Gülüç’te Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

24 Kasım 2018 Cumartesi 16:59

Gülüç’te Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediye Başkanlığı ve Ereğli Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği düzenlendi.

Gülüç Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Peygamberimiz ve Gençlik programı, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve bir imam hatibi okuduğu Kur-an’ı Kerim ile başladı. Etkinlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, Peygamber efendimizin doğum yıldönümü münasebeti ile program yaptıklarını belirtirken konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Âlemleri nurlandıran insanın içinde kıvrandığı sıkıntılara derman olan insanlar için yeni bir nefes olan yüce Peygamber efendimizin Hicri Takvimi itibariyle doğum yıldönümü münasebetiyle bir program düzenledik. Hayırlı olsun."

Program imam hatiplerin okuduğu ilahiler ve kasidelerle sona erdi.

Yorumlar

Ciğer, “Daha güzel işlerin ortaya çıkacağına inanıyorum”

24 Kasım 2018 Cumartesi 16:11

Ciğer, “Daha güzel işlerin ortaya çıkacağına inanıyorum”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel’i ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel’i makamında ziyaret etti. Esnafın durumu hakkında bilgi alan Ciğer, Tezel ve yönetiminden destek istedi. Esnafın sorunlarının çözümü noktasında çalışma yapmak istediğini söyleyen AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, esnafın durumunun iyi olduğu takdirde Ereğli’nin havasının değişeceğini belirtti. Ciğer konuşmasında, “AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığına talip oldum. Gençliğime, enerjime, tecrübelerime, yönetim kabiliyetime güvenerek ve Ereğli’nin yetiştirdiği bir evlat olarak bu yola çıktım. Ereğli’de bir çok sorunu rahatça tespit edip, çözüm noktalarına kolayca ulaşabileceğime inanıyorum. Ereğli esnaflarıyla kazanan bir kent. O yüzden esnaf mutlu olursa, esnafın sorunları çözülürse, Ereğli’nin havası değişir. Bu görev tarafıma verilirse, belediye başkanı olduğum takdirde ilk fırsatta esnaflarla birlikte çalışma yapmak istiyorum. Ereğli Belediyesi ve esnaflar iş birliği içerisinde olduğu zaman daha güzel işlerin ortaya çıkacağına inanıyorum” dedi.
Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel’de AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer’e hayırlı olmasının temennisinde bulunarak, başarılar diledi.
Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer’in ziyareti toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar

Yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı

24 Kasım 2018 Cumartesi 15:01

Yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı

Zonguldak Gazipaşa caddesinde yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı. Ara sokağa giren tır nedeniyle trafikte uzun kuyruklar oluştu.

Zonguldak kent merkezinde sabah saatlerinde yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği alt üst etti. 74BP841 plakalı bir tır sürücüsü girmiş olduğu ara sokaktan çıkmak isteyince Gazipaşa da uzun araç kuyrukları oluştu. Araç sürücüleri kornalarına basarak tır sürücüsüne tepki gösterdi. Ara sokaktan çıkmak için 20 dakika boyunca değişik manevralar deneyen tır sürücüsü ara sokaktan çıkarak yoluna devam etti.

Yorumlar

Ciğer “Emeğin ve alın terinin ne anlama geldiğini bilirim”

23 Kasım 2018 Cuma 17:42

Ciğer “Emeğin ve alın terinin ne anlama geldiğini bilirim”

Ak Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’ı ziyaret etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan’ı göreve tekrar seçilmesi nedeniyle kutladı. Ciğer, ziyarette yaptığı konuşmada birlik beraberlik içerisinde hareket etmeyi arzu ettiğini belirterek, Ereğli’nin sanayi şehri olması nedeniyle emek ve emekçinin her zaman yanında olduğunu ifade etti. Ereğli’nin sorunlarının birlik ve beraberlik içerisinde çözüleceğini vurgulayan Ciğer “Kendimi Ereğli’nin hak ettiği yüksek yaşam seviyesine getirebilecek motivasyon da ve güçte hissediyorum. Bu anlamda değerli işçi sendikamızla birlik beraberlik içinde hareket etmeyi arzu ediyorum” dedi.

Yorumlar

“Yakamoz” Ereğli’nin favorisi olacak

23 Kasım 2018 Cuma 15:01

“Yakamoz” Ereğli’nin favorisi olacak

Yakamoz Kahvaltı-Et Restoran İşletme Sahibi Ramazan Güngör basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşarak, mekânını tanıttı.

Güngör, “ 14 sene önce buraya geldiğimden beri Ereğli aşığıyım, Ereğli’yi sevdiğim için ailemle gezip tozabileceğim güzel bir lezzet yeri bulamadım. Bu yüzden burayı açmayı düşündüm, burayı açarken de hem manzara hem doğa, yeşillik hepsi iç içe olsun istedim. Normalde gemi, inşaat sektöründeyim ama burayı açtık. Allah nasip etti çok şükür. Buraya ileriye dönük yatırımlar devam edecek, Bungalov evleri, canlı langırt, Zipline aktivitesi ve en önemlisi açık hava sinemamız. Açık hava sinemasının puflarını, perdesini aldık. Yazın açık hava sinemamız başlıyor. Üst tarafta seyir terasımız var. İnsanların sabah burada kahvaltılarını edip veya öğlen ve akşam et ve et çeşitlerimiz mevcuttur ki fiyatlarda Ereğli’nin altındadır. Burada bizim maksadımız, para kazanmak değil para her zaman kazanılır bizim derdimiz insanlara hizmet etmek. Yukarıda seyir terasında oturup, rahat rahat huzur içerisinde kahvelerini içebileceği ortam yaratmak istedik. Şuan Zipline için müracaatlarımızı yaptık, ruhsat aşamasındayız ruhsatımızı aldığımızda yazın başında Zipline etkinliklerimizde olacak. Şuan onun için kesin bir şey diyemiyoruz her şey ruhsatta ama kiralık yerler arıyoruz. Keşkek köyleri kiralamada biraz sıkıntı çıkartıyor, eğer kiralamayı yapabilirsek, iki ay içerisinde Bungalov evlerimizi de yapmayı düşünüyorum. Tesisimizde tamamen kaliteli bir sistem oluşturduk. Aşçı başlarımızı olsun, lezzetlerimiz insanlara sunumumuz olsun, güler yüz, tatlı dille ve her şeyle insanları mutlu etmek tek gayretimiz. Sağ olun sizlerde hoş geldiniz şeref verdiniz, gösterdiniz. Benim gayrım sadece Ereğli’ye Alaplı’ya tanıtmak değil, Türkiye’den bütün yöresel lezzetleri getirmek ve Türkiye’nin bütün insanlarını buraya çekmektir. Zipline ile ATV turları ile. ATV’lerimizi de aldık zaten. Sağ olsun Kandilli Belediye Başkanımız Mustafa Güldalı tünelleri açıp iş makinalarını verecek, bizde yol çalışmalarında destek vereceğiz, Kandilli’ye ATV turları düzenleyeceğiz, çocuklarımız için canlı langırt ve oyun sahaları kuracağız, her şeyde hazır zaten. Burayı elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

İşletme için yakın bir zamanda resmi açılış töreni de yapacaklarını sözlerine ekleyen Güngör, tüm bölge halkını Yakamoz Kahvaltı-Et Restoran’a davet etti.

Yorumlar
  • Murat
    30 Kasım 2018 Cuma 09:48

    Basarlkar