Gülüç Belediyesi Kadınlar Matinesi düzenliyor

24 Ekim 2018 Çarşamba 18:55

Gülüç Belediyesi Kadınlar Matinesi düzenliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kadınlar Matinesi düzenliyor.

Gülüç Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Kadınlar Matinesi’ 29 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’de Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşecek. Etkinlikte Sanatçı Yağmur Okur yer alırken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kadınların bir araya geleceği ücretsiz Kadınlar Matinesi’ne tüm kadınlar davet edildi.

Yorumlar

Devlet Hastanesi’nde bir hekim daha göreve başladı

24 Ekim 2018 Çarşamba 17:42

Devlet Hastanesi’nde bir hekim daha göreve başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’ne atanan uzman hekim görevine başladı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi, her geçen gün hekim sayısını arttırken hastaneye yeni atanan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Ferhad İbrahimov hasta kabülüne başladı. İbrahimov, 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başladı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne atandı.
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Vildan Türkeli göreve yeni başlayan hekimlere başarı temennisinde bulunurken, Kdz. Ereğli ve bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar

Çocuklar Başkan Uysal’dan oyun alanı için yardım istediler

24 Ekim 2018 Çarşamba 17:34

Çocuklar Başkan Uysal’dan  oyun alanı için yardım istediler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir grup çocuk mahallelerinde bulunan halı sahanın bakım ve onarımı için Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan yardım istedi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kavaklık Mahallesi Göçmenler Sokak’ta oturan bir grup çocuk mahallelerinde bulunan halı sahanın etrafında bulunan tellerin onarımı ve kapısının yapılması konusunda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan yardım istedi. Uysal’a mektup yazan çocuklar, “Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal, Kavaklık Mahallesi Göçmenler Sokak yurt binasının arkasındaki halı sahamız için sizi rahatsız etmiş bulunuyorum. Halı sahanın telleri kısa olup yukarıdan çıkan toplar dereye gitmekte ve ıslanmakta, halı sahamızın tabanı güzel fakat kapısı olmadığı için zemini pis ayrıca kale filelerimizde bulunmamakta, halı sahamıza biraz bakım yaparsanız gerçekten ben ve buraya gelecek insanların gönlünü almış olursunuz. Bu anlatmaya çalıştığım şeyi yapmanızı rica ediyorum” diyerek Başkan Uysal’dan yardım istediler.

Yorumlar

Bu evde 6 yıldır elektrik yok

24 Ekim 2018 Çarşamba 17:02

Bu evde 6 yıldır elektrik yok

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Çamlıbel köyünde harabe bir evde yaşayan 3 kişilik aile, 6 yıldır evlerinde elektrik olmadığı için mum ışığında hayatlarını sürdürüyor.

Alaplı İlçesine bağlı Çamlıbel köyünde yaşayan İbrahim Torun (44), biriken 3 bin liralık elektrik borcunu ödeyemediği için 6 yıldır lüksle ve mum ışığında yaşam mücadelesi verdiklerini ve buzdolabı, televizyon ve çamaşır makinesi gibi elektrikli ev aletleri kullanamadıklarını söyledi. 
Babası ve annesi rahatsızlığı nedeniyle çalışamadığını, bu nedenle her gün ilçeye otostop yaparak giden Torun, her işi yapmak zorunda kaldığını ve bazen hurda toplayarak evini geçimini sağlamaya çalıştığını belirtti. 
17 yaşında işlediği bir suçtan dolayı 11 yıl cezaya çarptırıldıktan sonra, cezasını çekip çıktığını söyleyen İbrahim Torun, "İş imkanı olmadığı için çalışamıyorum. Elektrik borcunu ödeyemiyorum zaten. Babama ve anneme zor bakıyorum. Ne buzdolabı, ne televizyon, ne elektrikli eşya hiç bir şey kullanamıyoruz. Yaşadığımız hayattan bir zevk alamıyoruz çünkü elektrik yok " dedi. 
Annesi ve babasına bakan İbrahim Torun, şu ana kadar hiç bir yetkili makamlara müracaat etmediklerini de kaydederken, baba Sami Torun ise evin her an yıkılabileceğini belirterek, yetkililerden yardım istedi. 

Yorumlar

‘Girişimcilik Eğitimi Programı’ başladı.

24 Ekim 2018 Çarşamba 16:48

 ‘Girişimcilik Eğitimi Programı’ başladı.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde İŞKUR, KOSGEB ve Çaycuma Emlakçılar Derneği (ÇAYEMDER)’nin ortaklaşa düzenlenen ‘Girişimcilik Eğitimi Programı’ başladı.

24-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 'Girişimcilik Eğitimi Programı'na 25 kursiyer katıldı. KOSGEB, İŞKUR ve ÇAYEMDER arasında ikincisi açılan girişimcilik kursu için İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Belkız Akın ve Çaycuma Emlakçılar Derneği Başkanı Erol Ünlü tarafından imzalar atıldı. 
Çaycuma’nın özlenen bir refah seviyesinde olması için girişimci ruha sahip gençleri ve girişimcileri desteklediklerini belirten ÇAYEMDER Başkanı Erol Ünlü, “İstanbul'dan konusunda uzman, derneğimizin bağlı bulunduğu Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Öğretim Görevlisi Gurbet Altay Hocamızın vereceği eğitimlerden, katılımcıların çok istifade edeceğini düşünüyorum. Çaycuma için birçok etkinlik planlamakta ve yapmaktayız. Ülkenin ve bölgenin ileri gitmesi topyekûn çalışmakla ve desteklerle olmaktadır. Bizler ÇAYEMDER olarak girişimcilik belgesi alacak arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz. İş yeri açmak isteyenlere 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi kullanabilecekler. Onlar yine yatırımlarını hayallerini kendi topraklarına, Çaycuma’mıza ve Zonguldak’ımıza yapacaklar yani bize dönecekler. Ben Öncelikle bizlere teveccüh gösteren katılımcılara KOSGEB ve İŞKUR yetkililerine ve tabii ki her zaman yanımda olan dernek yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorumlar