Gurbetçilerden aşevine gıda desteği...

28 Nisan 2020 Salı 13:22

Gurbetçilerden aşevine gıda desteği...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ve gıda kolisi yardımları artarak sürüyor. Ereğlili gurbetçiler dağıtılan bu yardımlara gıda desteğinde bulundu. Başkan Posbıyık, gurbetçilere teşekkür etti.

 Korona virüs salgınına karşı evde kalan ihtiyaç sahibi ailelere Kdz. Ereğli Belediyesi’nin sıcak yemek ve gıda kolisi yardımları Ramazan ayının da başlamasıyla birlikte artarak devam ediyor.

Belediye’nin bu çalışmalarına hayırseverlerden de katkı gelmeye devam ediyor. Almanya’da bulunan Kdz. Ereğli Ormanlılar Derneği, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin aşevine gıda bağışında bulundu.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Ormanlılar Derneği Başkanı Abdullah Akay ve Başkan Yardımcısı Oktay Kılıç’a destekleri için teşekkür etti. Gurbetçilere selam ve sevgilerini ileten Posbıyık şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’de mücadeleye başlayan ilk belediyelerden biriyiz. Halkımız için maske, el dezenfektanı ürettik, dağıttık. Üretmeye devam ediyoruz. İlk andan itibaren kimseyi aç ve açıkta bırakmamak için aşevimizi devreye soktuk. Sıcak yemek ve gıda kolisi desteğinde bulunuyoruz. Ramazan ayıyla birlikte bu desteklerimiz her geçen gün artıyor. Bu mücadelemize hayırseverlerimizden de katkılar geliyor. Almanya’daki Kdz. Ereğli Ormanlılar Derneği kendi arasında bir kampanya başlatmış ve aşevimize destekte bulundular. Almanya’ya gittiğimde gurbetçilerimiz çok uzaklardan bizim için gelmişler, birlikte olmuştuk. Dernek Başkanı Abdullah Akay ve Başkan Yardımcısı Oktay Kılıç’a katkıları için teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi el birliğiyle kazanacağız” dedi.

Başkan Posbıyık daha sonra yapılan yardımları denetleyerek ilgili müdürlerden bilgi aldı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , KD.EREĞLİ BELEDİYESİ , AŞEVİ , YARDIM , GURBETÇİLER , DESTEK , KORONA VİRÜS , SALGIN

Yorumlar

Gidere sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı!

28 Nisan 2020 Salı 13:11

Gidere sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı!

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde lavabo gideri borusuna sıkışan yavru kedi, duvarı kırarak boruya ulaşan itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

 Olay, İlçeye bağlı Fatih Sitesi Yıldız evlerde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, lavabo borusundan kedi sesleri geldiğini duyan vatandaşlar itfaiye ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen Kozlu belediyesi itfaiye ekipleri yaptıkları incelemede 3 metrelik borunun içerisinde yavru kedinin olduğunu tespit etti. 
Borunun içinde kedinin bulunduğu alanı kırarak ulaşan ekipler, yavru kediyi dışarı çıkardı. Borunun içerisinden kurtarılan yavru annesinin yanına koştu. 
Vatandaşlar, kedileri kurtaran Kozlu belediye itfaiye müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kozlu , kozlu , itfaiye , kedi

Yorumlar

İmdadına ekipler yetişti...

28 Nisan 2020 Salı 12:39

İmdadına ekipler yetişti...

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde sıkıştığı yerden kurtulamayan köpeği itfaiye ekipleri kurtardı.

 Edinilen bilgiye göre olay, gece saatlerinde Kozlu ilçesindeki Halim Tanyeri Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir ihbarı değerlendiren itfaiye ekipleri bir metreden fazla alçakta sıkışan ve bulunduğu yerden çıkamayan köpeği kurtarmak için çalışma başlattı. 
İki itfaiye eri birbirinden yardım alarak köpeğin bulunduğu yere indi. Korku dolu gözlerle etrafına bakan köpeği önce seven itfaiye eri ardından köpeği bulunduğu yerden çıkarttı. 
Hortuma tutunarak ayakta kalmaya çalışan sokak köpeği; itfaiye ekibinin operasyonu ile kurtuldu. Ayakları saatlerce suyun altında kaldığı tahmin edilen köpek, ekiplerin yardımıyla olay yerinden uzaklaştırıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , KÖPEK , İTFAİYE

Yorumlar

Gülüç’te halk pazarı kurulacak...

28 Nisan 2020 Salı 12:32

Gülüç’te halk pazarı kurulacak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde 30 Nisan 2020 Perşembe günü Pazar kurulacağı belirtildi.

 Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Zonguldak Valiliği’nin il genelindeki Pazar yerlerinin açılmasını yasaklamasının ardından alınan yeni bir kararla Gülüç’te 30 Nisan 2020 Perşembe günü halk pazarının kurulacağını ifade etti. Gülüç’te halk pazarı kurulumu ile ilgili olarak gerekli alt yapı hazırlıklarını yaptıklarını belirten Demirtaş, pazarın açıldığı gün giriş çıkışlar başta olmak üzere sosyal mesafe, maske ve dezenfektanla ilgili gerekli her türlü önlemleri alacaklarını dile getirdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , HALK PAZARI , GÜLÜÇ

Yorumlar

Sokağa çıkma kısıtlaması 31 Mayıs'a kadar sürecek!

27 Nisan 2020 Pazartesi 19:35

Sokağa çıkma kısıtlaması 31 Mayıs'a kadar sürecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Haftasonu devam eden sokağa çıkma sınırlamasını bayram sonuna kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. 1 Mayıs gece 00:00’dan başlayarak 1, 2, 3 Mayıs’ta sokağa çıkma sınırlamasını uygulayacağız" dedi.

1, 2 VE 3 MAYIS'TA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Salgının kontrol altına alınmasında insanların kalabalık halde bulunduğu alanlarda ara verilmesinin büyük katkısı olmuştur. Ülkemizdeki bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonu uygulamasını Bayram sonuna kadar sürdürmeyi istiyoruz. Bu hafta sonu da 31 ilimizde 3 gün süreyle sokağa çıkma sınırlandırmasını uygulayacağız. Önümüzdeki olumlu tablonun sürmesi halinde ülke genelinde hayatı normale döndürmek için planlama hazırlıyoruz. Hangi alanda hangi tarihte adımların atılacağı bu programı sizlerle paylaşacağız."

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI , 31 MAYISA KADAR ERTELENDİ

Yorumlar