Halil Posbıyık toplantıya davet edilmedi

30 Kasım 2019 Cumartesi 20:03

Halil Posbıyık toplantıya davet edilmedi

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri’nin talebi üzerine Ereğli’ye geliyor. OYAK Genel Müdürü Erdem’in toplantısında toplamda 42 kişi bulunacak.

Ereğli Haber- OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem 2 Aralık Pazartesi günü Karadeniz Ereğli’ye geliyor.
AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın ortak talebi üzerine Ereğli’ye gelecek olan OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem Pazartesi günü sabah saat 10.30’da Erdemir Göztepe Restaurant’da katılımcılara kahvaltı ikram edecek. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in düzenlediği toplantıya OYAK ve Erdemir’den 22 üst düzey yönetici ve danışman katılacak.

AK Parti ve CHP milletvekilleri tam kadro
OYAK ve Erdemir yöneticileri dışında toplantıda AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ile Denizyavuzyılmaz da katılım sağlayacak.

Ereğli o toplantıda olacak
Ereğli’den ise toplantıya AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğrul, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, SP İlçe Başkanı Hasan Soyer, BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, Gaziler Derneği, Şehit Aileleri ile birlikte toplam 20 kişi davet edildi.

Posbıyık’a davet gönderilmedi
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise toplantıyı provoke ihtimali nedeniyle toplantıya davet edilmemesine çok sinirlendiği öğrenildi. Seçildiği günden bu yana Erdemir’e karşı savaş başlatıp, sert söylemlerde bulunan Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın toplantıya katılacak bazı isimlerle bir araya geldiği ve strateji belirlemeye çalıştığı öğrenildi.

Yorumlar
  • Fatıh
    30 Kasım 2019 Cumartesi 21:02

    Posbiyik eregli halkini dolduruşa getirip erdemiri düşman gibi hedef gösterdi eee birde toplantiyami cagiracaklardi ne yaptığını bilmeyen sorumsuz biri

Heyelan ve su baskınlarına dikkat!..

30 Kasım 2019 Cumartesi 15:40

Heyelan ve su baskınlarına dikkat!..

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Cumartesi akşam saatlerinde muhtemel şiddetli yağış konusunda uyarı yayınladı. Uyarı da yer yer şiddetli olması beklenen yağışların sel, heyelan ve su baskınlarına neden olabileceği de ifade edildi.

 Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, içinde Düzce’nin de bulunduğu Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu illerinde Cumartesi günü yani bugün akşam saatlerinde kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Uyarıda yağışların Pazar günü yani yarın akşam saatlerine kadar şiddetli şekilde süreceği belirtilerek metrekareye 75 ile 100 kilogram yağmurun düşmesinin tahmin edildiği ve sel, su baskını, heyelan, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalara neden olabileceği belirtilerek vatandaşların dikkatli olması istendi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Meteoroloji , şiddetli yağış , uyarı , hava durumu

Yorumlar

Turşudan yiyen çift 'botilizim' sebebiyle felç oldu

30 Kasım 2019 Cumartesi 11:06

 Turşudan yiyen çift 'botilizim' sebebiyle felç oldu

Zonguldak’ta yedikleri konserveden zehirlendikleri tahmin edilen çift "Clostridium Botulinum" toksini sebebiyle yaşam mücadelesi veriyor. Bülent Ecevit Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Doç Dr. Özcan Pişkin, zehrin son derece önemli olduğunu ifade etti. Pişkin, "Çok tehlikeli bir zehir. Bir gramının bile 1 milyon insanı öldürecek kadar güçlü bir zehir. Hatta sarin gazından 100 bin kat daha güçlü olduğu söyleniyor" dedi.

Çaycuma ilçesine Kayıkçılar Köyünde yaşayan Ramazan (55) ve Zuhriye Yıldız (54) çifti evde yedikleri turşu ve pekmezin ardından evlerinde rahatsızlandı. Çift önce ilçedeki sağlık kuruluşuna başvurdu. Çift ardından BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne sevk edildi. Burada tetkikleri yapılan çift yoğun bakıma alındı. Yedikleri konserveden zehirlendikleri tahmin edilen ve hastalıklarına sebep olduğu düşünülen ölümcül gıda zehirlenmesi olan 'Botulizm' nedeniyle hayati tehlikeleri süren çiftin tedavileri sürüyor.

'Nadir görülen ölümcül zehirlenme'
Bu tür zehirlenmelerin nadir görüldüğünü aktaran Bülent Ecevit Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Doç Dr. Özcan Pişkin, bu tür zehirlenme vak'alarının konserve, fırında alüminyumda pişirilen patates, ev yapımı salça ve süt ürünleriyle bulaşabileceğini aktardı. Zehrin; sarin gazından bile 100 bin kat daha güçlü olduğunu aktaran Pişkin, "Geçen pazartesi günü Çaycuma Devlet Hastanesi'ndeki doktor arkadaş bizleri aradı. Solunum sıkıntısı nedeniyle yatırdığını ve tanıyı koyamadığını aynı şekilde eşinin de bir gün önce solunum sıkıntısı yaşadığını Zonguldak Merkezdeki özel bir hastanede mekanik ventilatöre (solunum cihazı) bağlı olduğunu söyledi. Bizde hastayı bize göndermesini istedik. Hasta bize geldikten sonra yaptığımız tetkik ve muayenede zehirlenmesi bizim normal sık gördüğümüz zehirlenme tablosuna benzemiyor çünkü bütün tetkikler nofrmaldi. Yine hastanın eşinin bir gün önce benzer şikayetlerle Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine başvurduğunu öğrendik. Ulusal Zehir Danışma Merkezi ile irtibata geçtik. Yaptığımız görüşmeler, tetkikler neticesinde Klostriolim Botulinum mikrobunun sebep olduğu Botulinum toksini tanısını koyduk. Bu toksin oldukça nadir görülen yeryüzündeki en zehirli toksinlerden biri. Biz hızlı bir şekilde İl Sağlık Müdürlüğü'nü, Tarım İl Müdürlüğü'nü ve Ulusal Zehir Danışma Merkezi'ni alarma geçirdik. Geç kalmamıza rağmen Ankara’dan hızlı bir şekilde anti toksinini onaydan geçirttik ve tedaviye başladık. Ancak çok fazla yanıt alamadık çünkü antitoksinin etki edebilmesi için ilk 24 saatte müdahale edilmesi gerekiyor. Buna rağmen ısrarlı taleplerimiz doğrultusunda tedavisine başladık. Şuan karı koca yoğun bakımda tedavileri devam ediyor" diye konuştu.

“Nereden bulaştığını bilmiyoruz”
Çiftin en son ne yediğini bilmediklerini ve yakınlarının söylemlerinden yola çıktıklarını ifade eden Pişkin, "Botulinum toksini nadir görülüyor ama yapılan çalışmalarda uygun koşullarda iyi pişirilmemiş konservelerden bulaşıyor. Yine yapılan çalışmalarda alüminyum folyoda fırında pişirilmiş patateste, ev yapımı salçada, süt ürünleriyle bulaşabildiği biliniyor. Ülkemizde en çok uygun ısıda ve uygun pişirilmemiş ev yapımı konservelerden bulaştığını biliyoruz. Hastamızın ne yediğini bilmiyoruz. Hasta yakınları net bir şey ifade etmiyorlar. Evde konserveleri varmış ama emin değiliz. Birde hasta yakınları deve sucuğu yediğini ifade ettiler. Tarım İl Müdürlüğü konu hakkında çalışmalarını sürdürüyor" ifadelerine yer verdi.

“Uygun ısı olmadan tüketmeyin”
Kapağı şişen veya kapağı paslı olan konservelerin kesinlikle tüketilmemesi konusunda uyaran Doç. Dr. Pişkin, "Kapağı şişmiş ya da kapağı paslı konserveleri kesinlikle tüketmemelerini konservelerde renk değişimine uğramış kokusu değişmiş ürünleri tüketmemelerini ve bütün gıdaları uygun ısıda pişirildikten sonra tüketmesini tavsiye ediyoruz. Literatür çalışmasında var yine toplu yenen yemeklerden sonra Trabzon’da 24 vak'alık bir seri var. Yine benzer şekilde 6 ailenin etkilendiği bir durum var. Çok tehlikeli bir zehir bir gramı uygun verildiği takdirde 1 milyon insanı öldürecek kadar güçlü bir zehir. Hatta sarin gazından 100 bin kat daha güçlü olduğu söyleniyor" dedi.

"Doktor şüphelenince zehirlenme olduğunu öğrendik"
Ramazan Yıldız’ın kardeşi Osman Yıldız, yaşanan olayları gazetecilere anlattı. Yıldız, “Olay Perşembe günü akşam saatlerinde meydana geldi. ilk olarak Çaycuma sevgi tıp polikinliğine sevk ediliyor. Karın ağrısı şikayeti diye serum takılıp geri gönderiyorlar. Sonra tekrar şikâyeti üzerine Çaycuma Devlet Hastanesine getirdim. Burada da tekrar serum takılıp filmleri çekildi. Doktor durumdan şüphelenip tetkikleri yapıldı. En son buraya sevk edildik ve zehirlendiğini burada öğrendik. Tedavileri burada devam ediyor. Ne yedikleri hakkında pek bir bilgim yok. Konserve kavanozu olarak turşu açmışlar birde pekmez kendi yaptığımız doğal pekmezden yemişler pekmezin kokusunun tuhaf olduğunu söylediler ama tam kesin olarak bir şey bilmiyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan 2015-2017 yılları arasında saptanan 446 botulinum zehirlenmesi yaşandığı ve bu vak'aların 36'sının ölümle sonuçlandığı öğrenildi. İncelenen vak'alarda kapağı bozuk, çizik yada şişmiş konservelerin olduğu belirtildi.

Yorumlar

Şahin ‘İlçe Başkanlığı’ için konuştu

29 Kasım 2019 Cuma 18:10

Şahin ‘İlçe Başkanlığı’ için konuştu

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı ve Yeminli Mali Müşavir (YMM) Erol Şahin, AK Parti ilçe kongresi, kendisinin adaylığı, Ereğli ekonomisi, Erdemir’in yatırımları ve Halil Posbıyık’ın düzenlediği toplantılara neden katıldığını ilk kez açıkladı.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı ve Yeminli Mali Müşavir (YMM) Erol Şahin gazeteci Yeşim Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu ve gazeteci Vedat Kılıç’ında katıldığı İz’lenin programının konuğu oldu. Şahin programda AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı görevinin kendisine verildiğinde kabul edip etmeyeceğini ilk kez programda açıkladı. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın düzenlediği “Erdemir” konulu platforma neden katıldığını da programda açıklayan Şahin, görev verildiği takdirde 2024 yılında Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına yeniden aday olacağını söyledi.
İşte programda Erol Şahin’in konuşmalarından kesitler;
“Borçlanarak büyümeye çalışıyoruz”
Bir kentin ekonomisi diğer bütün unsurlar ile birlikte değerlendirilmeli. Ekonomi tek başına ivme kazanan bir unsur değil. Yatırım ve kalkınma için gerekli zemin hazırlamamız gerekiyor. Bunun önünde ki engelleri tespit edip, gidermek gerekiyor. Ereğli sıradan bir ilçe değil. Liman kenti olan, yetişmiş insan gücü olan, sanayi kenti olan bir ilçede yaşıyoruz, eksikliklerimiz tabi ki var. Biz Erdemir’in alternatiflerini ortaya koymada biraz geç kalmışız. Sanayilerimizi geliştirmekte geç kaldık. Şuan Ereğli’de ekonomik olarak çok iyi olan meslek grupları, çok kötü olan meslek grupları da var. Ama Ereğli’de şuanda genel olarak ekonomik sıkıntı var. Yatırımcı güven ister, para kazanmak ister ve ticaretini yaparken sıkıntı yaşamak istemez. Bizim yapmamız gereken, Ereğli’ye gelecek her yatırımcı için arsasının hafriyatı, yolunu, suyunu, kanalizasyonunun temin etmek. Şuanda büyük sıkıntısı olan esnaf ve tüccarlarımız için öneri olarak, gayrimenkuller değer kazanmaya başladı. Biz bilançoları incelediğimizde en çok şurada sıkıntı yaşıyoruz; sermaye ile borçlanmanın bir oranı vardır. Şirketler genellikle en az yüzde 10 sermaye koyarlar. En fazla sermayesi kadar borç yaparlar. Bizim Ereğli’mizde şirketlerin sermayesinin 5 katı hatta 10 katı borçlanmalar var. Yani borçlanarak büyümeye çalışıyoruz. Sonra en ufak kriz anında tepe taklak oluyoruz. Bazen çok cesur yatırımcı olmak şirketinizi batıracak noktaya getirebiliyorsunuz. Ereğli’de bunun birçok örneği var. Ereğli’de ihracatçı firmalarımız var, bunlar çok güzel kazanıyor, döviz yüksekliği ile ama piyasaya iş yapanlar ise sıkıntı yaşıyor. Ereğli’de gelir kaynaklarımızı arttırmakta sıkıntı yaşıyoruz. Sadece bir yere, bir sektöre bağlı kalarak bir şehrin büyümesi mümkün değil. Alternatif üretmemiz lazım.
“Ereğli Kalkınma Ajansı kurulması lazım”
Yatırımcıyı ikna etmek için yeterli bilgi ve donanıma sahip olmalısınız. Bu bilgi donanıma sahip insanlarımız olmalı ve bunların bir ofisi olmalı. Bunun adına Ereğli yatırım ofisi mi dersiniz, Ereğli kalkınmamı dersiniz, ne derseniz deyin. Böyle bir çalışmanın acil yapılması lazım. Bölgemize gelen bir yatırımcının Ereğli’de hangi teşviklerden yararlanacağını biliyor olması lazım. Bunların tamamını birinin söylemesi mümkün değil. Gıda da hangi teşvikler var, şuanda sorsanız bunu kaymakamlıkta kaç kişi bilebilir. Ya da maden sektörü, ya da balıkçılık sektöründe hangi teşvikler var. Turizm için neler yapılabilir, kimlerden faydalanılabilir. Bunun için bir dokümantasyon oluşturmak lazım ve yatırımcıya sunmak lazım. Yatırımcıları Ereğli’ye davet edecek bir mekanizmanın olması gerekiyor. Bu insanların bu yatırımları yapmasına sebep olabilecek ne kadar avantaj varsa, Ereğli olarak bu avantajları nasıl arttırabileceğimizin hesabını yapmamız lazım. Şuan Türkiye’de parası olup da yatırım yapmayan bir sürü insan vardır, eminim. Bu bahsettiğim organizasyon ile dediğim insanları bulup, Ereğli’ye yatırım çekmeliyiz. Yatırımcılar için arsa üretmemiz lazım. Bana sorarsanız, yerel yönetimlerden, belediyelerden, kaymakamlıktan, ticaret odalarından, esnaf odalarından, bakanlık yetkililerinin de olduğu bir ortam oluşturmamız lazım. Ereğli’nin göreceli üstün olduğu sektörlerde öne çıkartmalıyız. Bu yapı, yatırımcının Ereğli’ye sıcak bakmasını sağlar. Birde dışardan gelen yatırımcıdan ziyade bizim yani Ereğli iş adamlarının bir araya gelerek, müşterek yatırım yapma kültürü de zayıf. Anadolu’nun birçok kentinde örneği var, ortaklıklarla kalkınma çok güzel hale getirilebiliyor. Tek başınıza yapamadığınız bir işi 3 veya 4 ortak borçlanmadan yapabiliyorsunuz. Erdemir’e bağlı kalarak Ereğli’nin büyümesi bir yere kadar.
“Amaç bağcıyı dövmek ise ben orada yokum”
Ereğli ile Erdemir et ile tırnak gibi. Bizim gururumuz, ihracat yapıyor, katma değer sağlıyor, istihdam sağlıyor. Erdemir’siz bir Ereğli düşünemiyorum. Sadece Erdemir ile ayakta kalan bir Ereğli’yi de asla kabul etmiyorum. Erdemir’e alternatif oluşturmamız lazım. Bazı problemlerimiz var mı evet var, ama bunlar çözülemeyecek problem yok. Bizim seçim döneminde bir projemiz vardı, yeni fakültelerin kurulmasıydı. Hazır yerimizde vardı fakat, eski hastane binasının askerideydi, biz durumu Sayın Cumhurbaşkanımıza aktardık ve hemen talimatı verdi, kaldırıldı. Sayın Kaymakamımızdan çok güzel bir haber aldık. Erdemir’in Ereğli’ye bir fakülte yapacağının sözünü vermiş. Bu çok güzel bir gelişme, bir yatırımın önünü açtık. Diğer fakülteyi de Ereğlililer olarak biz yapmalıyız. Erdemir ile Ereğli’nin ilişkilerinin güzel bir seyre gitmesi beni mutlu ediyor. Kavgalı eve kimse kız vermez dolayısıyla biz, sanayicilerimiz ile iyi ilişkiler içerisinde olmalıyız. Erol Şahin olarak ben her zaman Ereğli için buradayım. Yeter ki bileyim art niyet olmasın. Bileyim ki amaç üzüm yemek olsun bağcıyı dövmek değil, Eğer amaç bağcıyı dövmek ise ben orada yokum.
“Konu Ereğli olduğundan Erol Şahin’inde söyleyecek lafı vardır”
Bana bu davet geldiğinde “Ereğli’nin Geleceği Konuşuluyor” diyordu. Ben Ereğlili bir kardeşinizim, Ereğli’de yaşayan 10 kişiden 4’ünün oyunu almış bir insanım, ayrıca yeminli mali müşavirim meslek gereği de Ereğli’ye katkı sağlayabileceğimiz birçok alan olduğunu söyleyebilirim. Bu mana da bize davet geldiğinde ben Ereğli’nin tüm sorunlarının ortaya döküleceğini düşündüm. O an göre kendimce küçük notlar aldım. Fakat orada daha çok Erdemir ve Ereğli sorunlarına değinildi. Burada da bir sorun var mıydı evet vardı. Çevre kirliliği başta olmak üzere. Ama ben sadece bu konunun değil, her konunun konuşulacağı bir platform olduğunu düşünerek bu platforma dâhil oldum. Ereğli’nin ulaşım sorunu, istihdam sorunu, otopark sorunu gibi birçok sorununda da herhâlde Erol Şahin’in de söyleyecek bir lafı vardır. Böyle bir durumda platformda olarak Ereğli’ye katkı sağlayabileceksem, bu katkıdan kendimi geri tutma şansım yoktu. Çünkü ben oraya sadece Ereğli’nin menfaatlerini düşünerek gittim. Eğer bu amacın dışına taştığını görürsem o zaman kendimi bir daha çek eder, ona göre davranış sergilerim.
“Ben göreve gelseydim sorunları daha kolay aşardık”
Eğer ben belediye başkanı seçilseydim geçen 8 aylık süreçte ilk olarak tekstil atölyesi ve ilk callcenter’i Ereğli’de kurmuştuk en az 300-400 kişi istihdam edişmiş olacaktı. İkincisine de başlamıştık. Çünkü sayın bakanımız bizlere söz vermişti. İkincisi düğün salonumuzu ihale etmiş ya da ihale aşamasındaydık. Gençlik spor bakanlığımız ile yüzme havuzu yapıyor olurduk benim planlarıma göre bu da ihale aşamasındaydı. Kent meydanının hafriyatına da yavaş yavaş başlamış olacaktık diye düşünüyorum. En azından bu seçimden bu yana ki süreçte hükümet desteği ile bunları yapmıştık. Tabi yine burada beni en çok heyecanlandıran, Erdemir’in bir milyar dolarlık yatırımı yaparak, 1000 kişiyi işe alacak olması beni çok mutlu ediyor. Bu yatırımın şuanda zemin etütlerinin yapıldığını duyuyorum. Biz göreve gelseydik birçok sorunu hükümet desteği kolaylık aşmış olabilirdik.
“Hiçbir mazeret başarının yerini tutmuyor”
Ben önce kendime bakıyorum, Erol Şahin acaba bu seçim döneminde yeterli performansı gösterdin mi? Yapabileceğin her şeyi yaptın mı? Tabi baktığımda bazı eksiklerim vardı. Genel manada kısa sürede her yere ulaşmaya çalıştım. Bunları yaparken çok şanslıydım, Cumhurbaşkanımız Ereğli’ye geldi, Cumhurbaşkanımızın Baş Danışmanı Sayın Saadet Oruç Hanımefendi sürekli bizimleydi. Milletvekillerimiz, ilçe teşkilatımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, meclis üyelerimiz hep birlikte çalıştık. Fakat birincisi bizde ittifak kurulamadı. MHP ayrı aday çıkardı. Eski belediye başkanımız BBP’ye geçti ayrıca aday oldu. İkincisi ve benim saha da gördüğüm Hüseyin beyin başkanlığından insanlar memnun değildi. Bu da bizi çok etkiledi, sonuçta AK Partili bir belediyeydi. Yatırım olmamıştı, yatırım olsaydı keşke de borcumuz olsaydı. Hüseyin bey, borç ödemiş. Hüseyin Bey seçimi aldığından gelen oylar emanetti. O dönemde Erdemir, sendikamız ve bir çok kurum hep birlikte Hüseyin beyi destekleme kararı almışlardı ve tam destek vermişlerdi. Bu dönemde o şans maalesef bizde yoktu. Bizim de kendimizden kaynaklanan sorunlar var. Onların sorumluluğunu alıyorum.
“Birkaç isim değişebilirdi”
Meclis listesinde ağırlıklı benim tercih etiklerim vardı. Şöyle bir hatam oldu, listeyi falan bıraktık, ilk günden başladık sahaya çıkmaya. Sakin kafa ile telaşsız bir liste yapma şansımız olsaydı, maalesef bunu sağlayamadık. Ben yine aynı listede olan arkadaşlarımın olacağına inanıyorum belki birkaç isim değişebilirdi. Ama ben arkadaşlarımın tamamının arkasındayım. Onlarla beraber yol yürümekten mutluyum.
“Belediye yönetiminin başarısız olması hepimizi üzer”
Ereğli’nin geleceğine dönük güzel yatırımlar yapacağına inanmak zorundayım yoksa hep beraber kaybedeceğiz. Bende Ereğli’de güzel hizmetlerin yapılacağı noktasında destekçi olacağımı ifade ettim. Sayın başkanıma da ifade ettim. Çünkü şuan ki belediye yönetiminin başarısız olması hepimizi üzer. Başarılı olması içinde hiçbir siyasi endişe duymadan yapmaya hazırım. Yapılan doğrularda var, yanlışlarda ama şuan bunu konuşmanın erken olduğunu düşünüyorum.
“Ben hiçbir isme bağlı değilim”
Kongreler bizde, düğün seyran ve heyecanlı geçer. Burada en heyecanlı, en donanımlı, bu görevi yapabilecek en iyi arkadaşı seçmek, bizim geleceğimizi belirliyor. Sıradan bir ilçe başkanı değil, iktidarın ilçe başkanını seçiyoruz. Genel merkezimiz, milletvekillerimiz istişare edeceklerdir, oradan çıkan arkadaşımız bizim başımızın tacıdır. Erol Şahin olarak böyle bir görev talebim yok. Kimse ile de görüşmüş değilim. Adayların kim olduğunu dahi bilmiyorum. Şuanda bizim arkadaşımız Fatih Çakır görevine devam ediyor. Yarın genel merkezimiz devam et de diyebilir, dinlen de diyebilir. Ben hiçbir isme bağlı değilim. Tek bir ölçüm var, AK Parti’nin çıtasının daha da yükseltilmesi, Ereğli’mizin hizmet alması ve temsil edilmesi. Eğer bir arkadaşımız çıkarsa da Fatih Bey’den daha iyi olursa, bana da birisi sorar ise o zaman fikrimi söylerim. Bunun dışında ki her şey dedikodu.
“Görev verilirse yeniden adayım”
Ben aktif olarak görev yapmayı seviyorum. Siyaset yapacaksam belediye başkanlığını kendime daha uygun buluyorum. O yüzden milletvekilliği adaylığını düşünmüyorum. Gelecekte belediye başkanı adayı olabilir miyiz noktasında şartlara bakacağız. Genel merkezimiz belki bizden daha iyi, halk tarafından daha çok destek görecek bir arkadaşımızı alır önümüze koyarsa biz o arkadaşımızı destekleriz, onunla beraber yol yürürüz. Önümüzde ki dönem partim derse ki sen yine aday ol, belirli bir mesafen var, gel bu yolu seninle devam edelim, deneylim derlerse kader. Siyasette kesin şeyler söylemek çok zor, oluryada olmaz diyemeyiz. Kesinlikle belediye başkan adayı değilim demem.

 Röportajın tamamını  izlemek için tıklayınız;

https://www.facebook.com/kdzereglihabercom/videos/773971236360807/UzpfSTEwMDAxMDc4MjkxNzU2NDo5NTU1NDI2MjQ4MTUxNTk/?id=100010782917564

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , erol şahin , izlenin , iz medya ,

Yorumlar
  • 67 li
    3 Aralık 2019 Salı 21:29

    Boş konuşuyorsun sayın şahin.Yok bakan söz vermişmiş yok öyleymiş, yok böyleymiş.Ereğli çocuğu verilen ve tutulmayan sözleri unutmadı onun için cezanı çektin.He posbiyik zaten bitmiş siyaset köçekliktir hepiniz aynisiniz yani.Bir Türkçü olarak ne oy kullanilirim ne sandığa giderim.Kimin ne mal olduğunu biliyoruz biz.Yok keşke vermeseydim yok öyle yok böyle yapsaydım gibi kendi kendime dövüneceğime uzaktan siyasetin pis yüzünü köçekliğini izliyorum.

İl Milli Eğitimden aday öğretmenlere...

29 Kasım 2019 Cuma 17:22

İl Milli Eğitimden aday öğretmenlere...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'nde İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Murat Kapıcı, aday öğretmenleri ziyaret etti.

 Okulda gerçekleşen ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Türkoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cengiz Yılmaz, Nusret Parlak ve Muharrem Yol katıldı. 
İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Murat Kapıcı, aday öğretmenlere tavsiyelerde bulundu. Öğretmenlere kendisinin ve toplumun beklentilerini anlattı. Ardından tüm öğretmenlere başarılar diledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , İl Milli Eğitim , aday öğretmenler , ziyaret

Yorumlar