Güneydoğu Gazisi’nden AK Parti ilçe başkanına sitem

14 Kasım 2017 Salı 15:59

Ereğli Haber

Güneydoğu Gazisi’nden AK Parti ilçe başkanına sitem

Güneydoğu Gazisi Şenol Akyol 6 aydır 20 defa arayıp telefonlarını açmayan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a ‘Seni Allah’a havale ediyorum” diyerek sitem etti. Çakır ise telefonları açamamasının nedeninin yaşadığı yoğunluk olabileceğini ifade etti.

Ereğli Haber- Armutlu Cuma Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, kendisine ulaşamadığını iddia ettiği Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır'a sosyal medyadan mesaj gönderdi. Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Akyol " Fatih Çakır'a telefonları açmak için her gün alkışlamak mı lazım ?" diyerek seslendi.

Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, kendi hesabı olan Facebook sayfasından yayınladığı yazısında, AK Parti Kdz. Ereğli ilçe başkanı Fatih Çakır'ı 6 ay içinde 20 defa aradığını, ancak telefonlarını açmadığını iddia etmiş ve yazısında "AK Parti'nin bir üyesi olarak, ülkem için Güneydoğu'da Gazi olmuş vatanperver olarak seni Allah'a havale ediyorum" demişti.

Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Armutlu Cuma Civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır'ın kendileri verdiği hiç bir sözü tutmadığını, ya da verilen sözü tuttuysa yapılan hizmetlerin nerede olduğunu sorduklarını söyledi.

“Ereğli-Devrek yolunu kendisi yaptırmış gibi algı oluşturmaya çalışıyor”

Akyol açıklamasında "1998 yılın da Şırnak’ın Cudi dağında çatışma esnasında yaralandım, sağ kolumu kaybettim. Evli 3 çocuk babasıyım. Ayriyeten 16 köyü ilgilendiren Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin 2 dönem başkanlığını yaptım. Görev yaptığım 2 dönem sürecinde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır'ın verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmediği için, kendilerini devamlı aradığım halde bir türlü telefonlarımı açmadı. Bize bu dönemlerde bazı sözler vermişti. Ereğli-Devrek yolu ile yaptığımız hiç bir programa ve toplantılara katılmamıştır. Karayolları Genel Müdürlüğüne giderken ilçe başkanını aradık zahmet edipte Ankara Genel Müdürlüğüne gelmedi. Ereğli Devrek yolu ile ilgili sürekli kendisinin yaptırdığına dair açıklama yapıp algı oluşturmaya çalışıyor. Bende buradan Ereğli-Devrek yolu ile ilgili kimlere ne söylemiş, nasıl bir çalışma olmuş gelsin bizlere anlatsın. Bölge Milletvekillerimizi bu konuda her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ilgilerinden dolayı" dedi.

“Verdiği sözleri tuttu da biz mi görmedik?”

Ak Parti ilçe başkanı Fatih Çakır'ın kendilerine sağlık ocağı ve tam teşekküllü futbol sahası için söz verdiğini ve buz sözlerin yerine getirilmediğini ifade eden Akyol "Kendileri bize 3 Mart 2016 tarihinde, Armutlucuma bölgesinde oradaki milletimize sağlık ocağı ile ilgili söz verdi. Aradan 1 buçuk yıl geçmesine rağmen biz sağlık ocağını göremedik, nereyi yaptı, nereyi buldu bizi bilgilendirip adres verirse çok sevinirim. 16 köyü ilgilendiren bağlı olan köylere tam teşekküllü futbol sahası yaptıracaktı ama biz o futbol sahasını her ne hikmetse göremedik, bize adres verirse ki eğer biz bulmaya çalışırız. Ereğli Devrek yolu ile ilgili firma Bayburt Grup bizim bildiğimiz kadarı ile ödenek yapılmadığı için makineleri kaldırıp yol çalışmasını yarıda bırakmıştır" dedi.

Telefonu açması için her gün alkışlamak mı lazım?”
Şenol Akyol 'Ak Parti ilçe başkanının telefonlarını açması için alkışlamak mı lazım' diyerek sürdürdüğü konuşmasında "Fatih Çakırı telefonları açmak için her gün alkışlamak mı lazım ? Bu konuları ile ilgili dernek yönetimimizle beraber arayıp bilgi almak istedik maalesef tenezzül edip telefonlarımızı açmadı. Kendilerine mektup veya duman ile mi haber yollayacağız. Çıkıp Ereğli halkına bir açıklama yapmasını bekliyorum" dedi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Dursun Özcan ise konuşmasında kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesi için herkesi göreve davet ettiklerini söyledi. Özcan konuşmasında "Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak söz konusu soruların bir anca önce çözüme kavuşmasını istiyoruz. Başta Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İlçe başkanı Fatih Çakır'ı ve Bölge Milletvekillerimizi göreve davet ediyorum. Sevgi ve Saygıyla sizleri selamlıyorum" dedi.

“Vatandaş ne diyorsa haklıdır”
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise telefonları açmamasının kasıtlı olmadığını, yaşadığı yoğunluktan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Çakır “Gazimiz bizim canımız, ciğerimiz. Aradığında toplantıdaymışızdır yada bir görüşmedeymişizdir. Bazen bir görüşmeden çıktığımız 19-20 cevapsız çağrı oluyor. Büyük oranda dönmeye çalışıyoruz. Ama vatandaşımız ne diyorsa haklıdır. Telefonları açmama yada geri dönüş yapmama noktasında bir kasıt yoktur” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Kibar sordu: “Hani belge açıklayacaktın?”

10 Kasım 2017 Cuma 12:49

Ereğli Haber

Kibar sordu: “Hani belge açıklayacaktın?”

MHP’li Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili belgeler açıklayacağını söylediğini ancak aradan 1 ay geçmesine rağmen hiçbir belge sunamadığını ifade etti.

Ereğli Haber- Milliyetçi Hareket Partisi Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ı bir kez daha hakkına ortaya attığı iddiaları ispatlamaya davet etti.
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz yerel bir gazete geçtiğimiz ay verdiği bir demecinde MHP’li Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar’a Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından Atalay siteleri bölgesinde bir büfe verildiğini ve Demirtaş’ın Kibar tarafından çekilen banka kredisine kefil olduğunu iddia etmişti. Kibar ise bu iddialarla ilgili olarak Kendisinin yada yakın akrabalarının kredi çekmediğini, yine Atalay siteleri bölgesindeki büfenin kendisi yada yakın akrabaları ile bir ilgisinin bulunmadığını belirterek şahsına karşı iftira atıldığını söylemişti. Kibar yaklaşık bir ay önce yaptığı açıklamada ayrıca Yılmaz’ı hakkında ortaya attığı iddiaları ispat etmeye davet etmiş, aksi halde kendisini müfteri ilan edeceğini söylemişti.
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın aradan 1 ay geçmesine rağmen kendisi hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili olarak bir tane bile belge açıklayamadığını belirten Kibar “Yalan ve iftiranın belgesi olur mu?” dedi.
Kibar Yılmaz’ı bir kez daha elinde var olduğunu söylediği belgeleri açıklamaya davet ederek, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a da tavsiyelerde bulundu. Kibar’ın açıklaması şu şekilde “AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz bundan 1 ay kadar önce yerel bir gazeteye verdiği demeçte şahsıma yönelik bazı ithamlarda bulunmuş, elinde belgeler olduğunu ve ileriki günlerde bunları kamuoyu ile paylaşacağını belirtmişti. İsmail Yılmaz ‘Gülüç Belediye Başkanı Sayın Gökhan Demirtaş’ın bana kredi çektiğini, kefil olduğunu ve Atalay civarında bir büfeyi bana peşkeş çektiğini ileri sürmüştü. Bunları belgeleri ile birlikte ‘İleriki günlerde’ kamuoyuna açıklayacağını iddia eden İsmail Yılmaz aradan bir ay geçmesine rağmen bir tane bile belge gösteremedi. Yalan ve iftiranın belgesi olur mu? İsmail Yılmaz herhâlde beni de kendisi gibi zannetti.
Ben haramzade, yalan, dolan, iftiracı, arsız, hırsız ve ahlaksız değilim. Partili partisiz tüm siyasiler ve halkımız beni çok iyi tanırlar. Saygıda kusur etmezler.
AK Parti İlçe Başkanı Sayın Fatih Çakır’a bir abisi olarak sesleniyorum; Kdz. Ereğli’de iktidar partisini temsil ediyorsun. Yanında İsmail Yılmaz gibi insanları temizleyemediğin müddetçe başarılı olman mümkün değil. Bir yere aday olursun ama kazanma şansın olmaz. Babanla 20 sene önce Ereğli teşkilatında birlikte çalıştık. Babanın yanında böyle insanlar barınamazdı. 30 sene öncede amcan Necati Yarbay abimin ilçe başkanlığında yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım. Yönetimine bir tane bile yalan, yanlış konuşan kimse almadı. Amcanız ciddi, mert, cesur, saygıdeğer, onurlu bir abimizdi. Baban da, amcan da adam gibi adamlardı. Baban ve amcan yanlış siyasete ayak uyduramadıklarında aktif siyaseti bıraktılar. Benim siyaset anlayışım da, partilere göre değil, insanların dürüstlüğüne, saygı değer oluşuna, efendiliğine, sözünün eri olan kadirşinas insanlara değer verirler. Saygı duyar yanında olurum.
İsmail Yılmaz’ın iddia ettiği gibi Gülüç Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş’ın ne bir arsa nede petrol istasyonundan rant elde etmesi söz konusu olamaz. Bu tür konularla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bu iddialar yalan ve iftiradan öteye geçemez. Ortada bir yanlış olsa benim karşı geleceğimi Gülüç halkı iyi bilir. Hatta ortada bir yanlış olsa AK Partili Gülüç Belediyesi meclis üyeleri karşı çıkar.
Buradan bir kez daha söylüyorum; Sayın İsmail Yılmaz şahsım Cemil Kibar ve Gülüç Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş hakkında ki iddialarını ispata davet ediyorum. İspat edemediği takdirde kendisini yalancı ve müfteri ilan ediyorum.
Sayın İsmail Yılmaz’ın iddialarını ispat edemediğinde Gülüç halkının yüzüne nasıl bakacağını da merak ediyorum.
Ben beldemi seviyorum, halkımı seviyorum.
Gülüç Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Demirtaş beyefendi adam gibi adamdır. Cemil Kibar ve dostları da sonuna kadar Gökhan Demirtaş başkanımızın yanındadır.”

Yorumlar

Demirtürk siyasi partileri geziyor

1 Kasım 2017 Çarşamba 18:50

Ereğli Haber

Demirtürk siyasi partileri geziyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti ve BBP ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.

Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilk olarak AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı ziyaret eden MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, ilçeye kazandırılabilecek hizmetler konusunda görüş alış verişinde bulunmak için bir araya geldiklerini söyledi. Demirtürk burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Fatih Başkan ile de daha önceden bizlerin dostluğu var. Bizim Ak Parti'yi ziyaret etmem amacımız Ereğli' de neler yapabiliriz Ereğli' ye ne katabiliriz diye biz yola çıkmıştık siyasi anlamda. Ereğli' ye ne yapabiliriz ne kazandırabiliriz düşüncesi ile Ak Parti'yi ziyaret ettik. Onlarda bizleri iyi karşıladılar. Kendilerine de teşekkür ediyoruz" dedi.
MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ülke menfaatleri söz konusu olduğunda ortaya koyduğu duruşunu takdirle karşıladıklarını belirten AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, siyasi partilerle sık sık bir araya gelme taraftarı olduklarını söyledi. Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; "Ziyaretten dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Rahman Demirtürk ve ekibine teşekkür ediyoruz. ‘Ereğli'de ortak neler yapabiliriz?’i konuşmak amacıyla ziyaretimizin ardından sohbet gerçekleştireceğiz. Bundan sonra siyasi partilerin daha çok sıkı ziyaretlerle bir araya gelmesi gerekmekte. Çünkü Ereğli konusunda dertlerimiz ortak. Ereğli hepimizin. Hep Birlikte daha güçlü bir Ereğli oluşturmaya niyetimiz var. Aynı zamanda ülke gündemi ile ilgili de çeşitli değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bizler ziyaretlerinde bunu da söylemiş olayım. Teşkilatım adına Sayın Devlet Bahçeli'ye saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Türkiye ve söz konusu Vatan olduğu zaman ki çizgilerini takdirle karşılıyoruz. Aynı anlamda yerel bazda da onların temsilcileri ile Ereğli sorunları merkezinde hep bir arada olacağız. Bugün önümüzde ki konular ne ise onları değerlendireceğiz. Bu toplantıda daha sık bir araya gelmemizi sağlayacak.”
MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve beraberindekiler daha sonra BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Burada İlçe Başkanı Turabi Çelik ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Demirtürk, Ereğli için görüş alışverişinde bulunmaya geldiklerini anlattı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik ise “Bizim baba ocağı girdiğimiz yerdir. Bizi onure ettiler. Teşekkür ediyoruz. Bizler ayrı düşünen insanlar değiliz. Bizler dışarıda bir arada olsak da biz bu anlamda böyle bir ziyarete hasrettik. Partiler arası ziyareti ilk defa MHP İlçe Başkanımız Rahman Demirtürk gerçekleştirdi. Kendilerine bu anlamda da ayrıca çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu ziyaretlerimiz devam eder. Kdz. Ereğli’ye de hizmet etmeye hep beraber devam ederiz" dedi.
Ziyarette yapılan açıklamaların ardından iki parti yöneticileri basına kapalı olarak sohbet etti.

Yorumlar

Ali Toprak hakkında çıkan haberlere yanıt verdi…

29 Ekim 2017 Pazar 00:20

Ali Toprak hakkında çıkan haberlere yanıt verdi…

Milliyetçi Hareket Partisi’nde uzun yıllardır çeşitli kademelerde görev yapan Ali Toprak, yeni kurulan partiye geçeceği yönünde bazı gazetelerde çıkan haberlere yanıt verdi.

Basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Toprak “Hakkımızda bazı basın organlarında bilgimiz dışında yayınlar yapıldı. Biz kesinlikle öyle bir şey düşünmüyoruz. 17-18 yıldır MHP Kdz. Ereğli ilçe teşkilatlarında görev almış birisi olarak öyle bir şey düşünmüyorum. Bunlar bazı basın organlarında çıktı, olsun bir şey demedim. Bu gün bu açıklamayı yapmak durumunda kaldım” dedi. Toprak yeni kurulan partinin kuruluş aşamasında bazı toplantılarına katıldığı yönündeki iddialarında doğru olmadığını belirtti.

Toprak ayrıca MHP’den ayrılıp yeni kurulan partiye gidecek olanlara da “Bizim davamızda rahmetli Başbuğumuzun da söylediği gibi ‘Ülkücülerin partisi MHP’dir” diyerek MHP’yi adres gösterdi.

Yorumlar

Ereğli'nin il olması için toplandılar...

26 Ekim 2017 Perşembe 13:29

Ereğli'nin il olması için toplandılar...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası öncülüğünde, Kdz. Ereğli’nin il olması için siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile toplantı düzenlendi.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de Şoförler Odası’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen toplantıya Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Saadet Partisi İlçe Başkanı Musa Kumaş, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Turabi Çelik, DSP İlçe Başkanı Mustafa Timur, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Ereğli’nin il olması konusunda görüşlerini paylaşmak için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Civelek “Zonguldak bünyesinden iki il çıkarmıştır. Bartın, Karabük illeri. Bizim ilçemiz onlardan daha önce il olmayı hak etmesine rağmen, geçmişte ilçemize sahip çıkan olmadığından il olamadık. İlçemizin tüm demokratik kitle örgütleri, dernekleri, vakıfları, iktidarı, muhalefetiyle hep birlikte ilçemize sahip çıkarak il olabilmesi için çalışma başlatmak gereği duyduk. Toplantımızda il olma konusunda fikirlerimizi anlatmaya, yol haritasını çizmeye başlayacağız” dedi.
“Tavrımızı koymak için toplandık”
Siyasi parti ayrımı yapılmadan birlikte Ereğli’ye ne katılabileceğini düşünmek gerekliliğini vurgulayan MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Zonguldak’ın büyükşehir veya Bütünşehir olmasına karşı olmadıklarını açıkladıklarını söyledi. Demirtürk konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Ancak bizi de Zonguldak’a bağlayıp mahkum etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Zonguldak’ın 109 bin nüfusu var, Ereğli’nin 116 bin nüfusu var. Ereğli’yi Zonguldak’a bağladığınız zaman merkez belediye adında dokuzuncu bir belediye kuruluyor Zonguldak’ta. Ereğli’nin su gelirleri, emlak gelirleri, itfaiyesi Zonguldak’a gidiyor. İşleyişi Zonguldak sağlıyor. Bu Zonguldak’takilerin işine gelebilir ama ben aynı zamanda bir STK üyesiyim. Bu benim işime gelmiyor. Zonguldak bütünşehir olduğu zaman Alaplı hariç diğer belediyeler kapatılıyor. Biz buna karşı olduğumuzu, böyle bir gelişme olacaksa Ereğli’nin il yapılması, beldelerin de ilçe yapılmasından yana tavrımızı koymak için toplandık.” şeklinde konuştu.
“Ereğli ve Alaplı için felaket”
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Zonguldak’ın büyükşehir veya bütünşehir olması halinde bunun hem Ereğli, hem Alaplı açısından felaket olacağını belirtti. Tekin konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Emlak, su, temizlik, imarla ilgili her şey Zonguldak Belediyesi’ne gidecek. Alaplı’nın, Ereğli’nin köyleri Zonguldak’ın mahallesi olacak. Bu bölgemiz için felakettir. Zonguldak coğrafi olarak da bu yapıyı kaldıracak durumda değildir. Zonguldak belediyesi kendisine yetmiyor ki, Ereğli’nin, Alaplı’nın köylerine nasıl hizmet verecek. Zonguldak bütünşehir olduğunda Ereğli il olursa önceliğimiz budur. Ben Zonguldak’ın büyükşehir olmasına da karşıyım.”
“Koltuk sevdamız yok”
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise koltuk sevdalarının olmadığını, tek çıkarlarının Ereğli’ye nasıl hizmet sunabilecekleri olduğunu ifade etti. Demirtaş, “Bakıyorum toplantıya ön ayak olan arkadaşlar burada yok” diyerek iktidar partisi temsilcilerini eleştirdi. Demirtaş, katılımın daha fazla olması gerektiğini savunarak, “En fazla mağdur olan kesim köylerimiz olacak. 2009 senesinde ben meclis üyesi iken Aydın Başkanın Başkanlığı döneminde İç İşleri Bakanlığı müfettişinin raporu vardı. Gülüç’ün ilçe, Ereğli’nin il olması uygundur raporu. O raporu benden Hikmet Tezel istedi. “Bu raporu açıklayacağım, müsaade eder misin?” dedi, bende “tabi ki” dedim. Bu rapor Gülüç ve Ereğli sahası gezilerek verilmiştir. Gündeme yeniden getirilmelidir. Ereğli il olmalıdır” dedi.

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, siyasetin bir yana bırakıldığında, Ereğli’nin yaşayanı olduklarını savunarak şunları söyledi: “Ereğli’de ekonomik durumu basın takip ediyor. Ereğli’nin Zonguldak’ın ekonomisi ortada. Fayda ve yarara baktığınızda, Düz mantıkla, bölge ekonomisinin yüzde 30-35 küçüleceğini görüyoruz. Belki yıllar sonra yarar sağlayabilir, bunu bilemiyoruz. Bununla ilgili veri yok. Bütünşehir uygulaması duymadık ama büyükşehir uygulamalarında yaşanan sıkıntılar ortada.”

“Mevzu siyaset değil, Ereğli”
CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, Zonguldak’ın bütünşehir olmasının siyasi amaçlı olduğunu söyleyerek; “İktidar beldeleri yok edip, köyleri aynı oy ortamına çekip, alamadığı beldeleri almak istiyor. Biz diyoruz ki, siyasi amacı bir tarafa koyun, Ereğli elden gidiyor. Ortaya öyle bir manzara konuluyor ki, yavaş yavaş Ereğli’nin bitmesi anlamına geliyor. Beldeler kapanıyor, Ereğli belde haline geliyor. Zonguldak’ı bütünşehir yapıp Zonguldak’ı kalkındıracaklarmış, bunların hepsi yalan, hepsi hikaye. Önemli olan şu, ne kadar belde alabiliriz, ne kadar oy alabiliriz. Önemli olan belli bir seviyeye gelmiş Ereğli’nin aşağıya inmesi. Bir sıkıntımız daha var. Ekonomi bizde, lokomotif biziz, güç bizde, biz belde olacağız, Zonguldak bütünşehir olacak. Öyle yağma yok. Biz diyoruz ki, Ereğli il olsun, kendi yağında kavrulsun. TTK’nın Ereğli’nin bir birleşimi var. Bir tarafın zararı, bir tarafın karı var. Erdemir’le biz Zonguldak’a bakıyoruz, vergimizle Zonguldak7a bakıyoruz. Bir an önce Ereğli’nin çıkarı için tek bir cümle söylememiz gerekiyor. Burada menfaat, mevzu, siyaset değil, mevzu Karadeniz Ereğli.”
Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar iktidar partisi yetkililerinin toplantıya katılmamasına yönelik eleştirilerde de bulundu. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri toplantıya katılmayanların bir daha ki toplantıya davet edilmesi görüşünde birleşerek, toplantı sona erdi.

Etiketler:

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin , Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş , Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın , CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı , MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk , Saadet Partisi İlçe Başkanı Musa Kumaş , Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Turabi Çelik , DSP İlçe Başkanı Mustafa Timur , Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ,

Yorumlar