Gündüz inşaatta, gece seçim çalışmasında

20 Haziran 2018 Çarşamba 18:07

Gündüz inşaatta, gece seçim çalışmasında

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan ve HDP’den Zonguldak 2. Sıra milletvekili adayı olan Bedirhan Güneş gündüz inşaatlarda çalışıp, gecede seçim çalışmalarını yürütüyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde yaşayan evli ve 4 çocuk babası Bedirhan Güneş (46) gündüz inşaatlarda çalışıp, gecede seçim çalışmaları yapıyor. Her seçimde HDP’den Zonguldak Milletvekili Adayı olan Güneş, 18 yıl önce gelip yerleştiği Ereğli’de seçim çalışmaları sırasında ters bir tepki ile karşılaşmadığını söyledi. 2015’de iki kez milletvekili adayı olduğunu anlatan Güneş “Zonguldak Ereğli’ye 2000 yılında geldim. 18 senedir Zonguldak’ta hizmet veriyorum, tabi hizmetimizin karşılığını alıyoruz. Hizmet veriyoruz derken, emekçiyiz, inşaatta çalışıyoruz. 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde HDP’den aday olmuştum. 24 Haziran seçimlerinde partim tekrar aday olmamı istedi. Benim de zaten partimle ilgili çalışmalarım devam ediyordu. Sabah inşaata geliyorum, akşam 17.00’da eve gidip, banyomu yapıp arkadaşlarla buluşup, seçim çalışmalarımızı ev ev yapıyoruz. Bu güne kadar herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ben inşaatta boya, seramik, alçı işlerini yapıyorum. Günlük 2-3saat uyuduğum oluyor, yorucu oluyor. Ülkemizde bazı sıkıntılar var, o sıkıntıları gidermek için elimizden geleni yapıyoruz, demokrasi mücadelesi veriyoruz. Evliyim dört çocuğum var. Çocuklarım burada doğdu büyüdü, burada okuyorlar. Ereğli’de herkes tanıyor beni, kişiliğimi biliyorlar kimseyle sıkıntı yok. Bu güne kadar sıkıntı yaşamadım” dedi.
HDP’nin Zonguldak’ta her seçimde aday gösterdiği Güneş hedefinin partisini Zonguldak ve Türkiye’de başarıya ulaşmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Yorumlar
 • Vatandaş
  22 Haziran 2018 Cuma 12:55

  Hadi ordan zamanin varsa gecede insaata caliş bosa kurek sallama

“Ereğli AK Parti’nin umurunda değil”

20 Haziran 2018 Çarşamba 17:53

“Ereğli AK Parti’nin umurunda değil”

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş Kepez Mahallesi’nde seçim çalışmalarını sürdürdü. Kdz. Ereğli Belediyesi'nin önceki dönem meclis üyelerinden işadamı Erol Çivici, Demirtaş için sahaya çıktı ve Demirtaş’a destek istedi.

Ereğli Haber - 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimleri öncesinde sahada çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili adayı Ünal Demirtaş beraberinde CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Kdz. Ereğli Belediyesi'nin önceki meclis üyelerinden işadamı Erol Çivici ve CHP ilçe teşkilatı ile Yeşiltepe, Solak Köyü Yolayrımı Mevkii ve Kepez Mahallesi’nde ki kıraathaneleri tek tek gezerek oy istedi.
Kdz. Ereğli Belediyesi'nin önceki meclis üyelerinden işadamı Erol Çivici’yi sahada gören vatandaşlar kendisine ve beraberindekilere yoğun ilgi gösterdi. Bazı vatandaşlar Çivici’ye sevgi gösterisinde bulunurken kendisinin her zaman yanında olacaklarını söylediler. Çivici, partisinin Ereğli ve Alaplı’ya büyük değer vererek Ballıca Köyü’nden Ünal Demirtaş’ı 1. Sıradan aday gösterdiğini belirterek, buna karşılık Ereğli ve Alaplı halkında kendisine destek olması gerektiğini anlattı.
Gittiği kahvenelerde vatandaşların kendisine gösterdiği ilgiden memnun olan CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş, AK Parti’nin 16 yılda Zonguldak’a hizmet getirmediğini belirterek 24 Haziran seçimlerinde de Ereğli ve Alaplı’yı yok saydığını vurguladı. AK Parti’nin Ereğli ve Alaplı’yı yok saymasının halk tarafından mutlaka cezalandırılması gerektiğinin alını çizen Demirtaş iktidara geldikleri takdirde Ereğli-Devrek yolunu bir yılda tamamlayarak hizmete açacaklarını vurguladı.
Demirtaş konuşmasında “Yeni bir seçim sürecinin içerisine girdik. Biliyorsunuz 2011 yılında ben Cumhuriyet Halk Partisinden 5. Sıra milletvekili adayıydım. 2015 yılında 2. Sıra Milletvekili adayı olarak geldik karşınıza, 1 Kasım seçimlerinde yeniden geldik. Bu seçim benim referandumla beraber 5. Seçimim. 2011 seçimlerinde en geç milletvekili adayıydım şimdi bizim CHP Milletvekili listemize baktığınızda en yaşlı aday benim. Bir hain darbe girişimi yaşadık, FETÖ’cüler bir darbe girişimi yaptılar. Daha sonra Türkiye olağanüstü günler yaşadı. Olağanüstü halin olağanüstü koşullarında devam ediyoruz. Geçen sene bir referandum yaşadık ve bu referandum sonrasında yeni bir sistem ortaya çıktı. Bu sistemi biz kabul etmiyoruz. Çünkü parlamenter rejimden vazgeçmemiz lazım. AK Partili arkadaşlar ile görüşüyoruz, onlarda bunun farkındalar. Sizde bunun farkındasınız.
“TTK’yı yeniden ayağa kaldıracağız”
Zonguldak’a bakıyoruz, 16 yıldır gerçekten büyük bir işsizlik var. Zonguldak, Ereğli, Alaplı ve bölgeleri çok büyük kan kaybediyor. Çoluğumuz, çocuğumuz işsiz. Büyük bir göç yaşanıyor. Zonguldak geneli bir emekli kenti haline geldi. Burada yaşayan insanların yüzde 80’i emekli. Bunun sebebi ise buraya yeterli yatırımın gelmemesi. Biz bunu kabul etmiyoruz, bu böyle gitmez. Zonguldak için bir sürü vaadimiz var. Bunlardan bir tanesi Zonguldak’ta yatırımı, istihdamı arttırmak için, yatırım teşvik derecemizi 4’e çıkarmamız gerekiyor. Çünkü yatırım teşvik derecemiz Düzce’nin gerisinde. Düzce’ye yapılan yatırımlar, Zonguldak’a yapılan yatırımların 4 katı. Dolayısıyla çocuklarımız işsiz kalıyor. Bir başka konu Türkiye Taş Kömürü Kurumunun 6 bin 500 norm kadro açığı var. Hâlbuki ne olması gereken üreten bir Türkiye için, çocuklarımızın iş bulması için, esnafımızın daha rahat edebilmesi için bu işçi açıklarının giderilmesi lazım. Geçenlerde Erdoğan geldi, ‘yılsonuna kadar 1000 işçi alacağız’ dedi. Peki neden yıl sonuna kadar bekletiyorsun, hemen al. Neden 10 yıldır bekletiyorsun. Hepimiz köy kökenliyiz, bende buranın köyündenim. 6 bin 500 işçi almış olsa her köyden 15 kişi iş sahibi olur. Biz bunu yapacağız, bunun sözünü net bir şekilde verebiliyoruz. Biz TTK’yı yeniden ayağa kaldıracağız.
“Alacaağzı’nı OYAK’ın almasını memnuniyetle karşılıyoruz”
HEMA’nın ihalesi yapıldı. Eskiden HEMA’nın işlettiği Alacaağzı işletmesi 4 yıldır boştu. Benim orada çalışan arkadaşlarım olduğu kadar kardeşimde orada çalışıyordu. 4 yıldır boştu. Şimdi OYAK grubu almış bunu büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Bu demektir ki orada arkadaşlarımızın istihdam edilmesi demektir. İşte bu tür işçi alımlarının yapılması lazım.
“Ereğli- Devrek yolunu bir yılda bitireceğiz”
Yollarımız konusuna gelince, Ereğli- Devrek yolunun yapımı 2004’te başlamış. 14 yılda 13 kilometresini ancak bitirebilmişler. Geçen Devrek’ten Ereğli’ye gelirken oradan geçtim. Armutlucuma, Çaylıoğlu, Subaşı bölgesi boşalmış durumda. Ulaşım yapamıyoruz. Her yere yol yaptım, havaalanı yaptım diyor ama iş Zonguldak’a ve Ereğli- Devrek yoluna gelince bitmiyor yol. Buradan net bir şekilde söylüyoruz arkadaşlar, biz bunu genel başkanımızla görüşmüştük, o sözü verdi, bizde o sözü veriyoruz. Biz bir yılda bu yolu bitireceğiz. Bugünkü teknolojik imkânlarla çok rahat biter. Yeter ki yeterli ödeneği ayırın.
“Zonguldak’ta ki havalaanı açılmayınca bana ne İstanbul’daki havaalanından”
Çaycuma’ya gittim, mesela Filyos projesi hala bitmedi. Yeni başlandı daha temel atıldı. 30 yıldır konuşuluyor, bitmedi. Havaalanı hala iç ve dış hat seferlerine açılmadı. Banane İstanbul’daki havaalanından, bize öncelikli olarak Zonguldaklıların beklediği, Zonguldak havaalanının açılmasıdır. Biz bunları gerçekleştireceğiz arkadaşlar.
“Ereğli ve Alaplı’yı yok sayan AK Parti’ye ceza vermemiz lazım”
AK Parti’nin Ereğli- Alaplı bölgesinden bir adayları yok. Burada Ereğli- Alaplı bölgesini temsilen Cumhuriyet Halk Partisi birinci sıradan bizi gösterdi. Zonguldak’ın diğer bölgelerinden de yerli arkadaşlarımız var. Bunun bir karşılığı olması lazım arkadaşlar. AK Parti iktidarı Ereğli’yi Zonguldak’ı unuttu diyorsunuz, bu onun devamı niteliğinde. AK Parti’ye sandıkta bir ceza vermemiz lazım. Sizlerin içinden çıkan bir köy kökenli arkadaşınız var. Onu değerlendirin, ona göre kararınızı verin.”
Vatandaşlar dertlerini Demirtaş’a anlattı
Demirtaş’ın konuşmasının ardından vatandaş AK Parti’nin verdiği bir sözü hatırlatarak, sözünü tutmadığını ifade etti. Referandum sürecinde verilen Ereğli kampüsü sözünü verdiklerini ama kaç senedir eski hastanenin boş olduğunu ifade eden vatandaş, “söz de üniversite yapacaktı, 8 bin öğrenci gelecekti, Ereğli’de kalkınma olacaktı, hiçbir şey yapılmadı” dedi.
Vatandaşı dinleyen Demirtaş, “Zonguldak aslında bir üniversite kenti olmalıdır. Benim en büyük hayalim bu. Ereğli’de böyle bir potansiyel var. Biz burayı gerçekten Türkiye’ye yakışır bir üniversite kenti yapabiliriz. Arazimiz var, sosyolojik imkânlarımız var, ekonomimizde buna müsait. Bunu söz verdiler. Hastanenin boşaltılan yerini üniversite yapacağız dediler. Sözlerinde durmadılar, bu da AK Parti’ye ceza vermenin sebeplerinden birisi olabilir diye düşünüyorum. Biz eğer iktidara gelirsek oraya üniversiteyi yapacağız. Bize güvenin” diye vatandaşın sesine kulak verdi.
Tersaneler konusundan şikâyetçi olan vatandaşlar sorunlarını Demirtaş ile paylaştı. Tersane konusuna açıklık getiren Demirtaş, “2011 yılında da, 2015 yılında da şimdide biz bu konuyu dile getirdik. Tersane meselesi çok önemli bir mesele. Ereğli’ye yatırımcı gelmiyor diyoruz. Aslında yatırımcı gelmiş. Orada milyon dolarlarca bir yatırım var. Bizim burada yapmamız gereken tersanelerin iş almasını sağlamak. Bunun içinde tersane sahiplerine özel teşvik ve desteklerin verilmesi lazım. Seçim vaadimizde var biz bunu yapacağız. AK Parti’nin umurunda değil Ereğli. Bunun için tersaneler çürümeye terk edildi. AK Parti her zaman yaptığı gibi hayal satıyor” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Zonguldak , Kdz. Ereğli , CHP , Ünal Demirtaş , Erol Çivici ,

Yorumlar
 • fadime
  25 Haziran 2018 Pazartesi 13:44

  EREĞLİ HALKI AKP DEDİ DEMEK Kİ NEYMİŞ? YORULMAYIN BEN CEVAP VERİM TÜRKİYE VE DÜNYA LİDERİNİ BİZ SEÇERİZ. EYVALLAH!

 • ADEM ÇAKIR
  24 Haziran 2018 Pazar 12:05

  CHP OLMAZ DİYO EREGLİ HALKI

 • HALK HAKLIDIR
  21 Haziran 2018 Perşembe 12:09

  CHP nin Milletvekili adayları genç, İnşallah Belediye Başkan Adaylarını da genç yaparlar da tekrar Belediyeyi alırlar. Sertan ve Erol mesala

Uysal mahalle mahalle geziyor

20 Haziran 2018 Çarşamba 15:15

Uysal mahalle mahalle geziyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal 24 Haziran seçimleri öncesi mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Uysal, mahalle ziyaretleri kapsamında dün akşam da Ömerli, Ören ve Belen Yeni Mahalledeydi. 
Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve Ayhan Atay, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti kurucularından Muhammet Köse, Gençlik Kolları Tekin Alabaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe teşkilatında görev alan eski ve yeni teşkilat mensupları ile mahalle ziyaretleri yapan Uysal,24 Haziran seçimleri için mahalle halkından destek istedi. Uysal konuşmasında, “Bizim Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güçlü bir ülke, büyük Türkiye olabilmemiz için gelecek hedeflere ulaşmamız için Cumhurbaşkanımızın liderliğine ihtiyacımız var. 24 Haziran gelecek 5 yılı değil, geleceğimizi kurtaracak. Biz Ak Parti ailesi olarak büyük bir aileyiz. Eskisi yenisi ilçe başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla bir bütünüz. Sevdası ve hizmet aşkı bitmeyen bir kadroyuz. Kim ne derse desin, basın ne yazarsa yazsın, bu ülkenin millete güvenen Cumhurbaşkanına ihtiyacı var. O da milletine güvenen Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. Etiketler:

uysal , ihtiyaç

Yorumlar
 • Timur
  21 Haziran 2018 Perşembe 23:52

  Başka çare yok başkanım saygılarımla

Ayan Ormanlı'yı kapı kapı dolaştı...

19 Haziran 2018 Salı 13:09

Ayan Ormanlı'yı kapı kapı dolaştı...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak 1.sıra milletvekili adayı Hamdi Ayan Karadeniz Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde seçim gezilerine devam etti.

 
24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri dolayısıyla seçimlere 6 gün kala seçim ziyaretleri gerçekleştirdi. Ayan, beraberinde İl Başkanı Metin Soydaş, İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, 2.sıra milletvekili adayı Abdullah Bekar ve partililerin katılımıyla Ormanlı beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Ayan ve Bekar buradaki halktan 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri için destek istedi. 
Zonguldak ile ilgili olarak açıklama yapan MHP Milletvekili adayı Hamdi Ayan, Zonguldak'ın kurtuluş reçetesini yazarak göç veren il haline gelen Zonguldak'ın kurtuluşu için seçildiği takdirde TBMM'de Zonguldak'ın sesi olacağını belirtti. 
Ayan ve beraberindeki partililer daha sonra Fındıklı Köyü sakinleri ile bir araya geldi. 

Yorumlar

Gövde gösterisi yaptılar...

19 Haziran 2018 Salı 12:36

Gövde gösterisi yaptılar...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayları Mithatpaşa Mahallesi'nde gövde gösterisi yaptı. Katılım yüksek olduğu mahalle mitinginde milletvekili adayları büyük coşkuyla karşılandı

AK Parti Milletvekili adayları Hamdi Uçar, Züleyha Yazıcı Arıman ve Burhan Onuk beraberinde Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan katılımlarıyla mahalle mitingi gerçekleşti. Vatandaşlar Hamdi Uçar, Züleyha Arıman ve Burhan Onuk’u davul zurna ve meşalelerle karşılayarak sevgi gösterinde bulundular. 
Mithatpaşa Mahallesi Dağyolu Sokak gerçekleşen coşkulu mitingde miting de konuşan AK Parti Zonguldak 3. Sıra Milletvekili Adayı Hamdi Uçar, "Daha önce ki seçimlerde olduğu gibi Mithatpaşa'da aynı coşku devam ediyor. 24 Haziran seçimleri hepimiz için çok önemli. Yaklaşık 30 gündür meydanlardayız. Gittiğimiz her yerde partimizin ilk kurulduğu gün gibi heyecan ve coşkuyla karşılanıyoruz. Zonguldak'ta 24 Haziran'dan sonra yeni bir dönem başlıyor. Cumhurbaşkanımız Zonguldak a çok güzel müjdeler verdi. TTK'ya bin 500 işçi alınacak. TTK'nın işletmediği redevansla sahaları ihaleye çıkararak bin 500 işçiyle birlikte toplam 5 bin işçi alacağız. 24 Haziranda güçlü bir desteğe ihtiyacımız var. Bizi bu desteği vereceğinize yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu. 
Ardından konuşan Züleyha Yazıcı Arıman ve Burhan Onuk, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Mithatpaşalılardan destek istedi. 

Yorumlar