Hastane çalışanlarının resim sergisi beğeni topladı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 15:11

Hastane çalışanlarının resim sergisi beğeni topladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesinde Hemşireler haftası etkinlikleri kapsamında resim sergisi düzenlendi.

Hastane İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı İbrahim Duvarcı’nın öncülüğünde, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinin kütüphane olarak ayrılan bölümünde doktorlar, hemşireler, teknisyenler, eczacılar ve hastane çalışanları tarafından yapılan resimler görücüye çıktı. Hastane Laboratuvar servisinde çalışan İlknur Kolçak’ın öğretmenliğini yaptığı Resim Kulübü öğrencileri 6 ay boyunca yaptıkları eserleri katılımcıların beğenisine sundu. Açılış öncesi Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muharrem Erdem ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yöneticileri tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.
Açılış öncesi konuşma yapan Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muharrem Erdem, hastane çalışanlarının hazırlamış olduğu serginin geleneksel hale geleceğini söyledi. Erdem konuşmasın da: “Bugün geleneksel hale geleceğini umduğumuz ve istediğimiz resim sergimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Bu bağlamda hocamız ve kursiyerlerimize aynı zamanda hastanemiz idaresine çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. İçeriye girdiğimizde göreceğiz, biliyorum ki çok güzel eserler ortaya çıkmıştır. Bu serginin devamını, arkadaşların başarılı bir şekilde ilerlemesini, daha profesyonel olması noktasında başarılarının devamını diliyorum. Bu arada hemşireler günümüz ve hemşireler haftası da hemşire hanımlarımızın kutlu olsun. Daha nice günümüz ve haftamızın, başarılı ve mutlu bir şekilde beraberce kutlamak üzere bizlere hayırlı olsun” dedi.
Resim kulübünü kuran hastane yöneticilerine ve İbrahim Duvarcı’ya teşekkür eden Laboratuvar servisinde çalışan İlknur Kolçak, resmin kendisi için güzel bir uğraş olduğunu söyledi.
Resim kursu sonucunda ortaya çok güzel eserler çıktığını belirten Hastane İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı İbrahim Duvarcı, emeği geçen herkese teşekkür etti. Duvarcı, “2 gün olarak 6 ay boyunca verilmiş olan eğitimin sonucunda ortaya çok güzel eserler çıktı. Bu bağlamda emeği geçen hocamıza, idarecilerimize ve tüm kursiyerlere teşekkür ederim” diye konuştu.
Serginin açılışı Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muharrem Erdem ve hastane yöneticileri yaptı. Açılışın ardından katılımcılar sergiyi gezdiler.

Etiketler:

kdz. ereğli devlet hastanesi , resim sergisi ,

Yorumlar

Başkan Tekin Berat Kandilini kutladı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 14:56

Başkan Tekin Berat Kandilini kutladı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tekin, bu manevi günlerin af ve mağfiret günleri olduğunu söyleyerek, Türkiye’ye barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Tekin mesajında, “Mukaddes gecelerden biri olan Berat kandiline bir kere daha kavuşmuş bulunuyoruz. Kandiller aramızdaki dargınlık ve küskünlüklerin bitmesinde, barış ve hoşgörünün yayılmasında önemli bir yere sahiptir. Bu anlamlı gün toplumsal dayanışma, akrabalık ve kardeşlik hukukunu pekiştirmemiz için güzel bir vesiledir. Bu gecenin bereketi ve feyzinden istifade edelim. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Berat Kandil’ini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim" ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Alaplı , Belediye Başkanı , Nuri Tekin , Berat Kandili ,

Yorumlar

Ereğli Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı atandı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 14:50

 Ereğli Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı atandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’ne Dr. Ahmet Bayram Başhekim Yardımcısı olarak atandı.

Daha önce Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık (SGK) İşleri İl Müdürü, Ereğli ilçesindeki özel bir hastanede Mesul Müdür Başhekim ve TSE Kalite Yönetim Sistemleri Uluslararası Standart Hazırlama Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunan Pratisyen Hekim Dr. Ahmet Bayram Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine atandı. Bayram hastanedeki görevine başladı.

Etiketler:

kdz. ereğli devlet hastanesi , ahmet bayram ,

Yorumlar

Ereğli’de engelliler haftası kutlamaları başladı

10 Mayıs 2017 Çarşamba 14:45

Ereğli’de engelliler haftası kutlamaları başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde engelliler haftası kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan ‘Dünya Engelliler Haftası’ nedeniyle düzenlenen etkinlikler Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Törene Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Esra Alpago ve Atilla Bulak, kurum ve daire müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.
Çelenk sunumunun ardından engelliler adına konuşma yapan Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Hasan Eroğlu, amaçlarının engellilerle ilgili farkındalığı artırmak olduğunu söyledi. Eroğlu konuşmasında “Sayın Kaymakamımız Nazım Madenoğlu’nun bizzat liderliğini yaptığı engellilerle ilgili çalışmalarda Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Eğitim Fakültemiz, İŞKUR, Sosyal Hizmet Merkezimiz, 5 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz ve Batı Karadeniz’in engellik alanında en büyük ve aktif sivil toplum kuruluşu olan Fiziksel Engelliler Derneği ile eşgüdümlü başarılı çalışmalara imza atılmaktadır. Yeterli midir? Tabi ki hayır. Nicelik ve nitelik olarak daha çok çalışmamız gerekmektedir. Bu alanda sadece resmi kuruluşların değil toplumdaki her ferdin desteğine ihtiyacımız var” dedi.
Eroğlu konuşmasının sonunda tüm katılımcıları hafta boyunca düzenlenecek etkinliklere katılmaya davet etti.

Etiketler:

ereğli , engelliler haftası ,

Yorumlar

Atıl İnsan Kaynaları'ndan Akdemir'e suç duyurusu

9 Mayıs 2017 Salı 19:08

Atıl İnsan Kaynaları'ndan Akdemir'e suç duyurusu

Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüslerini işleten Atıl İnsan Kaynakları, avukatı kanalıyla durak harici yolcu indirme bindirme yaptığı halde yasa ve ilgili yönetmeliği uygulamadığını iddia ettiği Zonguldak Belediyesi, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve idarecileri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Duyuruda, Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün tutanaklarıyla özellikle durak harici yolcu indirip bindirdiği pek çok defa tespit edildiği halde araçları yasalara aykırı olarak ısrarla trafikten men edilmediği ve bu yolla firmanın binlerce lira zarara uğratıldığı ifade edildi. Özel Halk Otobüslerini işleten Atıl İnsan Kaynakları’nın şikayeti üzerine zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerde 30 ila 35 defa minibüslere ceza uyguladığı hatırlatıldı. Atıl İnsan Kaynakları tarafından yapılan açıklamada, "Yönetmeliğe göre, Belediye Başkanının yazılan cezaları Belediye encümenine getirmesi ve yasal işlemlerin yapılması gerekiyor. Ancak Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, onlarca ceza olmasına rağmen Zabıta Müdürlüğü’nün kestiği cezaları encümene getirmedi" denildi.
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Belediye yönetimi hakkında yapılan suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi; “Yukarıda yer verilen bilgilerden anlaşılacağı üzere şehir içi yolcu taşımacılığında kural ihlali yapan firma ve/veya araçlar hakkında gerekli tahkikat ve tespitin yapılması ve gerekli tutanakların tanzimi zabıta müdürlüğü ve ulaşım hizmetleri müdürlüğü görev ve sorumluluğundadır. Müşteki firma, şüpheli birimlere defalarca yazılı ve şifai başvuru ve ihbarlarda bulunarak Kozlu ve Kilimli ilçelerine ait otobüs ve minibüslerin şehir içi sınırlarında yolcu alıp-bıraktığı, bu durumun sözleşme, meclis kararları ve mevzuat hükümlerine aykırı olduğu izah edilmiştir. Mamafih şüpheliler, Belediye Başkanına rağmen görevlerinden kaçınmakta ısrarcı olmuş ve her başvurumuz sonuçsuz kalmıştır. Kozlu ve Kilimli Otobüslerinin Zonguldak İl sınırlarında adeta şehir içi taşımacılığı yapar gibi Bindi-İndi yaptığı yazılı-görsel basın dahil herkes tarafından bilinmektedir. Bu hususta uhdemizde sayısız görüntü kaydı vardır. Günde sayısız defa bu şekilde ihlal gerçekleşmektedir ve yönetmelik hükümlerinde yer alan müeyyideler de açık ve nettir. Bu güne kadar bir tane aracın dahi trafikten men edilmemiş olması, şüphelilerin ne denli görevi savsakladığının ispatıdır. Eminiz ki şüpheliler; işledikleri suçtan kendilerini kurtarma gayesiyle; ‘şimdiye kadar ihlali gerçekleştiren araçlar hakkında şu kadar tutanak düzenlenmiştir’ savunmasını yapacaktır. Fakat bu ihlaller yıllardır yaşanmakta ve şüphelilerin tuttuğu tutanak sayısı bir günlük ihlali bile karşılamayacak kadardır. Kaldı ki yönetmelik hükümlerinde cezai müeyyideler aşamalı olarak belirlenmişken sadece ‘tutanak tutuldu’ savunması; kendilerinin görevi ihmal-gecikme-savsaklama suçlarından kurtaramayacaktır."
Yönetmeliğe atıfta bulunularak yapılan açıklamada Zonguldak Belediyesinin ilgili yönetmeliği ve denetimin nasıl yapılacağına ilişkin maddesinde ise şu ifadelere yer verildi:
“07.06.2010 tarih ve 97 sayılı kararı ile onaylanan meclis kararında belirtiği şekliyle belediye başkanlığı adına ulaşım hizmetleri müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Bu yönetmelik hükümlerine aykırı hareket eden işletmeci ve sürücüler hakkında taksi, dolmuş, servis araçları, hizmet yönetmeliği çerçevesindeki kurallara uymadıkları gerekçesiyle düzenlenen zabıtlar belediye encümenince değerlendirilerek para cezası uygulanır. Bu ceza bir ay içerisinde aynı suçtan üç defa uygulanması halinde araç bir hafta trafikten men edilir. Bir yıl içinde tekrar eden her ihlal için her seferinde iki kat arttırılarak uygulanır. Yönetmelik hükümlerinin bir yılda 20'den fazla sayıda ihlal edilmesi halinde çalışma ruhsatı belediye encümen kararı ile iptal edilir. Tekrar çalışma ruhsatı verilmez. Belediye trafik birimlerinin tanzim edeceği zabıtlar sadece taksi, dolmuş, servis araçları hizmet yönetmeliği çerçevesine ilişkin olarak bu yönetmelikle belirtilen kuralların ihlaline dair olacaktır."

Etiketler:

muharrem akdemir , zonguldak belediyesi ,

Yorumlar