Gülüç’te maskesi olmayan kalmayacak

15 Nisan 2020 Çarşamba 18:55

Gülüç’te maskesi olmayan kalmayacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş yaklaşık 8 bin 500 nüfusa sahip belde de tüm evlere maske, dezenfektan, ıslak mendil ve bilgilendirici broşür dağıtımına başlanacağını söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve belediye meclis üyesi Hasan Polat ile birlikte vatandaşlara içerisinde maske, dezenfektan, ıslak mendil ve bilgilendirici broşürlerin yer aldığı setin paketlenmesi çalışmalarıyla ilgili gazetecilere bilgi verdi.

Gülüç’te tüm evlere yarından itibaren hazırladıkları çantaları dağıtmaya başladıklarını ifade eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, ilk planda 15 bin maske, 5 bin dezenfektan, 5 bin ıslak mendil dağıtacaklarını, ihtiyaç oldukça vatandaşlara maske teminine devam edeceklerini dile getirdi. Bu savaşta Gülüç halkının yanında olmaya devam edeceklerini ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam edeceklerini ifade eden Başkan Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Öncelikle ilçe başkanımıza, belde başkanımıza ve meclis üyelerime ve iş yoğunluğundan dolayı aramızda bulanamayan kaymakamımıza korona virüs ile mücadelemizde bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Gülüç belediyesi olarak halkımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Dezenfektan ve maske üretimi çalışmamızı tamamladık, İlçe Başkanımız, belde başkanımız ve meclis üyelerimiz ile kapı kapı dolaşarak, dağıtmaya başlayacağız. 5 bin adet dezenfektan, 15 bin adet maske ve 5 bin adet ıslak mendili haneye göre ayırdık. Gülüç Belediyesi olarak korona virüs ile mücadelemizde, her mahallemiz, sokak sokak dezenfekte edildi. Camilerimiz, okullarımız, belediye binamız, çocuk parklarımız ve bina girişi ve etrafında detaylı bir temizlik yaptık. Burada tabi, kaymakamımız, değerli sağlık çalışanlarımız, emniyetimiz, belediye personelimiz ve kamu çalışanlarına da duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim. Dezenfekte çalışmalarımızın yanı sıra dar gelirli vatandaşlarımıza kumanya yardımında da bulunduk. Hep birlikte, dayanışma içerisinde korona virüsü yeneceğiz ve üstesinden geleceğiz. Gülüçlü hemşerilerimin tedirgin olmasına gerek yok, biz Gülüç belediyesi olarak yanlarındayız. Olmaya da devam edeceğiz. Telefonlarımız 7-24 açık, belediye olarak destek grubumuzu kurduk. Vatandaşlarımız, kumanya, ekmek, dezenfektan, maske ne isterlerse kapılarına kadar getiriyoruz. 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza da gerek ilaçlarının temini gerekse evlerinde ki diğer ihtiyaçlarının temini noktası personelimizle birlikte seferberlik içerisindeyiz. İnşallah hayırlısı olur ve bu illetten kurtuluruz. Sevgili Gülüç halkı lütfen evde kalsın, biz Gülüç belediyesi olarak hizmetlerindeyiz. Hafta sonu yine sokağa çıkma yasağı var ama biz çalışıyor olacağız. Vatandaşlarımızın ihtiyaç taleplerini yerine getireceğiz. Maske dağıtımını bir seferde bırakmayacağız, vatandaşımız talep ettikçe bizler maske dağıtımına devam edeceğiz. Son olarak korona virüsten hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Kederli ailelerine de başsağlığı dilerim. Şuan da bu virüs ile mücadele eden hastane de yatan hastalarımıza acil şifalar diliyorum.”
AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin korona virüse karşı örnek bir mücadele sergilediğini belirterek, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bu korona virüsüde yeneceklerini söyledi. Çakır konuşmasında “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde devletimiz, hükümetimizin tüm kurumları korona virüs ile mücadele de elinden gelenin üstünde dünyaya örnek olacak bir çalışma içerisindeler. Bir taraftan ekonomik yardımlar, bir taraftan sosyal yardımlar ve aynı zamanda belediye başkanlarımızın katkılarıyla da her türlü maske ve dezenfektan dağıtımı çalışmaları devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Gülüç belediyemiz her zaman olduğu gibi halkının yanında olarak halkının ihtiyaçlarını karşılayacak. Kapı kapı dağıtım yapılacak. Bir belde belediyesinin çok daha üzerinde çalışmalar yapıyor. Bizlerde her zaman yanındayız. Sağolsun korona virüs ile mücadele de başta kaymakamımız ve devlet kurumlarımız olduğu gibi belediyemiz, belediye başkanlarımızda halkımızın bu süreci en az hasarla atlatmaları adına gayret gösteriyoruz. Biz bir yandan köylerimize, beldelerimize de ulaşması adına yardımlarımızı yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bu organizasyondan dolayı başta belediye başkanımıza, ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza da evde kalmalarını, sosyal mesafeyi gerçek manada korumalarını söylüyorum. Bugünler gelip geçecek” dedi.
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’da konuşmasında korona virüse ülke genelinde ve Gülüç’te başarılı çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, çalışmalarından dolayı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Dünya da örnek olacak bir mücadele veriyoruz. Gülüç belediyemiz bu süreçte halkın yanında kalarak, gerekli bütün maddi ve manevi desteği veriyor. Bu noktada kaymakamımız, ilçe başkanımıza teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımız, emniyet personelimizi, bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmek noktasında hükümetimizin vermiş olduğu direktifler noktasında gerekli hassasiyeti gösteriyorlar. Bu süreç biz ne kadar dikkat edersek o kadar çabuk biter. İnşallah yarından itibaren maske ve dezenfektan dağıtımına başlanacak. Ben başkanımıza, ekibine ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. İnşallah bu süreci atlatır ve sağlıklı günlerde hayatımıza devam ederiz.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , gülüç , maske , dağıtım ,

Yorumlar
  • Mukerrem acar
    15 Nisan 2020 Çarşamba 20:08

    Emeğinize yüreğinize sağlık baskanim ŕabbim ulkemizi belmizi muhafaza eylesin çok tesekkurler

Kdz. Ereğli’de vaka sayısı 47’ye yükseldi...

15 Nisan 2020 Çarşamba 18:36

Kdz. Ereğli’de vaka sayısı 47’ye yükseldi...

Kdz. Ereğli ilçesinde salgının başlamasından bu güne kadar tespit edilen pozitif vaka sayısı bu gün 47’ye yükseldi.

 Tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak ve Ereğli’de korona virüs salgını ile mücadele tüm hızıyla sürüyor. Kdz. Ereğli ilçesinde salgının başlamasından bu güne kadar tespit edilen pozitif vaka sayısı 47’ye yükseldi. Korona virüs testi pozitif çıkan 47 kişiden 17’si tedavi gördüğü hastanelerden iyileşerek taburcu edilirken, 12 kişi ise hiç hastaneye yatmadan evinde tedavi ile hastalığı yenmeyi başardı. İlçedeki hastanelerde halen tedavi görenlerden 5’inin ise yoğun bakımda tedavi gördüğü öğrenildi. Kdz. Ereğli ilçesinde korona virüs hastalığına yakalananlarda hiç vefat olayı gerçekleşmezken, numune alınan 34 kişinin ise test sonuçlarının beklendiği dile getirildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , korona virüs , salgın , son dakika , , pozitif vaka sayısı

Yorumlar

Ece, “Zonsiad takdire şayan işler yapıyor”

15 Nisan 2020 Çarşamba 18:06

Ece, “Zonsiad takdire şayan işler yapıyor”

Gurbetteki Zonguldak’lılar adına önemli çalışmalara imza atıp, hemşehrilerinin birlikteliği için ilkleri gerçekleştiren, 3 dönem Genel Başkanlık yapan Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği (ZONSİAD) Kurucu, Genel Başkanlığı yanı sıra Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) ve Karaelmas Kalkınma Derneği (KARAKDER) gibi önemli STK’larda kurucu üyeliği bulunan ZONSİAD Onursal Genel Başkanı Halil İbrahim Ece yaptığı açıklamada ZONSİAD'ın taktire şayan işler yaptığını belirtti.

 Ece, şöyle dedi: 
“2012 yılından bu yana birçok önemli projelere imza atan Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.Geçtiğimiz 8 yıllık süreçte Türkiye’nin yükselen gücü olmaya devam eden derneğimiz sayısız etkinliklere ve projelere imza atmayı başardı.Geçtiğimiz aylarda devrettiğim Bayrağı daha da yükseklere çıkarmak için gecesini gündüzüne katan şuan ki ZONSİAD Genel Başkanımız Nejdet Tıskaoğlu ve yönetim kurulu;2 ay gibi kısa sürede birçok önemli projelere imza atarak şahsımı ve hemşehrilerimizi gayet mutlu etmiştir. Tüm dünyayı saran Covid-19 pandemisi nedeniyle ülke olarak zor bir süreçten geçmemize rağmen;ZONSİAD yönetimi kısa sürede yeni genel merkezimizi faaliyete geçirmiştir.Yine salgın nedeniyle Zonguldak’ta bulunan hastaneler başta olmak üzere sahada bulunan gazetecilere maske yardımında bulunarak sağlık çalışanlarımızın gönüllerini kazanmayı başarmıştır.” 
“Zonsiad 2 bin aileye yardımları ulaştıracak 
Halil İbrahim Ece açıklamasını; “ZONSİAD Genel Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ve yönetim kurulunun önderliğinde başlatmış olduğu ‘Bir elde sen uzat kampanyaya sevgi kat’ sloganıyla başlattığı kampanyada ilk hedef 1000 aile iken Zonguldak’lı iş adamlarımızın ve yönetim kurulunun gayretli çalışmaları sayesinde hedefi yükselterek 2000 aileye çıkartmışlardır.Önümüzdeki günlerde bu yardımlar ihtiyaç sahiplerine teslim edilecektir. ZONSİAD olarak yapmış olduğumuz kan değişimiyle derneğimize yeni bir heyecan geldi. Özellikle Genel Başkan Nejdet Tıskaoğlu ve yönetim kurulu arkadaşlarımız özverili ve gayretli çalışmaları taktire şayandır.Bizden almış oldukları bu Bayrağı daha da yükseklere çıkartacaklarını kısa zamanda gösterdiler.Elbette bende şahsım ve Onur Başkan olarak her daim kendilerine elimden geldiğince desteklerimi vereceğim.Yapmış oldukları bu hayırlı hizmetlerinden dolayı kendilerine şükranlarımı sunmak istiyorum.Derneğimize katkı sunan tüm iş adamlarımıza ve hayırseverlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” İfadelerini kullandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Cezaevlerinden bin 485 kişi tahliye edildi!

15 Nisan 2020 Çarşamba 17:54

Cezaevlerinden bin 485 kişi tahliye edildi!

Zonguldak'ta cezaevlerinden bin 485 kişi tahliye edildi.

 Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda "Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlandı. Kanunun yürürlüğe girmesinin ardından Zonguldak M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, açık cezaevlerinden olmak üzere toplam bin 485 kişi tahliye edildi. Jandarma ekiplerince alınan güvenlik tedbirlerinin ardından tahliyeler gerçekleştirildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ceza evi tahliye

Yorumlar

Başkan Demirtaş Özbek için başsağlığı mesajı yayınladı

15 Nisan 2020 Çarşamba 16:00

Başkan Demirtaş Özbek için başsağlığı mesajı yayınladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş hayatını kaybeden Türk Metal Sendikası Onursal Başkanı Mustafa Özbek için başsağlığı mesajı yayınladı.

Türk Metal Sendikası eski Genel Başkanı Mustafa Özbek yakalandığı rahatsızlık sonucu bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, vefat eden Türk Metal Sendikası Onursal Başkanı Mustafa Özbek için taziye mesajı yayınladı. Demirtaş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye sendikacılık tarihinde önemli bir yeri olan Türk Metal Sendikası Onursal Başkanı Sayın Mustafa Özbek’in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm emekçilere başsağlığı diliyorum.”

Yorumlar