Gülüç Belediyesi tüm binaları dezenfekte ediyor...

10 Nisan 2020 Cuma 17:28

Gülüç Belediyesi tüm binaları dezenfekte ediyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş korona virüs salgını ile mücadele kapsamında cadde ve sokakların ardından binalarda da dezenfekte çalışması yaptıklarını söyledi. Demirtaş ayrıca Cumartesi gününden itibaren tüm evlere maske ve dezenfektan dağıtımına başlanacağını ifade etti.

 Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş korona virüs salgınının başladığı günden bu yana özellikle dezenfektan çalışmalarını sıkı bir şekilde uyguladıklarını dile getirdi. Belediye olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Demirtaş “Gülüç’te Korona virüsle ilgili tüm çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Tüm mahallelerimiz, cadde ve sokaklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarının binaları, camilerimiz, eğitim kurumlarımız başta olmak üzere hem ilaçlı su ile yıkama hemde dezenfekte yaptık. Şimdi ise beldede bulunan tüm binaların ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarını yürütüyoruz. Kdz. Ereğli’de Kaymakamımız Sayın İsmail Çorumluoğlu başkanlığında oluşturulan kurulla ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte salgınla mücadelemiz devam ediyor. Evlerinden çıkmayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanıyor. Yine bu süreçte tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımlarımız aralıksız devam ediyor. Gülüç’te hiçbir vatandaşımızın bu süreçte mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplerimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Bizler ülke ve bölge halkı olarak bu salgını devlet millet iş birliği içerisinde yeneceğiz. Benim vatandaşlarımızdan tek isteğim evlerinde kalmaları ve çok zorunlu olmadıkça evlerinde dışarı çıkmamaları. Ben bu vesile ile salgının başladığı günden bu yana canla başla çalışan başta Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu olmak üzere sağlıkçılarımıza, polisimize, öğretmenlerimize, imamlarımıza, diğer kamu görevlilerine ve belediye personelimize çok teşekkür ediyorum. Allah hepimize kolaylıklar versin. İnşallah bu salgını birlikte mücadele ederek yenip sağlıklı günlerde yeniden birlikte olacağız” dedi. 
Başkan Demirtaş ayrıca Cumartesi gününden itibaren Gülüç’te tüm evlere içerisinde maske, dezenfektan, ıslak mendil ve bilgilendirme broşürlerinin yer aldığı sağlık kitlerini dağıtmaya başlayacaklarını vurguladı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Belediye Başkanı , Gökhan Demirtaş , dezenfekte

Yorumlar

Gerekçesiz işten atıldı

10 Nisan 2020 Cuma 17:17

Gerekçesiz işten atıldı

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Muhammet Kayacan bu sabah telefonuna gelen mesaj ile adeta yıkıldı. İşten çıkarıldığı bilgisini mesajla öğrenen işçiye sosyal medyadan destek yağdı.

Ereğli Haber- 2019 yerel seçimleri öncesi “Ben ekmekle oynayacak kadar vicdansız adam mıyım? Biz ekmek almağa değil ekmek vermeye geliyoruz” diye Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu gün bir temizlik işçisinin işine son verdi. Bir yılda yaklaşık 20 işçiyi işten atan Posbıyık, bu gün ise Muhammet Kayacan isimli temizlik işçisinin çıkışını verdi.
Kararı telefonuna gelen sms mesajı ile öğrenen Kayacan’a sosyal medyadan vatandaşlar destek olup moral vermeye çalıştı. Kayacan ise kendisine gelen mesajı kendi sosyal medya hesabından paylaştı. Kayacan’a gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi; “SN. MUHAMMET KAYACAN,4-A KAPSAMINDAKi SiGORTALILIGINIZIN SONLANMASI NEDENIYLE, 10.04.2020 TARIHINDE iSTEN AYRILIS BiLDiRiMiNiZ YAPILMISTIR. SAGLIKLI VE GÜVENLi GÜNLER DiLERiZ. B001.”

Yorumlar
  • Çakıroğu
    12 Nisan 2020 Pazar 15:09

    O Allah büyük posbıyık haksız yere işten adam çıkarmak evladının eşinin hakkını elinden almak sana yakışırmı ha yazık değilmi bunun ahiretide var

  • Bircan
    11 Nisan 2020 Cumartesi 16:41

    Yazik gunah degilmi kardese su kritik durumda zaten insanlar gunluk kazanip gunluk yiyenler perisan bir bu kardesi.i isden cikariyorsunuz ya insan bu durumda bari cikarmaz bir hatasi olmayani durup dururken cikarmakda vicdan suzlik adaletsizliktur kerdedim rabbim yardim eder insallah sen onlari allaha havale et

7 günlük tedavi sürecinde yaşadıklarını anlattı...

10 Nisan 2020 Cuma 16:48

7 günlük tedavi sürecinde yaşadıklarını anlattı...

Zonguldak'ta özel bir hastanede çalışan ve korona virüs testi pozitif çıkan hemşire Özge Akçelebi, 7 günlük tedavi sürecinde yaşadıklarını anlattı. Akçelebi, “Evde kalmak yaşam mücadelesinden daha iyi. Lütfen evde kalın” dedi.

 Zonguldak'ta özel bir hastanede çalışan 23 yaşındaki Özge Akçelebi şiddetli baş ağrısı, kuru öksürük ve tat almama semptomlarını yaşamaya başlayınca yapılan testler sonucundan testi pozitif çıktı. Tedavisine başlanan genç hemşire bir hafta süren tedavinin ardından taburcu edildi. Karantina süreci evinde devam eden Özge Akçelebi, yaşadıklarını anlatarak, "Virüs vücuduma ne zaman bulaştı? Kuluçka süresi ne kadar sürdü? Hangi ortamdan bulaştı? Bunlar hakkında hiçbir fikrim yok. Toplumsal olarak şöyle bir algı var. İlk olarak ona değinmek istiyorum. Evet hemşireyim. Çoğu insan virüse hastane ortamında yakalandığımı düşünebilir ama bu kesinlikle yanlış. Çünkü ben virüse sokakta yürürken de yakalanmış olabilirim. İşe giderken kullandığım toplu taşıma aracında da yakalanmış olabilirim. Takdir edersiniz ki şöyle bir gerçek var. Biz bu virüsle hayatın her anında karşılaşabiliriz. Lütfen o yüzden bu algıyı kenara bırakın" dedi. 

“'Bende virüs yok, istediğim gibi dışarı çıkabilirim' diye düşünmeyin” 
Herkesin dikkatli olması gerektiğini ifade eden Akçelebi, "Bende virüs yok, ben sağlamım, istediğim gibi dışarı çıkabilirim’ diye düşünmeyin. Çünkü virüs taşıyıcısı olabilirsiniz ve sizde belirtisi görülmemiştir. Kendinizi düşünün ve ama onun kadar çevrenizdeki insanları da düşünün. Siz bu virüsü çok kolay atlatabilirsiniz ama sizden virüs kapanlar, kronik rahatsızlığı olanlar bunu atlatamayabilir. Lütfen evinizde kalın. Hijyen kurallarına dikkat edin. Mümkün olabildiğince kendinizi izole edin. Ben o şekilde yaptım. Ne olur ne olmaz diye her hastaneden geldiğimde kendimi odamda izole ettim. Bu yüzden aileme bulaştırmadım. İnanın bir hafta yalnız kalmak, hastanede yaşam mücadelesi vermekten çok daha iyi” dedi. 

“Evinizde kalın” 
Herkesi evde kalmaya davet eden genç hemşire Özge Akçelebi, semptomların ilk olarak baş ağrısı ile başladığını belirterek, "24 Mart'ta şiddetli baş ağrısıyla başladı. 25 Mart'ta burun akıntısı ve kuru öksürük ile devam etti. 26 Mart'ta artık nefes darlığı çekmeye başladım. Bir gün sonra da koku ve tat almama başladı. O günden sonra hastanede doktorumuza kendimi gösterdim. Tomografi çektiler. Sonuca göre tedaviye başladık ve 7 günde taburcu oldum.Şu an evde karantinadayım. Evimde kendimi izole etmeye devam ediyorum. Hastane yönetiminden doktorlarımıza, meslektaşlarımıza hepsi çok destek oldular. Evde hayat var, evde nefes var. Sağlığınız ve sevdiklerinizin sağlıkları için evde kalın” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , karantina , hemşire , koronavirüs , tedavi

Yorumlar

Covid-19 tedbirlerine uymayan 56 kişiye ceza kesildi

10 Nisan 2020 Cuma 12:56

Covid-19 tedbirlerine uymayan 56 kişiye ceza kesildi

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde son 24 saatte korona virüs (Covid-19) pozitif vak'a sayısı 4 kişi daha artarak 26'a yükseldi, 150 kişi ise karantina altında tutuluyor.

 Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilişkin bugün korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkan 4 kişiden ikisinin aynı aileden, diğer ikisinin ise ayrı hanelerden olduğunu ifade ederek, "Sonuç olarak, mevcut Covid-19 hastalarıyla temaslılarda, pozitif vak'alara da ulaşabiliyoruz" dedi. 

150 Kişide Karantinada 
Alaplı ilçesinde ev izolasyonunda 150 kişinin bulunduğunu da kaydeden Vedat Yılmaz, şunları söyledi: 
"Daha önce de açıkladığımız gibi ev izolasyonunda bulunan vatandaşlarımız ilgili kurum görevlileri tarafından gözlem altında tutularak kontrol ediliyor. Birkaç günden bu yana polis ekiplerimiz sokaklarda maske takılıp takılmadığını sıkı bir şekilde denetliyorlar. Alınan önlem kararlarına uymayan 56 kişi kimlikleriyle tespit edilerek, Kabahatlar Kanunu'na göre, 'emre aykırı hareket etmekten' 390 lira para cezasıyla cezalandırılacak. Tespiti yapılan kişilerin, cezai evrakları, adreslerine gönderilecek. Polis ve jandarma ekiplerimiz, araçlı veya yaya devriyelerle hem köylerde hem de ilçe merkezinde denetimlerini sürdürüyor. Alınan önlem kararlarına uymayanlara, kesinlikle cezai yaptırım uygulanacak." 
Kamu Kurumlarına da maskesiz girilemeyecek 
Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, kamu kurumlarına maskesiz kimsenin alınmayacağını da ifade ederek, "Yakında devletimiz maske dağıtım planlamasını da yapacak. Maskelerin dağıtımına da hem köylerde hem de şehir merkezinde yakında peyderpey başlanacak. Karantina altındaki vatandaşlarımıza da İlçe Sağlık Müdürlüğümüz maskelerini dağıtıyor" dedi. 

Yorumlar

Vali Bektaş’tan 175. yıl kutlama mesajı!

10 Nisan 2020 Cuma 12:51

Vali Bektaş’tan 175. yıl kutlama mesajı!

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. Kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

 Vali Bektaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Türk Polis Teşkilatı, milletimizin huzuru can ve mal güvenliği için, fedakârca görev yapmaktadır. Türk Polis Teşkilatımızın her kademesinde görev ifa eden personeli, ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunup kollanması, temel hak ve özgürlüklerin tam anlamıyla kullanılması, emniyet ve asayişin sağlanması, huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, kamu düzenine yönelik yasaların eksiksiz ve titizlikle uygulanması gibi görevlerini hukukun temel kurallarına bağlı kalarak hoşgörü anlayışıyla başarı ile yürütmektedir. Yine bugün, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizin de karşı karşıya kaldığı en ciddi krizlerden birisi olan virüs salgınında da, polisimizin, jandarmamız ve diğer kurumlarımızla birlikte cadde ve sokaklarımızda sergilediği gayret ve fedakârlık, aziz milletimizce hiçbir zaman unutulmayacak, takdirle karşılanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle gücünü yasalar ve saygıdeğer halkımızdan alan polis teşkilatımızın 175. Kuruluş yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu anlamlı görevlerini yürütürken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına sabır ve başsağlığı, vazife malulü kahraman gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu, uzun ömürler temenni ediyorum.” 

Yorumlar