Günlük Burç Yorumu 19 Ekim 2019

19 Ekim 2019 Cumartesi 10:57

askmoyra

Günlük Burç Yorumu 19 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Bugün dost ve sevdiklerimizle iletişim halinde olabilir, sosyal medyada dolaşabilir, dedikodulara kulak kabartabiliriz. Sabah saatlerinde herhangi bir girişimde bulunmadan hoşça vakit geçirmeye bakmalıyız. Ancak öğleden sonra duygusal yoğunluğumuz artabilir. Günün geri kalanını ailemize ve ev işlerine ayırabiliriz. Bugün başkalarına merhamet ve duyarlılıkla yaklaşabilir, bize ait olanı hassasiyetle korumak isteyebiliriz. Biraz kırılgan ve alıngan olabileceğimiz gibi vatanımızı ve milletimizi ilgilendiren konularda da hislerimiz yoğun olabilir.

KOÇ; günün ilk yarısında iletişim trafiği yoğun olsa da sonuç alınabilecek girişimlerde bulunman zor olabilir. Öğleden sonra duygusal ve duyarlı olabilir, ailene daha fazla zaman ayırma ihtiyacı hissedebilirsin.  Evinle ilgilenebilir, sevdiklerini korumak ve kollamak isterken, sen de onlardan ilgi görmek isteyebilirsin.

BOĞA; sabah saatlerinde tempon yüksek olabilir, günlük programını uygulamaya koyabilirsin. Kurduğun ilişkiler, işlerinin çabucak ilerleyip sonuca ulaşmasını sağlayabilir ancak yeni bir girişimden uzak durmalısın. Günün ikinci yarısında, yakın çevreni, özellikle kardeşlerini korumak ve kollamak ihtiyacı hissedebilirsin.

İKİZLER; Ay, sabah saatlerinde hâlâ burcunda hareket ediyor ama girişimlerini destekleyecek enerjiler veremiyor. Sevdiklerinle sohbet edip, kendine zaman ayırabilirsin.  Günün ilerleyen saatlerinde ise ekonomik konularla ilgili gelişmeler dikkat çekiyor. Kazançlarını biriktirmek ve yatırımlara yönelmek isteyebilirsin.

YENGEÇ; güne kararsız ve huzursuz bir ruh haliyle başlayabilirsin. Fakat öğleden sonra burcunda hareket etmeye başlayan Ay, kontrolü ele alarak, yaşamınla ilgili girişimlerde bulunacağına işaret edebilir. İlişkilerde daha korumacı ve duyarlı olabilir, sevdiklerine şefkat gösterisinde bulunabilirsin.

ASLAN; sabah saatlerinde girişimlerinde bir ilerleme kaydedemesen bile çevrendekilerle sohbet etmekten keyif alabilirsin. Sonrasında ise içine çekilmek ve yalnız kalmak istemen mümkün. Duygusal çalkantılar içinde olsan da bu durumu dışarıya yansıtmayabilirsin.

BAŞAK; son günlerde yaşanan hareketliliğin sonuçlarını öğleden sonra almaya başlayabilir, kararsız kaldığın konularda artık netleşebilirsin. Geleceğe dair hedef ve beklentilerini gerçekleştirmeye yönelik adımlar atabilir, arkadaşlarına karşı sevecen ve duyarlı olup, empatiyle yaklaşabilirsin.

TERAZİ; sabah saatlerinde elindeki işleri sonuca ulaştırıp biraz da sağa sola laf yetiştirmeye çalışabilirsin. Fakat sonrasında sosyal hayatın canlanabilir. Beklenti ve hayallerini gerçekleştirmek için adımlar atabilir, sosyal ve toplumsal alanda ön plana çıkarak, kendini gösterebilirsin.

AKREP; son günlerde yaşanan krizler kafanı karıştırsa bile artık kararını vermiş olabilir, biraz da boşa vakit geçirmek isteyebilirsin. Öğleden sonra duygularınla hareket etmeye başlayabilir, hayata bakış açında daha sevecen ve duyarlı olabilir, özellikle romantik ilişkilerde fedakârlık yapabilirsin.

YAY; güne iş birliklerinin desteğiyle kararlarını almış olarak başlayabilirsin fakat hâlâ kontrolün sende olmaması ilerlemeni erteleyebilir. Bugün duygusal krizlerle uğraşabilir, yakın paylaşımlarda hislerini ön plana çıkarabilir, finansal konularda girişimlerde bulunmak isteyebilirsin.

OĞLAK; sabah saatlerinde üstündeki angaryalardan kurtulmaya çalışabilirsin. Aldığın kararları uygulayıp, önceden planlanan görüşmeleri yapabilirsin. Öğleden sonra olayları kontrol etmen zorlaşabilir, adım atarken karşındakilere danışmak ve ortak hareket etmek zorunda kalabilirsin.

KOVA; aldığın kararları uygulayarak ve fikir alış verişlerinden fayda görerek güne başlayabilirsin. Çalıştığın ortamda duygusal çalkantılar yaşayabilir, sürekli değişen koşullardan dolayı sıkıntı duysan da beraber çalıştığın kişilere karşı daha anlayışlı ve duyarlı davranabilirsin.

BALIK; ailene ve evine zaman ayırıp, eksiklerini giderdikten sonra bugün romantik ilişkilerine veya çocuklara zaman ayırabilir, sevdiklerinle duygusal bir gün geçirebilirsin. Yaratıcılık gerektiren çalışmalarda başarılı olabilir, karşındakilere duyarlı, sevecen ve fedakârca davranabilirsin.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

90'lık çınar, terzilik mesleğini sürdürmeye çalışıyor

19 Ekim 2019 Cumartesi 10:36

90'lık çınar, terzilik mesleğini sürdürmeye çalışıyor

Devrek’te yaşayan 90 yaşındaki Ahmet Esen, terzilik mesleğini sürdürmeye çalışıyor.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde 70 yıldan bu yana terzilik yapan 90 yaşındaki Ahmet Esen isimli terzi ustası, ilerleyen yaşına rağmen mesleğini sürdürmeye devam ediyor. Esen, Devrek şehir merkezindeki küçük dükkanında mesleğini icra etmeye çalışıyor. Uzun yıllar geçmesine rağmen halen işini severek yaptığını ve işinden memnun olduğunu ifade eden Ahmet Esen, "Bu mesleğe çok küçük yaşlarda başladım ve bu dükkanı da 1948 yılında açtım. Baba mesleği kasaplık ama ben bu mesleği tercih ettim. Eskiden bu işin bir değeri vardı gerçi bizim zamanımızda takım elbise falan yoktu daha sonra yapılmaya başlandı takım elbiseler falan. Uzun yıllar oldu takım elbise dikmeyeli teknoloji ile birlikte bizim sanat da bitti. Ben buraya zaman geçirmek için geliyorum. Vatandaşların söküğünü, yırtığını dikiyorum, yaşım ilerledi ama hala ipliği iğneye saplıyorum. Makinemi çalıştırabiliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Terzilik , Meslek

Yorumlar

Nebioğlu İlkokulu'ndan kahraman Mehmetçiğe mektup

19 Ekim 2019 Cumartesi 09:42

Nebioğlu İlkokulu'ndan kahraman Mehmetçiğe mektup

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Suriye'de güvenli bir bölge oluşturmak için ordunun başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı'nda kahraman Mehmetçiğe manevi olarak destek olmak için Nebioğlu İlkokulu'nda mektup yarışması düzenlendi.

Dereceye giren 10 öğrenci ile birlikte Perşembe Jandarma Karakolunu ziyaret ederek, anasınıfı öğrencilerinin yapmış olduğu Türk Bayrağını ve tüm öğrencilerin yazmış oldukları mektuplar Perşembe Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Fikret Uslu ve beraberindeki askerlere teslim edildi. Son derece güzel geçen etkinlikte dereceye giren öğrencilerin okuduğu mektuplar duygusal anlara neden oldu.
Çaycuma İlçe Jandarma Komutanı Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Ali Kadan'ın da bu güzel etkinliği haber alarak öğrencileri kutlamak için karakola gelmesi öğrencileri ayrıca gururlandırdı. Komutanlar teslim aldıkları mektupları Suriye sınırında Barış Pınarı Hareketında ki Mehmetçiğe ulaştıracaklarını ve bu güzel duygu dolu onurlu davranışlarından dolayı öğrencileri kutladılar. Ayrıca öğrencilere üzerinde "Barış Pınarı Harekatı'na katılan tüm askerlerimize selam olsun" yazılı pasta ikram ederek çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Mehmetçik , Manevi , Destek

Yorumlar

Çaycuma'dan Barış Pınarı Harekatı'na destek

19 Ekim 2019 Cumartesi 09:15

Çaycuma'dan Barış Pınarı Harekatı'na destek

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanlığı, Barış Pınarı Harekatı'na destek amaçlı basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanlığı binasında yapılan toplantıya, İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Gülsan Geldi, Gençlik Kolları Başkanı Tolgahan Köktürk, belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri, muhtarlar katıldı.
Basın açıklamasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, "Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK'ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır. DAEŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır. Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlemektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürecek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırlarımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ= PKK= PYD= YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu parti olarak destekliyor ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Partimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır" dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Barış , Pınarı , Harekatı , Destek

Yorumlar

Keleş'ten fakülte açıklaması

18 Ekim 2019 Cuma 21:48

Ereğli Haber

Keleş'ten fakülte açıklaması

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve parti yöneticileri Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş’i ziyaret edip yapılacak ortak çalışmaları görüştü.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Belde başkanları, belediye meclis, üyeleri ve parti yöneticileri ile birlikte Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’i makamında ziyaret etti. AK Parti iktidarı olarak Ereğli’ye kazandırdıkları yatırımlar hakkında bilgiler veren Çakır, Ereğli’nin menfaatine olan her işte birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Çakır konuşmasında “AK Parti iktidarı olarak ilçemize önemli hizmetler kazandırdık. Devam eden, başlamayı planladığımız yatırımlarımız var. Ereğli-Devrek, Ereğli-Zonguldak yolunun biran önce yapılması için çalışıyoruz. Yeni okullarımız bu yıl eğitim öğretime açıldı. Orta ölçekli sanayilerin kurulması için çalışmalarımız var. Birlikte takip ettiğimiz projeler adım adım ilerliyoruz. İyiye gidiyoruz. Çalışmalarımız ortada, sizlerde yakından takip ediyorsunuz. Bugün de karşılıklı bir kez daha fikir alışverişinde bulunuruz” dedi.
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ise ziyaretten dolayı Çakır ve beraberindekilere teşekkür etti. Keleş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Yapmış olduğumuz bir bölge istişare toplantımız vardı, sizlerde iştirak etmiştiniz. Orada konuştuğumuz konuların başında çarşı merkezin tekrar hareketlenmesi için postane binası inşaatının yarım kalan kısmının tamamlanmasıydı. Bunda da gözlemliyoruz ki çok hızlı bir çalışma var. Kısa bir zaman zarfı içeresinde hizmete girecek, çarşı esnafımız da rahat edecek. Bunun dışında birlikte yürüttüğümüz genel idare ve birçok projeler var. Bunları bu şehir de birlik ve beraberlik anlamında bütünlük anlamında iktidar partisini, iktidarın Ereğli’ye gelebileceği çok şeyler var, bunun bilincindeyiz. Biz sizle beraber çalışmaktan burada ki sorunların çözümünde göstermiş olduğunuz gayretten ötürü ayrıyeten son derece çok memnunuz. Eski devlet hastanesi arazisi bir 5 senelik yılan hikâyesine dönmüştü ve bundan artık herkes rahatsız olmaya başlamıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Ereğli’ye gelişi sizin bu konuda ki ısrarcı tutumunuz bizleri bu talepleri sürekli yenilemesi neticesinde bugün müsaadeler alındı. İş şuan proje aşamasında, bizde üzerimize düşen Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak yönetimdeki arkadaşlarımız olarak biz de özveride bulunduk. Dedik ki: bizde fakülte binası yapmaya talibiz. Bu kadarda açık ve netiz bu konuda. İnşallah proje biran önce çıkar, şartlarda bizim için inşaata başlamak için uygun hale gelir. Hem sayın rektörümüzle hem sayın valimizle istişare ederek Ereğli’ye yeni teknik fakülte kazandırmak için bir bina yapmak için hazır olduğumuzu yenilemek istiyorum. İnşallah birlikte daha çok iş yaparız, bu şehrin işe ihtiyacı var.”
Çakır ve beraberindekiler TSO Başkanı Keleş ve yönetimi ile daha sonra basına kapalı olarak görüşmeler yaptı.

Yorumlar