilen bilgiye göre CHP ile İYİ Parti Zonguldak ve Ereğli İlçe Teşkilatı yöneticileri geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek Belediye meclis üyesi adayları üzerinde çalışma yaptı. Parti yöneticilerinin mutabık kaldığı listeye CHP’nin Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık karşı çıkarak, İYİ Parti’nin vereceği belediye meclis üyesi adaylarını kendisinin belirleyeceğini ifade etti. Bunun üzerine İYİ Parti Zonguldak ve Ereğli ilçe yöneticileri ittifak masasından kalktı. CHP Zonguldak ve Ereğli ilçe teşkilatı yöneticilerinin hafta başından itibaren Posbıyık’ı ikna çabaları sonuçsuz kaldı. Bunun üzerine toplanan İYİ Parti Zonguldak ve Ereğli ilçe yöneticileri genel merkezinde onayını alarak Kdz. Ereğli’de kendi adayları ile seçime katılma kararı aldı. İYİ Parti’nin Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı’nın Ali Kaya olduğu öğrenilirken parti yöneticilerinin konuya ilişkin açıklama yapacakları söğrenildi. Posbıyık kanadı ise çıkan adaya bülöf olarak bakıyor. Posbıyık'a yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre İYİ Parti'nin resti karşısında geri adım atılmayacağı ve İYİ Parti tabanına oynanarak oyların alınmasının sağlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

Yorumlar

Hüseyin Tatoğlu'nda iki tiyatro sergilenecek...

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:10

Hüseyin Tatoğlu'nda iki tiyatro sergilenecek...

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde “Ormanın Sesi” adlı ve “Vay sen misin ben olan?” tiyatro oyunları sergilenecek

Ereğli’ye getiriyor. Okul aile birliği tarafından düzenlenen “Ormanın Sesi” adlı çocuk tiyatro oyunu 23 Şubat Cumartesi günü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ nde saat 13.00- 14.30- 16.00 olmak üzere 3 farklı seansta sergilenecek. “Vay sen misin ben olan? “ adlı tiyatro oyunu 23 Şubat Cumartesi günü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ nde saat 20.00’ da yetişkinlere gösterime sunulacak. Tüm tiyatro severler davetlidir.

Yorumlar