Gülüç'te ilk kez tiyatro oyunu sahnelendi

12 Nisan 2018 Perşembe 14:42

Ereğli Haber

Gülüç'te ilk kez tiyatro oyunu sahnelendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi’nin getirdiği “Sahte Cennet” isimli tiyatro oyunu ilgiyle izlendi.

Gülüç Belediye Başkanlığı, Yeditepe Sanat Tiyatrosu’nun hazırladığı “Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık “ isimli tiyatro oyunu Gülüç Belediyesi düğün salonunda gündüz çocuklara akşam ise yetişkinler için sahnelendi.
Gülüç’te ilk kez bir tiyatro gösterisi olması ilgiyi artırırken, oyunu Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın şehir dışında olması nedeniyle başkanlığa vekalet eden Çetin Demirci, meclis üyeleri, muhtarlar ve belde halkı izledi.
Uyuşturucu bağımlılığı ve kullanımına karşı halkın bilinçlendirilmesi hedeflenerek hazırlanan oyun, yazılmasından sahnelenmesine kadar geçen süreçte Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) ve AMATEM Doktor kadrosu ile birlikte çalışılan özel bir oyun olma özelliğini taşıdı. Gülüç Belediye Düğün Salonu’nda ücretsiz olarak gösterime sunulan “Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık” isimli oyundan çok etkilendiklerini belirten Belediye Başkan vekili Çetin Demirci, oyunun her bölümüyle bir ders niteliğinde olduğunu belirtti.
Oyun sonunda sahneye çıkarak sanatçıları tek tek kutlayan ve başarılarının devamını dileyen Belediye Başkan vekili Demirci, “Uyuşturucu bağımlılığı ve kullanımına karşı halkımızın bilinçlendirilmesi hedeflenerek hazırlanan bu oyun hayatımızın gerçeklerini bizlere anlattı. Herkesin mutlaka izlemesi gereken bu oyun hayattan ders çıkarmamızı ve uyuşturucu ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğini düşünmemize neden oldu. Katılımlarından dolayı da tüm belde halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Madenci Amasra’da kurban kesti

12 Nisan 2018 Perşembe 13:23

Madenci Amasra’da kurban kesti

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesinde çalışan maden işçileri yeni üretime açılan eksi 236-300 kodu 1. kartiye kalın damar ve eksi 236-300 kodu 2. kartiye tavan damarda açılan 2 üretim ayağında kazasız belasız üretim için kurban kesti.

24-08 işten çıkan işçiler ve 08-16 vardiyasında çalışan işçilerin katılımıyla yapılan törene, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, GMİS Mali Sekreteri Adnan Tıska, Amasra Müessese Müdürü Cihat Özdemir, GMİS Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya ve Yönetim Kurulu, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş katıldı.
Kazasız ve belasız üretim için ve maden şehitleri için okunan duaların ardından madenciler tarafından getirilen tekbirlerle kurban kesildi.

Yorumlar

21. Uluslararası Kömür Kongresi 2. günü

12 Nisan 2018 Perşembe 12:55

21. Uluslararası Kömür Kongresi 2. günü

Türkiye 21.Uluslararası Kömür Kongresi Zonguldak'ta 2. gün bilimsel ve teknik çalışmalarının sunulduğu ve tartışıldığı oturumlar ile devam ediyor.

11-13 Nisan 2018 tarihleri arasında Zonguldak’ta gerçekleştirilen Türkiye 21’inci Uluslararası Kömür Kongresinin 2. Günü sabah saatlerinde başladı. Kongreye TKİ Genel Müdürü Ömer Bayraktar ve farklı illerden gelen katılımcılar katıldı.
Zonguldak Maden Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen kongre ülkenin birçok bölgesinden gelen delegeler tarafından ilgi ile takip edildi. Oturumlarda enerjide dışa bağımlılığın arttığı son dönemlerde kömür varlığının etkin ve verimli şekilde üretilmesi, kömür madenciliğindeki teknolojik gelişmeler, yasal mevzuatlar, planlama, hazırlık ve üretim aşamasında yaşanan sorunlar, öneriler tartışılıp görüşüldü.

Yorumlar

TÜİK yeni bölge müdürü görevine başladı

12 Nisan 2018 Perşembe 11:21

TÜİK yeni bölge müdürü görevine başladı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürü Ercan Çelik görevine başladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürü Ercan Çelik yeni görevine başladı. Memuriyet hayatına TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak başlayan ve 2006 yılından bu yana Türkiye İstatistik Kurumunda çeşitli kademelerde yöneticilik yapan Ercan Çelik, Zonguldak Bölge Müdürü olarak görevine devam edecek.

Yorumlar

Haluk Levent, 1 Mayıs'ı Zonguldak'ta kutlayacak

12 Nisan 2018 Perşembe 10:29

Haluk Levent, 1 Mayıs'ı Zonguldak'ta kutlayacak

Ünlü Rock müziği sanatçısı Haluk Levent, 1 Mayıs'ta Zonguldak'ta olacağını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Levent, "1 Mayıs'ı Zonguldak'ta madenci ve aileleriyle birlikte kutlayacağız. Herkesi bekliyoruz" ifadelerine yer verdi. Öte yandan 2017 yılında gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarında ünlü sanatçı Edip Akbayram sahne almıştı.

Yorumlar