Gülüç halkı mezarlıkları ziyaret etti

10 Ağustos 2019 Cumartesi 16:38

Gülüç halkı mezarlıkları ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi mezarlıklarda arefe günü nedeniyle Kur’an-ı Kerim okuttu.

Gülüç Beledisi tarafından Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda beldedeki camilerde görevli imam hatipler tarafından Kur'an-ı Kerim okundu, dua yapıldı. Ramazan Bayramı’nda yenilenen mezarlıklarda Gülüçlü vatandaşlar artık daha rahat ettiklerini belirterek Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür etti. Başkan Demirtaş ise Gülüçlü vatandaşların her zaman rahat ve huzurlu olmasını istediğini belirterek Gülüçlü vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Yorumlar

Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor

9 Ağustos 2019 Cuma 17:02

Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor

Devrek'te yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Devrek'te kurbanlık hayvanlar alıcılarını bekliyor.


Zonguldak'ın Devrek İlçesinde Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle belediye tarafından ilçenin Sazlık Çayı Mevkine kurulan canlı hayvan pazarında kurbanlık hayvanlar alıcılarını bekliyor. Kurban Bayramına sayılı günler kalarak canlı hayvan pazarına çeşitli il ve ilçelerden hayvanlarını getiren hayvan tüccarları,” Pazarın şimdilik çok sakin olduğunu, ancak özellikle Arefe günü ile birlikte bu sakinliğin biterek hareketlilik yaşanacağını söylediler” 
Pazarda hayvan tüccarlığı yapan Yaşar Sarıcık, ”Bu yıl ilçe pazarında kurbanlık hayvanların 35 ila 45 kilogram arası olanların fiyatlarının bin 200 ile bin 500 TL arasında satıldığını, büyükbaş hayvanlarda ise 250 kilogram ile 300 kilo gelen hayvanların kilosuna göre değişerek 5 bin ile 15 bin TL arasında alıcısı çıktığını ifade ettiler.” 
İlçedeki canlı hayvan pazarında kurbanlık hayvan alımlarında alıcı ve satıcılar arasında sıkı pazarlıklar yapılıyor. 

Yorumlar

Yaz futbol okulu mangal partisiyle son buldu

9 Ağustos 2019 Cuma 15:35

Yaz futbol okulu mangal partisiyle son buldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi yaz futbol okulu kapanışını mangal partisi ile yaptı.


2019 yılı Gülüç Belediyespor yaz futbol okulu Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın düzenlediği mangal partisi etkinliğiyle son buldu. Yaklaşık 100 öğrencinin katılım sağladığı yaz futbol okulunda öğrenciler boş vakitlerini değerlendirdi. Düzenlenen etkinlikte mangal başına geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş çocuklara köfte ekmek ile ayran dağıttı.
Yaz Futbol okulunun sonuna geldiklerini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş her sene geleneksel olarak minik sporcularla mangal partisinde buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Demirtaş konuşmasında, “Yaz futbol okulumuzun sonuna geldik. Mangal partilerimizi artık geleneksel hale getirdik. Her sene sonunda böyle mangal partisi yapıyoruz. Köfte, ayran dağıtıyoruz. Hem birlik beraberliği sağlamış, hem de çocuklarımızı teşvik etmiş oluyoruz. Çünkü bu çocuklar geleceğimiz, ahlaki değerlerimiz, bizde maddi manevi bir katkı sağlamış oluyoruz. Gülüç ’teki anne ve babalara teşekkür ediyorum duyarlılık gösterdikleri için. Kendi evlatlarımıza sahip çıkıyoruz, elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ailelerimizden hiçbir şekilde ücret talep etmiyoruz. Tüm kurslarda olduğu gibi yaz futbol okulu içerisinde yapılan harcamalar ve etkinlikler olsun belediyemiz tarafından karşılanıyor. Gülüç Belediyespor da verilen hiçbir kurs ve etkinlikte para alınmaz. Boks, tekvando, A takımı, yaz okulları hepsi ücretsiz. Buda başarı getiriyor. Dünya birincileri, ikincileri hep Gülüç ’ten çıktı bugüne kadar. Boks milli takımına kız erkek sporcular verdik aynı zamanda A takımı şampiyon oldu. Bu işler gönül işi ve sabır işi. Ücretsiz olduğu için çocuklarda duyarlılık gösteriyorlar. Gülüç halkının yanında olduğumuz gibi çocuklarımızın da yanındayız. Çocuklarımızı böyle sporla uğraşmalarını yeni bir aktivite kazanmaları inanın beni çok mutlu ediyor. Spor etkinliklerinde elimizden geldiği kadar yapmaya çalışacağız.
Gülüç Belediyespor Yaz Futbol okuluna katılan minik sporcular, Gülüç Belediye Başkanına teşekkür etti.

Yorumlar

Zehirlenen mahkumlar taburcu edildi

9 Ağustos 2019 Cuma 15:04

Zehirlenen mahkumlar taburcu edildi

Zonguldak M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda dün gece gıda zehirlenmesi şüphesiyle çeşitli hastanelere kaldırılan toplam 29 mahkumdan 28'i tedavilerinin ardından taburcu edildi.


Edinilen bilgiye göre, Zonguldak merkeze bağlı Beycuma beldesindeki M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda dün gece 163 mahkum, kusma ve ishal şikayetiyle revire başvurdu. Revirde, sağlık ekiplerinin müdahalede bulunduğu mahkumlardan 29'u gıda zehirlenmesi şüphesiyle ZonguldakAtatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Mahkumlardan 28'i tedavilerinin ardından taburcu edilerek kaldıkları cezaevine getirildi. 1 mahkumun ise tedavisinin sürdüğü ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi

Yorumlar

Mesleki Yeterlilik Belgesi toplantısı gerçekleştirildİ

8 Ağustos 2019 Perşembe 16:22

Mesleki Yeterlilik Belgesi toplantısı gerçekleştirildİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB tarafından Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili toplantı düzenleyerek TSO üyeleri bilgilendirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca belirlenen ve zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi, TOBB MEYBEM A.Ş Genel Müdür Ahmet Saygın Baban’ın sunumu ile gerçekleşti. Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda üyeler, Mesleki Yeterlilik Belgesinin önemi ve cezai sorumluluğu ile bu belgenin alınması için takip edilmesi gereken süreç hakkında bilgilendirildi.
Yaklaşık 2 saat süren Bilgilendirme Toplantısı soru cevap şeklinde devam etti ve Katılımcılar Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili merak ettikleri tüm sorulara cevap bulmuş oldular.

Yorumlar