Gülüç’te başkan vekilliği MHP’li üyeye verildi

28 Eylül 2017 Perşembe 18:19

Ereğli Haber

Gülüç’te başkan vekilliği MHP’li üyeye verildi

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın izne ayrılması ile birlikte başkanlık vekaleti MHP’li Gülüç Belediye Meclis Üyesi Cemil Kibar’a verildi.

Ereğli Haber- Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş izne ayrıldı. Demirtaş’ın izne ayrılması ile birlikte başkanlık koltuğuna ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gülüç Belediye Meclis Üyesi Cemil Kibar oturdu.
Kibar bu gün makamında Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adaylarından Niyazi Özcan ve arkadaşlarını kabul ederek bir süre sohbet etti.
Gülüç’te CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin şehir dışında olmaları nedeniyle başkan vekilliğinin MHP’li Belediye Meclis Üyesi Cemil Kibar’a verildiği öğrenildi.

Yorumlar

Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

28 Eylül 2017 Perşembe 16:51

 Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 28 Eylül-01 Ekim 2017 tarihleri arasında 2.si düzenlenen Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı.

Zonguldak Valiliği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliği ve Çaycuma Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen ve 4 gün sürecek olan "Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı" görkemli bir törenle açıldı.
Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi kapalı Pazar yerine kurulan Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, BAKKA Genel Sekreter Vekili Hakkı Yavuz Toplu, Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cemalettin Çataklı, siyasi parti il temsilcileri sivil toplum örgütlüleri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda konuşan BAKKA Genel Sekreter Vekili Hakkı Yavuz Toplu, “Destek verdiğimiz beraberinde 2.sini de düzenlediğimiz bu fuarın bölge insanına ve bölge tarımına katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) bölgemizdeki 3 ilin kalkınmasına gelişmişlik farklılıklarının azaltılmasına yönelik kalkınma bakanlığı koordinasyonunda çalışan bir kamu kuruluşu 2010 yılında başladığımız bu faaliyetlere şu ana kadar yaklaşık 60 milyon TL hibe desteği vererek devam etmekteyiz. Şu ana kadar proje desteği kapsamında bize başvuran bin adet projenin 300’üne 60 milyon hibe desteği vererek bölgedeki projelerin gelişmesine katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Özellikle bu fuarın gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın bölgede ikincisinin gerçekleştiğini ifade eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da ilçelerinde açılan fuarın heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kapalı Pazaryeri'nde fuarın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, tarım ve hayvancılığın bölge için önem taşıdığını ve valilik olarak bölgedeki tarım sektörünü geliştirmek için çalıştıklarını söyledi. Fuarda konuşan Çınar, “BAKKA dediğimi kalkınma ajansımızın bölgesinde merkezi bir alan olarak burada bunun yapılıyor olması ve bu ikincisinde geçen yıla oranla yüzde 40 artış olması gelecekte fuarımızın güçleneceğini gösteriyor. Biz devlet tarafı olarak artık işleri bizim yapmamamız gerekiyor. İşlerin bizden beklenmemesi gerekiyor. Devlet olarak biz sadece bürokrasiyi azaltmak, engelleri kaldırmak girişimcilerimize destek olmak şeklinde ancak destek olursak, işlerimizin kaliteli olacağı açık” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdeleyi keserek, fuar alanını gezdi.

Yorumlar

Salona işte böyle geldi... Ayakta alkışlandı

28 Eylül 2017 Perşembe 11:35

Salona işte böyle geldi... Ayakta alkışlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Sevgi Karadeniz ile dünya evine giren Özel Harekat Güvenlik görevlisi Uzman Çavuş Ahmet Altay, düğününe damatlık yerine askeri üniforma ile geldi.

Kdz. Ereğlili Uzman Çavuş Ahmet Altay, Kdz. Ereğli Belediyesi düğün salonunda Sevgi Karadeniz ile hayatını birleştirdi. Hakkâri ‘de Özel Harekat Güvenlik görevlisi olarak görev yapan Uzman Çavuş Ahmet Altay, düğün salonuna takım elbise yerine Hakkari' de giydiği askeri üniforma ile girdi. Ahmet Altay'ın üzerine askeri üniformayı gören davetliler, genç çifti ayakta alkışladı. Elindeki Türk bayrağı ile salona giren Ahmet Altay salondaki davetlilere duygusal anlar yaşattı.
Askeri üniformayı içinden geldiği için giydiğini belirten damat Ahmet Altay, "Ben onlarla cephede savaştım. Ben onları şehit olurken yalnız bırakmadım. Onlar da beni düğünümde yalnız bırakmadı" dedi.
Düğünde gelin damat masasında yer alan Ahmet Altay'ın birlikte görev yaparken şehit düşen arkadaşlarının fotoğrafları misafirleri duygulandırdı.

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , Uzman Çavuş , Ahmet Altay , düğün ,

Yorumlar
  • demir
    29 Eylül 2017 Cuma 09:19

    he lal olsun kardeşime herşey gönlünce olsun

Cengizhan Zengin görevine başladı...

27 Eylül 2017 Çarşamba 19:22

Cengizhan Zengin görevine başladı...

Alaplı İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş’dan boşalan Alaplı Emniyet Müdürlüğüne Başkomiser Cengizhan Zengin getirildi.

Alınan bilgiye göre Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Emniyet Amiri olarak görev yapan son olarak da Asayiş Büro Sorumlusu Başkomser Cengizhan Zengin, Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.
7 aydır Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Başkomiser olarak görev yapan Zengin, Alaplı’ya gelmeden önce gerekli araştırmaları yaptığını belirterek, Alaplı’da hızlı bir nüfus artışı yaşandığı ve artan nüfusa rağmen Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak halkın huzur ve refahı için en iyi şekilde çalışacaklarını ifade etti.

Yorumlar

Kızılay'a anlamlı kan bağışı

27 Eylül 2017 Çarşamba 19:08

Kızılay'a anlamlı kan bağışı

Zonguldak'ta bir termik santralde çalışan personel, Kızılay'ın kan bağış kampanyasına destek vererek kan bağışında bulundu.

Çatalağzı beldesinde bulunan santralde çalışan personeller, kan bağışında bulundu. Kızılay'a ait kan bağış otobüsüne binen personeller, geleneksel hale getirdikleri etkinlikte bu yıl da kan bağışında bulundular. Kanın yapılamayan tek ilaç olduğunu ifade eden kan bağışçıları, "Kan yapılamayan tek ilaç. Kan yarın bize de lazım olabilir. Sürekli ihtiyaçtır. Bu sebeple biz de her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinlikte bu yıl da kan bağışında bulunduk. Bu sebeple kan verebilecek herkesin bağışta bulunsun" çağrısında bulundular.

Yorumlar