Gülüç Belediyesi sünnet şöleni düzenliyor

2 Ağustos 2019 Cuma 17:49

Gülüç Belediyesi sünnet şöleni düzenliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi 6. Sünnet Şölenini düzenliyor.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi 6. Sünnet Şölenini düzenliyor.Gülüç Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilmiş 6. Sünnet şöleni bu sene de 7 Ağustos Çarşamba günü saat 11:00’ da Gülüç belediyesi önünde düzenlenecek. Bu sene 6. düzenlenen sünnet şölenine Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tüm Gülüç halkını sosyal medya üzerinden davet etti.

Davetinde yaptığı açıklama şöyle;

Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şölenleri sizlerin desteğiyle devam ediyor. 7 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00’da Gülüç Belediye önünde eğlencemiz başlayacak.  Eğlencenin ardından öğle namazından sonra Gülüç Belediye Düğün Salonunda Kur’an-ı Kerim okutulacaktır. Bu özel günümüzde Tüm Halkımız Davetlidir.

Yorumlar

Kömürspor, Onurcan Güler'i transfer etti

2 Ağustos 2019 Cuma 15:33

Kömürspor, Onurcan Güler'i transfer etti

Zonguldak Kömürspor, Akhisarspor'dan 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Onurcan Güler'i transfer etti. Güler, kente gelerek Kömürspor'un Bakacakkadı'daki kampına katıldı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor, transfer çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kırmızı-lacivertli takım, dış transferde TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor ile 2022 yılına kadar sözleşmesi bulunan ve geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Afjet Afyonspor'da kiralık oynayan 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Onurcan Güler'i kadrosuna kattı. Güler, kente gelerek takımla birlikte antrenmanlara çıkmaya başladı.
İzmirspor altyapısında yetişen Onurcan, Akhisarspor, Menemenspor, Bodrum Belediyesi Bodrumspor ve Afjet Afyonspor formalarını giydi.

Yorumlar

KADEM’den “sıfır atık projesi” eğitim toplantısı

2 Ağustos 2019 Cuma 15:31

KADEM’den “sıfır atık projesi” eğitim toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında KADEM Zonguldak Temsilciği tarafından, “Geleceğimiz İçin Sıfır Atık” adı altında bilgilendirme eğitimi gerçekleştirildi.

Eğitimde; “Sıfır Atık”, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedef olduğunu vurgulandı.
Ayrıca, Çevre Mühendisi Tarık Özenç tarafından katılımcılara, Sıfır Atık Projesinin amaçları, hedefleri ve kazanımları ile ilgili bilgilendirme yapılarak uygulama konulan çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı.
Tüm bu çalışmaların ardından, KADEM Zonguldak temsilciliği Zonguldak Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde atıkların geri dönüşümü konulu kursların açılması planlanıyor.

Yorumlar

BAKKA, Analiz Raporu Lansman Toplantısı gerçekleştirdi

2 Ağustos 2019 Cuma 15:29

BAKKA, Analiz Raporu Lansman Toplantısı gerçekleştirdi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Çelik Kümelenmesi Analiz Raporu Lansman Toplantısını tamamladı.

Çaycuma Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Toplantıya, BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, TSO ve Esnaf Odaları temsilcileri, bölge sanayicileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar; “Bildiğiniz üzere Ajanslar kuruldukları bölgelerin kalkınması ve gelişmişlik düzeyini artırmak için kurulmuş bölgesel kuruluşlardır. Bu kapsamda, araştırma, analiz ve fizibilite çalışmaları yaparak paydaşlar için bir vizyon ortaya koymaktadır. Karadenizin dünyaya açılan kapısı niteliğinde olacak 25 milyon ton/yıl kapasiteli limanı, 597 hektar Endüstri bölgesi, 1166 hektar serbest bölge ve 620 hektar genişleme alanına sahip olan Filyos projesi, Batı Karadeniz Bölgesinin ekonomik anlamda geleceğini şekillendirecek bir projedir. İşte tam da bu noktada, Ajansımız koordinasyonun hazırlanan ve bugün lansmanı için bir arada bulunduğumuz çelik sektörüne yönelik bu çalışmanın bölgeyi bu mega projeye hazırlayan argümanlardan biri olması ve bölgenin çelik sektöründe söz sahibi hale gelmesini sağlaması hedeflenmektedir. Yaklaşık 6 ay süren çalışma kapsamında, bölge içinde ve dışında saha ziyaretleri, iyi uygulama örnekleri ve paydaş görüşmeleri, çalıştay ve toplantılar yapılarak süreç tamamlanmıştır” dedi.
Çelik Kümelenme çalışmasının üzerine gideceklerini ve başarılacağına inandıklarını vurgulayan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Filyos Mega Endüstri Bölgesi’nin gelecekte çelik ve inovatif çelik üretimi faaliyetlerinde çok önemli bir üs niteliğinde olacağını ifade etti.
Vali Erdoğan Bektaş konuşmasında şunları söyledi: “Filyos sözünü telaffuz ettiğimizde muhataplarımız sadece bu bölgeyi algıladılar ama bizim kastettiğimiz 3 ili kapsıyordu. Bölgeye bir fırsat sunmak istiyoruz. Ben Zonguldak adına bu işe emek vermeye devam edeceğim. Umuyoruz Karabük ve Bartın ile beraber yürürüz. Çünkü beraber yürürsek getirisi daha başka olur. Katkısı olan herkese özellikle ajansımıza teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından, tamamlanan analiz raporunun sonuçları ele alındı. Rapor kapsamında Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinin demir çelik sektöründeki rekabet avantajını güçlendirmek, kümelenme konusundaki farkındalıklarını artırmak, yeni pazarlara erişimlerini sağlamak, katma değeri yüksek ve nitelikli Ar-Ge ürünleri üreterek yatırım, kapasite ve istihdam olanaklarının artırılmasını sağlamak için yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler aktarıldı.
Geçekleştirilen sunumun ardından soru cevap bölümüyle toplantı son buldu.

Yorumlar

Mutfak yangını mahalle halkını korkuttu

1 Ağustos 2019 Perşembe 17:04

Mutfak yangını mahalle halkını korkuttu

Zonguldak Alaplı İlçesinde bir kadın, mutfakta patates kızartmak isterken mutfakta hasar oluştu.

Yangın, Alaplı Yeni Sitelerde İbrahim Yalçınkaya'ya ait ikinci katında ki mutfakta bulunan tencerenin kızartma yağı kızışmasıyla kaynaklı yangın çıktı. Evdekiler, bir taraftan yangına müdahale ederken bir taraftan İtfaiyeye haber verdi. Çıkan yangında sıçrayan kıvılcımlar biranda mutfaktaki tüm perdeleri sardı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Mutfakta hasar oluştuğu öğrenildi.

Yorumlar