Grup Alesta Finale Kaldı

20 Nisan 2017 Perşembe 11:22

Grup Alesta Finale Kaldı

Utku Koleji Liselerarası müzik yarışmasında finale kaldı.

Okan Üniversitesi tarafından düzenlenen Liselerarası Müzik yarışmasında Kdz. Ereğli Özel Utku Koleji finale kalan gruplar arasına girmeyi başardı. Utku Koleji öğrencileri Doğacan Özdemir, Ecem Binici, İlsu Gözaçan, İdil Aydın, Alp Diker, Hasan Yiğit Kuru, Mert Emir Yalçın Ve Suat Alp Dankaz’dan oluşan Alesta grubunun finalde sergileyecekleri performans merak edilirken, Utku Koleji yöneticileri Alesta grubuna başarılar diledi. Yarışmanın finali 26 Nisan Çarşamba günü yapılacak. 15 grubun sahne alacağı yarışmada finale kalan 15 okul şu şekilde;


ORDU    ZEHRA ŞELALE ANADOLU LİSESİ    FİNAL    1
GAZİANTEP    GÜZEL SANATLAR LİSESİ    FİNAL    2
İSTANBUL    CEMAL REŞİT REY GSL    FİNAL    3
İSTANBUL    ÖZEL SAINT MICHEL LİSESİ    FİNAL    5
İZMİR    BALÇOVA ANADOLU LİSESİ    FİNAL    4
İSTANBUL    GALATASARAY LİSESİ    FİNAL    6
İSTANBUL    ERTUĞRUL GAZİ ANADOLU LİSESİ    FİNAL    7
BURDUR    BAHÇEŞEHİR ANADOLU LİSESİ    FİNAL    8
İSTANBUL    ÖZEL HİSAR OKULLARI    FİNAL    9
İSTANBUL    ÖZEL ATABEK KOLEJİ    FİNAL    10
İSTANBUL    BURAK BORA ANADOLU LİSESİ    FİNAL    11
İSTANBUL    MİMAR SİNAN GSL    FİNAL    12
İSTANBUL    ÖZEL SAINT BENOIT LİSESİ    FİNAL    13
GİRESUN    MİMAR SİNAN ANADOLU LİSESİ    FİNAL    14
ZONGULDAK/EREĞLİ    ÖZEL UTKU ANADOLU LİSESİ    FİNAL    15


Etiketler:

utku koleji , okan üniversitesi , liselerarası müzik yarışması ,

Yorumlar

Hayatlarında ilk kez sinemaya gittiler

19 Nisan 2017 Çarşamba 17:51

Hayatlarında ilk kez sinemaya gittiler

Zonguldak'ta köy ilkokulunda öğrenim gören çocuklar, üniversite öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapmasında köyü yumurtası karşılığında hayatlarında ilk kez sinema salonuyla tanıştılar.

Zonguldak'ta Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Sınıf öğretmenliği Ana Bilim Dalı 3. Sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapmasında Kaymaklar Köyü İlkokulu’nda eğitim öğrenim gören öğrencileri bir köy yumurtası karşılığında sinemada film izlettirdi. EEF Sınıf öğretmenliği Ana Bilim Dalı 3. sınıf öğrencileri Halime Darçın, Eslem Yılmaz, Sena Sönmezel, Fatmanur Kuyumcu, Sergen Renkli, Ayhan Mete Baygeldi, Betül Şahin, Büşra Başak ve Gülay Esen, Koordinatör öğretim görevlisi Yard. Doç. Şule Kösem önderliğinde Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında köy okulunda okuyan öğrencileri bir köy yumurtası karşılığında sinemaya getirdi. Proje kapsamında üniversite öğrencileri ayrıca Kaymaklar Köyü Hacullu İlköğretim okulu birleştirilmiş sınıfına kitaplık kazandırarak minik kardeşlerine kıyafet, eşofman takımı, oyuncaklar hediye ettiler.
Hayatlarında hiç sinemada filmi izlemeyen 14 ilkokul öğrencisi, servisle okullarından alınarak bir AVM’deki sinemaya getirildi. Yanlarında getirdikleri köy yumurtalarını sinema görevlisine teslim eden minik öğrenciler, 3 boyutlu gözlüklerini alarak sinemaya girdi. Sinema görevlileri tarafından kendilerine ikram edilen patlamış mısırı yiyerek 3 boyutlu gözlükle ilk kez sinemada film izleyen öğrenciler, büyük mutluluk yaşadı.
Sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgi veren proje sorumlusu üniversite öğrencisi Eslem Yılmaz, "Bugün topluma Hizmet Uygulamaları kapsamında bu sene ki konumu 'Çocuk' temalıydı. Bizlerde 23 Nisan sebebiyle bir köy okulu seçerek buradaki çocukları mutlu etmek istedik. Çocuklar sinemaya gelirken bir adet köy yumurtası getirdi. Bizler sinemada ki görevlilere vererek biletlerimizi aldık" dedi.
EEF Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinden Halime Darçın, öğrencilerin ilk defa sinemaya geldiklerini belirterek, onların sevinçleri ile çok mutlu olduklarını ifade etti. EEF Sınıf Öğretmenliği bölümü öğrencileri sinema sonrası minik öğrenciler ile yemek yiyerek okullarına uğurladı.

Etiketler:

sinema , köy okulu , çocuklar ,

Yorumlar

Sergiye davetlisiniz...

19 Nisan 2017 Çarşamba 16:50

Sergiye davetlisiniz...

Kdz. Ereğli Özel Utku Koleji sene sonu sergisi düzenliyor.

Utku Koleji öğrencilerinin sene boyunca yapmış olduğu resimler, 20 Nisan Perşembe günü(yarın), saat 18.00'de Atatürk Kültür Merkez'inde sergilenecek. Utku koleji yöneticileri tüm sanatseverli sergiye davet ett. 

Etiketler:

utku koleji , sergi ,

Yorumlar

Ereğli'de Mozaik atölyesi kuruldu

17 Nisan 2017 Pazartesi 14:01

Ereğli'de Mozaik atölyesi kuruldu

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), farklı bir sanat dalını daha gençlerle buluşturan bir çalışma başlattı.

Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulan atölyede öğrenciler mozaik sanatının temel öğreti ve yöntemleri hakkında bilgi ve beceri sahibi olacaklar. Mozaik sanatçısı Meyçem Ezengin tarafından verilen eğitimler sonunda öğrencilerin ürettiği eserlerin üniversitenin farklı birimlerinde sergilenmesi planlanıyor.
Son yıllarda düzenlediği atölye çalışmaları ve sergilerle sanat çevrelerinin beğeni ve desteğini kazanan BEÜ’nün çalışmalarından biri de yeni hizmete giren mozaik atölyesi oldu. Öğrencilerin akademik eğitimlerinin yanı sıra kültürel açıdan da gelişmelerine destek vermeyi hedefleyen bu atölye, Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulunda kuruldu.
Mozaik sanatçısı Meyçem Ezengin öğrencilere sanatın yöntem ve tekniklerini öğretiyor. Ezengin atölye çalışmalarını şöyle özetledi: “Mozaik atölyemizin ilk çalışmalarını Meslek Yüksekokulumuzun Grafik Tasarım Programı öğrencileri ile başlattık. Çalışmamızın en önemli ve özel yanı, ilk eğitimleri Grafik Tasarım Programı öğrencileri ile başlatmamız oldu. Çalışmamız toplam 60 saatlik bir programı içeriyor. Öğrencilerimiz bu program kapsamda ürettikleri eserleri sergileyecekler. Ben öncelikle sanata önem ve değer veren, böyle bir atölyeyi Üniversitemize kazandıran ve öğrencilerimizi farklı bir alanla tanıştıran Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum. Yüksekokulumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sayın Rıfat Hacıoğlu ile tüm akademik ve idari personeline destekleri dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum.”
Yrd. Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu, mozaik sanatının Karadeniz Ereğli için önemine değinerek “Mozaik sanatı, Cehennemağzı Mağaralarında asırlar öncesinden bugüne yansıyan örnekleri ile Ereğli tarihsel dokusu içerisinde var olan bir kültürel değerdir. Yüksekokulumuzda kurulan mozaik atölyesi, öğrencilerimizi farklı bir sanat dalıyla tanıştırdı. Teknoloji çağının önemli unsuru olan ve giderek bir sanat halini alan grafik tasarım alanında eğitim gören öğrencilerimiz ile başlattığımız bu çalışma, aynı zamanda geçmişle gelecek arasında bir sanat köprüsü özelliği de taşımaktadır. Yüksekokulumuza ve öğrencilerimize böyle bir olanağı sunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum. Bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşarak sanatın gelecek nesillere aktarılmasını sağlayan hocamız Sayın Meyçem Ezengin’e, büyük bir özveriyle atölyenin oluşturulması ve eğitimlerin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi.
Üniversitenin mozaik atölyesinde başlayan eğitimlerden büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, “Öz kültürümüzü ve geleneksel sanatımızı genç kuşaklara aktarabilmek için farklı alanlarda çalışmalar yapıyoruz. Geleneksel sanatlarımızın öğrencilerimiz tarafından tanınıp bilinmesi, hatta öğrenilmesini hedefleyen bu çalışmalar kapsamında Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde bir atölye oluşturduk. Öğrencilerimiz bu atölyede özgün eserler üretecekler. Çalışmalara katılan Grafik Tasarım Programı öğrencilerimizin eserlerini ben de büyük bir heyecanla bekliyorum. Üretilecek eserleri üniversitemizin farklı noktalarında sürekli sergileyeceğiz. Böylece üniversitemizin farklı eğitim birimlerindeki personelimiz ve öğrencilerimiz bu eserlerle tanışmış olacaklar. Her zaman vurguladığım bir nokta var. Üniversiteden mezun olan öğrenciler öğrenim gördükleri alanlarda bilgi ve donanıma sahip oluyorlar. Biz Bülent Ecevit Üniversitesi olarak bir fark yaratmayı hedefliyoruz. Bunu disiplinler arası bilimsel projelerde gösterdiğimiz gibi sanatın farklı dallarında yetkinlik kazandırarak öğrencilerimize de fark katmaya çalışıyoruz. Mozaik atölyesi projemizi ilk paylaştığımız andan itibaren bizim heyecanımıza ortak olan ve eğitimlerle sanatını öğrencilerimize aktarmayı seve seve kabul eden sanatçımız Meyçem Ezengin’e teşekkür ediyorum. Ayrıca atölyenin oluşturulmasında özveri ile çalışan Yüksekokulumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sayın Rıfat Hacıoğlu’ya ve Yüksekokul çalışanlarına teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

beü , mozik , ereğli ,

Yorumlar

Üstün Nesil Koleji’nden çocuklara hafta sonu eğlencesi

15 Nisan 2017 Cumartesi 17:02

Üstün Nesil Koleji’nden çocuklara hafta sonu eğlencesi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 2017-2018 yılında eğitim öğretime açılacak olan Üstün Nesil Koleji tarafından Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde çocuklara yönelik eğlence düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler hazırlanan oyunlarla keyifli dakikalar yaşarken, velilerde kolej ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Ereğli Haber  - 2017-2018 Eğitim öğretim yılında Gülüç Beldesinde hizmete açılacak olan Üstün Nesil Koleji,  Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde çocuklara yönelik bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlik Özdemir Alış veriş Merkezi Yöneticisi Burcu Aslan ve Üstün Nesil İlköğretim Okulu Müdürü Nigar Armağan’ın da katıldığı pasta kesimi ile başladı. Üstün Nesil Koleji İlkokul Müdürü Nigar Armağan tarafından eğitime verdiği katkılardan dolayı Özdemir Alış Veriş Merkezi yöneticisi Burcu Aslan’a teşekkür plaketi takdim etti.

ÖĞRENCİLER DOYASIYA EĞLENDİ

Pasta kesimi ve plaket takdiminin ardından çocuklara yönelik oyunlara geçildi. Dart ile balon vurma, huni ile top yakalama gibi oyunların yanı sıra çocuklara meslek seçimi konusunda eğilimi olduğu meslek  dalı ile ilgili bilgisayar öğretmeni Müjdat Kaştaş tarafından bilgiler verildi. Oyunlarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

ÜSTÜN NESİL KOLEJİ’NE TEŞEKKÜR

Eğitime verdikleri katkıdan dolayı Üstün Nesil Koleji tarafından kendisine plaket verilen Özdemir Alış Veriş Merkezi Yöneticisi Burcu Aslan, Plaketi almaktan dolayı son derece mutlu olduğunu kaydetti. Aslan konuşmasın da “Eğitime gönül vermiş birisi olarak bu plaketi almak  beni çok mutlu etti. Dilerim ki Üstün Nesil Koleji Ereğli’mize eğitim anlamında yeni bir nefes olur.  Ben bu projeyi sonuna kadar destekliyorum. Her şey geleceğimiz çocuklarımız içindir” dedi.

ÇOCUKLAR BOYAMA YAPTI, ÖĞRETMENLER ÇOCUKLARI BOYADI

Etkinliğin bir diğer bölümünde ise küçük çocuklar boyama setlerine yoğun ilgi gösterdi. Boyama kâğıtlarının başında hünerlerini sergileyen öğrenciler, zaman zaman annelerinden de yardım istedi. Üstün Nesil Koleji öğretmen ve görevlileri tarafından da küçük çocukların yüzleri çeşitli renklerle boyandı. Çocukları oyun ve boyama çalışmalarına katılan veliler de Üstün Nesil Koleji hakkında görevlilerden bilgi aldı.

 ÇAKIR ETKİNLİĞE KATILIP ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ

Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Ak Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediyesi Meclis üyesi Sabri Dinç ve bazı yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Çakır, çocuklarla yakından ilgilenip kendileri ile fotoğraf çektirdi.
 Düzenlenen etkinlik oyunların tamamlanması ile sona erdi.Etiketler:

üstün nesil koleji , özdemirpark avm ,

Yorumlar