Gülüç Belediyesi mezarlıklarda program düzenledi

31 Ağustos 2017 Perşembe 17:36

Ereğli Haber

Gülüç Belediyesi mezarlıklarda program düzenledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda Kur’an-ı Kerim okutuldu.

Gülüç Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesi Örencik Mahallesi’nde ki şehir mezarlığında mevlit program düzenlendi. Gülüç Beldesi’nde ki camilerde görev yapan İmam Hatip’ler tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, dua yapıldı. Program sırasında vatandaşlara Gülüç Belediyesi tarafından ekmek arası döner ve ayran ikramında bulunuldu. Gülüç şehir mezarlığında düzenlenen programa yaklaşık bin kadar vatandaş katıldı. Vatandaşlar program sonrası yakınlarının mezarlarını ziyaret edip temizlik yaparak dua etti.
Gülüç Belediye Başkan Vekili Ahmet Yalçın vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın şehir dışında olması nedeniyle bu yılki programa katılamadığını ancak herkese selam ve sevgilerini göndererek Kurban Bayramı’nı kutladığını iletti. Yalçın, programda Kur’an-ı Kerim okuyup dua eden imam hatiplere ve vatandaşlara hizmet eden belediye personeline teşekkür ederken tüm Gülüç halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.
Programın ardından vatandaşlar Belediye Başkan Vekili Ahmet Yalçın ve diğer belediye meclis üyeleri ile tokalaşarak kendilerine teşekkür etti.

Yorumlar

Binlerce kişi mezarlıklara koştu

31 Ağustos 2017 Perşembe 17:32

Ereğli Haber

Binlerce kişi mezarlıklara koştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, Kurban Bayramı arifesinde öğle namazına müteakip Şehir Mezarlığında Mevlid-i Şerif okuttu.

Şehir mezarlığındaki Mevlid-i Şerif programına, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Hüseyin Uysal’ın yanı sıra, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 22 ve 23. dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, din adamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından, dualar edildi.
Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, halkın Kurban Bayramını kutlayarak; “Birlik, beraberlik içinde yaşamak yaşam felsefemiz, şiarımız olmalı. Kurban Bayramınızı, aileniz, tüm sevdiklerinizle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde geçirmenizi diliyorum” dedi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’da, halkın Kurban Bayramını kutladı.
Mevlid-i Şerif programının ardından vatandaşlara lokma, şeker ile gül suyu ikram edildi.
Başkanı Uysal, gün içinde Kestaneci, Kışla ve Köseler Mahalle mezarlıklarında düzenlenen mevlid programlarına da katıldı.

Yorumlar

Milletvekili Çaturoğlu MÜSİAD'ı bilgilendirdi

30 Ağustos 2017 Çarşamba 14:39

Ereğli Haber

Milletvekili Çaturoğlu MÜSİAD'ı bilgilendirdi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesini ziyaret ederek üyeleri “Üretim Reform Paketi” hakkında bilgilendirdi.

Milletvekili Çaturoğlu burada yaptığı konuşmasında sözlerine şöyle devam etti; “Kamuoyunda üretim reform paketi olarak bilinen ve 1 Temmuz 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğüne giren 7033 sayılı “Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile Türkiye sanayisi için önemli değişiklikler hayata geçirilmiştir.
Yapılan düzenleme ile sanayi birçok farklı noktadan desteklenmektedir. Özellikle sanayicinin mali yüklerinin azaltılması ve sanayiciye yönelik ilave teşviklerin getirilmesinin yanında nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik teşvikler ön plana çıkmaktadır. Atılan adımlarla; OSB’ler ve Islah OSB’ler hakkında yeni düzenlemeler yaptık. Yeni planlı sanayi bölgeleri ve endüstri bölgeleri oluşturulmasına imkan sağladık. Üniversiteler ve sanayi işbirliğini yakınlaştırdık. Sanayi Sicil Kanunu yeniden düzenledik ve enerjiyi verimli kullanan ürünleri ön plana çıkarttık.
“ENDÜSTRİ BÖLGELERİ MODELİ İLE YATIRIM ADASI OLUŞTURULMASI İMKÂNI GETİRİLMİŞTİR”
Kanun ile Trabzon ve Zonguldak ili kıyılarında Endüstri Bölgeleri modeli ile yatırım adası oluşturulması ve devlet hastanesi yapılması imkânı getirilmiştir.
Kıyı Kanunun altıncı maddesinin (e) bendi ile alternatif alan bulunmaması durumunda 9/1/2002 tarihli ve 4737 sayılı Endüstri Bölgeleri Kanununa göre kurulan ve işletilen, mevcut en iyi teknikleri kullanan endüstri bölgelerinin kıyılarda kurulabilmesine imkân tanınıyor. Bu sayede Zonguldak yeni özel endüstri bölgelerine kavuşabilecek.
Bölgemiz için en önemlisi ERDEMİR’in yeni yatırım yapmasının ve Tersaneler Bölgesinin “Özel Endüstri Bölgesi” olarak ilan edilmesinin önünü açmış olduk.
Yapılan düzenlemelerin tekrar ülkemize, bölgemize ve İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Ereğli MÜSİAD Başkanı İbrahim Sezer ve yönetim kurulu üyeleri de yapılan istişare toplantısından ve Çaturoğlu’nun “Üretim Reform Paketi” hakkında yapmış olduğu detaylı bilgilendirmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Yorumlar

İşçilerden eylem... Kule vince çıktılar

30 Ağustos 2017 Çarşamba 14:04

 İşçilerden eylem... Kule vince çıktılar

Zonguldak’ta bir inşaatta çalışan taşeron firma işçileri, maaşlarını alamadıkları iddiasıyla kule vince çıktı. İşçiler maaşlarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtirken, polis ekiplerinin ikna çabası sürüyor.

Çınartepe Mahallesi’nde yapımı devam eden inşaatta çalışan alt taşeron firma işçileri yaklaşık iki aydır maaşlarını alamadıkları iddiasıyla eylem başlattı. Yaklaşık 80 işçi bayram öncesi alacaklarının ödenmediğini öne sürerek inşaattaki kule vince çıktı.
Olay yerine gelen polis ekiplerinin kule vince çıkan 8 işçiyi ikna etme çabası sürüyor. İşçilerin zaman zaman kuleden sarkması ise yürekleri ağza getirdi. Eylem yapan işçilerden biri ise aşağıya inerek polis ekipleri ile görüştü.
İşçiler, alacakları ödenene kadar kule vinçteki eylemlerinin süreceğini belirtti. Öte yandan, yüklenici firma yetkililerinin alacakları taşeron firmaya ödediği öne sürüldü. İşçileri ikna çabası sürerken olay yerinde ambulans ve itfaiye ekipleri hazır bekletiliyor.

Etiketler:

işçi , zonguldak , maaş , eylem ,

Yorumlar

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yılı kutlandı...

30 Ağustos 2017 Çarşamba 12:56

Ereğli Haber

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yılı kutlandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde ilk tören Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bir süre önce yenilenerek modern bir hale getirilen Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Protokolün çelenk sunumunun ardından Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu makamında tebrikleri kabul etti. Daha sonra Devrim Bulvarı üzerinde gerçekleşen tören ise Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Aykut Manioğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın katılımcıları selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Deniz Binbaşı Ömer Aynacı günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Deniz Binbaşı aynacı, 30 Ağustos’un sadece askeri değil siyasi zaferleri de beraberinde getirdiğini söyledi. Aynacı konuşmasında “Bu gün tarihinin hiçbir döneminde hürriyetinden zerre kadar ödün vermemiş büyük Türk milletinin istilacı devletlere karşı canını ortaya koyarak verdiği yaşam mücadelesinin amacına ulaştığı çok anlamlı bir gündür. Bu günün değerini anlamak ancak dünü öğrenmek ve daima hatırlamak ile mümkün. 30 Ağustos zafere inanan, kendisine güvenen, askerine destek olmuş, özgürlüğüne gönül vermiş ve bütün imkânsızlıklara rağmen güçlü düşmanları yenen bir milletin destanıdır. Başkomutanlık meydan muharebesinin önemi sadece düşman ordularının yenilmesinde değil, ayrıca yüce Türk Milleti’nin tarihinde yeni bir dönem açarak yeni bir Türk devletinin kurulmasına imkan sağlamasından da kaynaklanmaktadır. Bu gün Başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk milletinin kahramanlık duygusunu ve milli gururunu besleyen en güçlü kaynaklardan biridir ve böyle kalacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri 95 yıl önce olduğu gibi bu günde üstün bir vazife anlayışı içerisindedir. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canını seve seve vermeye hazırdır. Milleti ve ordusu işle bir bütün halinde hareket eden yüce Türk ulusunun varoluş nedeni olan bu kutsal zaferin 95. Yıl dönümündü başta ebedi Başkomutanımız, eşsiz önder Atatürk olmak üzere, bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin önünde saygı ile eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Günün anlam ve önemine ilişkin öğrencilerin şiir okuduğu kutlamalar askerlerin ve gazilerin geçiş töreni ile sona erdi.
Törene AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik ve STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar