Hasbeyler Köyü geleneksel iftar yemeğinde buluştu

1 Mayıs 2022 Pazar 01:00

Hasbeyler Köyü geleneksel iftar yemeğinde buluştu

Kdz. Ereğli'nin sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim anlamında en gelişmiş köylerinin başında gelen Hasbeyler Köyü sakinleri geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü'nün iftar yemeği bu yıl Gülüç Belediyesi Düğün ve Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. İftar programı öncesinde şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu dualar yapıldı. Okunan Akşam ezanı ile birlikte oruçlarını açan Hasbeyler Köyü sakinleri, yapılan iftar duasına eşlik etti. Gecede Hasbeyler Köyü'nün sporda Ülke, bölge ve il çapında derece yapan farklı branşlardaki başarılı sporculara teşekkür plaketi takdim edildi.

 

AYRINTILAR GELİYOR...

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdz ereğli , hasbeyler , hasan duman , ramazan negüzel , Gülüç , gökhan demirtaş , vedat kılıç , mehmet çivici , ali atar , ramazan gülsever

Yorumlar

EGD’den Yalan Ve İftiralara Tokat Gibi Cevap

29 Nisan 2022 Cuma 18:38

EGD’den Yalan Ve İftiralara Tokat Gibi Cevap

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği yönetimi bir süredir EGD seçimlerini kaybeden Sina Çıladır ve çevresindekilerin yalan ve iftiralarına tokat gibi yanıt verdi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği yönetimi bir araya gelerek bir basın bildirisi yayınladı. EGD Yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi; “Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği‘mizin olağan kongresi, geçtiğimiz yıl Mart ayında gerçekleştirildi. Demokratik bir ortamda gerçekleşen kongrede, dernek üyelerimiz Şafak Erel Başkanlığındaki yönetime onay vermiş ve göreve getirmiştir.
Seçimlerin üzerinden daha bir hafta bile geçmeden, seçimi kaybeden Sina Çıladır kaleme aldığı yazılarla Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ne saldırmaya başlamıştır. Yapılan tüm saldırılara bugüne kadar yanıt vermedik. Gelinen noktada artan yalanlar ve iftiralara cevap verme zorunluluğu doğmuştur.
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği seçimlerini kaybetmeyi hazmedemeyip kendisine yeni bir dernek kuran Sina Çıladır, Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği tüzüğünün ilgili maddeleri gereği üyelikten çıkarılmış, aynı zamanda EGD’nin tüzel kişiliğine saldıran etrafındaki 3-5 avanesi de beraberinde üyelikten çıkarılmıştır.
Bahsedildiği gibi Kdz Ereğli Gazeteciler Derneği’nden 35 ya da 50 üye atıldığı iddiası tamamen yalandır, iftiradır.
Yine genel kurul yapılmadan dernek tüzüğünde tadilat yapılıp, yeni bir tüzük yapıldığı iddiası da tamamen yalan ve iftiradır.
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği yönetimindeki tüm arkadaşlarımız, birlikte görev yaptığımız Recep Akkaya arkadaşımızın ilkeli, ahlaklı ve dürüst bir insan ve gazeteci olduğuna kefildir. Recep Akkaya arkadaşımız ile ilk gün olduğu gibi bundan sonrada birlikte görev yapmaya devam edeceğiz.
Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından Sina Çıladır’ın başkan yardımcısı olduğu dönem hakkında soruşturma yapılmış, bazı usulsüzlükler ve nereye harcandığı belli olmayan paralar nedeniyle konu yargıya intikal etmiş ve süreç devam etmektedir.
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği, başkanı ve yönetim kurulu; Sina Çıladır ve avanesinin geçmişte olduğu gibi Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni kendi çiftliği gibi kullanmasına müsaade etmeyecektir. Sina Çıladır döneminde hiçbir gerekçe gösterilmeden dernek üyeliğinden atılan ve geçimini gazetecilikten sağlayan gazeteci meslektaşlarımızı seçimden hemen sonra nasıl derneğimize yeniden üye yapmışsak, Kdz. Ereğli’de Gazetecilik mesleğinin kaybolan itibarını yeniden kazandırmak, meslektaşlarımız arasındaki kaynaşma ve dayanışmayı sağlamak için çalışmalarımız sürecektir.
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği 100’ün üzerinde üyesi, yönetim ve denetim kurulu ve başkanıyla birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecektir.
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği yönetimi, Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’nin kurumsal kimliğine zarar verecek hareketlere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada müsaade etmeyecektir.
AHLAKLI BİR GAZETECİDE OLMASI GEREKEN VASIFLAR!
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’nin kurumsal kimliğini, başkanını ve yönetimini eleştirecek insan tarihi eser kaçakçılığından sabıkalı olmamalı!
Bedelli askerlik parası istediği iş insanını; talebini yerine getirmeyince ‘FETÖCÜ’ olmakla suçlayıp, şantaj yapmamalı!
Görevden alınan emniyet müdürü ile Akçakoca’da bir otelde buluşup FETÖ soruşturması geçiren iş insanlarına ilişkin aldığı dosyayı şantaj aracı olarak kullanmamalı, adli makamlara teslim etmeli!
İşe alındığı resmi kurumdan sebebi herkesçe bilinen nedenlerden dolayı daha üç ayı dolmadan işten atılmamalı!
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ne ait demirbaşları kendi şahsi işlerinde kullanmamalı, seçimi kaybedince kuruma teslim etmeli!
Kuruma hibe edilen demirbaşlar için ayrıca başka firmalardan fatura alıp derneğin parasını iç etmemeli!
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’nin adını kullanarak kendi adına piyasadan para toplamamalı!
Bir gazetecinin adı fuhuş operasyonlarıyla anılmamalı!
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , gazete , firma ,

Yorumlar

TSO İmalat Ve İnşaat Sektörü Temsilcileri İle Buluştu

29 Nisan 2022 Cuma 00:09

TSO İmalat Ve İnşaat Sektörü Temsilcileri İle Buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kurulu üyeleri imalat ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren TSO üyesi firmaların temsilcilerini iftar sofrasında bir araya getirdi.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş Tims Fabrika Organizasyonda düzenlediği son iftar programında imalat ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren TSO üyesi firmaların temsilcilerini buluşturdu. TSO üyelerini yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kapıda karşılayan Başkan Keleş, davetlilerle yakından ilgilendi. İftar programında akşam ezanı öncesi şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, dua yapıldı. Akşam ezanının okunması ile orucunu açan davetliler, iftar duasına eşlik etti. Başkan Keleş, programda davetlilerin masalarını tek tek gezerek hem selamladı hem de kendileri ile bir süre sohbet etti.
İftar programına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan TSO üyeleri, Başkan Keleş ve yönetimine teşekkür etti. TSO üyeleri mevcut TSO Başkanı Arslan Keleş ve yönetiminin çalışmalarından ve kendilerine yaklaşımından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
İftar programında davetlilere hitaben konuşma yapan Başkan Keleş, imalat ve inşaat sektörünün temsilcileri ile aynı iftar sofrasında bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade etti. İftar programlarına yönelik “Şatafatlı iftar” eleştirine de cevap veren Keleş “Asıl şatafat sizlerin burada aynı sofrada birlik ve beraberlik içerisinde olması. Bu tablo bizleri son derece mutlu ediyor” dedi.
Kdz. Ereğli’nin gelişmesi ve büyümesi için göreve geldikleri günden bu yana çalışmalar yürüttüklerini anlatan Keleş şu ifadelere yer verdi; “Sizlerden almış olduğumuz enerji ile konulara varsa çözümler sizlerin emrinizde olduğumuzu belirtmek istiyorum. 4 yılımızı tamamladığımız bir görev süremiz oldu. Sizlerle beraber olmaktan, sizler için bir şeyler yapmış olmaktan son derece mutluyum. Kdz. Ereğli’nin büyümesi ve gelişmesi için daha çok üretmeye ihtiyacımız olduğunu hep söylüyoruz. Bunun içinde yeni sanayi parsellerine ihtiyacımız olduğunu göreve geldiğimiz günden bu yana söylüyoruz. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda Kdz. Ereğli 2. OSB’nin hazırlık aşamasını tamamladık. Bakanlığa dosyamızı sunduk ve bakanlık çalışmalarını yapıyor. Bundan sonraki süreç yer seçimi ile alakalı olacak. Bakanlık yetkilileri gelecek ve yer seçimini yapacak. Böylece Kdz. Ereğli 2. OSB’nin temellerinin atılması için olanak sağlanmış olacak. Bunun şunun niçin anlatıyorum; Ereğli’ye her hafta bir yatırımcı geliyor. En son geçtiğimiz hafta bir İstanbul firması 30 milyon Euro yatırım için 100 dönüm yer istedi. Kendilerine verebilecek şu anda 10 dönüm yerimiz yok. Bunların planlamasının çok çok daha önceden yapılması gerekiyordu. Buradaki sorumlu mercii sadece Ticaret ve Sanayi Odası değildir.”
Başkan Keleş ve yönetim kurulu üyeleri iftar programının ardından imalat ve inşaat sektörü temsilcileri ile çay içip sohbet etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , tso , arslan keleş , inşaat , imalat

Yorumlar

Sakarya'da 20 Bin Kişilik İftar Sofrası

28 Nisan 2022 Perşembe 18:19

Sakarya'da 20 Bin Kişilik İftar Sofrası

Pandemi sebebiyle ayrı geçirdiğimiz iftarlar, vakaların azalmasıyla son buldu. Sakarya'da 20 bin kişi birlikte iftar yaptı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kadir Gecesi Aziz Duran Parkı'nda yaklaşık 20 bin kişiyi iftar verdi. Kurulan 5 bin masa, yollara uzandı. Yemekte çorba, kavurma, pilav ve tatlı ikram edildi. Akşam ezanının okunmasıyla vatandaşlar oruçlarını açtı. Orhan Cami imam hatibi Alaattin Beşel dua etti. Yemekten sonra, kurulan sahnede ilahiler ve kasideler okundu.

"Sakaryaspor Çifte Bayram Yaşattı"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesinde bir arada olabilmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, Ramazanın sonunda Sakaryaspor'un şampiyonluğuyla çifte bayram yaşayacaklarını ifade etti.

"Bu Şehirde 7'den 70'e Herkes Sakaryasporludur"

"Bu şehirde Sakaryaspor sevdası daha küçükken başlar. Bizimle birlikte büyüyüp olgunlaşır. Bu şehirde 7'den 70'e herkes bu takıma sevdalıdır" diyen Başkan Yüce "Yıllardır yaşadığımız talihsizlikleri el ele vererek çözdük. Sakarya olarak takımımıza sahip çıktık ve kimseye muhtaç etmedik. Gerekli olan ihtiyaçları birer birer karşıladık ve çok şükür şampiyon olduk. Takımımızı ve hemşerilerimizi kutlarım" dedi.

 

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , iftar , ramazan , sakarya

Yorumlar

Araçları Tek Tek Durdurup Kontrol Ettiler

28 Nisan 2022 Perşembe 10:35

Araçları Tek Tek Durdurup Kontrol Ettiler

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından trafik ve asayiş uygulaması yapıldı. Ekipler sürücüleri tek tek durdurarak kontrol etti.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından asayiş ve trafik uygulaması yapıldı. Ekipler uygulama noktalarında araçları tek tek durdurarak trafik ve asayiş sorgulama yaptı. Ekipler, ehliyet, emniyet kemeri ve GBT sorgulaması yaptı. Uygulamada ekipler sürücülere kurallara uyması konusunda sık sık uyarılarda bulundu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , emniyet , polis , denetim

Yorumlar