Günlük Burç Yorumu 18 Ekim 2019

18 Ekim 2019 Cuma 10:02

askmoyra

Günlük Burç Yorumu 18 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Bugün oldukça iniş çıkışlı bir gün geçirebiliriz. Sürekli büyük beklentiler içinde olup ama bir türlü karar veremeyebiliriz. İkilem içinde bir ileri bir geri hareket etmekten kafamız karışabilir. Tabii bu arada yanılgılar ve aldatılmalar da devrede olabilir. Büyük hayal kırıklığı yaşamamak için aşırılıklardan uzak durmalı, mümkün olduğunca risk almamalı ve aceleci davranmamalıyız. Zihinsel ve duygusal bu karmaşa yanlış yöne gitmemize ve aslında ne istediğimizi bilememize neden olabilir. Büyük alış verişler, görüşmeler ve anlaşmalar için başka bir zamanı beklemek daha uygun olabilir.

KOÇ; bugün kendini ifade etmekte zorlanabilir ya da yalan yanlış bilgilerle kendini aldatılmış hissedebilirsin. Yeni bir işe girişmek yerine yakın çevre ilişkilerine odaklanabilir, kardeş, komşu ve kuzenlerle bir araya gelebilirsin. Verdiğin sözleri tutmakta zorlanabileceğinden abartılı ifadeler kullanmamalısın.

BOĞA; kazançlarını daha akılcı değerlendirmek için çaba sarf ederken seni yanlış yönlendiren kişilere karşı dikkatli olmalısın. Bugün fazla iyimser davranarak sahip olduklarının değerlerini çok abartmamanda fayda var. Adım atmadan önce içinde bulunduğun koşulların netleşmesini beklemelisin.

İKİZLER; bir yandan girişimlerde bulunmanı sağlayacak heves ve heyecanı hissettiğin bir yandan da nereye gideceğini bilemediğin bir gün geçirebilirsin. Karşındakilerin cesaretlendirmesiyle her organizasyonda yer almak isteyebilirsin ancak hemen akabinde vazgeçebilir ya da doğru bilgilendirilmediğini anlayabilirsin.

YENGEÇ; bugün eyleme geçmek yerine olan biteni izlemeyi ve kulağına gelen gizli bilgileri ve dedikoduları değerlendirmeyi tercih etmelisin. Görüşlerinden bir türlü emin olamadığından kendini ifade edemeyebilir ya da her fikre abartılı tepkiler vererek düşmanlıkları harekete geçirebilirsin.

ASLAN; kazançlarını artırmak için yaptığın planların boşa çıkma ihtimalini göz önüne alarak aşırı beklenti içine girmemeli, finansal konularda dikkatli olmalısın. Bugün sevdiklerinle bir araya gelmekten keyif alsan da biraz daha temkinli gitmeli, harcamalarını kontrol altına almalısın.

BAŞAK; bugün aldığın kararları uygulamakta zorlanabilir, yapacağın sunum ve toplantılarda aksilikler yaşayabilirsin. Danıştığın, fikir aldığın kişilerin seni yanlış bilgilendirebileceğini dikkate alarak adım atmalı, her konuda görüş beyan etmemeli ve biraz daha temkinli ilerlemelisin.

TERAZİ; sosyal medyadan gelen bilgileri fazla dikkate almasan iyi edersin. Üstü kapalı söylemler ya da belirsizlik içeren programlar seni yanıltabilir. Çıkacağın bir yolculuk veya katılacağın bir eğitim içinde fazla heveslenmemeli, abartılı beklentiler içine girmemelisin. Hayal kırıklığına uğramamak için biraz ağırdan almanda fayda var.

AKREP; bugün beklediğin bir ödemeyi almakta zorlanabilir, doğru ve net sonuca ulaşamayabilirsin. Finansal konularla ilgili girişimlerinde, eksik evrak gibi işler yüzünden ertelemeler yaşayabilirsin. Bir yandan da gelecek paraya güvenip abartılı harcamalar yaparak bütçeni zorlayabilirsin.

YAY; yakın ilişkide olduğun kişilerin tavırları senin de karar almanı zorlaştırabilir. İyimser ve iyiniyetli olmana rağmen karşındakiler yüzünden planlarını uygulayamayabilirsin.  Bugün şartları fazla zorlamamalı önemli görüşme ve girişimlerde bulunmamalı, mümkün olduğunca akışta kalmalısın.

OĞLAK; çalışma ortamında yaşanan hareketlilik kontrolünde olmayabilir, ucu açık ya da netleşmemiş konu ve projeler üstünde çalışman beklenebilir. Her işe koşturmaya çalışırken eksik bilgilerden dolayı sıkıntılar yaşayabilirsin. Tutamayacağın sözler vermekten veya çok fazla iş üstlenmekten kaçınmalısın.

KOVA; bugün çevrendekilerle iletişim halinde olmak ve sürekli bir yerlere gitmek hoşuna gidecektir. Alış veriş yapmak ve entelektüel organizasyonlar içinde bulunmak isteyebilirsin. Fakat geleceğe dair beklentilerini fazla abartman, kararlarını uygulamanı ve verdiğin sözleri tutmanı zorlaştıracaktır.

BALIK; ev ve aile ile ilgili konular gündeme gelebilir, iş ve özel yaşamın arasında kararsız kalabilirsin. Bugün düşüncelerini tekrar gözden geçirmen iyi olabilir çünkü fazla iyimser davranıp risk alıyor olabilirsin. Her işi bir arada yapmak istemen yetersizliğe ve işlere yetişememene yol açabilir.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Devrek’te kadınlara yönelik eğitim programı

18 Ekim 2019 Cuma 09:25

Devrek’te kadınlara yönelik eğitim programı

Devrek’te düzenlenen eğitim programına kadınlar büyük ilgi gösterdi.

 
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde hayata geçirilen “Kadın Kooperatifleri Eğitim Programı’na” Devrekli kadınlar büyük ilgi gösterdi. 
Cumhurbaşkanlığı birinci 100 günlük İcraat Programı kapsamında gerçekleştirilen ve kadınların kooperatifleşme yoluyla güçlenmeleri amacıyla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetlere Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ortaklığında imzalanan “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” kapsamında Engelsiz Yaşam Merkezi faaliyete geçmişti. Merkezde düzenlenen eğitim programında konuşan Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yardımcısı Hasan Turgal,” Bir ülkenin gelişmiş olarak kabul edilmesinin en önemli göstergelerden biri, o ülkedeki kadınların ekonomik ve sosyal hayata erkeklere eşit oranda ve etkin bir şekilde katılıp katılmadıgıdır. Unutulmamalıdır ki kalkınmanın temelinde kadınlarımızın eğitimi yatmaktadır. Kadınları eğitilmesi demek nesillerin eğitilmesi demektir. Çünkü nesilleri eğiten kadınlardır. Bu çerçevede bizler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak kadınlarımızın özellikle mesleki eğitim noktasında kendilerini geliştirebilmeleri için pek çok çalışmaya imza attık. Bugün de kadın iş gücünün ekonomiye kazandırılması, kadınları sosyal ve kültürel faaliyetlerinin geliştirilmesi, desteklenmesi, kadın istihdamının artırılması amacıyla kadın girişimcilerin talepleri doğrultusunda İl Müdürlüğümüzce kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Cumhurbaşkanımızın birinci 100 günlük icraat programı kapsamında yer alan ““Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi” çalışmasıyla kadın girişimcilerin sayısının çoğalmasına vesile olacak bu tür kooperatiflerin sayısının çoğalması önem arz etmektedir. Kooperatifler kadınlarımızın eğitimlerini ve mesleki kabiliyetlerini artırmalarında önemli katkılar sağlamaktadır” diye konuştu. 
Programın ardından eğitim programına katılan kadınlara katılım sertifikası verildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek

Yorumlar

Çaycuma Kaymakamı Coşgun, okul ziyaretlerinde bulundu

18 Ekim 2019 Cuma 09:17

Çaycuma Kaymakamı Coşgun, okul ziyaretlerinde bulundu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Kaymakamı Muharrem Coşgun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş okul ziyaretlerinde bulundu.

  Hayriye - Hayrullah Saki Anaokulu´nu ziyaret ederek okulun kurucusu emekli öğretmen Hayrullah Saki'nin de olduğu okul ziyaretinde sınıflarda öğrenci ve öğretmenlerle sohbet edildi. Okul Müdürü Özlem Boşnak'tan okul hakkında bilgi alan İlçe Kaymakamı Muharrem Coşgun okulda yapılan çalışmalar için okul idaresi ve öğrencilere teşekkür ederek ziyaretlerini tamamladı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma

Yorumlar

BAKKA Ekim ayı toplantısı Karabük’te yapıldı

17 Ekim 2019 Perşembe 17:46

BAKKA Ekim ayı toplantısı Karabük’te yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Ekim ayı toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner Başkanlığında Karabük’te yapıldı.

BAKKA Ekim Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, 55449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluş Koordinasyon ve Görevleri Hakkındaki Kanun gereği bir yıl süre ile yürütmek üzere Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’dan devir alan Bartın Valisi Sinan Güner Başkanlığında yapıldı.
Valilik Toplantısı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ve ajans uzmanları katıldı.
Toplantı gündemde yer alan hususların görüşülmesinin ardından üyelerin karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaları ile sona erdi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , BAKKA , Toplantı , Karabük , Yapıldı

Yorumlar

Çok sevdikleri patronlarının doğum gününü böyle kutladılar

17 Ekim 2019 Perşembe 16:05

Çok sevdikleri patronlarının doğum gününü böyle kutladılar

Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii çalışanları ve Verem Savaş Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Hasan Erdoğan İlhami Yazıcıoğlu’nun 60. yaş günü nedeniyle sürpriz bir doğum günü organizasyonu gerçekleştirdi.

Ereğli Haber- Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İlhami Yazıcıoğlu, çalışanları ve Verem Dede’nin 60. Yaş günü için hazırladığı sürpriz ile duygusal anlar yaşadı. Ereğli’nin sevilen işadamlarından İlhami Yazıcıoğlu’nu, çalışma arkadaşları ve Verem Savaş Derneği Ereğli Şube Başkanı Hasan Erdoğan hazırladıkları sürpriz doğum günü organizasyonu ile mutlu etti. Patronlarını çok sevdiklerini ve doğum gününü birlikte kutlamak istediklerini belirten Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii çalışanları “Allah kendisine daha nice uzun ömürler versin. Biz kendisini çok seviyoruz” dediler. Çalışanlarından böyle bir sürpriz beklemediğini anlatan Yazıcıoğlu ise “Çalışma arkadaşlarımdan böyle bir şey açıkçası beklemiyordum. Ben her bir çalışanımı çok seviyorum. Böyle bir şey yaptıkları içinde ayrıca mutlu oldum. Biz burada hep birlikte bir aileyiz. Mutluluğumuzu da, hüznümüzü de birlikte paylaşıyoruz. Beni çok mutlu ettiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah herkese böyle mutluluklar nasip etsin. Biz Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii olarak, Zonguldak, Bolu, Düzce, Bartın, Karabük kısacası bütün yakın illere hizmet veriyoruz. Ekibim de oldukça yoğun ve verimli çalışıyor. İşin yanı sıra aile olabilmenin mutluluğu bizim için paha biçilemez” dedi.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak bizlerde İşadamı İlhami Yazıcıoğlu’nun 60. yaş gününü kutlar, ailesi ve sevdikleri ile birlikte daha nice mutlu günler geçirmelerini dileriz.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ilhami yazıcıoğlu , volkswagen ,

Yorumlar