Gülüç Belediyesi Cuma Namazı öncesi dezenfekte yaptı

29 Mayıs 2020 Cuma 19:04

Gülüç Belediyesi Cuma Namazı öncesi dezenfekte yaptı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesinde 74 gün sonra ilk defa Cuma Namazı kılındı. Gülüç Belediyesi namaz kılınacak alanda dezenfekte çalışması yaptı.

Gülüç Beldesinde 74 gün sonra cemaat ilk defa okul bahçelerinde Cuma Namazı kıldıl. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından belirlenen alanlarda Gülüç Belediyesi ekipleri dezenfekte çalışması yaptı. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş vatandaşlara sosyal mesafe kuralına uydukları için teşekkür etti. Başkan Demirtaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Kdz. Ereğli Kaymakamlığı öncülüğünde Korona virüs sebebiyle Gülüç Belediyesi olarak bizlere kapılarını açan Sayın okul müdürlerimize, polis teşkilatımıza ve cami hocalarımıza teşekkür ederim. Şükürler olsun, hasretimiz sona erdi. Bu Cuma namazında safları değil ama gönül bağlarımızı sıkı tuttuk. Bugüne ulaştıran Rabbime şükürler olsun. Kendinizi korumak için maske takmayı ihmal etmediğiniz ve 1,5 metre sosyal mesafe kurallarına uyduğunuz için teşekkür ederim. Yüce Rabbimiz kıldığımız namazları, ettiğimiz duaları kabul etsin. Cumamız mübarek olsun” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Gülüç , Zonguldak , Covid-19 , Korono , Cuma , Namaz

Yorumlar

Ereğli'de açık olacak akaryakıt istasyonları ve tamirciler!

29 Mayıs 2020 Cuma 18:27

Ereğli'de açık olacak akaryakıt istasyonları ve tamirciler!

Sokağa çıkma yasağı süresince Kdz. Ereğli’de açık olacak olan akaryakıt istasyonları ile lastik tamircilerinin listesi açıklandı.

İŞTE DETAYLAR

Yorumlar

Kdz. Ereğli'de açık olacak fırınların listesi

29 Mayıs 2020 Cuma 18:23

Kdz. Ereğli'de açık olacak fırınların listesi

Sokağa çıkma yasağı süresince Kdz. Ereğli’de 30-31 Mayıs tarihleri arasında açık olacak olan fırınların listesi açıklandı.

İŞTE DETAYLAR... 

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Alaplı , Covid-19 , Korono , Vaka , Nöbetçi , Fırın

Yorumlar

Namaz sırasında 2 metrelik yılan paniğe neden oldu

29 Mayıs 2020 Cuma 17:46

Namaz sırasında 2 metrelik yılan paniğe neden oldu

Zonguldak Alaplı İlçesinde bir okul bahçesindeki yılan cemaatin Cuma namazı kılınacağı saatte paniğe neden olurken,yılan itfaiye ekipleri tarafından yakalandı.

Zonguldak Alaplı ilçesinin Karşıyaka Anadolu Lisesinin okulun bahçesinde Cuma namazı kılınacağı saate bir yılan bulunduğu ihbarını alan Alaplı Belediyesi itfaiye ekipleri, harekete geçti.
Olay yerine gelen ekipler, arama sonucu yılanı okulun bir köşesinde gizlenmiş alanda buldu. İtfaiye ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak çuvala konulan yılan, güvenli bir ortamda doğaya bırakıldı. Daha sonra okul bahçesinde Cuma namazı rahat bir şekilde kılındığı belirtildi.

Yorumlar

74 gün sonra ilk Cuma namazı otoparkta kılındı

29 Mayıs 2020 Cuma 17:43

74 gün sonra ilk Cuma namazı otoparkta kılındı

Alaplı ilçesinde Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı, Çağalayan Cami önü Otopark alanında kılındı. Cuma namazı öncesi Alaplı Belediyesi ekipleri maske dağıtarak namaza gelen vatandaşların ateşlerini ölçtü.

Koronavirüsle mücadele önlemleri nedeniyle yaklaşık 2,5 aydır cuma namazlarının cemaatle kılınmadığı Alaplı’da ilk Cuma namazı Alaplı Çağlayan Cami önündeki Otopark alanında kılındı.
Günler öncesinde Cuma namazını kılınacağı otopark alanında hazırlıklara başlayan Alaplı Belediyesi, cuma namazının hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun kılınabilmesi için 1,5 metrelik mesafenin ayarlanması amacıyla işaretleme çalışması yaptı. Alanın temizliğini namazın kılınacağı son saatlere kadar sürdüren ekipler, namaza gelen vatandaşlara maske dağıtarak ateşlerini ölçtü.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’de Cuma namazını otopark alanında cemaatle birlikte kıldı.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Alaplı , Covid-19 , Korono , Başkan , Nuri , Tekin , Cuma , Namazı

Yorumlar