Hastanede bağımlılık sergisi

21 Nisan 2018 Cumartesi 13:35

Elif Altıner

Hastanede bağımlılık sergisi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Faaliyet Gösteren Gülüç Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri “Bağımlılık” Konulu Resim Sergisini Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde Açtı.

Gülüç Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Selcan Coşkun ve öğrencilerinden Melih Demirel ile Selin Aydoğan’ın görev aldığı “Bağımlılık” konulu resim sergisi bazı liselerin ardından Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde açıldı. Alkol, madde bağımlılığı, teknoloji, tütün bağımlılığı gibi konuların resmedildiği sergi bir hafta boyunca Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde halka açık olup, halkın bağımlılıklar konusunda bilinçlenmesi sağlanacak.

Yorumlar

Açıköğretim Fakültesi'nde başarılı öğrenciler belgelendirild

19 Nisan 2018 Perşembe 13:18

Açıköğretim Fakültesi'nde başarılı öğrenciler belgelendirild

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı Zonguldak’ta kayıtlı olan öğrenciler kapsamında, bölüm ve program bazında dereceye girenlere “Başarı Belgesi Takdim Töreni” yapıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Zonguldak İdare Mahkemesi Başkanı Cemil Hulusi Parlak, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Günsoy, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu, BEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Mustafa İnan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu programda Anadolu Üniversitesi Halk Bilim Merkezi Halk Müziği dinletisi gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi ve Açıköğretim Fakültesi’nin tanıtım filmlerinin sunumunun ardından AÖF Zonguldak Bürosu Yöneticisi Halide Tuba Tunç açılış konuşması yaptı. Tunç, “İstatistikler, anketler elbette önemlidir. Ancak bunların ötesinde insana ne kadar dokunabildik, hayatlarının güzel bir yerinde kalabildik mi? Bunlar da önemlidir. Biz Zonguldak bürosu olarak her öğrencimizi özel ve önemli olarak görüyoruz. Öğrencilerimizin akademik bilgi edinmesine yada kariyerlerine bir destek sunabiliyorsak bu bizim için mutluluk vericidir” diye konuştu.

"Türkiye'nin önemli bir öğrenci grubuna hitap ediyoruz"
Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney ise Türkiye'nin önemli bir öğrenci grubuna hitap ettiklerini vurguladı. Yurtdışında birçok ülkeden öğrencilerin de bulunduğunu aktaran Güney, şöyle devam etti:
"Biz şu anda Türkiye’de önemli bir öğrenci grubuna hitap ediyoruz. Şu anda YÖK’ün bize verdiği öğrenci bilgilerine göre öğrencilerin yüzde 40’ı Anadolu Üniversitesi’nde okuyor. Ve bu 58 programda şu anda 1 milyonun üzerinde öğrencimiz var. Dünyada da çok önemli bir noktada olduğumuzu söyleyebilirim. Dünyada da şu anda 25 ülke diye söylendi ama yeni eklenen ülkelerle beraber bunun daha da yükseldiğini söyleyebilirim. ABD’de, Kanada ve Suudi Arabistan’da bizim şu anda üniversitemize yeni katılan öğrencilerimiz var. Yani Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Sistemi ile beraber ailesi gün geçtikçe daha da büyüyor. Bizim önemli bir hizmet ettiğimiz ve bu anlamda çok kez önemli bir misyon yüklendiğimiz çok ortada. Gerçekten öğrenciler açısından bakıldığında farklı kimlikte, farklı iş gruplarında çok önemli bir öğrenci grubuna sahibiz. Öğrencilerimiz içerisinde anneler, babalar, meslek gruplarından olanlar, engelli öğrencilerimiz, öyle bir topluluğa hitap ediyoruz ki gerçekten çok büyük bir topluluk bu. Bu bizim için çok gurur verici bir süreç. Hangi ile gidersem gideyim, karşımdaki toplulukları gördüğüm zaman hep heyecanlanıyorum ve duygulanıyorum. Çünkü bizim bulunduğumuz topluluklar içerisinde anne ve babasıyla gelen, çocuğuyla gelen, yaptığımız toplantılarda onlarla beraber fotoğraf çektirdiğimiz, başarı belgesi verdiğimiz törenlerimiz oldu. Bu törenler başlangıcında nasıl başlayalım diye düşündüğümüzde etrafımıza şöyle bir baktık. Bize ne sağlar diye düşündüğümüzde geriye bakıp düşündüğümüzde sizlerin sayesinde çok şeyler kazandık. Okumanın ne olduğunu, öğrenmenin ne olduğunu sizlere bakınca görüyoruz. Sizlerle beraber olunca görüyoruz. Bir çok sorumluluğunuzun yanında bunu yapmaya çalışıyorsunuz ya asıl gururlandıracak mevzu bu."

"Parmaklarımızın ucu altında adeta koskoca bir bilgi ve iletişim okyanusumuz var"
Açıköğretim sisteminde okuyan öğrenciler adına konuşmayı ise Zonguldak İdare Mahkemesi Başkanı Cemil Hulusi Parlak yaptı. Parlak, “Anadolu Üniversitesi’nin bir fakültesi olan Açıköğretim Fakültemiz kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayan, farklı ilde okuma imkanı bulamayan hatta örgün olarak üniversite eğitimi alamamış vatandaşlarımızın imdadına yetişen, onların hayallerini gerçekleştiren büyük bir camiadır. Öncelikle böyle büyük bir camianın mensubu olduğum için çok büyük bir gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Bilgi çağı olarak adlandırılan içinde bulunduğumuz 21. YY’dan bilgi teknolojileri hızla gelişmektedir. Bilgi ve bilişim teknolojilerindeki bu hızlı gelişmeler eğitimin yapısını ve içeriğini etkilemekte, eğitimcileri yeni eğitim programları ve öğretme-öğrenme modelleri geliştirmeye zorlamaktadır. İşte uzaktan eğitim modelleri de bu bilgi çağının en değerli eğitim ve iletişim kaynaklarındandır. Bizler AÖF’ün bize sunduğu bu imkanların farkına varan bu imkanlanlardan yararlanan şanslı insanlarız. Elbette ki bizim bu süreçte sıra arkadaşlarımız olmadı, teneffüslerde hocalarımızın peşinden koşarak soru sorma imkanımız olmadı. Ancak bizim klavyemizin tek bir tuşu altında parmaklarımızın ucu altında adeta koskoca bir bilgi ve iletişim okyanusumuz vardı” diye ifade etti.
Programda Vali Nevzat Taşdan ve protokol üyelerince başarılı öğrencilere belgeleri takdim edildi.

Yorumlar

ÖSYM Başkanı Zonguldak’ta

18 Nisan 2018 Çarşamba 16:42

ÖSYM Başkanı Zonguldak’ta

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı makamında ziyaret etti.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya makamında tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Prof. Dr. Özer, Rektör Çufalı’ya yeni görevi dolayısıyla tebriklerini sundu ve başarılar diledi. Rektör Çufalı ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve üniversitenin eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında ve sunduğu hizmetlerin kalitesinin artırılması ve nitelikli büyümesinde sunduğu değerli katkılardan dolayı Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür etti.
Çufalı ve Özer, üniversitenin vizyonu ve gelecekte planlanan çalışmalar ile ilgili bir süre sohbet etti.

Yorumlar

O okullar eTwinning etiketi aldı

16 Nisan 2018 Pazartesi 12:09

O okullar eTwinning etiketi aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren 4 okul eTwinning etiketi kazandı.

Brüksel’deki Merkezi Destek Servisi tarafından bu yıl ilk defa uygulanan, okul seviyesinde yapılan çalışmaları tanımak için eTwinning Okul Etiketi adıyla yeni bir etiket başvurusu başlatılmıştı. Çeşitli kriterleri sağlayan okullar, sistemden belirlenerek adaylık süreçleri başlatılmıştı. Yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, Avrupa´nın en büyük okul ağı etwinning, 2018-2019 etwinning okul etiketi alan bin 211 okulu açıkladı. Türkiye’den 179, okul bu etiketi kazanırken Kdz. Ereğli’den 4 okul bu etiketi kazandı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Ereğli ilçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz eTwinning etiketi kazanan okul müdürleri ile öğretmenlerine başarı plaketi ve belgesi takdim etti. Korkmaz, tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. eTwinning etiketini almaya hak kazanan okullar; Ereğli Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ereğli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, Ereğli Çayırlı İlkokulu, Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi olarak açıklandı.

eTwinning okulu girişimi yenilikçi ve istekli öğretmenlerin okullarında projelerle bir bağ kurmasını, eTwinning faaliyetinin okullarda yaygınlaşmasını ve okul idarecilerinin de süreç içerisinde yer almasını hedeflerken, bu girişim ile okulların birbiri ile yarışmasından ziyade kendilerini geliştirmesi amaçlanıyor. Bu süreçte uluslararası projeler yapan okullar, eTwinning okulu olmaya hak kazandı. Ayrıca bu okulların internet güvenliği (eSafety) konusunda farkındalıkları da var.

Etiketler:

etwinning , Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu , İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Kokrmaz ,

Yorumlar

Uysal, öğrencilerle buluşuyor...

11 Nisan 2018 Çarşamba 17:25

Uysal, öğrencilerle buluşuyor...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, okullarda eğitim seminerleri kapsamında öğrencilerle buluşmayı sürdürüyor. Başkan Uysal, Zabıta Müdürlüğünün ‘Çocuk Zabıta’ eğitimi projesi kapsamında Erdemir İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldi.

Kdz.Ereğli Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçedeki okullarda eğitim seminerlerine devam ediyor. Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zabıta Müdürlüğünün ‘Çocuk Zabıta Eğitimi’ projesi kapsamında Erdemir İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldi. Okul Müdürü Yaşar Ciğer tarafından karşılanan Başkan Uysal, Zabıta Müdürlüğü personelinin ‘Bilinçli tüketicilik, şehir yaşamı ve çevrecilik, hijyen ve sağlık’ konularını içeren ‘Çocuk Zabıta’ seminerini öğrencilerle birlikte takip etti. Seminer sonunda öğrencilerle sohbet eden Başkan Uysal, çocukların sorularını yanıtladı ve çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Uysal daha sonra Erdemir İlkokulu öğretmenleriyle bir araya gelerek 23 Nisan hazırlıklarına destek verdi. Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, ‘Çocuk Zabıta Eğitimi’ kapsamında Dikmen, Kepez, İhsan Yılmaz, Kestaneci İbrahim İzmirlioğlu, Nimet, Erdemir ve Ereğli İlkokulunda toplam 830 öğrenciye seminer verdiklerini belirterek, bundan sonrada eğitimlere devam edeceklerini söyledi.
Okul Müdürü Yaşar Ciğer ise Kdz.Ereğli Belediyesinin çalışmalarında her zaman yanlarında olduğunu belirterek; “Başkanımız Hüseyin Uysal’a eğitime destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar