Hatice Erdem Denizcilik Lisesi Portekiz’ de

23 Mart 2017 Perşembe 23:45

Hatice Erdem Denizcilik Lisesi Portekiz’ de

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Erasmus+” Projesi kapsamında 19 Mart ve 25 Mart tarihleri arasında Portekiz’de.

2 yıldır devam eden projede bugüne kadar diğer ülkelerde 7 ayrı program düzenlenirken bu kez Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Okul Müdürü Hüseyin Arslan, 3 öğretmen ve iki öğrenci Portekiz’in Porto şehrinde çalışmalara katıldı.

Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Arslan koordinatörlüğünde Erasmus + projesi kapsamında “Birlikte Daha İyi Bize Katılın (Together Better Join Us)” alt başlıklı projeye İtalya, Polonya Portekiz, Belçika, Yunanistan, Estonya, Letonya ve Türkiye olmak üzere 8 ülke yer almıyor.

Kasım 2016 da 8 ayrı ülkeden Ereğli'ye gelen Avrupalı konuklar  Denizcilik Lisesi'ni incelerken çalışmalara ve verilen eğitime hayran kalmıştı.

Etiketler:

hatice erdem mesleki ve teknik anadolu lisesi , denizcilik lisesi , portekiz ,

Yorumlar

O ilçede ikili eğitim yapılıyor

17 Mart 2017 Cuma 15:08

Ereğli Haber

O ilçede ikili eğitim yapılıyor

Kdz. Ereğli ilçesinde birçok ilk ve ortaokul çiftli eğitim, bazı okullar ise fiziki yetersizlik nedeniyle kalabalık sınıflarda eğitim-öğretime devam ederken 24 derslikli yeni okul binası atıl vaziyette bekletiliyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde çiftli eğitim ve kalabalık sınıflar büyük sorun oluştururken, 24 derslikli yeni okul binasının atıl vaziyette bekletilmesi eğitim camiasının tepkisine neden oluyor.
Yapımına 2014 yılında başlanan ve 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılan Kavaklık Mahallesi Halkapınar Sokak’ta ki İmam Hatip Ortaokulu yapımından bir yıl sonra atıl hale geldi. 24 derslikli ortaokula inşaat, iç tefrişat ve çevre düzenlemesi için yaklaşık 3 milyon TL harcama yapıldı.
15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensupları tarafından darbe girişiminde bulunulmasının ardından ilçede faaliyet gösteren ve örgüte finans desteği sağlayan Fatih Koleji binalarına el konulmuş ve İmam Hatip Ortaokulu’nda ki öğrenci ve öğretmenler bu binalara taşınmıştı. Ancak boşaltılan 24 derslikli imam hatip ortaokulu binasına başka okul taşınmayınca, 3 milyon TL’lik bina atıl durumda kaldı.
Ereğli ilçesinde birçok ilk ve ortaokul halen ikili öğretim yaparken, büyük ihtiyaç olmasına rağmen kullanılmadı. Yaklaşık 1 yıldır boş duran okulun bahçesindeki tel örgüler devrildi, mermerler sökülmeye başladı. Okulda ki Türk Bayrağı rüzgar nedeniyle yere düşerken, vatandaşlar tarafından kaldırılarak bayrak direğine tutturuldu. Hiçbir personelin bulunmadığı ve güvenlik önleminin de alınmadığı okulda kimliği belirsiz kişi yada kişiler okulun zemin katındaki demir parmaklıkları yerinden sökerek okula girmeye çalıştı.

Yorumlar
 • demir
  18 Mart 2017 Cumartesi 19:09

  ne olcak devletin parası cok yapar boş kalır

 • ibrahim yetim
  18 Mart 2017 Cumartesi 17:24

  o okul fetocu cıkmıştır

 • muhammet
  17 Mart 2017 Cuma 19:24

  YAZIK DEĞİLMİ BİZİM PARAMIZA TIKA BASA DOLMUŞ SINIFLAR VARKEN BU OKUL NEDEN BOŞ DURUYOR NEDEN Bİ GÜVENLİK KOYULMUYOR BU OKULA

 • vatandaş
  17 Mart 2017 Cuma 17:49

  Kavaklik ve yakın cevrede oturan çocuklara cumhuriyet ortaokulunun uzantisi olarak hizmet verilebilir sınıf mevcut ları kalabalık rahat ve daha nezih hale gelebilir.

 • mehmet
  17 Mart 2017 Cuma 16:38

  eee her okulu imam hatip yaparsanız, atatürk ortaokulu ve turizm lisesine bina yapmazsanız böyle olur fetönün kocaman okulunu iki sınıflı imam hatip yaptınız birde sayın milletvekilleri...

Genç İmam Hatipliler yarıştı

13 Mart 2017 Pazartesi 12:39

Ereğli Haber

Genç İmam Hatipliler yarıştı

Zonguldak İli genelindeki İmam Hatip Liseleri arasında Genç Nida Kızlar Arası Kuran-ı Kerim Okuma ve Hafızlık Yarışması gerçekleştirildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün mesleki yarışmalar kapsamında bu yıl üçüncü düzenlenen "Genç Nida" Kız Öğrenciler Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği desteğiyle gerçekleştirildi. Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen Genç Nida Kızlar Arası Kuran-ı Kerim Okuma Yarışmasına il genelindeki 7 okuldan iki kategoride 10 okul birincisi öğrenci katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adnan Karakurluk, yarışmanın Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip okullarında okuyan öğrencilerin mesleki yeterliliklerini artırmak, özgüven duygusunu geliştirmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Bugün bu yarışmada kaybeden olmayacak. Kur’an’la kaybedilmez kazanılır, Kur’an-ı Kerimi okumak sevap, dinlemek sevap, uygulamak sevap. Yani her yönüyle sevap dolu bir faaliyet. Çünkü Kuran-ı Kerim doğruyu, iyiliği ve güzelliği arayanlar için kurtuluş vesilesi. Üstad Sezai Karakoç’un örneklemesi ile ifade etmek gerekirse kutsal kitabımız yolumuzu aydınlatan bir ışıktır. Öğrencilerimiz bugün yarışmada en güzel sözleri söyleyecek. Jürimiz de değerlendirecek. Her biri kendi okullarında birinci olarak bu gün buraya gelen yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum. Onların hepsi birincidir. Hepsi bir incidir. Kendilerini yetiştirip bu konuda emek harcadıkları için öğrencilerimiz ve onları yetiştiren değerli hocalarımız için Allah katında alacakları mükafat, kazanacakları en büyük en kıymetli ödül olacaktır. Yüce kelamı ezbere okumak ve daha güzel okumak için bir araya gelmiş gençlerimizin heyecanına ortak olmak amacıyla buradaki manevi sofradan istifade etmek üzere uzaktan ve yakından gelip katılımlarından ötürü bütün misafirlerimize, emeği geçen okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimize, yarışmamıza maddi ve manevi katkılarından dolayı Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneğimize, İmam Hatip derneğimize, ikramımızdaki desteklerinden ötürü kardeş okulumuz Merkez AİHL Okul müdürlüğümüz ve pansiyon çalışanlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”
Başkanlığını BEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yasemin Holoğlu’nun yaptığı jürinin değerlendirmesi sonucunda Hafızlık kategorisinde Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aleyna USLU birinci olurken, Kur’an’ı Güzel Okuma kategorisinde ise Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesinden Sümeyye Kazancı birinci oldu. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere plaket ve ödül verilirken tüm öğrencilere katılım belgeleri ile çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yorumlar

Uysal üniversite gençliğini dinledi

9 Mart 2017 Perşembe 22:55

Ereğli Haber

Uysal üniversite gençliğini dinledi

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Denizcilik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri ile buluştu. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Uysal, geleceğin gençlerin olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencileri ile samimi bir ortamda sohbet eden Başkan Uysal, gençlere olan güveninin 15 Temmuz darbe girişimi sürecinden sonra daha çok arttığını belirtirken, öğrencilerin öneri ve isteklerini dinledi.
Denizcilik Fakültesi ve MYO öğrencilerinin her zaman yanında olduklarını ifade eden ve ilçenin yıllardır ihmal edilmişliğin acısını çektiğini söyleyen Başkan Uysal, “Kdz. Ereğli’nin alt yapısı yüzde 90’ı bitirildi. Devlet-Belediye işbirliği ile elektrik kesintilerinin yaşanmaması için ilçemizdeki enerji hatları yer altına alındı. Doğalgaz ana hatları yetmiyordu yenilendi. Kepez’den Gülüç’e kadar olan yol yeniden yapıldı. Öğrencinin harçlığı hazır suya gidiyordu. Bu yaz evinizdeki, okulunuzdaki musluklarınızdan Kızılcapınar Barajı’nın suyunu arıtılmış ve memba suyu kalitesinde içeceksiniz.
İlçemizdeki sel felaketleri yaşanıyordu. Çarşı içini sel basıyordu. Mahallelerde insanların perişanlığını gördünüz. Felaketlerden ders çıkarttık, DSİ ile işbirliğine giderek ilçemizdeki tüm dereleri ıslahını başlattık. Çocuk Dünyası, Gençlik ve Spor Parkı gibi projeler başladı, yaza hepsi bitmiş olacak. Yüzme Havuzu, yeni bir AKM gibi projelerde hazırlanıyor. Sizin istedikleriniz yapılmayacak şeyler değil” dedi.
İlçedeki birçok projenin 3 yıl içinde bitirilerek hayata geçeceğini de anlatan Başkan Uysal, öğrencilerin festival ve konser gibi taleplerinin de Kent Meydanı Projesi’nin bitirilmesiyle birlikte büyük bir festivale dönüşebileceğine vurgu yaparken, öğrencilerin ulaşım, kent kart, bankamatik, okulun çevre düzenlemesi, yeni yaşam alanlarının donatılması gibi konularda da taleplerinin yapılacağını belirtti.
Başkan Uysal’a öğrencileri dinlediği ve okulun çevre düzenlemesi için teşekkür eden MYO Müdürü Aysel Memiş de bir öğrencinin yaptığı tabloyu hediye etti.

Yorumlar

e-atık toplayan okullar ödüllendirildi

9 Mart 2017 Perşembe 17:37

Ereğli Haber

e-atık toplayan okullar ödüllendirildi

Karadeniz Ereğli Belediyesi, TÜBİSAD ile organize bir çalışma yaparak gerek çevre bilincini yaygınlaştırmak ve e-atıkları ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla ilçedeki bazı okullarda toplanan atıklarda dereceye girenleri ödüllendirdi.

Ereğli Haber- Karadeniz Ereğli Belediyesi Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜBİSAD) işbirliği ile düzenlenen ‘E-atık Geri Dönüşüm Kampanyası‘nda en fazla e-atık toplayan 14 okuldan dereceye girenlere ödüllerini Belediye Başkanı Hüseyin Uysal verdi.
Kampanya kapsamında birinciliği kazanan Ereğli Lisesi’ne diz üstü bilgisayar, ikinciliği kazanan Hamzafakıhlı İlkokulu’na yazıcı, üçüncülüğü kazanan Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne de tablet hediye edilirken, katılan tüm okullara voleybol, basketbol ve futbol topları hediye edildi.
Dereceye giren okullarının hediyelerini ve teşekkür belgelerini okul müdürleri Başkan Uysal’ın elinden aldı.
Öğrencilere çevre bilincini aşılamak için ilçedeki tüm okul müdürlerinden ve okul öğretmenlerinden duyarlılık beklediğini ve belediye olarak bu konuda her türlü desteği vereceklerini ifade eden Başkan Uysal, bu konuda her türlü işbirliğine giden TÜBİSAD yöneticilerine de teşekkür etti.
Batı Karadeniz Bölgesi’nin e-atık toplayan tek belediyesi olduklarının altını çizen Başkan Uysal, Belen Sanayi Sitesi girişindeki bin 500 metrekarelik alanı, e-atık toplama merkezi olarak hazırladıklarını belirtti.
Okullarda öğrencilerin topladığı 2,5 ton 13 çeşit e-atığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirdiği TÜBİSAD aracılığıyla gönderdiklerini hatırlatan Başkan Uysal, bu konuda Karadeniz Ereğli’nin pilot bölge olma önerisini bakanlık yetkililerine iletileceğini söyledi.

Yorumlar