Hacı Uslu Köyü Derneği’nden öğrencilere kırtasiye yardımı

21 Eylül 2020 Pazartesi 17:49

Hacı Uslu Köyü Derneği’nden öğrencilere kırtasiye yardımı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Hacı Uslu Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, 100 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Hacı Uslu Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu, Hacıuslu, Yukarıhocalar, Yazıören, Sarıhamzalı köyleri ile bu köylerden İstanbul’da yaşayan ilk ve ortaokula giden yaklaşık 100 öğrenci kırtasiye yardımında bulundu.
Yapılan yardımların devam edeceğini belirten acı Uslu Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nurettin Durgut, yardımda bulunan AK Parti Ümraniye Tatlısu Mahallesi Sosyal Politikalar Başkanı Mustafa Timur ve işadamı Ahmet Gökhan Kanca’ya teşekkür etti. Durgut konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Başta köy muhtarlarımız ve yardımları yapan işadamlarımız olmak üzere emeği geçen herkese dernek yönetimi olarak çok teşekkür ederiz. Amacımız bölgemizde bulunan geleceğimizin teminatı öğrencilerimize destek olmak. Bu yardımlarımız sadece bunlarla kalmayacak. Önümüzdeki süreçlerde de yardımlarımız aralıksız devam edecek. Bugün köyümüze Hacı Uslu köyü yardımlaşma ve dayanışma derneği katkılarıyla ziyarette bulunan AK Parti Ümraniye Tatlısu Mahallesi Sosyal Politikalar Başkanı değerli Mustafa Timur Bey’e ve işadamı Ahmet Gökhan Kanca Bey’e köyümüze ve civar köylerimize yapmış olduğu yardımlardan dolayı derneğimiz köyümüz adına çok teşekkür ederiz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu ilk ders zilini çaldı

21 Eylül 2020 Pazartesi 16:10

Kaymakam Çorumluoğlu ilk ders zilini çaldı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi’nde Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karar doğrultusunda yüz yüze eğitim öğretim bugün itibariyle başladı. Kaymakam Çorumluoğlu törenin ardından ilk ders zilini çaldı.

Kdz. Ereğli’de mesafe, hijyen ve sosyal mesafeli yüz yüze eğitim öğretim dönemi başladı. Kestaneci İbrahim İzmirli İlkokulu’nda resmi tören düzenlendi. Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, şube müdürleri katıldı.
Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklama da ’Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’na göre okullarda her türlü önlemin alındığı belirtildi.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlçemizde okul öncesi eğitimde 1,300 öğrenci ve ilkokul 1.sınıflarda 2,325 öğrenci 21 Eylül Pazartesi günü ‘’Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’na göre her türlü önlemin alındığı okullarımızda; 21-25 Eylül tarihleri arasında haftada 1 gün 30 dakikalık 5 ders saati,28 Eylül -2 Ekim tarihleri arasında haftada 2 gün 30 dakikalık 5 ders saati,5 -9 Ekim tarihleri arasında haftada 2 gün 30 dakikalık 5 ders saati olacak şekilde büyük bir özlem ve heyacanla yüz yüze eğitime başlıyoruz.Bu öğrencilerimizle aynı zamanda uzaktan eğitim faaliyetleri de devam edecektir.278 öğrencimiz de taşımalı eğitim kapsamında taşınarak okullarında eğitim görmektedir.
Diğer sınıf düzeylerinde de 30,000 öğrenci TRT EBA TV,EBA ve EBA Canlı Ders ile diğer platformlardan uzaktan eğitim faaliyetleri devam etmektedir.Evinde internet ve bilgisayar olmayan öğrencilerimizin faydalanabilmesi için tüm okullarımızda EBA Destek Noktaları oluşturuldu.Ayrıca internet altyapısı olmayan köylerimizde yaşayan öğrencilerimiz için de Mobil EBA Destek Noktaları oluşturularak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.”

Yorumlar

Sosyal mesafeli ilk ders zili çaldı

21 Eylül 2020 Pazartesi 12:24

Sosyal mesafeli ilk ders zili çaldı

Zonguldak'ta Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karar doğrultusunda yüz yüze eğitim öğretim bugün itibariyle başladı. Vali Mustafa Tutulmaz törenin ardından ilk ders zilini çaldı.

Yeni tip koronavirüs pandemisi dolayısıyla Zonguldak'ta mesafe, hijyen ve sosyal mesafeli yüz yüze eğitim öğretim dönemi başladı. Zonguldak İlkokulu'nda resmi tören düzenlendi. Törene Vali Mustafa Tutulmaz'ın yanı sıra protokol üyeleri ve minik öğrenciler katıldı. Velilerin öğrencileri görevlilere teslim etmesinin ardından dezenfekte yapıldı.
Okula ilk kez başlayan bazı öğrenciler gözyaşlarını tutamadı. Bazı öğrenciler ise günler sonra okula başlamanın mutluluğunu yaşadı. Okul bahçesinde düzenlenen tören; saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı ile başladı. Gösterilerin ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz; konuşmanın ardından yeni eğitim öğretim döneminin ilk ders zilini çaldı.
Tören, plaket takdiminin ardından sona erdi.

Yorumlar
  • Yilmaz Ertürk
    21 Ekim 2020 Çarşamba 15:30

    Gurur duyduk yavrularimizin başarılarının devamlı olmasini dileriz.

1.sınıf öğrencilerinin şubesi kura çekimiyle belirlendi

27 Ağustos 2020 Perşembe 16:29

1.sınıf öğrencilerinin şubesi  kura çekimiyle belirlendi

Kdz.Ereğli'de Kavaklık İlkokulu'nun 2020/2021 eğitim öğretim yılı 1. sınıf öğrencilerinin şubesinin belirlenmesine yönelik kura çekimi gerçekleşti.

Kdz. Ereğli Kavaklık İlkokulu'ndaki kura çekimine Okul İdarecileri ve öğretmenleri katıldı. Pandemi dolayısıyla kura çekimine veli katılımı olmadı. Okul Müdürü Yaşar Ciğer, “Yeni Eğitim Öğretim Yılının öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını dileyerek, Pandemi sürecinden dolayı öğrenciler ile yüzyüze eğitim yapamadıkları için üzgün olduğunu, bir an önce bu sürecin sonlanıp öğrencilerine kavuşacakları zamanı beklediğini “belirtti.

Yorumlar

Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji yeni döneme hazır…

17 Ağustos 2020 Pazartesi 12:01

Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji yeni döneme hazır…

Korona virüs normalleşme sürecinin ardından eğitime hazır olduklarını duyuran Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji, maske, mesafe ve temizliğe azami özen göstererek eğitim- öğretime hazır olduklarını duyurdu. Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Okulumuzun, öğrencilerin neşesiyle tekrar cıvıl cıvıl olacağı, sağlıklı, güzel, güneşli ve beraberlik içerisinde güzel günlere hep birlikte kavuşacağız. Yeni normali hep birlikte yaşayacağız. Maske, mesafe ve temizliğe azami özen göstererek. Sağlık ve mutluluk içerisinde.”
#bizbüyükbiraileyiz
#bahcesehirkdzeregli

 

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar