Gülüçlü kadınlar el emeği ürünlerini sergiledi

24 Nisan 2019 Çarşamba 14:39

Gülüçlü kadınlar el emeği ürünlerini sergiledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılan kursiyerlerin el emeği ürünleri düzenlenen sergi ile görücüye çıktı.

Gülüç Belediyesi ile Kdz. Ereğli Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile geçtiğimiz yılın Eylül ayında açılan dikiş, nakış, ahşap, boyama kurslarına yaklaşık 100 öğrenci katıldı. Kursları başarı ile tamamlayan kursiyerler dönem boyunca hazırladıkları el emeği ürünlerini Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda sergiledi. Sergi nedeniyle Gülüç Beldesi’nde düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Serginin açılışına Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Halk eğitim Merkezi Müdürü Canan Ayan, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, muhtarlar, kursiyerler ve Gülüçlü kadınlar katıldı. 
Kurslara katılan kadınları tebrik eden Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, bu tür kursların yapılmasından son derece mutlu olduğunu ancak kursiyerlerin ürünlerinin turizm anlamında ve ticari olarak ta değer kazanması gerektiğini söyledi. Kadınların meslek sahibi olup elde edilen ürünleri sattıklarında kendi ekonomilerine de katkı sunabileceğini belirten Kaymakam Çorumluoğlu kurslara destek veren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise dikiş, nakış ve ahşap boyama kurslarına yaklaşık 100 kursiyerin katıldığını belirterek, göreve geldiği günden bu yana kadınlara yönelik her etkinliği desteklediğini söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında “Öncelikle geçtiğimiz yıl Eylül ayında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından açılan ve belediye olarak bizimde desteklediğimiz kurslara katılan kadınlarımızı kutluyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana kadınların gerek istihdam edilmesi ve gerekse meslek edinmeleri noktasında her türlü çalışmayı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kadınlarımızı her alanda belediye olarak destekliyoruz. Bize gelen her talebi titizlikle değerlendirip elimizdeki imkânlar doğrultusunda da gerçekleştiriyoruz. Yeni dönemde de kadınlarımıza yönelik gerek sosyal faaliyetler ve gerekse bu tür meslek edindirme kurslarımız devam edecek. Ben bu serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı, ardından da serginin açılışı gerçekleştirildi. Kaymakam Çorumluoğlu ile Başkan Demirtaş sergiyi gezerek, sergilenen ürünleri tek tek inceleyip kursiyerler ve öğretmenlerinden bilgiler aldı. 
Sergi kursiyerler ve sergiye katılanların toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

Yorumlar

Kışla MLO İngilizce Dil Olimpiyatlarında 1. oldu

18 Nisan 2019 Perşembe 21:17

Kışla MLO İngilizce Dil Olimpiyatlarında 1. oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu'nun gerçekleştirdiği İngilizce Dil Olimpiyatlarında 1. oldu.

Kdz. Ereğli Atatürk Ortaokulu geleneksel olarak her yıl organize ettiği İngilizce Dil Olimpiyatlarının 7’incisini Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Etkinliğe 12 okuldan 6 okul drama kategorisinde, 6 okul ise şarkı kategorisinden olmak üzere toplam 120 öğrenci katıldı. Kdz. Ereğli’de bulunan ortaokul düzeyi öğrencilerinin, okullarda eğitimi aldığı İngilizce olarak söyledikleri şarkılar ve drama oynamaları seyirciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. Yarışmaya bu sene ilk defa katılan Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu ise şarkı kategorisinde 1.lik ödülünü alarak büyük bir başarı elde etti. Yarışmayı kazanan Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu öğrencileri sevinçten gözyaşlarını tutamayarak mutluluklarını öğretmenleri ile coşkuyla kutladılar.

Yorumlar

Ortaokullar arası matematik yarışması düzenlendi

18 Nisan 2019 Perşembe 12:23

Ortaokullar arası matematik yarışması düzenlendi

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde Cumhuriyet Ortaokulu'nda Matematik Yarışması düzenlendi.

Yarışmaya, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cengiz Yılmaz ile Muharrem Yol, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 
Yapılan Matematik Yarışmasında öğrencileri matematiğe olan ilgisini arttırmak, matematik sorularına karşı özgüvenlerini geliştirmek, matematik alanında başarılı çalışmalar yapabilmesini sağlamak, öğrencilerin temsil yeteneklerini geliştirmek ve matematiksel düşünme sistemlerini geliştirmenin yanı sıra öğrencilerin birlikte iş yapabilme becerisini geliştirip, yarışma kültürünü kazandırmak hedeflendi. 
Düzenlenen yarışmaya 15 okul katılırken yapılan yarışma sonucu dereceye 1 .Barbaros Kutlutaş Ortaokulu 2.Hisarönü Seçil Şanlı Ortaokulu 3.Mimarsinan Ortaokulu 
Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, yarışmaya katılan okul idarecilerine, öğretmen ve öğrencilere başarılarının devamını diledi. 

Yorumlar

Turgut Reis Ortaokulu'ndan büyük başarı

9 Nisan 2019 Salı 19:59

Ereğli Haber

Turgut Reis Ortaokulu'ndan büyük başarı

Devrek’te düzenlenen “Zonguldak Çözüyor” adlı bilgi yarışmasında öğrenciler bilgilerini davetlilerle paylaştılar.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Sabahat- Cemil Ulupınar Fen Lisesi okulunda gerçekleştirilen “Zonguldak Çözüyor Matematik” yarışması Sabahat- Cemil Ulupınar Fen Lisesi organizasyonu tarafından organize edilirken, yarışmaya Zonguldak ilinden 56 ortaokul katıldı. Düzenlenen yarışmada 168 öğrenci bireysel olarak yarıştı. Her okuldan 3 kişinin katıldığı yarışmada bireysel kategoride birinci Ereğli Cumhuriyet Ortaokulundan Yağızhan Etçibaşı, ikinci Kepez İzmirlioğlulları Ortaokulundan Mehmet Emin Kırık üçüncü Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulundan Merve Baykan oldu. Bireysel Yarışmada en yüksek puanı alarak 56 okul arasından ilk beşe giren okullar şunlar oldu, Devrek Karşıyaka 100. Yıl Ortaokulu, Çaycuma Barbaros Kutlutaş Ortaokulu, Merkez İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu, Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu ve Ereğli Turgut Reis Ortaokulu Bu beş okul arasında yapılan bilgi yarışmasında ise üçüncü, İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu ikinci Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu birinci Ereğli Turgut Reis Ortaokulu oldu. Gerçekleştirilen yarışmaya; Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Üçler Sarıkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Eryiğit, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Şube Müdürleri Cemalettin Yüceer, Muhammet Atlı Katıldı.
Okul Müdürü Turgay Kırgil davetlilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi,”İlimizin akademik başarısına büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu projenin seneye de devam edeceğini bildirir, bu organizasyona katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu

Yorumlar

Cumhuriyet Ortaokulu’nda ‘GözetmenSizsiniz’ sınavı

26 Şubat 2019 Salı 16:59

Cumhuriyet Ortaokulu’nda ‘GözetmenSizsiniz’ sınavı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu, Milli eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve uygulanması zorunlu olmayan ‘GözetmenSizsiniz’ sloganı ile öğrencileri sınava tabi tuttu.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ‘Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve bende varım’ sözüne ‘Biz de varız’ diyerek uygulamayı başarıyla yapan ilçedeki tek okul oldu. Cumhuriyet Ortaokulu tarafından 7. Sınıflar Bilim Uygulamaları dersinde öğrenciler başlarında gözetmen olmadan sınava girdi. Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Orhan Yorulmaz, bu uygulama ile öğrencilerin dürüst ve güvenilir bireyler olarak hayata atılmalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Yorulmaz konuşmasında “Bu uygulamayla öğrencilerimizin başarıya odaklı çalışmalarında dürüst ve güvenilir bir birey olarak hayata atılmaları için çalışan ve destek veren okul idaresine, öğretmenlere, veli ve öğrencilere teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar