Gülüç'te 23 Nisan coşkuyla kutlandı...

25 Nisan 2018 Çarşamba 10:36

Gülüç'te 23 Nisan coşkuyla kutlandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan Bayramı nedeniyle Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş koltuğunu bir günlüğüne çocuklara devretti.

Gülüç’te 23 Nisan Bayramı kutlamaları Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Çelenk sunumun un ardından Gülüç Vesile Dikmen ve Üstün Nesil Koleji okullarında öğrenciler şiirler okuyup çeşitli gösteriler sundu. Gülüç Vesile Dikmen okulunda sabah gerçekleştirilen etkinlikler öğleden sonra ise Üstün Nesil Okulu’nda devam etti.
23 Nisan Bayramı nedeniyle Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş koltuğunu bir günlüğüne Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu öğrencileri Rümeysa Çakır, Elif Çetin, Mehmet Can ve Emir Yaman’a devretti. Okul Müdürü Sadrettin Anar’ın da yer aldığı etkinlikte çocuk başkanlar belediye birimlerine çeşitli talimatlar verdi. Başkan Demirtaş çocukların kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, 23 Nisan’ın dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu söyledi. Demirtaş konuşmasında “Çocuklar bizim için çok değerli. Onlar için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bu bayram çocukların bayramıdır. Çocuklar gönüllerince eğlenmeli, kendilerine ait bayramı istedikleri gibi kutlamalılar. Çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması yönünden önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum'' dedi.
Çocuk başkanlar kendileri için Gülüç’te birçok oyun ve spor alanı oluşturan Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür etti.

Yorumlar

Çocukların en mutlu gününde açıldı

23 Nisan 2018 Pazartesi 18:10

Çocukların en mutlu gününde açıldı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu düzenlenen törenle açıldı. Kdz. Ereğli’de 1987 yılından itibaren eğitime yatırım yapan hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çiftinin yaptırmış olduğu Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu düzenlenen törenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl dönümünde açıldı.

Törene, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Hayırseverler Nurdan Oğuz ve Ahmet Orhan Oğuz, Okul Müdürü Vedat Açıkalın, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, minik öğrencilerin halkoyunu gösterisi ile başlayan törende açılış konuşmasını Okul Müdürü Vedat Açıkalın yaptı. Ardından konuşma yapan, Hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çifti, en büyük yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi. Oğuz konuşmasında, “Bugün hepimiz için anlamlı bir gün, bütün dünyaya meydan okuduğumuz ve tutsaklık zincirini kırdığımız günün 98. Yılını, büyük bir ulusun mutlu çocukları olarak kutluyoruz. Bağımsızlığa bayrak açışımızın ilk adımı olan bu bayram hepimize kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımız için yaptırdığımız okulumuzu onlara armağan etmenin mutluluğunu ve coşkusunu sizlerle yaşıyoruz. Eğitime yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Bu prensiple 31 yıl önce başlayan eğitim sevdamız halen devam etmektedir. İstedik ki okullarımızda çocuklarımız iyi eğitim alsınlar. Başarılı olsunlar. Vatanımıza ve milletimize faydalı olsunlar. Çünkü bu ülkenin geleceği yarınlarımız, umudumuz çocuklarımızdır. Mutlu çocuk iyi vatandaştır anlayışıyla, bugün den geleceğe kurduğumuz köprülerle, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışıyoruz. Şuanda yüreğimizdeki huzur, gözlerimizde ki ışıltılarla bu ilim ve irfan yuvasını yarının büyüklerinin evi kılmaktan gurur duyuyoruz. Aydınlık dolu nice yarınlara hep birlikte ulaşmak temennisiyle okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, eğitimin vazgeçilmez hizmet olduğunu söyledi. Korkmaz, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en değerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan herkesi saygıyla selamlıyorum. Sözlerime Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan, bilim, kültür ordusudur” sözüyle başlamak istiyorum. Milli eğitim programımızın ve politikamızın temel taşı cahilliğin yok edilmesidir. Büyük davamız en uygar ve en üst kalkınmışlık seviyesine ulaşmaktır. Bu büyük Türk milletinin dinamik ülküsüdür. Okulumuzun yapımında emeği geçen değerli hayırseverlerimiz Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’a milli eğitim camiası olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunar, Türk eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Milletvekili Faruk Çaturoğlu ’da birer konuşma yaparak okulun hayırlı olması temennisinde bulunarak, hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’a katkılarından dolayı teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından tören, plaket takdimi, okulun açılış kurdelesinin kesimi ve okulun gezilmesiyle son buldu.

Etiketler:

Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlokulu , Tören , açılış ,

Yorumlar

BEÜ öğrencilerinden "Çocuk Şenliği" etkinliği

23 Nisan 2018 Pazartesi 16:56

BEÜ öğrencilerinden "Çocuk Şenliği" etkinliği

Bülent Ecevit Üniversitesi, Ereğli Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Ana bilim dalı öğrencileri, Yrd.Doç.Dr. Mine Kır koordinatörlüğünde topluma hizmet dersleri kapsamında “Gel Bize,Katıl Bize Oynayalım Hep Birlikte!” sloganı etrafında Amfi Tiyatroda şenlik düzenledi. “Kdz. Ereğli Çocuk Şenliği” adı verilen şenliğe ilgi oldukça fazlaydı.

Karadeniz Ereğli Belediyesinin ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği şenlik geleneksel değerlerin ve çocuk temasının etrafında gerçekleştirildi. Çok sayıda çocuk ve velinin katıldığı etkinlik için eğitim fakültesi öğrencileri seksek, ip atlama, yağ satarım bal satarım, çuval yarışı, yumurta taşıma gibi geleneksel oyunların yanı sıra zeka oyunları masası, kum masası, boyama masası gibi çeşitli masa oyunları hazırladı. Her alanda aktif olarak çalışan öğretmen adaylarının çocuklarla aktif bir şekilde ilgilendiği oyunlara ailelerinde katılımları ve ilgileri oldukça büyüktü. Çocuklarının videolarını, fotoğraflarını çeken aileler de zaman zaman oyunlara katılarak şenliğe renk kattı.Şenliğin bir bölümünde özellikle veliler sahneye davet edilerek çocuklarla ve velilerin birlikte oyun oynamalarına fırsat verildi.
Şenlik, oyunların bitiminin ardından Halk Oyunu gösterileriyle devam etti. Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu öğrencileri “Zeybek” ve “Kız Oyunu” halk oyunlarında gösterilerini gerçekleştirdi. Şenlikte ayrıca yardıma ihtiyacı olan okullar için kermes kuruldu. Ailelerin ve çevre halkının desteklediği kermes köşesine de ilgi oyunlar kadar fazlaydı.
Şenliğin bitiminde ise çocukların hepsi sahneye çağırılarak günün anısına el baskısı yapıldı.

Etiketler:

kdz. ereğli , BEÜ , Çocuk Şenliği ,

Yorumlar

Hastanede bağımlılık sergisi

21 Nisan 2018 Cumartesi 13:35

Elif Altıner

Hastanede bağımlılık sergisi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Faaliyet Gösteren Gülüç Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri “Bağımlılık” Konulu Resim Sergisini Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde Açtı.

Gülüç Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Selcan Coşkun ve öğrencilerinden Melih Demirel ile Selin Aydoğan’ın görev aldığı “Bağımlılık” konulu resim sergisi bazı liselerin ardından Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde açıldı. Alkol, madde bağımlılığı, teknoloji, tütün bağımlılığı gibi konuların resmedildiği sergi bir hafta boyunca Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde halka açık olup, halkın bağımlılıklar konusunda bilinçlenmesi sağlanacak.

Yorumlar

Açıköğretim Fakültesi'nde başarılı öğrenciler belgelendirild

19 Nisan 2018 Perşembe 13:18

Açıköğretim Fakültesi'nde başarılı öğrenciler belgelendirild

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı Zonguldak’ta kayıtlı olan öğrenciler kapsamında, bölüm ve program bazında dereceye girenlere “Başarı Belgesi Takdim Töreni” yapıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Zonguldak İdare Mahkemesi Başkanı Cemil Hulusi Parlak, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Günsoy, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu, BEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Mustafa İnan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu programda Anadolu Üniversitesi Halk Bilim Merkezi Halk Müziği dinletisi gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi ve Açıköğretim Fakültesi’nin tanıtım filmlerinin sunumunun ardından AÖF Zonguldak Bürosu Yöneticisi Halide Tuba Tunç açılış konuşması yaptı. Tunç, “İstatistikler, anketler elbette önemlidir. Ancak bunların ötesinde insana ne kadar dokunabildik, hayatlarının güzel bir yerinde kalabildik mi? Bunlar da önemlidir. Biz Zonguldak bürosu olarak her öğrencimizi özel ve önemli olarak görüyoruz. Öğrencilerimizin akademik bilgi edinmesine yada kariyerlerine bir destek sunabiliyorsak bu bizim için mutluluk vericidir” diye konuştu.

"Türkiye'nin önemli bir öğrenci grubuna hitap ediyoruz"
Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney ise Türkiye'nin önemli bir öğrenci grubuna hitap ettiklerini vurguladı. Yurtdışında birçok ülkeden öğrencilerin de bulunduğunu aktaran Güney, şöyle devam etti:
"Biz şu anda Türkiye’de önemli bir öğrenci grubuna hitap ediyoruz. Şu anda YÖK’ün bize verdiği öğrenci bilgilerine göre öğrencilerin yüzde 40’ı Anadolu Üniversitesi’nde okuyor. Ve bu 58 programda şu anda 1 milyonun üzerinde öğrencimiz var. Dünyada da çok önemli bir noktada olduğumuzu söyleyebilirim. Dünyada da şu anda 25 ülke diye söylendi ama yeni eklenen ülkelerle beraber bunun daha da yükseldiğini söyleyebilirim. ABD’de, Kanada ve Suudi Arabistan’da bizim şu anda üniversitemize yeni katılan öğrencilerimiz var. Yani Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Sistemi ile beraber ailesi gün geçtikçe daha da büyüyor. Bizim önemli bir hizmet ettiğimiz ve bu anlamda çok kez önemli bir misyon yüklendiğimiz çok ortada. Gerçekten öğrenciler açısından bakıldığında farklı kimlikte, farklı iş gruplarında çok önemli bir öğrenci grubuna sahibiz. Öğrencilerimiz içerisinde anneler, babalar, meslek gruplarından olanlar, engelli öğrencilerimiz, öyle bir topluluğa hitap ediyoruz ki gerçekten çok büyük bir topluluk bu. Bu bizim için çok gurur verici bir süreç. Hangi ile gidersem gideyim, karşımdaki toplulukları gördüğüm zaman hep heyecanlanıyorum ve duygulanıyorum. Çünkü bizim bulunduğumuz topluluklar içerisinde anne ve babasıyla gelen, çocuğuyla gelen, yaptığımız toplantılarda onlarla beraber fotoğraf çektirdiğimiz, başarı belgesi verdiğimiz törenlerimiz oldu. Bu törenler başlangıcında nasıl başlayalım diye düşündüğümüzde etrafımıza şöyle bir baktık. Bize ne sağlar diye düşündüğümüzde geriye bakıp düşündüğümüzde sizlerin sayesinde çok şeyler kazandık. Okumanın ne olduğunu, öğrenmenin ne olduğunu sizlere bakınca görüyoruz. Sizlerle beraber olunca görüyoruz. Bir çok sorumluluğunuzun yanında bunu yapmaya çalışıyorsunuz ya asıl gururlandıracak mevzu bu."

"Parmaklarımızın ucu altında adeta koskoca bir bilgi ve iletişim okyanusumuz var"
Açıköğretim sisteminde okuyan öğrenciler adına konuşmayı ise Zonguldak İdare Mahkemesi Başkanı Cemil Hulusi Parlak yaptı. Parlak, “Anadolu Üniversitesi’nin bir fakültesi olan Açıköğretim Fakültemiz kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayan, farklı ilde okuma imkanı bulamayan hatta örgün olarak üniversite eğitimi alamamış vatandaşlarımızın imdadına yetişen, onların hayallerini gerçekleştiren büyük bir camiadır. Öncelikle böyle büyük bir camianın mensubu olduğum için çok büyük bir gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Bilgi çağı olarak adlandırılan içinde bulunduğumuz 21. YY’dan bilgi teknolojileri hızla gelişmektedir. Bilgi ve bilişim teknolojilerindeki bu hızlı gelişmeler eğitimin yapısını ve içeriğini etkilemekte, eğitimcileri yeni eğitim programları ve öğretme-öğrenme modelleri geliştirmeye zorlamaktadır. İşte uzaktan eğitim modelleri de bu bilgi çağının en değerli eğitim ve iletişim kaynaklarındandır. Bizler AÖF’ün bize sunduğu bu imkanların farkına varan bu imkanlanlardan yararlanan şanslı insanlarız. Elbette ki bizim bu süreçte sıra arkadaşlarımız olmadı, teneffüslerde hocalarımızın peşinden koşarak soru sorma imkanımız olmadı. Ancak bizim klavyemizin tek bir tuşu altında parmaklarımızın ucu altında adeta koskoca bir bilgi ve iletişim okyanusumuz vardı” diye ifade etti.
Programda Vali Nevzat Taşdan ve protokol üyelerince başarılı öğrencilere belgeleri takdim edildi.

Yorumlar