Gülüç’te 3 bin kişi Başkan Demirtaş’ın iftarında buluştu

12 Mayıs 2019 Pazar 23:12

Gülüç’te 3 bin kişi Başkan Demirtaş’ın iftarında buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından düzenlenen halk iftarına yaklaşık 3 bin kişi katıldı. İftar programında çeşitli gösteriler sunuldu.

Gülüç Belediyesi Düğün Salonu önünde bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen iftar programında Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin, AHOS Otel Yönetim Kurulu Başkanı Engin Aygün, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve yaklaşık 3 bin kişi yer aldı.
İftar programı öncesi Gülüçlülere hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş aynı sofrada bir kez daha tüm Gülüçlülerle birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Başkan Demirtaş iftara katılan herkese teşekkür ederken, Gülüç halkının Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı da kutladı. Okunan ezanın ardından oruçlar açıldı ve dua yapıldı. İftar duasının ardından sırasıyla AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ve Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu birer selamlama konuşması yaptı.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gülüç halkı ile birlikte iftarda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kaymakam Çorumluoğlu konuşmasında “ Burada sizlerle birlikte olmanın büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz. Cenabı-ı Allah’tan dileğimiz şudur ki, Ülkemiz üzerinde , islam coğrafyası üzerinde bugün bu Gülüç’te yaşamış olduğumuz birlik ve beraberlik eksilmesin. Bu duygu ve düşüncelerle başta Belediye Başkanımız olmak üzere katılımlarından dolayı siz değerli gülüç halkına selam ve sevgiler sunuyorum ve il başkanımızın, milletvekilimizin söylediği gibi değerli annelerin, ellerinden öpüyorum ve sevgili çocuklara da, buradan şunu söylemek istiyorum, sevgili çocuklar, sevgili gençler, anneleriniz bugün var yarın yok. Kaybettiğiniz de belki üzülüyorsun. Onun için varlığında kıymetini bilin onların bir dediğini iki etmeyin. Bu duygu ve düşüncelerle bütün Gülüç, Ereğli ve ülkemizin İslam coğrafyasının Ramazan bayramını şimdiden kutluyorum. Şimdiden birlik ve beraberlik içerisinde bir ramazan geçirmeyi temenni ediyorum. “ dedi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’de Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma ayı olduğunu belirterek, programı tertip eden Başkan Gökhan Demirtaş’a teşekkür etti. Milletvekili Türkmen konuşmasında şu sözlere yer verdi; “ Birlikte kardeşçe bizimle beraber bu iftarı paylaşan Gülüçlü hemşerilerim, hepinizin şimdiden ramazan bayramı mübarek olsun. Cenab-ı Hak oruçlarınızı makbul ve kabul eylesin. Başı rahmet, ortası marifet sonu da azaptan, ateşten kurtulma bu mübarek ayda, Cenab-ı hak bütün Müslüman ülkelerin ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Ülkede ve dünyada mağdur olan insanlara Cenab-ı hak yardım etsin diliyoruz ve dua ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde bende bunu tertip eden çok değerli belediye başkanım Gökhan kardeşime ve onun ekibine, belediye meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Ramazan bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum. Değerli il başkanımız hatırlattı önce kendi annelerimizin ellerinden öper daha sonra bütün annelerin anneler gününü kutlarım. Onların bizler üzerinde çok büyük emekleri var. Cennet, annelerin ayaklarının altındadır ve bütün annelere sağlık sıhhat diliyorum.”

Konuşmalarından ardından önce semazen, daha sonra Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu son sınıf öğrencilerinin dans ve son olarak ise Aşuk ile Maşık gösterisi yapıldı. İftar programı canlı müzik eşliğinde bir süre daha devam etti.

Yorumlar

Belçika için lobi çalışması başladı

12 Mayıs 2019 Pazar 16:20

 Belçika için lobi çalışması başladı

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Dinslaken Bölge Temsilcisi Hasan Miyanyedi ve Belçika Beringen Meclis Üyesi Abdülkadir Yılmaz Belçika'da Dependance Temsilcilik konusunu istişare ettiler.

Ortak hedeflerinin Belçika'ya açılmak orada Zonguldak Lobisini güçlendirmek olduğunu belirten Derneğin Dinslaken Temsilcisi Hasan Miyanyedi, "Uzun zamandır Belçika planda vardı. Beringen ve Mons'ta ikamet eden çoğu Zonguldaklı hemşehrilerimiz yaşamakta. Vizyonumuz Almanya'da olduğu gibi Belçika'da birlik ve beraberliği güçlendirmek. Yılın son çeyreğine doğru Belçika'ya açılma niyetindeyiz. Abdülkadir Yılmaz ile birlikte bu çalışmaları yürüteceğiz" dedi.
İstişare sonucu Ekim ayında Belçika'da yaşayan Zonguldaklılarla toplantı yapılması planlandığı da kaydedildi.

Yorumlar

Engelli çocuklar polis amcalarıyla bir araya geldi

12 Mayıs 2019 Pazar 16:19

Engelli çocuklar polis amcalarıyla bir araya geldi

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle engelli çocuklarla bir araya geldi.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde düzenlenen etkinliğe katılan engelliler ve aileleri polis ekipleriyle çeşitli etkinlikler yaparak hoşça vakit geçirdi. Polis ekipleri engelli çocukları motosikletlere bindirerek siren çaldırdı.
Kilimli Engelliler Derneği Başkanı Aslıhan Dor; "Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'nün davetiyle Kilimli 'den götürdüğümüz engelli çocuklarımız Çaydamar Emniyet Birimindeki Yunus ve Çevik Kuvvet polislerimizin ilgilerinden çok mutlu oldular ve keyifli vakit geçirdiler. Emniyet mensuplarımıza ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorumlar

Şehit olan polis memurları memleketlerine uğurlandı

12 Mayıs 2019 Pazar 16:14

Şehit olan polis memurları memleketlerine uğurlandı

Yozgat-Ankara karayolu Kırıkkale il sınırı yakınlarında dün meydana gelen trafik kazasında şehit olan polis memurları Hayrullah Taşköprü ve Fatih Şevket Ersin, Yozgat’ta düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Ağrı Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevli Şehit polisler için Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi bahçesinde resmi tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan tören İl Müftüsü Salih Sezik tarafından edilen dua ile devam etti. Duanın ardından İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu konuşma gerçekleştirdi. Çengeloğlu, “Bugün burada şehitlerimizi uğurlamak için bulunuyoruz. Türk Polis Teşkilatı olarak kurulduğumuz 1845 yılından bugüne 174 yıldır devletimizin ve milletimizin emrinde kanunlar çerçevesinde biz verilen her türlü görevi canımız pahasına yerine getirmek için çalışmaktayız. Her türlü fedakarlığı yaparak vazifesini yerine getiren vefakar, cefakar polislerimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatan, devlet, millet için görevlerini tam olarak yerine getireceklerdir. Bu görevleri yaparlarken bazen yorulacaklar bazen yaralanacaklar bazen de Hayrullah ve Fatih kardeşlerimiz gibi şehadet şerbetlerini içeceklerdir. Bu teşkilatımızın mesleğimizin acı bir gerçeğidir. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar dilerim. Aynı kazada yaralanan kardeşimiz Muhammet Enes Yolcu’ya acil şifalar dilerim” dedi.
Konuşmaların ardından şehit polis memurları Hayrullah Taşköprü’nün cenazesi memleketi Zonguldak’ın Devrek ilçesine; Fatih Şevket Ersin’in cenazesi ise eşi Vesile Ersin’in isteği üzerine İzmir’in Ödemiş ilçesine uğurlandı.
Törene şehit polisler Hayrullah Taşköprü (27) ve Fatih Şevket Ersin’in (29) aileleri ve yakınlarının yanı sıra Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ve POMEM öğrencileri katıldı.
Şehit polis memurları Hayrullah Taşköprü ve Fatih Şevket Ersin, Ağrı Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevli iken Ankara’da katıldıkları eğitimin ardından dün kendi araçlarıyla Ağrı’ya dönüş yaptıkları sırada Yozgat-Ankara karayolunda meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybetmişlerdi. Aynı araç içerisinde bulunan polis memuru Muhammet Enes Yolcu ise yaralı olarak Yozgat Şehir Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Yorumlar

Dengesini kaybeden genç kız uçuruma düştü

12 Mayıs 2019 Pazar 16:11

Dengesini kaybeden genç kız uçuruma düştü

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde kayalıklarda otururken dengesini kaybeden genç kız uçuruma düşmesi sonucu yaralandı.


Olay, bu akşam saat 21.00 sıralarında Kozlu ilçesine bağlı Fatih Mahallesi Yeni Ereğli yolu üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, kayalık alanda oturan 22 yaşındaki Ö.D. dengesini kaybetmesi sonucu uçuruma yuvarlandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen Kozlu Belediyesine ait itfaiye ekipleri tarafından uçurumdan çıkarılan Ö.D. olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Ö.D.'nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenilirken, polis olay ile ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Yorumlar