Günlük Burç Yorumları 11 Ekim 2019

11 Ekim 2019 Cuma 09:30

askmoyra

Günlük Burç Yorumları 11 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Ay Neptün kavuşumunun getirdiği hassasiyetler eşliğinde güne merhaba diyeceğiz. Balık burcunda yol alan bu iki gezegenin enerjisi bir yanıyla hayallerimizin önem kazanıp ilk sıraya çıkmasına neden olurken bir yandan da amaca giderken bizi tevekkel, fedakarlıklarda bulunmaya açık hale getirecektir. Belki koşulların pek net olmayışı ve belirsizlikler nedeniyle de karar almak ve plan yapmakla ilgili sorunlar yaşayabiliriz. En iyisi günün ilk yarısında akışta kalmak ve gelene göre adım atmak sanki.

KOÇ; gizli düşmanların harekete geçmesiyle elin kolun bağlı kalabilir, iyimserliğini aleyhine kullananlar olabilir. Aldığın haberler ve dedikodular kafa karışıklığına ve yanlış kararlar almana neden olabilir. Yeni girişimlerde bulunmadan önce olayların netleşmesini ve kontrolün sana geçmesini beklemelisin.

BOĞA; bugün isteklerini gerçekleştirebilmen için karşına birçok fırsat çıkabilir. Ancak iyimserliğin ve kafanın karışması sonradan kararlarından vazgeçmene neden olabilir. Finansal beklentilerinin yüksek olması ve olaylara duygusal yaklaşmandan dolayı ekonomik konularda istediğin gibi ilerleme gösteremeyebilirsin.

İKİZLER; gün boyunca yaşamına hareket ve karmaşa hâkim olabilir. Kariyerini ilgilendiren konularda yeni girişimlerde bulunmak isteyebilir, olaylara fazla iyi niyetle yaklaşabilirsin. Ancak yakın ilişkide olduğun kişilerle aranda fikir uyuşmazlıkları olduğundan ikileme düşebilirsin.

YENGEÇ; sürekli karar değiştirip her fırsata atlamak isteyeceğin bir gündesin. Yeni bir proje veya görev seni heyecanlandırıp harekete geçmene neden olabilir ancak tam bilgi sahibi olmadan duygularınla karar alman sonradan hayal kırıklığına yol açabilir. Biraz daha sakin olmalısın.

ASLAN; prim, komisyon, kredi gibi gelirler elde etmen için karşına fırsatlar çıkabilir. Bir anda karar alarak borçlanabilir fakat kısa sürede bu kararından pişman olabilirsin. Sevdiklerine ya da keyiflerine yaptığın harcamalar bütçeni aşmana neden olabilir ya da gözü kapalı risk alabilirsin.

BAŞAK; bugün yakın ilişkide olduğun kişiler senin adına karar alarak uygulamaya koyabilir hatta senin adına risk alabilirler. Fakat şartların belirsizliği sık sık aksamalara ve ertelemelere neden olabilir. Onların heves ve heyecanını paylaşmadığın için kendini suçlamaktan vazgeçip olayların netleşmesini beklemelisin.

TERAZİ; aldığın haberlere hemen inanmamalı, aşırılıktan uzak durmalısın. Çok çalışıp yorulmana rağmen çok az verim elde edebilir, çabalarının karşılığını alamamaktan şikâyet edebilirsin. Kendine fazla yüklenmen ve yeme içmeyi abartman da sağlığını olumsuz etkileyebilir.

AKREP; bugün boyundan büyük işlere kalkabilir, sonunu düşünmeden harekete geçebilirsin. Fakat yaşadığın ani iniş çıkışlar duygusal olarak yıpranmana neden olabilir. Sevdiklerinle aranda yüksek beklentilerden kaynaklanan sorunlar olsa da iletişim kurarak çözebilirsin. Harcama ya da yatırım yaparken aldığın riskler kayıplara neden olabilir.

YAY; her işe birden koşturmaya çalışabilir, üstüne vazife olmayan konular için de çaba sarf edebilirsin. Hem ailen hem de sevdiklerin için özveriyle davranmana rağmen abartıya kaçman ve fazla beklentiye girmen mümkün. Belirsizliklerden dolayı girişimlerinde engellerle karşılaşabilirsin.

OĞLAK; yapacağın sözleşmelerin, görüşme ve toplantıların geleceğini görmekte zorlanabilir, fırsatlar karşısında kararsız kalabilir ya da beklentilerini fazla abartabilirsin. Kişisel gelişimle ilgili eğitimlerde, kısa yolculuklarda kısa süreli ertelemeler yaşayabilir, iletişimde yanlış anlaşılmalardan dolayı gerilebilirsin.

KOVA; kendine koyduğun hedeflerin belirsiz olması ya da senin çok deneyimsiz olman yarı yoldan dönmene neden olabilir. Ekonomik konularla ilgili yoğun bir trafik yaşanabilir, hesapta olmayan ödemeler, anlık kararlarla yapılan harcamalar hedeflerinden şaşmana neden olabilir.

BALIK; bugün özgüvenle harekete geçsen de henüz netleşmeden adım attığın için birçok sorunla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Hem yaşamını ilgilendiren konularda hem de ilişkilerde yoğunluk yaşayabilirsin. Her yere yetişmeye çalışmandan dolayı bazı planlarını ertelemen gerekebilir.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Yalova’nın termali Zonguldak halkının emrinde

11 Ekim 2019 Cuma 08:58

Yalova’nın termali Zonguldak halkının emrinde

Terma City Türkiye’nin Karadeniz Bölgesini termal sular ile buluşturmak için faaliyete geçti.

80 milyon dolarlık yatırım değeri ile tamamlanan Yalova Terma City tesisleri, Karadeniz Bölge halkının termal sulardan faydalanması, yararlanması ve tanıması için başlatılan; Yalova’daki termal otel bu kapsamda Zonguldak’ta vatandaşlara tanıtım çalışmaları yapacak.
Terma City 180 milyon dolarlık yatırım değeri ile 60 bin metrekare üzerine kurulu ve 2 bin 200 yatak kapasiteli. Sadece 6 bin metrekare üzerine kurulu Spa’sı bulunan tesisin, özel olarak dizayn edilen, 1000 m2’lik başkanlık suiti ve 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere sahip 20 adet kral dairesi, bin kişilik havuz kenarı davet salonu bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde görkemli bir açılış töreni düzenleyen Terma City, ayrıca Yalova’ya gelen vatandaşlara bölgeyi de tanıtarak bölge ekonomisine de katkıda bulunacak.
Termal sularının insan sağlığına faydalarını üst seviyede halka sunan Terma City, sağlık turizminin yükselen yıldızı olan Türkiye’de ‘termal turizm’ alanında en büyük yatırımların başında geliyor.
Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa’da 1’inci, dünyada ise 7’nci sırada yer alıyor. Avrupa’dan ve dünyanın her köşesinden gelen misafirleri ağırlayan Terma City, bu kez bu hizmetten tüm Türkiye’de olduğu gibi Karadeniz’de ki vatandaşları da bilgilendirmeyi hedefledi. Uzmanlar tarafından dünyanın en kaliteli termal suları arasında olduğu belirtilen Terma City, kaynakları eklem rahatsızlıkları gibi birçok hastalığa fayda sağladığı belirtiliyor.

840 oda, 2 bin 200 yatak kapasitesi var
Öte yandan 840 odası bulunan oteldeki yatak kapasitesi ise 2 bin 200 olarak açıklandı. 20 adet özel kral dairesi, 1 adet başkanlık süiti bulunan otelin çalışan sayısı ise bin 500 olarak açıklandı. Otel aynı anda konaklayan 2 bin 200 misafiri ağırlayabiliyor.
6 bin metrekare sağlık, spa ve kür merkezi ve spor salonu bulunan otelde, bin 500 metrekare açık - kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Ayrıca 300 ve 200 metrekare olmak üzere toplamda üç havuz yer alıyor.

Termal suyun faydaları
Solunum sistemi hastalıkları başta olmak üzere astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyozun yanı sıra cilt hastalıklar, egzama, akne, sedef hastalığına faydası olduğu bilinen termal suyu, kas iskelet sistemi hastalıkları, eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, bazı romatizmal hastalıklar, yaralanmalar sonrası oluşan hasarların tedavisi olarak kullanılıyor.
Kalp yetmezliği, dolaşım bozukluğu, hipertansiyon, arter hastalıklarının yanı sıra mide bağırsak hastalıkları, mide hastalıkları, şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık (obezite), gut, karaciğer yetmezliği tedavisi, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, kronik sistit, kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik ile kadın doğum hastalıkları, Genital organın kronik hastalıkları, kısırlık, ameliyat sonrası hastalıklar, ağrılı ve zor adet görme, genital akıntı tedavisinde de termal suyun faydalarından yararlanılıyor

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Yalova , Termal su

Yorumlar

Maçta yemediği golü oğlundan yedi!

10 Ekim 2019 Perşembe 18:09

Maçta yemediği golü oğlundan yedi!

Zonguldak Kömürspor'un tecrübeli file bekçisi Sinan Ören kaleye geçti, oğlu Poyraz Ören şut attı.

 TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor'un kendi sahasında Hacettepespor'la 0-0 berabere kaldığı maçın ardından renkli görüntüler ortaya çıktı. Zonguldak Kömürspor'un tecrübe file bekçisi Sinan Ören oğlu Poyraz Ören'i yeşil sahaya getirdi. Tecrübeli file bekçi Sinan Ören kaleye geçerek oğlu Poyraz'a şut attırdı. Minik Poyraz babası Ören'e gol attıkça sevinçten havalara uçtu. İkilinin renkli görüntüleri ise kırmızı-lacivertli taraftarlardan büyük alkış aldı. ZonguldakKömürspor'un tecrübeli file bekçisi Sinan Ören, ''Oğlum da benim gibi futbol aşığı İnşallah o da benim gibi ilerde iyi bir futbolcu olacak. Vakit buldukça onu yeşil sahalara getirerek şut çektiriyorum. Ben de kaleye geçiyorum'' dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor

Yorumlar

BEÜ’ye “Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlilik Belgesi”

10 Ekim 2019 Perşembe 17:59

 BEÜ’ye “Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlilik Belgesi”

ZBEÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’na ‘Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlilik Belgesi’ verildi.

Türk Kardiyoloji Yeterlilik Kurulu tarafından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’na ’Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlilik Belgesi’ verildi. Türkiye’deki kardiyoloji eğitiminin standartlarını belirlemek ve daha iyi seviyelere yükseltmek amacıyla kurulan Türk Kardiyoloji Yeterlilik Kurulu, yaptığı ziyaret, inceleme ve denetlemeler sonucunda Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nın Kardiyoloji Uzmanlık Eğitim konusunda evrensel gereklilik ve ulusal standartlara uygunluğunu saptayarak Kardiyoloji alanında uzmanlık eğitimi vermeye yeterli olduğunu tescilledi. Anabilim Dalının aldığı yeterlilik belgesi 2024 tarihine kadar geçerli olacak.
Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Murat Can elde edilen bu başarı sonrası Kardiyoloji Anabilim Dalı’nın Başkanı Prof. Dr. Ferit Akgül, Doç. Dr. Ahmet Avcı, Dr. Öğr. Üyesi Belma Kalaycı, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ozan Çakır ve Dr. Öğr. Üyesi Umut Somuncu’ya dekanlık makamında teşekkür belgesi verdi. Mezuniyet sonrası tıp eğitiminde akredite olmanın önemini ve fakültenin diğer anabilim dallarının da mezuniyet sonrası programlarının akreditasyonunu hedeflediklerini vurgulayan Prof. Dr. Murat Can, bu süreçteki emeklerinden dolayı tüm öğretim üyelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Beü , Tıp , Belge

Yorumlar

Demirtaş ile Başol yatırımlar için Ankara'da

10 Ekim 2019 Perşembe 17:28

Demirtaş ile Başol yatırımlar için Ankara'da

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen'i ziyaret ederek bölgeye yapılacak yatırımları görüştü.

  Gülüç Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte Ankara'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen'i ziyaret eden Demirtaş, Başol ve Çakır Gülüç ile Ormanlı Beldesi’ne yapılması planlanan yatırımlarla ilgili kendisinden destek istedi. Demirtaş, Başol ve Çakır verdiği desteklerden dolayı AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen'e teşekkür etti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar