Hamdi Ayan'ı görünce bu hale geldi...

28 Mayıs 2018 Pazartesi 13:39

Ereğli Haber

Hamdi Ayan'ı görünce bu hale geldi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, belkide meclise gidememesinin önündeki en büyük engel olan MHP Zonguldak Milletvekili Hamdi Ayan ile seçim çalışmaları sırasında karşılaşınca adeta nutku tutuldu.

MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan, Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu partililerle birlikte dün akşam iftar sonrası sahilde seçim gezisi yaptıkları sırada gözlemeciler mevkiinde AK Parti heyeti ile karşılaştılar. Karşısında bir anda MHP Milletvekili Hamdi Ayan'ı gören AK Parti 3. sıra milletvekili adayı Hamdi Uçar uzun süre hem sessiz hemde haraketsiz kaldı. Uçar belkide meclise gidememesinin önünde en büyük engel olarak gördüğü Ayan'ı karşısında görünce uzun süre konuşamadı ve devreye Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal girmek zorunda kaldı.

MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a oy vereceklerini, kendilerininde milletvekilliğinde oy istediklerini söyledi. MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk'te Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan'a oy vereceklerini ancak milletvekilliğinde MHP'ye oy istediklerini ifade etti. MHP'lilerin bu sözleri karşısında adeta nutku tutulan Uçar'ın yardımına Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yetişti. 

Uysal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yüksek oyla seçip, cumhur ittifakında ki milletvekillerinide meclise güçlü şekilde göndermeleri gerektiğini söyledi.

Yorumlar
 • Kadir bozkurt
  28 Mayıs 2018 Pazartesi 13:47

  Herkes yaptığının bedelini öder

AK Parti'de neler oluyor...

28 Mayıs 2018 Pazartesi 12:53

Ereğli Haber

AK Parti'de neler oluyor...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'nın geçtiğimiz Cumartesi günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Ereğli ziyareti sırasında 270 kişilik küçük salonu dahi dolduramaması "Neler oluyor?" sorusunu akıllara getirdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde milletvekili adaylarının açıklanmasının ardından sular bir türlü durulmuyor. AK Parti'de Zonguldak milletvekili adayları arasında Ereğli ve Alaplı'dan kimsenin bulunmaması tepkileride beraberinde getirmişti. Sıralamaya bire tepkide Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Ereğli ziyareti sırasında yaşandı. Ereğli ilçesinde 10 binin üzerinde üyesi bulunan AK Parti'de, Bakan Özlü ile milletvekili adaylarının geldiği 270 kişilik salonun yarısı boş kaldı. 

AK Parti Ereğli ve Alaplı teşkilatlarında sıralamaya yönelik tepkiler sadece taban bazında kalmazken, üst yöneticilere de yansıyor. Bakan Özlü'nün ziyaretinin yanı sıra milletvekili adaylarının seçim gezilerine 30 kişilik yönetimden sadece 4-5 kişinin katılması, kadın kolları, belediye ve il genel meclisi üyelerinin gezilere ilgi göstermemesi göze çarpıyor. Parti'de Ereğli ve Alaplı'dan 13-14 milletvekili aday adayı başvuru yapmasına rağmen sahada sadece 1-2 tanesinin yer alması da dikkatleri çekiyor. 

Yorumlar
 • ibo gemici
  28 Mayıs 2018 Pazartesi 20:21

  NELER OLACAK, ABBAS YOLCUDUR,BAĞLASAN DURMAZ. TÜNELİN UCU GÖZÜKTÜ.

 • Hakan
  28 Mayıs 2018 Pazartesi 13:00

  Cevap çok açık.. Fatih Çakır sabote ediyor . Vallaha milletin yalancısıyım duyduğuma göre bakan etkinlik sonrası üst kata çıktığında bakanın çıkışını bekleyen 4 kadın kolları üyesi Bakan'da Fatih Çakır'ı geri istemiş.Hemde "Cumhurbaşkanımıza söyleyin bu sıralama Fatih Çakırsız olmaz teşkilat heyecanını kaybetti demiş. Daha ne olsun bu olay anlatmıyormu herşeyi

MHP’li adaylar iftarda muhtarlar ve partililerle buluştu...

28 Mayıs 2018 Pazartesi 11:56

Ereğli Haber

MHP’li adaylar iftarda muhtarlar ve partililerle buluştu...

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Zonguldak Milletvekili adayları düzenlenen iftarda muhtarlar, bazı STK temsilcileri ve partililerle bir araya geldi.

Ereğli Haber- Milliyetçi Hareket Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından dün akşam polis evinde iftar düzenlendi. İftar programına MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, MHP Zonguldak Milletvekili adayları Hamdi Ayan, Abdullah Bekar, Fehmi Nuhoğlu, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, Ülkü Ocakları Kdz. Ereğli Şube Başkanı Murat Taşkıran, MHP Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanları İlkay Özdemir, Talat Şeker, çok sayıda mahalle ve köy muhtarı ile yüzlerce partili katıldı.
MHP Zonguldak Milletvekili Adayları Ayan, Bekar ve Nuhoğlu iftar sonrası davetlilerin masalarını tek tek gezerek kendileri ile sohbet etti. İftarda MHP’liler birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Yorumlar

Bakan Özlü, Cumhurbaşkanı adayı İnce'ye yüklendi

26 Mayıs 2018 Cumartesi 19:55

Ereğli Haber

Bakan Özlü, Cumhurbaşkanı adayı İnce'ye yüklendi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Zonguldak il teşkilatı tarafından Ereğli ilçesinde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Bakan Özlü buradaki konuşmasında yerli otomobil projesini kapatacağını ifade eden CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi eleştirerek “Öğretmen kökenli olmasına rağmen derslerine iyi çalışmayan bir cumhurbaşkanı adayı var” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, partisinin Zonguldak il teşkilatı tarafından Ereğli ilçesinde düzenlenen aday tanıtım programı için partililerle buluştu. Burada kürsüye çağırılan adaylarla gazetecilere poz veren Özlü daha sonra partililere hitap etti.

Bakan Özlü: “Yaparsa yine AK Parti yapar.
Partililere bu seçimlerde çok çalışmaları öğüdünde bulunan Bakan Özlü “Zaman çok kısa. Bu seçimde daha düzenli çalışmamız gerekiyor. Geçen seçimlerde 60 gün vardı, su seçimlerde 30 günden az bir süre var. Bir diğeri Ramazan ayındayız. Ramazan ayının kendine göre özellikleri var. Ardından 3 gün bayramı kutlayacağız. İftar, teravih bizim çalışmalarımıza farklı bir boyut kazandırıyor. Sizlerden isteğimiz, biraz daha özenli bir çalışma yürütebilirsek dar zamanda inşallah başarılı bir sonuç alırız. Gelirken il başkanımızla konuşuyoruz. Eskiden bu yollar tek şeritliydi. Dağdan, tepeden zor geçerdik. Şimdi tüneller var, bölünmüş yollarımız var. Bunları biz yaptık. Yaparsak yine biz yaparız, AK Parti yapar” dedi.

“Dersine iyi çalışmayan Cumhurbaşkanı adayı var”
AK Parti Hükümeti döneminde yapılanları anlatan Bakan Özlü, CHP’nin adayı Muharrem İnce’yi yerli otomobil projesi üzerinden eleştirdi. Bakan Özlü konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Seçim beyannameleri açıklandı. Biz dün açıkladık, bu günde ana muhalefet partisi açıkladı. Bizim bütün vaatlerimiz, konuşmalarımız rasyoneldir. Sağlam temellere oturur. Hesaba kitaba dayanır. Geleceğe matuf hayaller taşır. Şimdi bakıyoruz Cumhurbaşkanı adayları var. Meydanlarda konuşuyorlar. Bunların bir kısmı gerçekten Türkiye’nin geride kalmışlar. Artık devlet kendisi fabrika kurmuyor. Devlet fabrika kuranlara teşvik veriyor. Bu bütün dünyada böyle, Türkiye’de de böyle. Dolayısıyla biz fabrika, iş yeri kuranları destekleyen, teşvik eden bir konumdayız. En 135 milyar TL tutarında yatırım teşviği verdik. Bunların her biri yakın zamanda işletmelerini kuracaklar. Çok sayıda insan iş imkanı bulacak. Bunları biz AK Parti yapıyor. Türkiye’nin kendi tasarımı ilk tankını biz yaptık, Altay. Türkiye’nin kendi tasarımı ilk insansız hava aracını biz yaptık. Türkiye’nin kendi tasarımı ve kendi üretimi ilk savaş gemisini biz yaptık. Biz hep ilkleri gerçekleştiriyoruz. Ve bu günde kendi tasarımı, kendi üretimi, kendi markası ilk otomobili yapıyoruz. Öğretmen olmasına rağmen dersine iyi çalışmayan bir cumhurbaşkanı adayı var. Öğretmen kökenli olmasına rağmen derslerine iyi çalışmayan bir cumhurbaşkanı adayı var. ‘Ben seçilirsem bunu iptal edeceğim’ diyor. ‘Kapatacağım bu işi’ diyor. Türkiye otomotiv sanayiinde 29 milyar dolar ihracat yapıyor. Türkiye’nin en büyük ihracat kalemi otomotiv sanayiidir. Türkiye’de çok güçlü, çok gelişmiş öz güvenli bir otomotiv yan sanayii vardır. Türkiye dünyanın en prestijli markalarına parça üretir. Otomotiv yan sanayii çok esnektir. 10 bin parça sipariş edersiniz, 100 bin parçada anında gönderilir. Dolayısıyla 50-60 yılda oluşmuş bu alt yapıyı bir yerli otomobille taçlandıracağız. Fransa deyince akla nasıl bir otomobil markası geliyorsa, Almanya deyince belli otomobil markaları akla geliyorsa, Türkiye dendiğinde de akla bir marka gelecek. Türkiye’nin markası, Türkiye’nin otomobili. Dar çerçeveli düşünenlerin bizim hayallerimizi anlaması mümkün değil.”
Bakan Özlü konuşmasında Türkiye’de kıyı kenar çizgisinden muaf iki il bulunduğunu, bunlarında Trabzon ile Zonguldak olduğunu söyledi. Bakan Özlü ayrıca Ereğli’de ki demir çelik fabrikalarının bulunduğu alanın özel endüstri bölgesi ilan edilmesi çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
Programa Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ile Özcan Ulupınar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Zonguldak Milletvekili adayları Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar katıldı.
Bakan Özlü ve beraberindeki milletvekili adayları konuşmalarının ardından Ereğli ilçesinden ayrıldı.

Yorumlar
 • CAKİR İMAM
  26 Mayıs 2018 Cumartesi 21:26

  Doğru bakan bey yaparsa AKP yapar eregliyede yaptı yapacağını demir çeliği sattı tersaneler kapandı bir umut vardı kampüs hayal oldu Devrek yolu Nasreddin hoca masalına döndü nakliyeciler kan ağlıyor üretim sıfır daha ne yapsın AKP ama insanın aklına su geliyor daha yapacaklarıniz var demekki gelmiş Ereğli'de oy istiyorsunuz ama şunu bilin halk nereye OY vereceğini de gayet İYİ biliyor

Uysal, Çolakoğlu’na sahili gezdirdi

26 Mayıs 2018 Cumartesi 00:35

Haber-Foto: Elif Altıner

Uysal, Çolakoğlu’na sahili gezdirdi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Çolakoğlu ile birlikte sahil bandındaki kafelerde vatandaşlarla sohbet etti, 24 Haziran seçimleri için destek istedi.

Ereğli Haber- AK Parti Zonguldak 2. Sıra milletvekili Adayı Ahmet Çolakoğlu gününü Ereğli ilçesinde geçirdi. Gündüz saatlerinde Kaptaş bölgesi ve Ormanlı Beldesi’nde vatandaşlardan destek isteyen Çolakoğlu akşam ise Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından Şehir aileleri, gaziler ve yakınları için verilen iftara katıldı. Çolakoğlu daha sonra Kdz. Ereğli Belediyesi’nin İnönü Parkı’ndaki halk iftarına katıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal iftar programı sonrası belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile birlikte Çolakoğlu’nu yanına alarak sahil bandında ki kafeleri gezdi. Geziye AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş ile eski ilçe başkanı Fatih Çakır’da katıldı. Uysal ile Çolakoğlu kafelerde oyun oynayıp, çay içen vatandaşlarla sıcak diyaloglar yaşadı.

Yorumlar
 • gercek şu ki
  27 Mayıs 2018 Pazar 14:05

  hiç uğraşmayın size oy yok...adaylarınızı kimse seçmeyecek...ereğliyi düşünen yok çünkü...