Gümeli Beldesi’nde mahallelinin yol tepkisi...

23 Haziran 2018 Cumartesi 16:40

Gümeli Beldesi’nde mahallelinin yol tepkisi...

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi’ne bağlı Gümeli Beldesi’nde vatandaşlar yol istiyor.

Gümeli Beldesi, Doğandere Mahallesi sakinleri yolların bozukluğundan ve tozdan şikâyet ediyor. Araçların tozu dumana kattığını ifade eden vatandaşlar Gümeli Belediyesi ve yetkililerden yolların asfaltlanmasını istiyor. 
Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada, “Yollarımız toprak yol, bozuk. Araçlar geçerken tozu dumana katıyor, evlerimizin camlarını dahi açamıyoruz. Belediye Başkanımız yolun yapılması için bize söz vermişti ama hala yapılmadı. Biz bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Belde’nin birçok yerinin yolları yapıldı ama merkez de kalan bu mahallenin yolu yapılmadı. Asfalt yol için nereye başvurmamız gerekiyor ise başvuracağız. Yeter ki yolumuz yapılsın. Yetkililer sesimizi duysun” ifadelerine yer verdiler. 

Etiketler:

yol ,

Yorumlar
  • Tatar
    26 Haziran 2018 Salı 22:16

    Arkadaşlar yeni yol böyle oluyor her yere yol yapıldıda bir orası mı kaldı her halde unuttular bir ara yaparlar

Kızılabdullah ve Duru çiftinin mutlu günleri…

23 Haziran 2018 Cumartesi 16:11

Tayfur Bozkurt

 Kızılabdullah ve Duru çiftinin mutlu günleri…

Yaşare, Ali Kızılabdullah’ın kızları, Aysun Kızılabdullah ve İnci, Şaban Duru’nun oğulları Okan Duru evleniyor.

Genç çiftin 23 Haziran2018 Cumartesi günü KDZ Ereğli Gelincik Düğün Salanunda saat 19:00’da kına töreni yapılacak. Düğün törenleri ise 25 Haziran2018  Pazartesi günü saat 19:00’da KDZ/Ereğli Büyük Anadolu Otelde yapılacak.

Kızılabdullah ve Duru ailelesi bu özel günde dostlarını görmekten mutlu olacaklarını belirttiler.

Yorumlar
  • Murat DUYAR
    23 Haziran 2018 Cumartesi 19:37

    Tebrik eder mutluluklar dilerim.

Türkmen ve Tosun’dan yaralı madencilere ziyaret...

23 Haziran 2018 Cumartesi 13:52

Türkmen ve Tosun’dan yaralı madencilere ziyaret...

AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Polat Türkmen ve AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, göçükten sağ kurtulan madencileri ziyaret etti.

TTK Karadon maden ocağında meydana gelen göçükten yaralı kurtulan maden işçileri Recep Yurtseven ve Mevlüt Karagöl’ün Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor. AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Polat Türkmen, yaralı kurtulan madencileri ziyaret etti. 
Madencilerle görüşen Polat Türkmen, “Bir sıkıntı yok, Allah’a şükür. Sadece müşahede için buradasın. Siz oradan çıkana kadar sizin için dua ettik. Allah şifa versin. Bu hiç unutulmaz. Cenab-ı Hak ömrünüzü uzun eylesin. Yuvanıza dert keder vermesin. İyisiniz, doktorlar burada, başhekim burada. Biz buradayız. Dua ediyoruz. İyi olacaksınız, geçecek” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar

Valilik açıkladı...

23 Haziran 2018 Cumartesi 12:32

Valilik açıkladı...

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, dün akşam 19.00 itibariyle meydana gelen göçükte mahsur kalan 2 işçiye ulaşıldığını ve durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Madencağı bölgesine giderek çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Çınar, mutlu haberi gazetecilere verdi. Vali Çınar, “Yüzlerini de yıkadılar. Her şey normal. Durumları da iyi. Birazdan inşallah çıkaracaklar. TTK’nın Genel Müdürlüğümüzün bu konularla ilgili kazalarla ilgili tahliye ekibi Türkiye’nin en iyi, en tecrübeli, en profesyonel ekibi. Herkes işinin başında. Sağlık ekiplerimiz, AFAD müdürlüğümüz zaten TTK Genel Müdürümüzün koordinesinde her şey iyi gidiyor. Çok şükür Allah beterinden saklasın. Her şey normal” ifadelerine yer verdi. 
Vali Çınar, kazanın oluş sebebiyle ilgili sorulara da, “Onlar teknik konular” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 
Kurtarma çalışmalarının ardından mutlu haber geldi 
Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesine bağlı maden ocağında yerin eksi 340 ila 460 kodlarında meydana gelen göçükte kalan 2 işçiye ulaşıldı. Recep Yurtseven isimli maden işçisi ile kurumda 2009 yılında işe başlayan Mevlüt Karagöl isimli işçi, 16.00-24.00 vardiyasında çalıştıkları esnada göçük altında kaldı. Olayın ardından bölgeye çok sayıda sevk edilen sağlık ekibi, polis, AFAD ekibi bekleyişlerini sürdürüyor. Tahliye ekibi göçüğün meydana geldiği bölgede arama kurtarma çalışması yaptı. Yaklaşık 5 saat süren çalışmanın ardından işçilere sağ ulaşıldı. Maden ocağındaki tahkimat çalışmalarının ardından işçiler bulundukları yerden kurtarılarak yer üstüne çıkartılacak. 
Olayda yaralanan Ferdi Oral isimli işçi ise Atatürk Devlet Hastanesinde tedavisinin ardından taburcu edildi. 

Etiketler:

valilik , açıklama

Yorumlar

"Belediyenin yapacağını polis yaptı"

23 Haziran 2018 Cumartesi 11:33

"Belediyenin yapacağını polis yaptı"

Zonguldak'ın 69 Ambarları mevkisinde ağaçlar polis ekiplerince boyandı. Durumu fark eden vatandaşlar, "Zonguldak Belediyesi'nin işini polis ekipleri yapıyor" yorumunda bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü, "Bahar temizliği gibi yeni bir dokunuş" temasıyla 69 Ambarları mevkisindeki ağaçların boyanarak kireçlendiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Müdür Turanlı, "Vardır orada yaşlı Üzülmez deresi. Neresidir bu şehrin gezi terası. 'İkinci makas' der üzülmeyiz bakarız. Ağaç bizde, yeşil bizde dururken 'Ah ah' deyip eski güne ağıt yakarız. Zonguldak girişinde her şey kontrol altında. Bu kent yeşille, beyazla Polis; Yunusla, Şahin’le Güzeldir.” İkinci makasta bir tören mi var. Ağaçlar tutulmuş; polisler nöbette. Yeşil Beyaz olmuş ağaçlar. Topluma Destek duadır. Bahar temizliği gibi yeni bir dokunuş @daglarbayirlar'inin şehre gerisini de siz kirecleyin" ifadelerine yer verdi. 
69 Ambarları mevkisinde ikamet eden bazı vatandaşlar ise güzergahı kullanan sürücüler ise polis ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Vatandaşlar, "Emniyet Müdürü Ahmet Turanlı'nın sayesinde şehrimizin bir çok noktasındaki eksiklikler gideriliyor. Yanlışlıklar düzeltiliyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Burada da belediyenin yapacağı işi polis ekipleri üstlenmiş. Böyle askerimiz, polisimize canımız feda olsun" diye yorumda bulundular. 
Turanlı, kentin bazı noktalarında özellikle vatandaşların yürüdüğü kaldırımlardaki engeller için de harekete geçmiş ve direk ve tabela gibi engelleri kaldırımlar üzerinden kaldırtmıştı.

Etiketler:

polis , çevre

Yorumlar