Gülüç kışa hazır

18 Aralık 2017 Pazartesi 18:13

Gülüç kışa hazır

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş kış hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Gülüç Beleyesi çetin kış şartları karşısında karla mücadele için ekip ve ekipmanların hazırlandığı belirtildi. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Belediyemiz gerek araç gerekse ekipman hazırlıklarını tamamlayarak kışa rahat giriyoruz.
Karlı günlerin yaklaştığı bu kış mevsiminde belediyemiz karla mücadelede belde ulaşımında herhangi olumsuzluklarla karşılaşmamak için, yeterli tuz stokunu ve gerekli araçları hazır hale getirdik. Başkanlığımız tarafından Belediyemize hem kar temizlemede, hemde kar tuzlamada kullanılan aracın alınmasıyla her türlü kış şartlarına hazır durumdayız” dedi.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş , kar , kış ,

Yorumlar

2018 yılının talihlisi kim olacak?

18 Aralık 2017 Pazartesi 18:04

2018 yılının talihlisi kim olacak?

Büyük ikramiyenin 61 milyon lira olarak belirlendiği Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletlerine vatandaşlardan büyük ilgi. Tam bilet 60 liradan, yarım bilet 30 liradan, çeyrek bilet ise 15 liradan satışa çıktı.

Zonguldak’ta satışa sunulan yılbaşı biletlerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Tam ve yarım biletin fiyatlarının pahalı olması nedeniyle vatandaşlar çeyrek bileti tercih ediyor. Vatandaşların ilgisinden memnun olduğunu ifade eden Biletçi Nuri Kocaoğlu, “Her sene olduğu gibi bu sene de Zonguldak’a Ankara ve İstanbul biletlerini getirdim. Geçen yıl büyük ikramiyenin bir parçasını Ankara biletine verdim. Her yıl bir ikramiye çıkıyor. Çeyrek Bilet 15 yarım 30 TL, tam bilet ise 60 TL’den satılıyor. En çok talep çeyrek bilete var ama durumu iyi olan yarım ve tam bilet alıyor” dedi.
Milli Piyango İdaresi, yılbaşı özel çekilişinde 20 adet 100 bin lira, 30 adet 50 bin lira, 50 adet 10 bin lira, 100 adet 5 bin lira, 200 adet 3 bin lira, 300 adet 2 bin lira ve 500 adet de bin lira verecek. Çekilişte bin adet 500 lira, 8 bin adet 400 lira, 40 bin adet 300 lira, 200 bin adet 200 lira, 700 bin adet 120 lira dağıtacak.

Etiketler:

milli piyango , 2018 , yılbaşı , talihli ,

Yorumlar

"Tahrik ediyorsunuz" demişti... O başkan özür diledi...

18 Aralık 2017 Pazartesi 17:59

"Tahrik ediyorsunuz" demişti... O başkan özür diledi...

Zonguldak’ın Filyos beldesinde belediyede taşeron olarak çalışan bir işçinin bisiklet binmelerini gerekçe göstererek “tahrik ediyorsunuz” diyerek tepki gösterdiği bisikletli kadınlardan belediye başkanı özür diledi.

Edinilen bilgiye göre olay geçen hafta Filyos beldesinde meydana geldi. İddialara göre belediyede taşeron işçi olarak çalışan S.K., bisiklete binen kadınlardan G.G:’ye “Kadınların bisiklete binmesini istemiyoruz. Bisiklete binerek tahrik ediyorsunuz” diyerek fiziki saldırıda bulundu. Dünya İnsan Hakları Günü’nde meydana gelen olayda kadınların şikayetçi olduğu S.K., jandarma tarafından gözaltına alınıp savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.
Öte S.K. ifadesinde kadınlara yönelik söylediğini iddia ettiği sözleri de kabul etmedi.

Beldeye yeniden gidip bisiklete bindiler
Öte yandan Zonguldak Kadın Platformu üyeleri yeni bir etkinlik düzenleyerek Filyos beldesine hareket ettiler. Trenle Zonguldak’tan Fİlyos’a giden kadınları ve beraberindekileri Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal karşıladı.
Kadınlara çiçek vererek özür dileyen Günal, “Filyos’a hoş geldiniz. O kişi adına sizlerden özür diliyorum. Burada zaten bisiklete binmeniz için yolları da biz yaptık. Biz o arkadaşınızdan da özür dileyeceğiz, ona da çiçek takdim edeceğiz. Hiç merak etmeyin. Biz sizin bugün geleceğinizi bildiğimiz için karşılamak istedik. Arkadaşlarla da ona göre bir program yaptık” diye konuştu.
Kadınlar, tren garında karşılandıktan sonra beldede bisiklet gezisi düzenledi.

Etiketler:

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal ,

Yorumlar

Acar'a Beşel'den ziyaret...

18 Aralık 2017 Pazartesi 17:53

Acar'a Beşel'den ziyaret...

Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar’ı ziyaret etti.

Elif Acar’a yeni görevinde başarılar dileyen Ahmet Sırrı Beşel, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ile birlikte yapılabilecek projelerle ilgili görüş alış verişinde bulunuldu, bölge için yapılan projelerde seve seve katkı sunmak ve görüş bildirmek istediklerini belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BAKKA Genel Sekreter Vekili EliF Acar ise, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bölge için yapılacak her projede destek olacaklarını söyledi.
Öte yandan Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) Başkanı Zafer Kalafat da Elif Acar'ı ziyaret etti.

Etiketler:

Ahmet Sırrı Beşel , Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı , Elif Acar ,

Yorumlar

Ereğli'yi Bakanlara anlattılar

18 Aralık 2017 Pazartesi 17:42

Ereğli'yi Bakanlara anlattılar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Ankara’da temaslarda bulundu.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sertan Yalçın, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı ve Yönetim kurulu üyeleri Sibel Demircin, Mehmet Remzi Âlim ve Abdülkadir Çınar ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüştüler.
Yapılan görüşmelerde Kdz. Ereğli’nin güncel konuları ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak, bölgenin genel talepleri hakkında bilgilendirme yapıldı. TSO Yönetim Kurulu bulundukları temaslarda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yi Ereğli’ye davet ederek, en kısa zamanda gelme sözü alındı.

Etiketler:

TSO , Kdz. Ereğli , Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sertan Yalçın , Meclis Başkanı Faruk Yazıcı ve Yönetim kurulu üyeleri Sibel Demircin , Mehmet Remzi Âlim ve Abdülkadir Çınar ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu , Maliye Bakanı Naci Ağbal ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu

Yorumlar