Günlük Burç Yorumu 21 Ekim 2019

21 Ekim 2019 Pazartesi 10:17

askmoyra

Günlük Burç Yorumu 21 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

KOÇ; bugün ailevi konular gündemini oluştururken, aile büyüklerine karşı daha anlayışlı davranmalısın. Geçmişte kalmış konular ve finansal mevzular gündeme gelebilir ve gerginlik yaratabilir. Kendi iç sesini dinleyerek olayların üstesinden gelebilir ve gün içinde kendini güvende hissettiğin yerlerde olmak isteyebilirsin.

BOĞA; yakın çevrendeki değişiklikler iletişim trafiğini yoğunlaştırabilir, iş hayatındaki sorumlulukların da artabilir. Gelecek planların için yeni alternatifler üretmeye çalışabilirsin fakat işlerini tamamlamak için önce kendine vakit ayırmalı, karşındakilerinin sözlerine takılmadan, mantığınla ilerlemeye çalışmalısın.

İKİZLER; uğraştığın işlerde kişisel yeteneklerini kullanarak daha kolay ilerlemekle birlikte, birtakım ağır maddi sorumluluklar yüklenmek zorunda olduğun bir gündesin. Gün içinde alabileceğin destekle işleri halledebilir ve yeni projeler için görüşmeler yapabilirsin fakat ticari anlaşmalarda ya da ilişkilerinde özenli davranmanda fayda var.

YENGEÇ; beden sağlığın ve dış görünüşünle ilgili yeni kararlar alacağın, kişisel açıdan önem verdiğin meselelere odaklanacağın bir gün. Kendinle alakalı yeni fikirler üretip proje aşamasına geçebilirsin, ancak hassasiyet gösterdiğin konular daha önemli hale gelerek duygusal dalgalanmalar yaşayabileceğin saatlerde olabilir.

ASLAN; bugün elinde olmayan nedenlerden dolayı içsel bir süreç yaşayabilir ve kendini huzursuz hissedip içine kapanabilirsin. Gününü rutin işlerini hallederek geçirmeli ve akışta kalmaya çalışmalısın. Akşam üzeri yükselen enerjin, karşına çıkabilecek ani olayları bile hoş görmeni sağlayabilir.

BAŞAK; haftanın ilk gününde, yeni hazırlanacak projeler ve kurumsal işlerde alabileceğin destekle daha kolay ilerleyebilirsin. Sosyal çevrende konuşulan konularda söz sahibi hale gelebilirsin. Fakat yaşadığın ani duygu değişimleri, ufak problemlerin bile büyük krizler haline dönüşmesine neden olabilir. Dikkatli olmanda fayda var.

TERAZİ; bugün hedeflerine ulaşmak için ekstradan çaba harcayabilir ve uğraştığın işlerde başarı sağlayabilirsin. Gün içinde yoğun duygusal iniş çıkışlar yaşaman mümkün. Bu yüzden, otorite figürleriyle iletişiminde sakin ve kontrollü olmaya çalışmalısın. Bu sayede geleceğinle ilgili projelerinde olumlu geri dönüş alabilirsin.

AKREP; yeni ufuklara yelken açmak ve özgürlüğünü sonuna kadar hissetmek için uygun bir gündesin. Özel ilişkide olduğun insana karşı daha duyarlı ve hassas yaklaşabilir, kolay empati kurabilirsin. Akşamüzeri oluşabilecek içsel gerginliğin, kararlarına yansıyabilir ve mantığının dışına çıkma ihtimalini yükseltebilir.

YAY; haftaya sezgilerinin sana gösterdiği yol haritasına bağlı kalarak başlayabilir,  endişe ve korku duyduğun olayların yersiz olduğunu fark edebilirsin. Bu aralar finansal konularda kendini şanlı görebilir, adeta korunduğunu hissedebilirsin. Çalışma ortamında üstlerinin tam olarak ne istediğini anlamlandıramaman, iletişim problemleri yaşatabilir.

OĞLAK; ikili ilişkinde dengede kalmak isteyebilir ve ilişkinle ilgili sorunlar hakkında yakın çevrenden destek alabilirsin. Öğle saatlerinde alınganlığın artarken, ufak tefek sorunlar krize neden olabilir. Gelişen koşullara hoşgörü göstermen, olumlu gelişmeler yaşamanı ve başarılı iş birlikleri kurmanı sağlayabilir. Yüksek sezgin ve ilham duygun sayesinde yaratıcı çalışmalar yapabilirsin.

KOVA; bugün, hayatınla alakalı sorumluluklarınla ilgilendiğin ve işlerini tamamlamak için uğraştığın bir gün olabilir. Hayal gücün ve vizyonlarının ışığında, yaratıcı sanatsal ve estetik içerikli konular, rutin gündemin dışına çıkmana yardımcı olurken, motivasyonunu da artırabilir. Kariyer hedeflerin için sezgi ve mantığını bir arada kullanman gerekebilir.

BALIK; yeteneklerinin ve gücünün farkına varabilir, yeni başlangıçlar yapmak için planlarını devreye sokabilirsin. Güven duyduğun insanlarla yapacağın fikir birliği de projelerini hızlandırabilir. İkili ilişkindeki duyarlılığın ve anlayışın karşısında partnerinin de uyumlu tavırları güzel bir gün geçirmeni sağlayabilir.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Devrekli motor tamircisinden yerli robot

21 Ekim 2019 Pazartesi 09:10

Devrekli motor tamircisinden yerli robot

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde lise mezunu genç, kendi imkanları ile yerli robot yaptı.

Devrek'te 26 yaşındaki motor tamircisi lise mezunu Muhammet Öksüz, icat ettiği yerli robot ile görenleri hayrete düşürüyor. Devrek Sanayi Sitesi'nde motor tamirciliği yapan Meslek Lisesi Elektrik ve Elektronik Bölümü mezunu Öksüz, "Bu işe başlamadan evvel bir mermer fabrikasında çalışıyordum. Patronumun binlerce dolar para vererek İtalya’dan ithal ettiği makineden ben sorumluydum. O dev makineye ne yüklerseniz gerek ahşap, gerek metal ve gerekse mermere o objeleri kabartma ve üç boyutlu olarak size veriyor. Bir müddet sonra patronumla anlaşamadık ve o iş yerinden ayrıldım. Ayrılmadan evvel o cihazı çok inceledim, kendim tamirhane açınca o cihazı neden ben de yapamayayım dedim ve kolları sıvadım. Sanayiden temin ettiğim parça ve elektronik cihazların montajını yaparak binlerce dolar verilerek ithal edilen cihazın minisini icat ettim. Bilgisayara ne yüklerseniz birebir orijinalini veriyor. Benim yetkililerden ve iş adamlarından isteğim bana destek verildiği zaman dışarıdan binlerce döviz vererek paramızın dışarı gitmesini engellemek ve ülkemize katma değer sağlamaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Yerli , Robot

Yorumlar

Devrek’te Muhtarlar Günü kutlaması

19 Ekim 2019 Cumartesi 15:26

Devrek’te Muhtarlar Günü kutlaması

Devrek'te 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Alanında düzenlenen kutlama merasimine Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay, Belediye Başkan Vekili Şeref Aydınlı, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Canbaş, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Teğmen Murat Yıldırım, Emniyet Müdürü Selim Karartı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Gün Albayrak İl Genel Meclis Üyeleri İsmet Bostancı ve İsa Bükrü ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Organize edilen törende konuşan İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Necla Esen Ak,” Muhtarlı müessesinin kuruluş günü olan 19 Ekim tarihi, 19 Ekim 2015 tarihinde çıkarılan genelge ile “ Muhtarlar Günü” olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Dolayısıyla bu yıl Muhtarlar Günü’nün beşinci yılını kutlamaktayız. Bu günün ilan edilmesinde başta cumhurbaşkanımıza, hükumetimize, Gazi meclisimize, İçişleri Bakanlığımıza ve genelgenin yayınlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonuna şükranlarımızı sunuyorum. Yerel yönetimler, gerek demokratik hayatta oynadıkları roller gerekse kamu hizmetlerinin halka sunulmasında ve erişiminde yüklendikleri sorumluluklar sebebiyle yerel halkın yönetime katılmasının ilk aşamasıdır. Yerel yönetimlerin en küçük birimi köy ve mahalle yönetimleridir.
Muhtarlık müessesesi 1829’dan günümüze 190 yıllık bir tarihe sahiptir. Genel ve yerel sorunların ilgili kuruluşlara iletilmesinde köprü rolü oynayan muhtarlık Osmanlıdan Cumhuriyete taşınan önemli bir yerel yönetimdir. Türkiye’de 18 bin 329 köy ve 32 bin 044 mahalle muhtarlığı olmak üzere toplam 50 bin 373 muhtar görev yapmaktadır. Muhtarların yetkisi konusunda önümüzdeki dönemde yasal düzenleme yapılması yönünde beklentilerimiz devam etmektedir. Bugün bakıldığında 94 yıllık köy kanunu ve 74 yıllık mahalle kanunu işle sorunlara çözüm üretilmeye çalışan bir müessese görüyoruz. Yerel yönetimlerin en küçük birimi olan muhtarlığın belki özlük hakları çözüldü ancak, hizmet edebilirlik olanları tespit edilerek gündemimizdedir. Belirlemiş olduğumuz sorunlarımız konfederasyon olarak yapmış olduğumuz toplantıda son şeklini almıştır. Ve en yakın zamanda yasal hale gelmesi en büyük temennimizdir” diye konuştu.
Muhtarlara programın ardından Öğretmenevinde kahvaltı ikramında bulunuldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Muhtarlar , Günü , Kutlandı

Yorumlar

Çaycuma'da "Muhtarlar Günü" kutlandı

19 Ekim 2019 Cumartesi 14:43

Çaycuma'da "Muhtarlar Günü" kutlandı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde "Muhtarlar Günü" kutlama programı gerçekleşti. Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından çelenk sunumu gerçekleşti.

 Programa, Zonguldak CHP Milletvekili Ünal Demirtaş, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Ali Kadan, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ile çok sayıda köy ve mahalle muhtarı katıldı. 
Çaycuma Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, "19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Başbakanlığın 2015/11 sayılı genelgesiyle her yıl "19 Ekim Muhtarlar Günü" olarak ilan edilmiştir. Bu sebeple 365 gün 24 saat çalışan muhtarlarımızın da kutlayacağı bir gün oldu. Muhtarlar bulunduğu mahallede veya köyde devletin tüm kurumlarını temsil etmekte olduklarını ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmekte olduklarını ifade ederek, "Muhtarlık; halkımızın talep, problem ve ihtiyaçların en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüm hususunda halkımızın en yakın yardımcısıdır. Muhtarlar sorumluluk alanlarında insanlara şefkatle yaklaşarak, onların derdine çare bulmak için de ilgili kurumlarla görüşüp çare arayacak. Muhtarlar köyün eli, ayağıdır. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız. Örnek muhtar olmak mahallede gözü, devletin kulağı ve durumundayız. Örnek muhtar, halkının sorunlarını ilgili makamlara götüren çözen ve muhtardır. Bu günü bizlere devletimiz hediye etti. Devletimizin halkımızın hizmetine sunarak, onların yanında olarak ve onların hizmetine koşarak göstermemiz gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde el birliği ile yarınlarımızı daha yaşanır verdiği değeri, bizlere bizlerde mahallemize güzel en hizmeti ve duruma getirmeliyiz. Değerli muhtarlarım sizler hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir görevi deruhte etmektesiniz. Bunun bilincinde olduğunuzu ve yapmış olduğunuzu görmekteyim. Yürüttüğünüz fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin siz değerli muhtarlarımıza verdiği önemin bir göstergesidir. Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenli olarak sizleri ağırlayıp, sizlerin görüşlerini ve isteklerini dinleyerek demokrasimizin bu en köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri verdiğini müşahede etmekteyiz. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş siz değerli muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktasınız. Devletin halkla en sıcak temas noktası, devletin güler yüzü ve şefkat elisiniz, halkın yönetime katılımının en önemli aracı, çalışmaları kolaylaştıran ve kamu hizmet sunumlarında hız, etkinlik ve performansın artırılmasında lokomotif görevi görmektesiniz. İşte tüm bu işlevleri yerine getiren demokrasinin taşısınız.19 Ekim Muhtarlar Günümüz kutlu olsun" diye konuştu. 
Akabinde öğretmenler evinin önüne muhtarlarla sohbet yapılmak üzere geçildi. Kaymakam Muharrem Coşgun gönüllerin ve kapılarının her zaman muhtarlara açık olduğunu söyleyerek, "Hizmet noktasında muhtarların her türlü işlerinde yanındayız. 19 Ekim Muhtar Gününü kutluyorum, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum" dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlanması

Yorumlar

Zonguldak’ta Muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim 2019 Cumartesi 13:57

Zonguldak’ta Muhtarlar günü kutlandı

Zonguldak’ta 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla valilik önünde tören düzenlendi.

Törene, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve mahalle muhtarları katıldı.
Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, “19 Ekim Muhtarlar Günü'nün beşinci yılını kutluyoruz. Cumhurbaşkanımıza, hükumetimize, Gazi Meclisimize, İçişleri Bakanlığımıza ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumıza şükranlarımı sunuyorum. Yerel yönetimler gerek demokratik rollerde oynadığı gerek kamu hizmetlerinin halka sunulmasında yüklendikleri sorumluluklar nedeniyle yerel halkın yönetim aşamasına katılmasıdır. Yerel yönetimlerin en küçük birimi köy ve mahalle muhtarlarıdır. Muhtar, Türk toplumunun tarihsel ve niteliksel bir kavramıdır. Başka bir değişle seçilmiş söz sahibidir” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , 19 , Ekim , Muhtarlar , Günü , Kutlama

Yorumlar