Gramajı düşük ekmekler vatandaşa ücretsiz dağıtıldı...

24 Aralık 2019 Salı 10:14

Gramajı düşük ekmekler vatandaşa ücretsiz dağıtıldı...

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde fırınlarda yapılan denetimlerde gramajı düşük olduğu belirlenen ekmekler vatandaşa ücretsiz dağıtıldı.

 Devrek Belediyesi zabıta ekipleri tarafından fırınlarda yapılan denetimlerde gramajı eksik çıkan ekmekler vatandaşa ücretsiz olarak dağıtıldı. Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'un katılımı ile yapılan denetimlerde fırınlarda ve köylerde imal edilerek ilçeye satılmak üzere getirilen köy ekmeklerinde gramajları eksik olan ekmeklere zabıta ekipleri el koyarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Vatandaşlarımıza sağlıklı ve eşit hizmet sunulması için fırın, bakkal ve unlu mamul satılan bölgelerde denetimlerimizi periyodik aralıklarla sürdürüyoruz. Titizlikle sürdürdüğümüz denetimlerde zabıta ekiplerimizin kontrolü sayesinde kurallara riayet etmeyen fırın sahiplerine yasal işlem uygulandı. Hijyen, fiyat ve gramaj konularında denetimlerimiz hassasiyetle devam edecek” diye konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek Belediyesi , ekmek , gramajı düşük ekmekler , bedava , vatandaş , denetim , zabıta , ceza , fırın

Yorumlar

TSO inşaat sektörü için AK Parti'ye gitti

23 Aralık 2019 Pazartesi 17:59

Ereğli Haber

TSO inşaat sektörü için AK Parti'ye gitti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı ziyaret ederek müteahhitlerin yaşadığı sorunların çözümü için destek istedi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı AK Parti Teşkilatı binasında ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve Kdz. Ereğli Müteahhitler Derneği Başkanı Mustafa Demirtay’da hazır bulundu.
Kdz. Ereğli TSO Yönetimi olarak ilçede yapılması gerekenler ve çözülmesi gereken sorunları görüşmek üzere Kaymakam, Belediye Başkanı ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı ile bir araya geldiklerini ifade eden Keleş, bu ziyarette ise Kdz. Ereğli’de ki müteahhitlerin yapısal anlamda yaşadığı sorunları görüşmek üzere gerçekleştirdiklerini ifade etti. Keleş konuşmasında “Ereğli’deki eksiklikleri tamamlamak için hep beraber çalışmak gerekiyor. Bir taraftan ülkenin içerisinde bulunmuş olduğu bir kriz ortamı vardı. Çok şükür bu kriz ortamından da giderek uzaklaşıyoruz. Hem bir taraftan genel anlamda ekonomik şartları çok iyi analiz ederek bir taraftan da Ereğli’de yapılması gerekenlere katkı ve destek olmak için çalışmaları sürdürüyoruz. Bunlardan en sıcak olan bildiğiniz üzere tersanelerdeki tapu sorununun çözülmesi. Devlet, tersanelere gerekli şartları sağlayın ben size tapunuzu vereceğim demişti. Tabi devletin vermiş olduğu söz yerde kalmaz, sözünü tuttu ve iki tersanenin arazisi Milli Emlak’a geçti. Tersanecilerimiz de burada talepkar oldular şartları biz sağladık diye, tekrar tapularını alacaklar. Yaklaşık 7-8 ay önce sayın valimiz Erdoğan Bektaş ile birlikte tersaneler bölgesinde yapmış olduğumuz toplantıda böyle bir ihtiyaç sebebi vardı. Tersaneciler tapularını istiyorlardı; çünkü ne satabiliyorlar, ne yatırım yapabiliyorlar, ne teminat alabiliyorlardı. Şimdi bu sorun ortadan kalkmış oldu. Bunda başkanımızın, belediyemizin, valimizin, özelikle kaymakam beyin çok ciddi anlamda çalışması vardı. Bunların ürünlerini aldık” dedi.

“İnşaat sektörünün yapısal sorunları var”
İnşaat sektöründe yapısal anlamda bir takım sorunlar yaşandığını dile getiren Keleş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Ülkenin lokomotiflerinden bir tanesi inşaat sektörü, otomotiv sektörü. Otomotiv sektöründe devletin yapmış olduğu vergi teşvikleri sorunun çözümü için ciddi anlamda bizlere mesafe aldırdı. Ben de bu işin paydaşlarından bir tanesiyim. Yeni yılda hem faizlerin düşmesi hem olası yeni teşviklerle beraber tekrar farklı piyasa bekliyoruz. Bir taraftan da Türkiye genelinin lokomotif sektörü inşaattı. İnşaat sektörü tabi kriz başlayınca tüm Türkiye’de etkilendi. Dolayısıyla Ereğli’de de bu etkileşim oldu. Çok şükür Ereğli şanslı bölgelerden bir tanesi, hiç kimseyi mağdur edecek bir pozisyonda müteahhit arkadaşlarımız davranmadı. Yani burası kendi ayakları üzerinde durabilen yerlerden bir tanesiydi. Fakat sorun yok mu, evet var. Hem müşteri nezdinde var, hem bu işi yapanlar nezdinde var. Şimdi burada Mart ayından beri süregelen, belediye seçiminden sonra, Ereğli’de inşaat sektöründe faizlerin düşmesiyle bir hareketlilik ama bir taraftan da yapısal anlamdaki bir takım noksanlıklardan ötürü bir takım sıkıntılar var. Lokomotif sektör anlamında inşaat sektöründeki arkadaşlarımız istihdam sağlamaları açısından ve katma değer açısından önemli bir rol teşkil ettikleri için destek olmamız gerekiyor. Biz de müteahhitlik sektörüyle uğraşan arkadaşlarımızın sorunları ile ilgili hem belediye ile hem kaymakamlıkla hem de Ak Parti ilçe başkanıyla da istişareler halindeyiz. Bu konuda da ortak hareket etme yönünde sizlerden açıkçası destek istiyoruz. Birlikte hangi konuda hareket ettiysek hepsinden netice aldık. İnşallah bu birliktelik devam eder. Çünkü biz her şeyden önce bir kurumu temsil ediyoruz. Temsil ettiğimiz kurum da bu Ereğli’de yaşayan, Ereğli’de istihdam sağlayan bir kurumdur. Dolayısıyla her sorundan kendimizi sorumlu hissediyoruz.”
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın hafta sonu Zonguldak ziyaretlerinin ardından farklı programları olması nedeniyle Ereğli’ye gelemediklerini ve iki isminde birlikte Ereğli’yi ziyaret edeceklerini vurguladı.


Çakır: “TSO ile bir çok noktada ortak hareket ettik”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise Kdz. Ereğli TSO ile ilçede yaşanan sorunların çözümüne yönelik bir çok konuda ortak hareket ettiklerini dile getirdi. Çakır konuşmasında şunları söyledi; “Bugüne kadarki çoğu projemizde ortak hareket ettik. Ereğli’de ortak hareket ettiğiniz zaman neler yapılabileceğini hep beraber göstermiş olduk. Bunlardan bir tanesi postane inşaatıydı. TSO bunu bizden çarşıdaki esnafla alakalı ısrarla istemişti. Diğeri yolla alakalı, Ereğli Çaylıoğlu yolunu hizmete açtık. Onun yanında Üniversite projesi şu anda devam ediyor. Çok ciddi bir noktaya geldi. İnşallah beş altı ay içinde temel atma noktasına geliriz. İnşaat sektörüyle alakalı, hem hükümetimiz, hem parti grubumuz Ereğli’nin menfaatine olan her noktada katkı koyacağız. Emniyet müdürlüğünün ve hükümet konağının inşaatına başlamaya çalışıyoruz. Hazır imkan varken, bir an önce kamu yatırımlarını Ereğli’de süratli şekilde başlamak istiyoruz. Gerçekten güzel işler oldu son dönemde. Okullarımız tekli eğitime geçti. Bizler rahatladık. Diğer kurum ve kuruluşlarla bunları tamamlamış olduk. İş dünyası ve sanayi odası bizim için çok önemli bir görev yapıyor. Bu anlamda hep beraber katkı vermeye devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin, Ereğli’de ihtiyaç duyulan her alanda birlikte hareket edeceğimizi ifade etmek istiyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından TSO ve AK Parti yöneticileri basına kapalı olarak görüşmeye devam etti.

Yorumlar

Hasbeyler Köyü'nde çok güzel şeyler oluyor

21 Aralık 2019 Cumartesi 18:53

Ereğli Haber

Hasbeyler Köyü'nde çok güzel şeyler oluyor

Doğal güzellikleri nedeniyle "Bir yer yüzü cenneti" sloganını kullanan Hasbeyler Köyü'nde 8 aydır güzel çalışmalara imza atılıyor. Hasan Duman'ın muhtarlık görevine gelmesi ile oluşan birlik ve beraberlik sayseinde Hasbeyler Köyü bir çok hizmet kazandı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü’nde yaşlısı genci çalışmaları imece usulü ile yürütüyor. Devlet-millet iş birliğinin en güzel örneğinin yaşandığı köyde eksiklerde bir bir tamamlanıyor.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü’nde Hasan Duman ve azalarının 2019 yılı Nisan ayında göreve gelmesi ile birlikte çalışmalar hız kazandı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Hasbeyler Köyü Muhtarı devlet-millet iş birliği içerisinde çalışmalara yaşlı genç herkesin katıldığını söyledi. Azaları ile birlikte göreve geldikten sonra ilk olarak Hasbeyler Köyü Bıdaklar Mahallesi’nde ki caminin kadın erkek tuvaletlerini modern ve hijyenik şartlara uygun olarak yaptıklarını anlatan Duman “Sonrasında köyümüzdeki her iki camimiz ve lojmanlarının dış boyalarını yaptık. Merkez Mahallesindeki camimizin çevre düzenlemesini ve cami içerisindeki hat yazılarını yaptık. Yine bu camimizin eskiyen halılarını değiştirdik. Köyümüzde yaklaşık 700 kişinin katılımı ile toplu iftar programı düzenledik. İki adet menfez yaptık. Köyümüzde bulunan otobüs duraklarının bakımlarını ve boyasını yaptık. Yol kenarlarında ki su kanallarının betonlanmasını yapıyoruz. Yine Orman Müdürlüğü’nden 5 dönüm orman vasfını kaybetmiş araziyi köy mezarlığı olarak kullanılmak üzere tahsisini sağladık. Hem eski mezarlığımızın hemde yenisinin etrafını tel görü içerisine alarak korunaklı hale getirdik. Çevre kirliliğinin önüne geçmek için hem derelere plastik atılmasını yasakladık hemde belli noktalara geri dönüşüm kutuları koyduk. Buralarda atık piller toplanıyor. İzinsiz balık yapılmasını yasakladık. Muhtarlık binamızı hizmete geçirdik. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda köyümüzün en yüksek tepesine iki ayrı direk dikerek birine 10 metre uzunluğunda Türk Bayrağı’mızı diğerine ise köyümüzün bayrağını çektik. Yine Cumhuriyet Bayramı’nda ilk kez Fener Alayı düzenledik. Hem Fener Alayı’na hemde kutlamalara 7’den 70’e her yaştan köylümüz katıldı ve Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir coşku içerisinde kutladık” dedi.
İmece usulü ile yürütülen çalışmalarda azalarının ve tüm köy sakinlerinin çok büyük emekleri olduğunu dile getiren Muhtar Duman şunları söyledi; “Azalarımızla birlikte göreve başladığımız günden itibaren köyümüzde çok farklı bir heyecan oluştu. Hizmetler bir şekilde olurdu ama en önemlisi birlik ve beraberliği yakalamamız oldu. Bu hizmetleri muhtar olarak benim tek başıma yapmam mümkün değil. Yapılan her hizmette azalarımızın ve ilçe merkezinde, il dışında, başka ülkelerde ve köyümüzde yaşayan 7’den 70’e ayırt etmeksizin herkesin gerçekten çok büyük emekleri var. İl dışında ve gurbette yaşayan köylülerimiz çalışmalara bire bir katılamadıkları için üzülüyorlar. Köye geldiklerinde hemen bir işin ucundan tutuyorlar. Hem toplu iftar programımızda hem de Cumhuriyet Bayramı kutlama programında çok güzel ortamlar doğdu. Çok güzel kaynaşma ortamları oluştu. En büyük mutluluğumuz ve sevincimizde oluşan bu birlik-beraberlik. Ben bu vesile ile köyümüzde yaptığımız çalışmalara maddi-manevi katkı sunan köyde, ilçe merkezinde, il dışında, gurbette yaşayan 7’den 70’e tüm köy sakinlerimize buradan bir kez daha sonsuz teşekkür ediyorum. Yine köyümüze yukarıda bahsettiğim hizmetlerin kazandırılmasında katkılarından dolayı başta Zonguldak Valimiz Erdoğan Bektaş olmak üzere Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu, Zonguldak Milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, özel idare yöneticilerimiz ve orman müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum.”
Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman köyünde oluşan bu birlik ve beraberlikle önümüzdeki süreçte daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Yorumlar

Has Döner’den kampanyanın hası!

20 Aralık 2019 Cuma 19:08

Has Döner’den kampanyanın hası!

Kalite ve lezzetin durağı Has Döner’den büyük kampanya!

Kdz. Ereğli’de HD İnşaat Firmasının sahipleri Hasan Şahin ve Ercan Yıldırım tarafından14 Şubat 2019’da hizmete giren Has Döner, kalite ve lezzetinden ödün vermeden her kesimin durağı olmaya devam ediyor. Yılbaşı yaklaşırken yaptığı kampanyalar ile de adından sıkça söz ettiren Has Döner, tüm Ereğli halkını süper lezzetleri tatmaya davet ediyor. Has Döner’in adresi Garanti bankası yanı, Atatürk anıtı karşısı. Paket Servis: 0372 322 08 08

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , has döner , döner , paket servis , dürüm ,

Yorumlar

Katı atık tesisine tepki!..

20 Aralık 2019 Cuma 18:08

Katı atık tesisine tepki!..

Gökçebey ilçesinde kurulması planlanan katı atık tesisinin hayata geçirilmemesi için yürüyüş düzenlendi.

 Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde bir firma tarafından kurulması planlanan Biyokütle Enerji Sanayi ve Katı Atık Yakma Tesisinin ilçede hayata geçirilmemesi için sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve vatandaşlar ellerinde dövizlerle ilçede yürüyüş düzenlediler. Gökçebey istasyonda başlayan ve Cumhuriyet meydanında sona eren yürüyüş sonrasında konuşan sivil toplum kuruluş temsilcileri, "Gökçebey ilçemizde bu tesisin kurulmasını istemiyoruz. Gelecekte kanser illeti ile mücadele vermekte istemiyoruz. Yeşil ilçemizi birilerinin para kazanması için yok ettirmeye asla izin vermeyeceğiz. Tesisi kuracak kişilerin iş istihdamı sağlayacağız sözleri bizleri kandıramayacaktır. Bizler şimdiden bu tesise karşı çıkmazsak yarın çok geç olacaktır. Biz ilçe olarak Bir Çatalağzı ve diğerleri gibi olmak istemiyoruz” ifadeleri kullanıldı. 
Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk ise, "Bu tesisin kurulması için benim destek verdiğim söylentiler asla doğru değildir. Tam aksine bu katı atık tesisinin ilk ben karşısına çıktım ne pahasına olursa olsun bu tesisin burada faaliyet göstermesine asla müsaade etmeyeceğim bu böyle biline" diye konuştu. 
Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yürüyüş olaysız sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gökçebey , Katı atık tesisi , tepki

Yorumlar